Autor Tema: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...  (Posjeta: 13659 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« : Prosinac 09, 2010, 03:45:40 poslijepodne »
VO SANADER u 11.10 sati u pratnji kćeri prošao je granicu na Bregani i ušao u Sloveniju. Nešto prije 15 sati ukinut mu je zastupnički imunitet što znači da ga policija može uhititi, a ukoliko ga ne nađu na kućnoj adresi za njim može biti izdana tjeralica.

No, bivši šef HDZ-a tvrdi kako iz zemlje nije pobjegao već da je otišao na prethodno planirani put. "Odazvat ću se Uskoku, na prethodno planiranom putu sam", poslao je u SMS poruci novinarima Večernjeg lista odgovor na njihovo pitanje. Novi list piše kako će Sanader avionom iz Ljubljane otputovati u London.

Austrija ne izručuje svoje državljane

Ima li Ivo Sanader austrijsko državljanstvo ili ne, ključno je pitanje dana. Bivši premijer je, još prije nego se bacio u političke vode, dugi niz godina živio i radio u Austriji. Međutim, nikad nije i službeno potvrđeno da je austrijski državljanin.

Ivo Sanader iz Hrvatske je, podsjećamo, izašao na graničnom prijelazu Bregana i ušao u Sloveniju, što nije ni blizu najdirektniji put od Zagreba prema Austriji. Međutim, ukoliko se Sanaderu žurilo da napusti Hrvatsku, logično je da se uputio prema najbližem graničnom prijelazu.

Ukoliko bivši premijer doista ima austrijsko državljanstvo, njegovo izručenje u najmanju će ruku biti komplicirano, a vrlo vjerojatno i nemoguće. Iz hrvatskog Ministarstva pravosuđa potvrđeno nam je da Hrvatska i Austrija nemaju sporazum o izručivanju. A  čak i da imaju, ustav Republike Austrije ne dopušta mogućnost izručivanja vlastitih državljanina!

Kako dobiti austrijsko državljanstvo?

Proces dobivanja austrijskog državljanstva nije nimalo jednostavan. Većina austrijskih državljana rođeni su Austrijanci ili djeca austrijskih državljanina rođena u drugoj državi. Također, Austrija u većini slučajeva ne dopušta dvojno državljanstvo, što znači da se osoba po stjecanju austrijskog državljanstva mora odreći svih ostalih putovnica koje posjeduje.

Iznimke su individualne i o njima u "posebnim okolnostima" određuje sud. Ukoliko je na vrijeme osigurao austrijsko državljanstvo, Ivo Sanader je kao posebnu okolnost eventualno mogao navesti svoj politički angažman u Hrvatskoj, s obzirom da je bivši premijer u Austriji krajem 80-ih godina prošlog stoljeća osnovao ogranak Hrvatske demokratske zajednice.

Za naturalizaciju uglavnom je potreban kontinuirani desetogodišnji boravak u Austriji. Ivo Sanader ovaj uvjet ne zadovoljava. Bivši je premijer, naime, u Austriji studirao od 1978. do 1982. nakon čega se vratio u Hrvatsku. U Austriju se opet vratio nekoliko godina kasnije i osnovao dvije privatne tvrtke. U rodni Split vratio se 1991. godine i postao intendant Hrvatskog narodnog kazališta, da bi godinu dana kasnije ušao u Sabor.

Sanader je, međutim, mogao dobiti austrijsko državljanstvo i bez da zadovoljava ovaj uvjet, ali opet se radi o "posebnim okolnostima" koje nisu striktno zakonski regulirane i koje su stvar slobodne procjene pravosuđa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanader-ceka-avion-u-ljubljani-tvrdi-da-ce-se-odazvati-pozivu-uskoka/527735.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #1 : Prosinac 09, 2010, 04:55:08 poslijepodne »
Zar nije uhićen u Sloveniji?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #2 : Prosinac 09, 2010, 04:59:17 poslijepodne »
Zar nije uhićen u Sloveniji?

Nije, nema na osnovu čega...
Ukinut mu je jedino imunitet, a na osnovu toga ga ne mogu uhititi. Tjeralica nije raspisana, i to je to...Za sad!

