Autor Tema: Taxi u Zagrebu  (Posjeta: 4091 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Taxi u Zagrebu
« : Rujan 20, 2010, 11:51:09 prijepodne »
Već od 1. listopada cijena vožnje bit će točno 17 posto jeftinija. Zagrebački taksisti za start će naplaćivati 16 kuna umjesto 19, a kilometar će naplaćivati šest umjesto sedam kuna. Noćna vožnja će startati na 20 kuna, a kilometar će vrijediti šest kuna. Odzvonilo je i monopolu pa će tako na zagrebačkim ulicama patrolirati i svoje usluge pružati najmanje osam tvrtki, umjesto dosadašnje jedne jedine.

Cijene će još padati jer su spomenute tarife maksimalne dopuštene. Kilometar po šest kuna bit će najveća moguća cijena, no nadolazeća konkurencija zasigurno je planira srušiti. Tako bi ubrzo kilometar mogao stajati samo pet kuna.

Zagrebački će taksi po propisima biti bijeli, udobni automobil s ABS-om i klima-uređajem, svijetlećom oznakom na krovu, GPS-om i grbom grada na vratima. Takvih će vozila biti najviše 1115. Vozači će, kao i dosad, polagati ispit na kojem će, osim povijesti grada, morati pokazati znanje iz poznavanja važnih lokacija i termina održavanja važnijih događanja. Osim poznavanja zakona i propisa, provjeravat će se i bonton prema suputnicima i ostalim vozačima. Nema psovanja, trubljenja i pušenja, a taksisti će morati biti sposobni naći put do vaše destinacije po najkraćoj mogućoj ruti.

http://www.jutarnji.hr/satima-cekaju--kartaju--citaju-i-piju-kave--auto-tijekom-24-sata-upale-najvise-7-8-puta-i-u-smrtnom-su-strahu-da-ce-to-isto-netko-drugi-raditi-jeftinije/887630/

Živi bili, pa vidjeli!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Taxi u Zagrebu
« Odgovori #1 : Rujan 20, 2010, 11:56:36 prijepodne »
Hrpa teoretskih gluposti u obliku odredbi koje su nemoguće za zaživjeti, dok se pravi problem i izvor skupoće ni ne spominje...

Slične odredbe su već donošene par puta, i nikada nisu ni mogle zaživjeti, jer je to preko noći nemoguće napraviti (i puno je preskupo!!), tako da je Grad Zagreb talac vlastitih populističkim i upitno zakonitih mjera... sada bi htjeli nešto promijeniti, no osim teorije - u praksi od ovoga neće biti ništa, barem ne tako skoro. Jedino što od svega toga ide preko noći je podizanje ili spuštanje cijena, sve ostalo je "okači mačku o rep"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Taksisti blokirali ulaz u Gradsku skupštinu
« Odgovori #2 : Listopad 26, 2010, 02:49:51 poslijepodne »
Taksisti blokirali ulaz u Gradsku skupštinu

ZAGREBAČKI TAKSISTI spontano su danas nešto iza 11 sati krenuli u prosvjed tijekom kojeg su blokirali Ćirilometodsku ulicu i ulaz u Gradsku skupštinu gdje se odlučuje o liberalizaciji tržišta taksi usluga. Pred Skupštinom se okupilo oko 50 taksista, ali i policija i zagrebačka pauk služba koji čekaju znak za intervenciju. Jednog od taksista policija je privela jer ih je vrijeđao.

Taksisti su, pak, uvjereni u priče kako je predsjednik Skupštine Boris Šprem uzeo akontaciju od nekih tajkuna koju sada odrađuje. No, prema svemu sudeći, prijedlog vladajućih u gradu, kojim se predviđa povećanje broja taksija za 267, bit će izglasan. Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić na početku sjednice podnio je nešto izmijenjen prijedlog iste odluke.

Bandićev prijedlog odbijen

Prema tom prijedlogu broj taksista bio bi manji za sto. Bandić je, naime, sugerirao zastupnicima da glasuju za njegov prijedlog kako ne bi "ubili udruženje s kojim je Grad partner već 50 godina". Bandića su podržali HDZ i HSS, a što je i dalje bilo nedovoljno da mu prijedlog prođe. Naknadno, međutim, HSLS je predao prijedlog s istim omjerom koji se podudara s Bandićevim. Šef stranke Darinko Kosor objasnio je kako je ovaj prijedlog pravedniji od SDP-ova jer se njime vodi računa i o postojećim taksistima. SDP-ov prijedlog podupiru i HSU, NL Tatjane Holjevac, ali i HNS, HSLS i NL Velimira Sriće, odnosno 40 od 51 zastupnika.

