Autor Tema: Ovo je Hrvatska  (Posjeta: 15657 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #15 : Listopad 03, 2011, 06:10:45 poslijepodne »

Stranka koja je parlamentarna može pokrenuti bilo koju temu......

Može, kao što saborska većina, na čelu sa najvećim manipulatorom u Hrvatskoj, Vladimirom Šeksom, može opstruriati svaki prijedlog kao što i čini uostalom redovito u Saboru, kaj tebi stvarno treba crtati?

@ Bilaj, slažem se mogli su i prije predložiti takav prijedlog, no međutim očito je da su svi štitili sebe cijelo vrijeme dok nije voda došla do ušiju svima, slična situacija je i sa popisom birača, i to se moglo davno srediti da je postojalo dovoljno političke volje za to, tko je najviše kriv, neću sada o tome, svi su krivi, Račanova Vlada se mogla tada, 2000  još uhvatiti u koštac s tim problemom a 2007 i danas bi imali čistu situaciju, možda 2007 SDP ne bi ni izgubio izbore (vratilo im se kao bumerang), jer je tih 500.000 nepostojećih birača prevagnulo u pobjedi HDZ-a 2007 a kako će biti na ovim, ostaje nam da vidimo.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #16 : Listopad 03, 2011, 08:25:24 poslijepodne »
Može, kao što saborska većina, na čelu sa najvećim manipulatorom u Hrvatskoj, Vladimirom Šeksom, može opstruriati svaki prijedlog kao što i čini uostalom redovito u Saboru, kaj tebi stvarno treba crtati?

netočno - jer da je koalicija nastupila sa prijedlogom da tako nešto uđe u saborsku raspravu, da su nastupili sa prijedlogom zakona - nikakav Šeks to ne bi mogao opstruirati. Posebice kada bi za nešto takvo, od velikog interesa javnosti, saznala ta ista javnost...

BTW, imali su i 4 godine kada im Vladek nije nimalo smetao... šteta što su 3 godine svojeg mandata potrošili na svoje halapljive, grmazime, mitomanske svađe... jer nešto što prirodno ne ide zajedno, ne ide - i ravno je svađi dvoje pedera zašto još nemaju djece, tko je kriv za to... pa krivi su oboje, jer njihova veza jednostavno ne može donijeti ploda... samo kaj oni to ne kuže.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #17 : Listopad 03, 2011, 09:20:06 poslijepodne »
Ponovno, Račanova Vlada je naslijedila veliko s*anje, kao što je i sada, sredila to relativno dobro, udarila dobre temelje za daljnje poboljšanje, na žalost napravila je i neke stvari koje su građani kaznili, zbog čega svi danas trpimo i to je većini danas jasno, krenulo je sve u pozitivnom smjeru, da su ostali na Vlasti dalje tko zna da li bi danas bilo ovako, ne bi uvjeren sam, osim toga i to gubljenje izbora 2004, tko zna, kako se sve manipuliralo i šta se radilo, pitanje je da li su ti izbori kao i oni 2007 bili uopće legitimni obzirom što je kako vidimo iz današnje perspektive sve radio HDZ? Za mene je to tako, za tebe nemora biti i nas dva se uopće oko toga nemoramo složiti. Ali današnje stanje i stanje u koje smo vođeni 8 godina potvrđuje mi koliko sam u pravu, svidjelo se to tebi ili ne.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #18 : Listopad 03, 2011, 11:06:44 poslijepodne »
Račanova vlada nije napravila ništa bitno dobro - no napravila je puno bitnog lošim. Osnovna potka i tadašnjeg i današnjeg SDPa sa koalicijom je da imaju filmove u glavi koji ne poštuju ovaj narod, njegove tradicije, njegov mentalitet, nego su umislili da će oni preko noći prosvijetliti narod, i to su još počeli sa potpuno krivim stvarima, sa stvarima koje ovom narodu nisu po volji i nisu im bitne.

Banalan primjer - Šime Lučin je uništio MUP sa svojim debilarijama i nestručnošću, došao je kao slon u staklanu i otpustio 3000 ljudi, ostalima ukinuo gablec, prijevoz, beneficije, dapače srozao službu na njegove debilne vizije koje su ljude koštale novca, živaca, posla, statusa i svega ostaloga - samo da bi se gad mogao hvaliti sa nekakvim rezultatima, koji su bili pozitivni samo njemu u glavi. Umjesto rješavanja problema ljudi u svojem ministarstvu, on je predvodio gay-parade, umjesto da je primao ljude iz MUPa, policajce, i njima pomagao i rješavao probleme - on je primao predstavnike iz Iskoraka i Kontre, njima pomagao dok su policajci, kao valjda jedina policija na svijetu, sami sebi morali kupovati policijske odore od svog novca, a ne da ih sa tim dijelom opremi država, kako je to svugdje... nemam pojma kako misliš da će itko u MUPu poželjeti da mu opet takvi lajbeki i tulipani kroje pravdu, jer ako ne bude Šime, onda će njegov šogor Ostojić - koji isto lupeta stvari om kojima pojma nema, i obećava ono što je preinfantilno i prenaglo do granice riganja?!...

