Svakidašnje teme > Odgoj i obrazovanje

Muke po školskim knjigama

(1/5) > >>

Stjepan:
Nije dosta što imamo za svaki razred više različitih udžbenika, pa mlađa djeca ne mogu nasljediti udžbenike od starijih, već su nam izdavači odlučili zagorčati život i različitim formatima udžbenika.

I tako ste kupili djeci knjige (ili nabavili na drugi način), pa ste onda kupili i omote kako bi se te knjige očuvale, i onda ste shvatili da skoro svaki udžbenik ima neki svoj divlji format te da vam kupljeni omoti odgovaraju tek za pokoju knjigu.

Pretpostavljam da će iduće godine školski izdavači štampati knjige s posebnom tintom koja potpuno izblijedi nakon godine dana kako bi spriječili razmjenu knjiga i pad svoje zarade.  >:(

GrayWolf:
Kupio knjige, nisam dugo čekao. Vidim moje cure su ih već omotale (očito su već uvježbale ove kojekave formate za omatanje). Uzeo sam udžbenik iz informatike za 7. razred da vidim šta ima u njemu.
??!?!!?!? Ludilo. Tri autora, tri.
Sadržaj u kratkim crtama (samo poglavlja).
Rješavanje problema i programiranje (logo) str. 9-26
Rješavanje problema i programiranje (qbasic) str. 27-44
i onda krećemo
Proračunske tablice i baze podataka (ČITAJ EXCEL u detalje) str. 45-102!!!!!
Izrada prezentacija - naravno Powerpoint str. 103-118
Internet - izrada web stranica (pogodite Frontpage) i slaganje dial up konekcije u win xp str. 119-141
Radnu bilježnicu ne želim gledati. Zadatak je formatiranje čelije u excelu.
Dakle mogli su kupiti excel za neznalice, a ne UDŽBENIK ili na ovo napisati Microsoft. Katastrofa...neznam šta bih rekao.
Stvarno nas rade idiotima.

Stjepan:
Možeš li navesti imena autora?

Ja sam već pisao o tome i dalje smatram da se djeca ne trebaju učiti raditi u uredskim programima već ih treba učiti osnovama i kako računalo koristiti u nastavi.

Reci mi da nije greška i da slaganju dial-up konekcije u win xp-u nisu posvećene stranice 119-141?!  :'(

Tur:
I onda povrh svega toga se dogodi ovo:

VUKOVINSKA ŠKOLA IZNENADA PROMIJENILA POPIS KNJIGA ZA 1. RAZRED

Roditelji desetak prvašića u Osnovnoj školi Vukovina kraj Velike Gorice kupili su udžbenike prije više od mjesec dana. Bili su presretni jer su izbjegli gužve. No u srijedu je na vratima škole osvanuo novi popis. Od ukupno 7 predmeta iz njih pet moraju promijeniti udžbenike. Roditelji su se šokirali.
- Došlo je do zabune. Roditelji će u školu donijeti knjige, koje će škola zamijeniti - rekla je školska tajnica. Roditelje je dodatno razljutilo to što su na novom popisu sve knjige, osim za vjeronauk, Profilove. Sumnjaju da se netko od školskih djelatnika okoristio.
- Na žalost, nitko ne može utjecati na to koje će udžbenike učitelj izabrati - rekli su nam u Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Izvor: http://www.24sata.hr/

GrayWolf:
Autori: Predrag Brođanac, Natalija Stjepanek, Ines Paleka.
119-134 stranica je Frontpage, onda 135-137 općenito o internetu, servisima...onda dvije strane o modemima, routerima..i zadnje dvije su kreiranje konekcije...
Baš sad pitam malu...jel vam spominje kad učiteljica Linux, Macos? Neee, kaže.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju