Autor Tema: Čačić i HDZ  (Posjeta: 16028 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #15 : Siječanj 07, 2010, 11:49:04 prijepodne »
Dakle ovo je Čačić izjavio prije dva dana:

"Hrvatska je danas ipak jedna stabilna demokratska država i incidenti u jednoj stranci, bili oni veći ili manji, samo govore o tome je li je ta stranka uopće sposobna obnašati vlast. Očito HDZ to nije u stanju, a ovo je samo još jedna potvrda toga, ali ovo ni na kakav način ne ugrožava ovu zemlju, ističe Čačić.

Naprotiv, sama činjenica da je HDZ na vlasti je ugrožava; i kvalitetu života, i razvoj, i naše šanse. Dakle, što prije odu, to bolje za ovu zemlju; sa Sanaderom, bez Sanadera, sasvim je svejedno! To nije rizik za ovu zemlju, to je šansa za ovu zemlju, i to je nužnost za ovu zemlju, kazao je rezolutno predsjednik HNS-a, a potom je istaknuo:

„Incident u kojem se pet, šest, deset, petnaest, sasvim je svejedno koliko zastupnika HDZ-a, svrstava ili ne svrstava uz jednu HDZ-ovu frakciju, ništa bitno ne mijenja na stvari. Potpuno je jasno da odgovornost za zemlju mora voditi odgovorna stranka ili grupa stranaka, kompetentna, neopterećena aferama, a mi smo spremni da tu odgovornost preuzmemo. Hrvatska, dakle, ima puno, puno kvalitetniju alternativu -  to je definitivno koalicija lijevog centra.""

Dakle ovako je govorio prije dva dana, a sad odjednom Radimir daje podršku Jadranki Kosor i HDZ-u kako bi izvukao Hrvatsku iz teške situacije i kako bi građani bili sretni i zadovoljni. Jedan dan govori jedno, drugi dan drugo. Toliko o odlučnim intelektualcima iz HNS-a.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #16 : Siječanj 07, 2010, 12:20:48 poslijepodne »
Dakle ovo je Čačić izjavio prije dva dana:
......
Naprotiv, sama činjenica da je HDZ na vlasti je ugrožava; i kvalitetu života, i razvoj, i naše šanse. Dakle, što prije odu, to bolje za ovu zemlju; sa Sanaderom, bez Sanadera, sasvim je svejedno! To nije rizik za ovu zemlju, to je šansa za ovu zemlju, i to je nužnost za ovu zemlju, kazao je rezolutno predsjednik HNS-a, a potom je istaknuo:

Nema linka, ali ako je doista to rekao, rekao je ispravno.

Nisam jučer niti sinoć, a bome niti danas čula vijesti.
Čitam ovo na linku Jutarnjeg i ne dopada mi se iako je neslužbeno.

Moja vizija izlaska ove zemlje iz krize (gospodarske, socijalne, prometne, kriminalne)  nije sa MI glistama. Sukladno tome niti sa jednim partnerom koji im se prikloni.

Drago mi je da je gđica Opačić zamijenila Milanovića (bar u izjavama, i daleko je bolja  od gđe Antunović)  koji nije bio u državi ovih turbolentnih dana, kad je izjavila da SDP nema namjeru dati podršku predsjednici vlade.
„Pa kako bi SDP mogao podržavati HDZ-ovu Vladu o kojoj već tri godine govorimo kao o nesposobnoj i korumpiranoj - uzvraća potpredsjednica SDP-a Milanka Opačić. Na potporu svog najvećeg političkog protivnika HDZ bi, kaže Opačić, mogao računati jedino u slučaju kada bi Hrvatska bila ozbiljno ugrožena, a to, smatra, sada nije slučaj.“

Rade loše za ovu zemlju svih ovih 20-4 godine i to je istina. Ne mogu napraviti ništa bolje jer NE ZNAJU.

Da  nas žele okupirati ili napasti, onda bi mogli govoriti o Vladi nacionalnog jedinstva (koja je i bila; samo kako – više se ne sjećam, bila sam mlada i nisam pratila), ali s obzirom da jedna šačica želi navodno destabilizirati Vladu, ili nek si vlada to rješava sa tom šačicom, ili neka Vlada kaže da ne zna ili ne može (ideš Betika – nema šanse) i onda nek se pregrupiraju tj nek sazovu izvanredne izbore da narod da podršku kome želi.
Ovakvo dogovaranje iza leđa nas birača je za mene NEDOPUSTIVO.

