Autor Tema: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!  (Posjeta: 3236 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« : Studeni 09, 2009, 11:56:26 prijepodne »
Jeste li vidjeli ovu akciju.

http://www.vecernji.hr/vijesti/invalide-ne-posluzujem-nekima-je-to-nazalost-normalno-ponasanje-clanak-47223

Uglavnom ja se sa svim slažem osim sa "zatvori prozore prosjaci na cesti".
To je nažalost realnost. Ja sam cijelo vrijeme išao prek jednog križanja gdje je tip u invalidskim kolicima prosio- da bi ga nakon jedno 2-3 mjeseca novinari uslikali sa mercedesom!

Jednako tako u bauhausu je operirala jedna skupina prosjaka koji su dolazili prostiti sa Audijem A6!!!

Trs

  • Gost
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #1 : Studeni 09, 2009, 12:57:14 poslijepodne »

Ako jedna od svakih deset kuna koju podijelim prosjacima bude uložena u kupnju mercedesa, a ostalih devet u kupnju kruha, mlijeka, cigareta, jegera, plivadona – ja sam zadovoljan i mirno mogu reći onome koji mi se ceri iz špigla: "Ti si 10% budala a 90% čovjek."

Bilaj

  • Gost
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #2 : Studeni 09, 2009, 01:07:14 poslijepodne »
Problem je kada je to 90 % budala a 10% čovjek a baš to tak na križanjima i izgleda.  :(

Offline Cagliostro

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • ex Gothic_Rocker
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #3 : Studeni 09, 2009, 02:33:55 poslijepodne »
Nedam nikome ništa, a i čuo sam da znaju postati i agresivni ako nedaš pare, ne treba mi takva makljaža. Uostalom tak i tak večina to zapije...
Ako nekome treba za jesti, i žica me za to, onda mu lijepo odem kupiti nešto pa mu dam sendvič ali pare jednostavno iz principa nedam...

Posla ima, naravno, ako se eli raditi, najlakše je ispružiti ruku pa neka daju oni koji rade.
Mislim da je sramota za mladoga čovjeka prositi, onim starijima ajde neka, same godine su im velika blokada za pronalaženje posla no mladi ljudi mogu raditi i zaraditi... Jasno, možda i ima onih koji stvarno nemogu, no kao što je rečeno, premalo ih je...
Ja sam svašta radio i krpao se na sve moguče načine i znam da ima uvijek posla za one koji žele, samo treba zasukati rukave a to je nekima najteže pa je lakše stati svaki dan na križanje i pružati ruke.

Uostalom, jel znate da oni imaju kvartove po kojima operiraju i ako dođe netko novi na njihov dio onda ga prijave?
Pisalo se o tome po novinama ako me sječanje ne vara... Koma Živa!
...Prestajem jesti životnije, jer shvatio sam, još nisam pojeo aktiviste...

Tur

  • Gost
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #4 : Studeni 12, 2009, 08:49:56 prijepodne »
Kaj se tiče prosjakov, ak imam - dam, ak nemam - nedam. Za dve kune nebum propal niti se bum obogatil. Problem je kod ljudi kej večina če i da nekej - da zbog toga kej su ih tak vučili doma dok su bili mali ili im je rekel župnik v cirkve. I daju zato da bi se oni osečali bolše, da ih savjest ne peče. Malo gdo se proba deti v položaj tog čoveka teri prosi.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #5 : Studeni 12, 2009, 11:22:25 prijepodne »


U principu ne dajem nikada novce prosjacima kaj oblijeću oko auta na semaforima. Jer sam svjesna toga da svaki put kad gurnem ruku kroz prozor i dam  novce zapravo podržavam to što rade, a što je po meni neprihvatlljivo i opasno.

A pogotovo je neprihvatljivo ako oko auta trče mame (najčešće Romkinje) s bebama u rukama. Meni je to prestrašno! I one i ta djeca udišu benzinske pare i sve one otrove iz ispušnih lonaca.... Užas! Pogotovo što je jako dobro poznato da su njima ta djeca "radni alat", odnosno sredstvo za zarađivanje novaca. I svaki put kad dam novce ja podržavam takvo ponašanje. A s druge strane radim ono što bi zapravo država trebala napraviti: ako već nisu u stanju naći posao (a mislim da to mogu ako se potrude) da im uz socijalnu pomoć osigura barem kakvu-takvu egzistenciju kao i svim ostalim socijalnim slučajevima.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #6 : Studeni 12, 2009, 12:21:52 poslijepodne »
Romima ne želim davati i ne dajem ništa.Jer su ipak paraziti i ne žele raditi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Cagliostro

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • ex Gothic_Rocker
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #7 : Studeni 15, 2009, 04:56:23 poslijepodne »
Iako nisam sklon generaliziranju... Bravo Mr. mlačanin...
...Prestajem jesti životnije, jer shvatio sam, još nisam pojeo aktiviste...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #8 : Siječanj 01, 2010, 08:34:47 poslijepodne »
Želim   upozoriti  vas   na prevarante  u  VG,  starija  žena  oko  50-65  godina  ,  svaki dan  prosi  sa  štakom  pred   dućanima, jedan  dan je kod  Bille , drugi kod  Kauflanda, treći  u  Konzumu, itd...itd.....
A    nije  joj ništa  i dolazi sa  Mercedesom  ,  tako samo da znate i da takvima ne dajete novac, i hrpa takvih  što glume,  a posebno  isto tako znaju glumiti da su  u invalidskim kolicima,  a  ulaze u  skupe aute i hodaju bez problema.
Ovim  cigićima   ne dajem,  kad mi se nabiju na auto  u  onoj gužvi  i baš ih briga  jel će ih kaj pogaziti il ne.
A  u zadnje vrijeme su počeli dosta prositi po tramvajima,  samo uđu  i   prođu  cijeli tramvaj  sa malim djetetom .
Jedino   sam dala  par puta   novce   jednom  dečku,   nema  noge   od koljena  na  dolje,   hoda  na koljenima po gradu.   Zna često prositi tamo na križanju kod  Heinzlove, a  vidjela sam ga i par puta u tramvaju.  I stvarno ne glumi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Zatvori prozore, prosjaci na cesti!
« Odgovori #9 : Siječanj 01, 2010, 09:30:48 poslijepodne »
Jedino   sam dala  par puta   novce   jednom  dečku,   nema  noge   od koljena  na  dolje,   hoda  na koljenima po gradu.   Zna često prositi tamo na križanju kod  Heinzlove, a  vidjela sam ga i par puta u tramvaju.  I stvarno ne glumi.
Da znam za njega. Strašno. Na tom križanju ima povremeno i jedan tip koji nema noge uopće nego se kreće pomoću skejborda (kak li se to piše - daske s kotačima). Uff strašno, što li je on prošao u životu.