Autor Tema: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima  (Posjeta: 22746 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
http://www.insidefacebook.com/2010/02/19/police-use-facebook-to-fight-crime-talk-to-residents/

Police departments around the United States have begun to incorporate Facebook into their policing efforts, using the network to serve a variety of needs. Pages created to find missing persons have rendered useful information and tips on police pages or the pages of criminal elements have led to arrests...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građan
« Odgovori #1 : Veljača 20, 2010, 11:35:52 prijepodne »
Pa to se koristi odavno i kod nas, ne kužim u čemu je ovo novost...  :-\ :-\ :-\

Svi smo vidjeli kako je već mnogo puta i naša policija rekla kako su za određene stvari doznali na Facebooku, vidjeli dogovore, spriječili dogovorene protupravne događaje itd itd...

Znači, otkriva li se topla voda "again"?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #2 : Veljača 20, 2010, 11:50:58 prijepodne »
Da li naša policija komunicira s građanima preko Facebooka?

Ili samo čita, a ne doprinosi. ;-)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #3 : Veljača 20, 2010, 02:21:46 poslijepodne »
Pa neslužbeno komunicira, službeno joj to i nije potrebno, iako i mnogo dijelova mUP-a, kao i policijskih udruga, imaju svoje službene stranice na Fejsu...

A za službenu komunikaciju naš MUP ima brdo drugih mogućnosti, od vlastitih stranica, besplatnih telefona pa nadalje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #4 : Veljača 28, 2010, 11:37:38 prijepodne »
Meni se oduvijek činilo da su Facebook i slični site-ovi upravo i nastali kako bi se što bolje kontroliralo i nadziralo mase.
A gdje ćeš boljeg načina od toga da ti ljudi sami kažu svoje "misli, riječi, djela i propuste"?
Pa to je efikasnije i bolje nego da nas sve čipiraju  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #5 : Veljača 28, 2010, 12:43:47 poslijepodne »
Meni se oduvijek činilo da su Facebook i slični site-ovi upravo i nastali kako bi se što bolje kontroliralo i nadziralo mase.
A gdje ćeš boljeg načina od toga da ti ljudi sami kažu svoje "misli, riječi, djela i propuste"?
Pa to je efikasnije i bolje nego da nas sve čipiraju  :)


E pa upravo zato se meni  ti facoliki i ini sajtovi (koji su ionako odavno izgubili svoje pravo lice) ne sviđaju i zato ih bojkotiram.

Evo, ja javno, jasno i glasno besramno priznajem: nemam profil na Fejsu ni na Tviteru!!!!!   :P
Nemam ga i ne namjeravam ga imati!!!  O0   

Jesam li zbog toga nenormalna? Vjerojatno jesam, jer me ljudi obično čudno gledaju kad im kažem da nemam svoje stranice tamo! I samo što mi ne kažu: ti nisi normalna.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #6 : Veljača 28, 2010, 01:59:53 poslijepodne »
Nemam ga i ne namjeravam ga imati!!! 

Iako time nisi ništa postigla - onaj tko o tebi želi znati neke stvari, taj to već i zna. I to bez Twittera, Facebooka i ostalih stvari.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #7 : Veljača 28, 2010, 03:05:19 poslijepodne »
Meni se oduvijek činilo da su Facebook i slični site-ovi upravo i nastali kako bi se što bolje kontroliralo i nadziralo mase.
A gdje ćeš boljeg načina od toga da ti ljudi sami kažu svoje "misli, riječi, djela i propuste"?
Pa to je efikasnije i bolje nego da nas sve čipiraju  :)

Točno.

Nemam ga i ne namjeravam ga imati!!!

.........I samo što mi ne kažu: ti nisi normalna.

Iako time nisi ništa postigla - onaj tko o tebi želi znati neke stvari, taj to već i zna. I to bez Twittera, Facebooka i ostalih stvari.

Da, Točkica, i ja imam takav „problem“.
Isto tako nemam namjeru imati tamo ništa vezano za sebe. Bojkotiram i ne koristim uopće te stranice.