Kako je bilo i dogovaranje HSS i HSLS svojevremeno kad su njihovi birači padali u očaj, tak je nezamislivo i danas (još manje) da se stranke koje su u oporbi odjednom daju na raspolaganje predsjednici Vlade.
Ako je to HNS, ako je to IDS, ako je to SDP – to se NE SMIJE raditi. Naravno, govorim to kao njihov birač, a ne kao poznavaoc situacije, ili politike.

Već sam bezbroj puta napisala da moj glas nikada nije niti neće  ići u koš sa HDZ glasovima.
Koalicija SDP-HDZ (ili obrnuti redoslijed) je za mene NEDOPUSTIVA kao i HNS ili IDS sa HDZ-om.


A očekivati da će Kosor izvući ovu zemlju iz krize to mogu misliti samo budale. Ta je žena sve ove godine sjedila (ili trčkarala) za Tuđmanom, pa za Sanaderom (prijatelju moj, Prijatelju Ivo… ) prema tome ništa ona drugo ne misli i ne radi nego li je on. Osim kaj manje zna, ali da je bezgriješna… ohohohohoho ne, ne.
Što se prije maknu, to bolje za ovu zemlju, što prije narod shvati, to bolje za narod i zemlju.

A dati podršku J.Kosor zato jer ju ugoržava NJEZIN prijatelj Ivo, Luka, ili tko već…… NIKADA.

G. JosipJoža je očito vrlo tolerantna osoba, što ja po karakteru nisam, i ne mogu niti ne želim opravdavati navodnu potporu 5 zastupnika HNS u Saboru na koje se Čačić poziva. TO NE SMIJETE napraviti.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #17 : Siječanj 07, 2010, 12:22:38 poslijepodne »
Žalosno je Tur da sve shvačate onako kako vama paše ,a ne onako kako je u cijelosti rečeno.Treba slušati ili čitati sve u cijelosti,a ne izvlačiti iz konteksta ili iz velikog naslova koji sa ostatkom teksta nema ni približno veze

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #18 : Siječanj 07, 2010, 12:33:57 poslijepodne »
Plementašica ,u potpunosti se slažem sa vama .Također mislim da Kosorica nemože reći da ništa nije znala jer je uz Ivu bila non stop ko pesek i jednostavno je nemoguče neznati i nesudjelovati ili zatvarati oči i tobože ne vidjeti.To nevjeruju čak ni djeca.Što se tiče cjelokupne priče prezentirane javnosti mislim da je to samo dobro izrežirana priča za narod,a igrači ostaju i dalje isti ,a veliki Boss i dalje največi šef u sjeni koji vuče sve konope ,a ne konce.Jednostavno rečeno vrijeme je za veliko pospremanje i smjenu političara koji su sve upropastili i ne i ne im davati potporu.kOSORICI bih čestitala na odličnom potezu koji je napravila,ali tek onda kada bih vjerovala da je sve tako kako se za javnost odigralo,ali dok ne vjerujem....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #19 : Siječanj 07, 2010, 12:38:36 poslijepodne »
Luker mojca ipak nije izdrzala... mojca, do sada sve sto su novinari iskopali i napisali, pokaalo se tocnim, ili bar priblizno tocnim. Tako da nemoj si umisljavati da Čačić nije sposoban i to napraviti nebi li se docepao vlasti! (čitaj poslova)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #20 : Siječanj 07, 2010, 01:00:40 poslijepodne »
Meni se čini da je HNS samo odgovorna stranka, prema trenutku i situaciji u kojoj se Hrvatska nalazi.

Narodski se to veli "okreće se kak vetar puše"!...

Naravno, svaki vjetar koji je može približiti imalo bliže kazanu i sisi... jebeš principe!! Oni su za budale... sa kemijskom u ruci...

Ne bi se složio Sledge s Vama. Zašto?
Trenutak u Hrvatskoj je naprosto kritičan, desnica na čelu sa HDZ i gđ.Kosor na čelu je sada više nego ikada spremna na suradnju i sa SDP-o koji apriori odbija tu suradnju, umjesto da se stave sve glave na kup i izvuku najbolje, za zemlju i građane.
Odgvornost bi trebala biti veća i trebalo bi konačno, po meni razbiti te međusobne barijere, podjele koje kao što vidimo unose podjele i razdor čak i među nama ovdje, one su itekako izražene i u društvu, ne samo na ovom forumu.