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #3 : Prosinac 09, 2010, 05:03:35 poslijepodne »
Baš čudno kaj je pobegel  ;D
To uopće nije bilo za očekivati i stvarno me jaaaako iznenadilo  :(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #4 : Prosinac 09, 2010, 05:08:33 poslijepodne »
S kojim  je autom pobjegao?
S onim   pežom iz 60-ih ili s onim   blindiranim   bmw-om?
Zanima  me ako možda tko zna :D

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #5 : Prosinac 09, 2010, 05:36:24 poslijepodne »
... kak su javili na TV ... sad je negdje u zraku pred Londonom ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #6 : Prosinac 09, 2010, 05:42:03 poslijepodne »
S kojim  je autom pobjegao?
S onim   pežom iz 60-ih ili s onim   blindiranim   bmw-om?
Zanima  me ako možda tko zna :D

Stopirao je na obilaznici kod Buzina, malo je tjerao vrane("a...never more ću više stopirati kod buzina", pomislio je Ivo dok je tjerao vrane...), onda mu je stao Iveco-ov kamion turskih registracijskih oznaka, kad ono unutra Onur.
Pita Onur: "...đe ćeš majstore Ivo?"
Kaže Ivo:" Do Brnika, ako možeš, Onure legendo 1001 noć i Konzumovih reklama!"
I tak ode Ivo za Ljubljanu...
Znači, išao je kamionom!
Sa Onurom!
Dalje ne znam...
Sorry!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #7 : Prosinac 09, 2010, 06:00:58 poslijepodne »
Otišao je privatnom crnom Opel Vectrom sa kćerkom u autu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Padaju Sanaderovi šegrti ....
« Odgovori #8 : Prosinac 09, 2010, 06:50:08 poslijepodne »
ROBERT JEŽIĆ, vlasnik Diokija i Novog lista, uhićen je u Zagrebu, neslužbeno doznaje Index iz izvora bliskih istrazi koja se provodi protiv Ive Sanadera! Ježić je četvrtookrivljeni u aferi HEP-ovog kreditiranja Diokija, za koju se tereti i Ivo Sanader.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/padaju-sanaderovi-jataci-uhicen-robert-jezic/527779.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #9 : Prosinac 09, 2010, 09:07:45 poslijepodne »
Taj Sanader je car, majke mi.

Tip je bio vrh korupcije, i kao takav još i pobijedi na izborima, pa to može samo car.


Evo jedna prigodna za aktualne političke prilike....


Sanader & Rokeri s Moravu - Svi smo dužni
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2010, 09:22:27 poslijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #10 : Prosinac 09, 2010, 10:14:33 poslijepodne »
Otišao je privatnom crnom Opel Vectrom sa kćerkom u autu.

Još u podne je informacija bila da ga je odvezla kćer Bruna u bubi.

http://www.vecernji.hr/vijesti/sanader-bijegu-preko-granice-ga-odvezla-kci-on-citao-novine-clanak-226315
Citat:
“Sanader je granicu prešao oko 11.05 sati u plavoj “bubi”. Auto je vozila njegova kći, a on je na suvozačkome mjestu mirno čitao novine dok je čekao da se provjere isprave.

Najvjerojatnije u ovoj:

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #11 : Prosinac 09, 2010, 10:19:29 poslijepodne »
www.zurnal24.si ima zanimljiv pregled događaja:
http://www.zurnal24.si/svet/tozilstvo-za-odvzem-imunitete-sanaderju-194349/clanek

09.12.2010, 22:11
Sanader že angažiral odvetnika Mateja Matića.

09.12.2010, 22:02
Sanader naj bi se oglasil nekemu hrvaškemu odvetniku, kateremu je dejal, da se bo vrnil v roku treh dni in se zagovarjal glede obtožb, je poročal RTV SLO.

09.12.2010, 21:55
Postopek za razpis mednarodne tiralice za Sanaderjem naj bi bil že pri koncu.

09.12.2010, 21:41
HRTV je poročal, da je sodnik odredil mesec dni pripora za Sanaderja.

09.12.2010, 20:36
Sanaderjeva hči se je sama vrnila domov. Viri, blizu hrvaški policiji, trdijo, da se Sanader še vedno nahaja v Sloveniji.