Da, Sledge, naravno, pa ne skrivamo svoje postojanje na ovoj zemlji.

Ali da će netko/svatko pa i ovakav kakvog sam maloprije vidjela na TV u emisiji NU2 (iako ne konkretno taj, jer je taj skoro pa nepismen) tražiti „prijateljstvo“ i komunikaciju, koji će se naslađivati fotkama moje obitelji (danas su manijaci na svakom čošku) – e to neće, bar ne mojim udjelom. Neće uspjeti  saznati kaj mislim i kak živim, kak mi izgleda dnevna soba i imam li u voćnjaku smokvu, maslinu ili krušku tepku.

Oni koji žele svoju intimu prikazivati javno, samo naprijed, izvolite, ja ne.

Kako ja poštujem vas koji se koristite fejsom, tako molim, uvažavajte i vi mene da to ne želim i ne smatram pristojnim i korisnim, nego nakaradom i nemojte me gledati kao nenormalnu, kak veli Točkica.
Osim toga kod velike većine korisnika fejsa je pravilo ono staro: vidjela žaba da konja kuju pa i ona digla nogu.

Edit: dodatak link
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2010, 07:18:48 poslijepodne plemenitašica »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #8 : Veljača 28, 2010, 03:40:33 poslijepodne »
Da, Točkica, i ja imam takav „problem“.

Isto tako nemam namjeru imati tamo ništa vezano za sebe. Bojkotiram i ne koristim uopće te stranice.

Da, Sledge, naravno, pa ne skrivamo svoje postojanje na ovoj zemlji.

Mislim da je konkretno kod Tebe više izražena želja za ostajanjem u ilegali zbog tvoje prisutnosti i kritiziranju svega na nekim drugim on-line mjestima, i da to ima manje veze sa nekakvim manijacima koji bi drkali na slike tvoje obitelji, a više sa otežavanjem doznavanja tvojeg identiteta većini zainteresiranih, a informatički nepismenih ljudi.

Svoje skrivanje na zemlji i ne možeš sakriti, sve i da ne znam kako žarko to želiš.

I ne - biti na Facebooku nije nikakav wannabe "in" ili pomodarski izražaj (možda kod nekih je, ali kod mene nije...), to je jednostavno još jedan način komunikacije sa ljudima, koji pruža puno više od jednog ovakvog forumskog načina, jer pruža neusporedivo veće mogućnosti. Koje koristi preko 400 milijuna ljudi u svijetu na Facebooku, te još više kada bismo zbrojili članove svih ostalih društevnih mreža. Svaka ima svoje prednosti i mane, no principijelne razlike od ovog foruma i nema.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #9 : Veljača 28, 2010, 03:51:20 poslijepodne »
Nisam ni ja na fejsu i tviteru jer me ne zanima taj oblik zabave i komunikacije.
To su za mene "kradljivci vremena" koje mogu daleko bolje iskoristiti po svom guštu.
Nije mi zanimljivo družiti se s prijateljima on-line.
Ja sam konzerva koja voli te male razgovore voditi na nekoj terasici uz kavicu.
Posebno kad se proljeće ovak osjeća u zraku, bježim od kompa kad god mogu  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #10 : Veljača 28, 2010, 06:04:25 poslijepodne »
Ja sam konzerva koja voli te male razgovore voditi na nekoj terasici uz kavicu.

Da, zato smo već polokali par hektolitri kave...  :-X :-X :-X

Gospica, dajte najte...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #11 : Ožujak 01, 2010, 12:31:37 poslijepodne »
Mogu se složiti da nemaju svi svoj profil na faceu ili negdje drugdje,ali govoriti o nečem što baš nisi probao ili o čem ne znaš baš sve, isto nije neki argument za kritiku.

Sve te društvene mreže su za druženje jednu posebnu vrstu komunikacije koja očito odgovara većini korisnika.I pisanje na ovom forumu je slična komunikacija gdje se osobe  mogu upoznati i družiti.

Sve ima svoje granice i toga smo svi svjesni ili bi trebali biti. Jer onog momenta kad smo se priključili na mrežu već smo izgubili – svjesno – dio svoje privatnosti  i sa time svatko računa.

