Autor Tema: Reklame  (Posjeta: 2875 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Reklame
« : Rujan 19, 2010, 11:10:21 poslijepodne »
U zadnje vrijeme bilježim upravo strahovit porast imbecilnih reklama, postaje nevjerojatno u što nas sve žele uvjeriti... evo, ni pivo se više ne smije reklamirati kao nekakav afrodizijak (mada te reklame nisam nikada tako doživljavao, mada je u razumnoj manjoj količini pivo svakako seksualni stim ulans, kao i svaki alkohol), izašao je nekakav novi kodeks oglašivača...

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Reklame-vise-ne-smiju-ostavljati-dojam-da-pivo-povecava-seksualni-uspjeh

Kako doživljavate reklame na našim TV-postajama? koje su vam najbolje, a koje najgore (tu je konkurencija, pretpostavljam, ipak dosta jača...)?? Da čujemo malo frustracije i želje prosječnog TV-štioca...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Reklame
« Odgovori #1 : Rujan 20, 2010, 09:18:26 prijepodne »
Ja zapravo jako volim dobre reklame  :-[
Nekad su to prava mala umjetnička djela. Ne gledam skoro uopće televiziju, ali me klinac zna zvati da dođem vidjeti neku reklamu i onda trčim do telke.

Tužno je kaj se na našoj telki retko vidi dobra reklama.
Te za pivu su znale biti dobre, posebno one prve, kad je tek počela marketinška utrka među pivovarama.
Coca cola zna potrefiti, Tele 2 koji puta, HT tu i tamo, VIP baš nikad.
Volim reklame za aute. Inovativne su i uglavnom futurističke, pa mi to zna biti o.k.

Nerviraju me reklame za deterđente i uloške.
Stupidne su do bola. Kad vidim žensku u kazalištu da ispod stolca izvuče omekšivač, pozli mi.
Ili napaćenu majku kućanicu, koja se divi bjelini opranog veša.
Ili žensku koja se zbog uloška osjeća sigurnije ???
To je toliko loše i iritantno da bi ja to zakonom zabranila.

Idu mi užasno na živce i one nekakve reklame za Buhaus sa Zuhrom u glavnoj ulozi i sve tog tipa, za građevinske tvrtke i veleprodaje.
Dobro, to možda i nisu reklame na koje misliš u uvodnom postu, ali svejedno je reklamni program koji je lošiji od lošega  :'(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Reklame
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2010, 12:29:42 poslijepodne »
Nekako mi je postalo pravilo da što je neki proizvod - koji se reklamira - nevažniji za život, kao i što je jeftiniji u maloprodaji - to se više reklamira. Tako je svaka treća reklama za nekakvo sredstvo za pranje tipa Charlie (ne konkretno Charlie, nego mi je on metafora za sve takve proizvode), a kojega se potroši u cijelom mjesecu za protuvrijednost od deset kuna, ako i toliko.

Razumijem reklamiranje skupih stvari, koje sam upravo zbog temeljnog uređaja kojem su namijenjene smatrao i promašenom investicijom, kakve su npr. tablete za stroj za pranje suđa (kojega smatram jednom od najrazvikanijih i istodobno najnekorisnijih uređaja u normalnoj obitelji - u smislu prvenstveno velike investicije za neznatnu korist i najčešće dvostruki posao). To donekle ima smisla, jer je prodati te tablete dosta težak zadatak, obzirom da iste imaju i više negoli solidnu cijenu. Znam dosta ljudi koji su se u općoj euforiji liječenja "zaostalosti" standarda u tehnološkom pogledu odmah išli u kupovine ne baš jeftinih perilica suđa, e da bi poslije nekog vremena pretpranje i ribanje prljavog suđa sami i dovršavali u sidoperu, jerbo su shvatili da je aktiviranje stroja za pranje skup sport, a korist praktički jako mala (jer ako već ribam suđe u sudoperu maltene do čistoće, onda ga lako potegnem spužvicom još dva pokreta rukom i imam čiste tanjure i bez stroja, a uštedjeh skupu tabletu, čišćenje stroja, struju i živce).

Tu je i niz od superimbecilnih reklama, u kojima prednjače sredstva za pranje rublja, najčešće onih koja čuvaju boju tijekom pranja - možete li zamisliti veće debilarije od nošenja 3-litarske plastične demižonke sa nekakvim Perwolom Color ili nekim drugim "color" tekućim praškom - u kino, na posao u tramvaj, u šetnju...?? I to samo zato da imate što pokazati ukoliko vas itko zapita ono što vas nitko nikada neće pitati - zakaj ti ta košulja, hlače ili vesta izgledaju kao da su kupljene pred pola sata?? To bi bilo i uvredljivo pitanje, jerbo bi podrazumijevalo da ste sirotinja i klošar koji nikada nema ništa novo, nema mogućnosti kupiti si ništa novo, pa je vrlo začudno i bode u oči kako to i zašto to da uopće imate nešto što liči i smrdi na novo, cijelo i uredno?

Imam brdo reklama na hardu, i to onih koje su stvarno - kako veli Goričanka - "prava mala umjetnička djela". No ovo more čistača zahodskih školjki, higijenskih uložaka, izbjeljivača, super-duper otapala svih mogućih pekmeza, nafte i ketchupa iz košulja i nogometnih dresova, te reklame općenito bezveznih i isforsiranih usluga tipa vrste prodaje u Bauhausu (Zuhra je OK; on od toga živi, no sama reklama i njezina poruka su ispod svake kritike...) - stvarno poručuju da ovaj narod smatraju hrpom ovaca. I to onih u donjem dijelu inteligencije, ukoliko je ovca uopće ima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Reklame
« Odgovori #3 : Rujan 20, 2010, 03:06:24 poslijepodne »
Reklame za tablete za pranje suđa su glupe, ali suđerica je moja najbolja prijateljica, nemam običaj ni potrebu suđe dodatno ribati u sudoperu ni prije ni poslje pranja i volim kako izgleda kad ga izvadim iz suđerice.
Moja mama je protiv toga i "vrti" tanjure na ruke i čaše i sve ostalo. Razlika je nebo i zemlja.
Nije da se na ruke nemre savršeno oprati, može naravno da može, ali kad to delaš svaki dan nije ti uvek stalo do savršenstva. Napraviš da se prije rešiš i to se vidi.

Kaj se tiče Zuhre, čovek zna posel, volim njegov humor, samo žali Bože kaj su talentiranog čoveka tak loše iskoristili.
U istoj minutaži on je mogel napraviti genijalnu reklamu za istu firmu da je imal pravu ekipu koja zna kak.
Ovak je jedino čega se iz reklame sećam - Zuhra, a njemu uopće ne treba reklama  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Reklame
« Odgovori #4 : Rujan 20, 2010, 03:27:52 poslijepodne »
... a još da znate kakva se lova vrti u kemijskoj industriji ?  Vlasnički paket dionica i u RTL-u i u NOVOJ TV proizvođači "kemikalija" zauzima značajan udio ... dakle, reklamiraju se na svojem kanalu ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.