Nemogu se složiti sa tezom o vjetru, naprosto jer zasigurno svi skupa imaju više potencijala i kvalitetnih ljudi nego pojedinačno bilo koja stranka i ovo je trenutak da se ti potencijali iskoriste, da se zemlja pokuša izvući iz problema u koji je duboko zapala.
Meni se čini da je trenutak za vladu nacionalnog jedinstva po uzoru na onu ratnu vladu koju smo imali. Trenutak u zemlji nije ratni ali zasigurno je težak ako ne i teži nego onaj ratni u smislu stanja nacije, u bilo kojem pogledu i s bilo kojeg aspekta.
Čaša više ni do pol prazna nek je do pol puna a z mesta se nismo genuli...
Pri mene se teza o vetru zove teza o kokošjemu repu.
Dej mi deni tu Vladu nacionalnoga jedinstva v jen vremensko-politilki kontekst.Jel to doba privatizacije i tajkunizacije?
Da su glave fkupu (na penu) treba je paziti na šarajtuše jel obično takovo vreme se koristi za "čopanje pite".Na Gorice imaš jenu,idemo reči,jedinstvenu koaliciju,jen jedinstveni medij,potencijalno "kup glave"...i dej mi poveč do bu zdigel glas ak negdo počne "čopati".
Nigdo.
Kak buš opče znal da se kaj dogaja?
Nikak.
Da se nekaj "počopa" moreš se slobono pozvati na tezu o "babe s kolači".


Dakle ovo je Čačić izjavio prije dva dana:

"Hrvatska je danas ipak jedna stabilna demokratska država i incidenti u jednoj stranci, bili oni veći ili manji, samo govore o tome je li je ta stranka uopće sposobna obnašati vlast. Očito HDZ to nije u stanju, a ovo je samo još jedna potvrda toga, ali ovo ni na kakav način ne ugrožava ovu zemlju, ističe Čačić.

Naprotiv, sama činjenica da je HDZ na vlasti je ugrožava; i kvalitetu života, i razvoj, i naše šanse. Dakle, što prije odu, to bolje za ovu zemlju; sa Sanaderom, bez Sanadera, sasvim je svejedno! To nije rizik za ovu zemlju, to je šansa za ovu zemlju, i to je nužnost za ovu zemlju, kazao je rezolutno predsjednik HNS-a, a potom je istaknuo:

„Incident u kojem se pet, šest, deset, petnaest, sasvim je svejedno koliko zastupnika HDZ-a, svrstava ili ne svrstava uz jednu HDZ-ovu frakciju, ništa bitno ne mijenja na stvari. Potpuno je jasno da odgovornost za zemlju mora voditi odgovorna stranka ili grupa stranaka, kompetentna, neopterećena aferama, a mi smo spremni da tu odgovornost preuzmemo. Hrvatska, dakle, ima puno, puno kvalitetniju alternativu -  to je definitivno koalicija lijevog centra.""

Dakle ovako je govorio prije dva dana, a sad odjednom Radimir daje podršku Jadranki Kosor i HDZ-u kako bi izvukao Hrvatsku iz teške situacije i kako bi građani bili sretni i zadovoljni. Jedan dan govori jedno, drugi dan drugo. Toliko o odlučnim intelektualcima iz HNS-a.
Ja bi rekel da je Rade našel načina da se na mala vrata pak dokopa futrovanoga stolca...Ode i 10% i 7% v šturc na iduče izbore-morete se slobono pridružiti ovem spod crte jel ste dokazali da ono kaj ste prije povedali da ste trejta stranka v države postoji,praf zapraf ni istina jel idete dati riti Suzane.Do ide v koaliciju prejde kak na Gorice;

HSP,HSS,HSLS,DC...

Tur

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #21 : Siječanj 07, 2010, 01:11:25 poslijepodne »
Žalosno je Tur da sve shvačate onako kako vama paše ,a ne onako kako je u cijelosti rečeno.Treba slušati ili čitati sve u cijelosti,a ne izvlačiti iz konteksta ili iz velikog naslova koji sa ostatkom teksta nema ni približno veze
Žalosno je Mojca što ne shvaćate pravu pozadinu cijele priče. Ništa ja tu ne shvaćam kako meni paše, to su činjenice koje trebaju izići na vidjelo. Čačić (kao što sam i napisao) ne bira sredstva da se dočepa vlastitih interesa i to je to. Ja nikako ne podržavam HDZ ni SDP ni bilo koju stranku. Ovaj tekst isto tako nije uopće izvučen iz nikakvog konteksta već je prenešen sa službenih stranica HNS-a!