Prema prijedlogu SDP-a, osim što će se taksi tržište otvoriti za još 267 taksista, licencije će se izdavati na pet godina, uz najviše moguće cijene koje su 15 posto niže od dosadašnjih. Dvije godine imat će taksisti za uvođenje kartičnog poslovanja, a još pet godina za to da im automobili budu bijele boje.

"Nas je 1034. Pomnožite to s brojem članova naših obitelji i dobit ćete novu brojku ljudi bez prihoda u Hrvatskoj", komentirali su taksisti koji su u strahu da će ostati bez posla. Manji dio njih prosvjeduje i na Iblerovom trgu, pred središtem SDP-a. Pred Skupštinom su se okupili i taksisti tvrtke Cammeo. Kako su kazali, oni samo čekaju da Skupština odobri liberalizaciju tržišta pa odmah kreću u pogon.

Pregovorima prisustvuju i dva člana Uprave udruge Radio taksi, a taksisti iz riječkog Cammea htjeli su im se pridružiti. No, zagrebački taksisti na ulazu su ih opsovali te im poručili da će "vidjeti što su Purgeri". Zagrebačkog gradonačelnika Bandića, koji je nakon aktualca napustio Skupštinu, na izlasku iz zgrade popratili su velikim pljeskom.

Prometni zastoj u centru grada

"Zbog kolone taksi prosvjednika kod Mesničke i u obližnjim ulicama zagrebačkog centra, tramvajske linije koje prolaze središnjim gradskim trgom kasne i do 30 minuta, a slaba protočnost prometa odražava se i na ostatak ZET-ove prometne mreže", priopćeno je iz ZET-a. Dodaje se kako su u nastavku poslijepodneva moguća i povremena preusmjeravanja pojedinih tramvajskih linija kako bi se izbjegla veća neredovitost.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/taksisti-autima-blokirali-ulaz-u-gradsku-skupstinu-policija-jednog-privela/520057.aspx

Hajde da razjasnimo zašto uopče štrajkaju ???

Oni će sniziti cijene i napravit će još puno toga ... samo, ako im grad obeća da neće dozvoliti konkurenciji da taksira u Zagrebu ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Taxi u Zagrebu
« Odgovori #3 : Listopad 26, 2010, 03:06:17 poslijepodne »
Jedan od mojih Facebook-komentara na tu temu...

"Gradska skupština - popisati tu tvrdoglavu bagru i pooduzimati licence svima koji još i minute budu srali i radili nerede!!

Grad neka osnuje svoju tvrtku, kupi na neki način 500 auta (ne nužno novih), zaposli vozače (domaćih ljudi koji poznaju grad - pogotovo mladi - i znaju jezike, bez posla su i radili bi taj posao pošteno!) - i neka ima tvrtku a vozači nekia budu uposlenici - takav je sistem svugdje na zapadu. Jeftino, pošteno, brzo."

Najveći "burek" su mi spike iz teksta i poruka zagrebačkih taksista da budu vidjeli tko su "Purgeri"... koji fakin Purgeri - godinama sam radio sa brdo njih, tu ima Purgera kao i da ne velim kaj...

Od početka tvrdim upravo to - oni će izmisliti sve, samo da zadrže monopol i sve što ide uz njega, a sve ostalo što navode su samo bacanje pijeska u oči i dobivanje na vremenu. Oni bi smanjivali cijene - pa što ih onda ne snize, tko ih u tome spriječava? - kako je rekao i gosp. Šprem tim istim taksistima...

Odredbe o tome kako taksi-vozila i taksisti moraju izgledati i biti opremljeni postoje već više od 5 godina, dapače je prvi rok za prilagodbu odavno prošao - pa koliko su napravili?? Ništa, jer se ne moraju bojati nikoga i ničega dok su bili monopolisti i dok im je kišobran držao Bandić... no ta vremena su prošla.
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2010, 03:10:36 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Taxi u Zagrebu
« Odgovori #4 : Listopad 26, 2010, 05:54:41 poslijepodne »
... eto, moram priznati da se slažem s tobom .... kaj je, je ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Taxi u Zagrebu
« Odgovori #5 : Listopad 26, 2010, 06:29:14 poslijepodne »
OK, samo nemoj da ti prijeđe u naviku! Nije dobro ni za tebe, a ni za mene.  ;D ;D ;D ;D ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Taxi u Zagrebu
« Odgovori #6 : Listopad 26, 2010, 09:51:14 poslijepodne »
... ne pada mi na pamet !
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.