Uostalom pitam se i sam kolika je ta naša „privatnost“'? Možemo li na to ikako utjecati?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #12 : Ožujak 02, 2010, 08:47:04 prijepodne »
Ja sam konzerva koja voli te male razgovore voditi na nekoj terasici uz kavicu.

Da, zato smo već polokali par hektolitri kave...  :-X :-X :-X

Gospica, dajte najte...

Ne razmem.
S prijateljima se družim na kavi, na netu komentiram nešto na forumu s forumašima koje ne poznajem, čak ne znam ni kak se zovu u stvarnosti niti me zanima.

Možda griješim, ali sam stekla dojam da se na tom fejsu druže prijatelji, i u tom smislu sam rekla da se s prijateljima radije družim na kavi.
Možda bi i ja imala tam profil da mogu s posla cijeli dan po netu švrljati, ali nemrem.
Sva moja on-line komunikacija ide od kuće, a onda mi je draže s prijateljima se družiti na kavi nego on-line.

Pa kad buš mi ti prijatelj onda bumo pili kavu na terasi prije nego chatali na fejsu  :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2010, 08:49:22 prijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #13 : Ožujak 02, 2010, 09:35:54 prijepodne »
Možda griješim, ali sam stekla dojam da se na tom fejsu druže prijatelji, i u tom smislu sam rekla da se s prijateljima radije družim na kavi.

Ti si dokaz kako neznanje rađa predrasude koje nemaju pokrića u ničemu. Dojam te vara. I to gadno.  :-[

Možda bi i ja imala tam profil da mogu s posla cijeli dan po netu švrljati, ali nemrem.

Pa ni ja, a niti ogroman broj ljudi ne surfa na poslu, niti na račun posla i poslodavca. Ako je to tebi uvijet za biti na internetu, onda ti svaka čast... znači, ako na poslu nemaš internet i nemaš vremena za njega - Facebook je pogrešno imati?  ??? ??? ???

Sva moja on-line komunikacija ide od kuće, a onda mi je draže s prijateljima se družiti na kavi nego on-line.

Pa i sav moja komunikacija ide od kuće, ili na račun mojeg vlastitog WiFi sticka, za kojega plaćam pretplatu. A da uvijek koristiš kontakt, čak i sa najbližim frendovima, isključivo uživo, nije točno. Dapače, daleko je od toga.

Ti jednostavno ne vidiš i/ili ne shvaćaš mogućnosti koje su kao nebo i zemlja između Facebooka i jednog ovakvog foruma. Dapače, i sama namjena je potpuno drugačija...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #14 : Ožujak 02, 2010, 09:50:16 prijepodne »
A ti baš svaki put doneseš krive zaključke iz mojih rečenica. Nisam se iznenadila, čak mi je zabavno kako si predvidiv.

Dakle, stalno čujem pitanje: Koliko imaš prijetelja na fejsu?
Možda ti prijatelji baš i nisu real friends, možda se i ne poznaju osobno, ali onda koriste krivu terminologiju za tu kategoriju poznanstva, a to nije moja greška.

Drugo, rekla sam da su ti sajtovi, kao i ovaj uostalom, kradljivci vremena kojaga imam premalo.
Da mi netko ukrade vrijeme na poslu, još bi pristala, ali slobodno vrijeme ne dam nikome da mi krade, njega sama raspoređujem.
To nema nikakve veze s novcima, tko plaća internet i slično.

I nisam rekla nikad da je pogrešno imati Facebook profil! Čemu takva insinuacija?
Samo sam rekla da ga ja nemam i objasnila svoje razloge za to, koliko god oni tebi bili čudni i neprihvatljivi.
A tko voli nek izvoli.
Pa moje dijete visi na tome čim stigne. I drago mi je da mogu vidjeti svu ekipu s kojom se druži, i uopće nemam ništa protiv toga. Dapače!

I nije moja komunikacija s frendovima uvijek i samo uživo. Nisam čak ni to rekla nikad.
Samo da radije pijem kavu s dragim ljudima, nego da im pišem ili telefoniram. I to je istina.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....