Da je ta Vlada imalo valjala, nebi se raja opet okrenula dokazano lošoj varijanti - HDZu i njegovoj sviti. To je dokaz koliko su jako i intenzivno bili loši SDPovci sa koalicijom. prtoblem je štop se sada ne možemo nadati ničem boljem - isti Kurta i Murta bi iopet malo jebali po tavanu. No mislim i nadam se da to nikako neće ići. A drago mi je i da sve više ljudi svakim danom to vidi i sojeća, i da mediji, te sve vrste novina, to otvoreno zagovaraju i otkrivaju svaki dan nove probleme za SDP. Nije problem postići da iskompromitirani HDZ ne dobije izbore - cilj je da ih ne dobije ni isto takav SDP.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #19 : Listopad 04, 2011, 08:04:13 prijepodne »
Račanova vlada nije napravila ništa bitno dobro - no napravila je puno bitnog lošim......

Sama ova tvoja subjektivna teza, govori da nisi niti korektan niti realan, nego si i previše subjektivan.
Dalje tebi nešto dokazivati nema smisla, gubljenje vremena.
Već sam objasnio zašto je Račan izgubio izbore 2003, zbog čega možemo žaliti danas iz ove perspektive, obzirom na situaciju u koju smo dovedeni u zadnjih 8 godina, izgubili smo i upropastili 8 godina, izgubili smo i upropastili mnogo toga u 8 godina, sada je na svakome od nas da dobro razmisli, uvažavam svačije mišljenje i neka svatko po svojoj savjesti procijeni kome će dati povjerenje, meni je važno da ga daju, odnosno da izađu na izbore, ne da budu lijeni otići do biračkog mjesta a za koga će glasati to mi je manje važno, to će biti njihova osobna odluka.

Bilaj

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #20 : Listopad 04, 2011, 08:30:27 prijepodne »
@ Bilaj, slažem se mogli su i prije predložiti takav prijedlog, no međutim očito je da su svi štitili sebe cijelo vrijeme ....

Ako su do sada cijelo vrijeme se tako ponašali, nema ama baš nikakve razlike zašto se ne bi i dalje tako ponašali kada dođ u na vlast.

Jedno je politički populizam, a drugo je očito varanje i laganje.

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #21 : Listopad 04, 2011, 09:04:33 prijepodne »

Ako su do sada cijelo vrijeme se tako ponašali, nema ama baš nikakve razlike zašto se ne bi i dalje tako ponašali kada dođ u na vlast.


Vremena su se promijenila i mijenjaju se, s vremenom treba napredovati u svakom pogledu, pa i u tom.
Što je bilo, bilo je, dolaze neki novi vjetrovi, neugodni po sve nas, pa i njih.

Bilaj

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #22 : Listopad 04, 2011, 09:12:31 prijepodne »
Vremena su se promijenila i mijenjaju se, s vremenom treba napredovati u svakom pogledu, pa i u tom.
Što je bilo, bilo je, dolaze neki novi vjetrovi, neugodni po sve nas, pa i njih.

Kak da ne. Ne mogu lopovi najednom postati poštenjačine. Pogotovo kada dođu na vlast.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #24 : Listopad 09, 2011, 06:27:41 poslijepodne »
Evo jedan najsvježiji primjer koji sam čuo ovaj vikend, porezna uprava po prijavi poreza za kupovinu nekretnine nije naplatila porez pune 4 godine, iako se Hrvatska zaduživala jako puno tijekom te 4 godine, nakon 4 godine ide u naplatu poreza, kada radi i procjenu nekretnine, nakon 4 godine po prijavi poreza.
Dakle ako uzmemo u obzir kretanje cijena nekretnina, ako uzmemo u obzir da je na nekretnini možda nešto napravljeno i investirano, mogli su čekati još 10 godina pa procijeniti 10-ostruko vrijednost nekretnine itd.
Ovo je samo jedan u nizu od primjera u kojoj državi živimo i kako nam funkcionira kompletna javna uprava, ali svugdje gdje god se zagrebe. Meni je ovo prestrašno a Vama?

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #25 : Listopad 09, 2011, 06:36:09 poslijepodne »
Ovo je samo jedan u nizu od primjera u kojoj državi živimo i kako nam funkcionira kompletna javna uprava, ali svugdje gdje god se zagrebe. Meni je ovo prestrašno a Vama?

Ma užas. Daj nabaci neki pohvalan primjer iz Srbije. Nisi već par dana.

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #26 : Listopad 09, 2011, 06:40:20 poslijepodne »

Ma užas. Daj nabaci neki pohvalan primjer iz Srbije. Nisi već par dana.

Obrati se Đakiću, on to bolje zna a i bliže ti je po habitusu od mene.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #27 : Listopad 09, 2011, 06:44:18 poslijepodne »

Obrati se Đakiću, on to bolje zna a i bliže ti je po habitusu od mene.

Pa ti stalno pljuješ po Hrvatskoj i hvališ Srbiju. Još samo čekam da počneš ovdje naricati jer pukovnik Šljivančanin nije uspio stići do Zagreba, nego samo do Vukovara.

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #28 : Listopad 09, 2011, 06:52:59 poslijepodne »
Što ti čekaš, nije teško ni zaključiti obzirom na tvoj habitus, za razliku od tebe ja nisam prespavao 20 godina.
Svaki daljnji komantar je suvišan, ZNA SE čija je to retorika, zadnji pokušaj očajnika.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #29 : Listopad 09, 2011, 06:56:51 poslijepodne »
Što ti čekaš, nije teško ni zaključiti obzirom na tvoj habitus, za razliku od tebe ja nisam prespavao 20 godina.
Svaki daljnji komantar je suvišan, ZNA SE čija je to retorika, zadnji pokušaj očajnika.

Čekam da vi dođete na vlast. Pa da se konačno dovrši ono što je zaustavljeno 1995.