09.12.2010, 19:56
Sanader se je znova oglasil. Tokrat novinarki hrvaške Nove TV. Potrdil ji je, da ve, da je ostal brez imunitete. Ni želel pa povedati, kje se nahaja trenutno.

09.12.2010, 19:04
Hrvaški mediji si nasprotujejo. Jutarnji list poroča, je Sanader ob 18.05 pristal v Londonu. Večernji list pa med tem poroča, da se Sanader ni pojavil na letališču v Londonu.

09.12.2010, 18:28
V Zagrebu so ob 18. uri aretirali Roberta Ježića, ki je Sanaderjev prijatelj in soobtoženi v primerih HEP-a ter Dokija.

09.12.2010, 18:25
Slovenska policija za zdaj še ni ukrepala, odzvala se bo na podlagi Interpolove tiralice.

09.12.2010, 17:10
Tudi sabor je izglasoval ukinitev imunitete za Sanaderja. To pomeni, da ga lahko priprejo.

09.12.2010, 16:45
Današnji Sanaderjev podvig je zbudil veliko zanimanja tudi pri tujih medijih in tiskovnih agencijah. O njem poročajo BBC, DPA, AFP, AP in Reuters.

09.12.2010, 16:27
Tudi drugi neuradni viri so potrdili, da Sanaderja ni na Letališču Jožeta Pučnika.

09.12.2010, 16:02
Po zadnjih informacijah Sanaderja sploh ni na brniškem letališču. Vse skupaj naj bi bilo le zavajanje Sanaderjevih sodelavcev hrvaških novinarjev.

09.12.2010, 15:42
Hrvaški notranji minister Karamanko je napovedal, da bodo izdali tiralico za Sanaderjem, takoj ko bo napisan nalog za aretacijo, poroča hrvaški portal index.hr.

09.12.2010, 15:40
Po drugih informacijah pa naj bi se Sanader prijavil za let na Dunaj.

09.12.2010, 15:34
Sanader bo ob 15.50 poletel v London.

09.12.2010, 15:29
Mandatno-imunitetna komisija Sanaderju enoglasno v manj kot dveh minutah odvzela poslansko imuniteto.

09.12.2010, 15:27
Sanader se je prijavil za let z letalsko družbo Easyjet v London.

09.12.2010, 15:23
Neuradno: Sanader naj bi se prijavil za let na brniškem letališču.

09.12.2010, 15:20
Hrvaški predsednik Ivo Josipović zaradi Sanaderjevega domnevnega pobega zahteva odstop hrvaškega notranjega ministra.

09.12.2010, 15:15
Sanader v kratkem sporočilu hrvaškim novinarjem odgovori, da ni na begu, ampak na vnaprej načrtovani poti.

09.12.2010, 15:15
Sanader v kratkem sporočilu hrvaškim novinarjem odgovori, da ni na begu, ampak na vnaprej načrtovani poti.

09.12.2010, 15:15
Za Sanaderja izdali obtožbo, ki ga bremeni “zločinskega združevanja”, poroča jutarnji.hr.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #12 : Prosinac 10, 2010, 03:24:44 poslijepodne »
Još u podne je informacija bila da ga je odvezla kćer Bruna u bubi.

I ja sam imao informaciju, popraćenu sa ovom istom slikom (i sa jednog drugog portala) da je on - od ova dva auta - bio u toj crnoj Vectri desno, a ispalo je da je bio u plavoj Bubi lijevo... nevažno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #13 : Prosinac 10, 2010, 05:36:48 poslijepodne »
Evo uloviše ga
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Beži Jankec, Beži Jankec, cug ti bu pobegel ...
« Odgovori #14 : Prosinac 10, 2010, 05:57:38 poslijepodne »
Citat:
ROBERT JEŽIĆ, vlasnik Diokija i Novog lista, uhićen je u Zagrebu

Već kad voliš izvještavat zašto ne izvijestiš da se jučer sastalo mandatno imunitetno povjerenstvo po radi rasprave oko ukidanja imuniteta "Tonina Picule"...jel ti to promaklo??..he...