Plemenitašica evo i linka: http://www.hns.hr/modules/news/article.php?storyid=1150
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2010, 01:20:20 poslijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #22 : Siječanj 07, 2010, 01:15:21 poslijepodne »
Plemenitašica slažem se s vašim postom u cijelosti. Jedino što sam htio dokazati je koliko je ustvari Čačić podmukao i prevrtljiv igrač i koliko mu je zaista stalo do "pravih vrijednosti" na koje se HNS stalno poziva.
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2010, 01:23:01 poslijepodne Tur »

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #23 : Siječanj 07, 2010, 01:15:36 poslijepodne »
SMANJENJE POREZA
Smanjit ćemo poreze i tako ojačati poduzetništvo, poljoprivredu i domaću proizvodnju.
Za razliku od drugih, mi ćemo ukloniti birokratske prepreke i omogućiti jednake uvjete svima

GOSPODARSKI RAST
Ulagat ćemo u znanost i tehnologiju, potaknuti izvoz i uvesti red u državne financije.
Za razliku od drugih, mi Hrvatsku nećemo odvesti u stečaj.

RAST ZAPOSLENOSTI
Povećat ćemo zaposlenost snažnim novim gospodarskim programima.
Za razliku od drugih, mi mlade ljude nećemo odvesti u budućnost bez nade.

RAST STANDARDA
Povećat ćemo standard boljom brigom za obitelj i umirovljenike, većim ulaganjem u školstvo i zdravstvo i poštovanjem hrvatskih branitelja.
Za razliku od drugih, mi ćemo Hrvatskoj vratiti dostojanstvo.

ČLANSTVO U EUROPSKOJ UNIJI I NATO-u
Ubrzat ćemo ulazak Hrvatske u EU I NATO.
Za razliku od drugih, koji su ugrozili naš napredak svojom neodlučnošću i nesposobnošću.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #24 : Siječanj 07, 2010, 01:17:59 poslijepodne »
Da Branko, dobro si to primjetio, sada ce oni sa tima autorima tog garantnog pisma:)

JosipJoža

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #25 : Siječanj 07, 2010, 01:52:56 poslijepodne »


G. JosipJoža je očito vrlo tolerantna osoba, što ja po karakteru nisam, i ne mogu niti ne želim opravdavati navodnu potporu 5 zastupnika HNS u Saboru na koje se Čačić poziva. TO NE SMIJETE napraviti.


Plemenitašice, prihvaćam to kao kompliment od Vas.
U prvom postu na ovu temu sam naglasio da su to sve neslužbene informacije skojim se spekulira po tisku a  počeli smo i mi ovdje spekulirati.
Koliko vidim zvanični stav HNS je koalicija lijevog centra s SDP i IDS-om, kao da neće ni podržati vladu i to prihvaćam tako dok ne bu drugačije.

http://www.hns.hr/

Diskutirati mi možemo, nitko nam ne brani, međutim koliko mogu vidjeti ovo su sve samo špekulacije, koje imaju podlogu na špekulacijama tiska a neki od nas jedva dočekali da malo nabriju po HNS-u. :-* Očito imaju trnček u oku koji ih stalno bocka i žulja.   :'(
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2010, 01:58:52 poslijepodne JosipJoža »

Tur

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #26 : Siječanj 07, 2010, 01:57:58 poslijepodne »
Joža još bi mi bilo jasno da dobijete kakvu lovu, ali ovako... Ne znam, valjda imate potrebu jednostavno pripadati nekome ili nečemu kad već ne pripadate sami sebi.
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2010, 02:00:40 poslijepodne Tur »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #27 : Siječanj 07, 2010, 01:59:56 poslijepodne »
Joža još bi mi bilo jasno da dobijete kakvu lovu, ali ovako...
:-*

Tur

  • Gost
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #28 : Siječanj 07, 2010, 02:12:48 poslijepodne »
„Premijerka može imati našu moralnu podršku, ali HNS je neće podržati u Saboru".

WTF?!

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Čačić i HDZ
« Odgovori #29 : Siječanj 07, 2010, 02:15:24 poslijepodne »
Kakva je to izjava sada, ko je to sa tako puno mudrosti izbacio iz sebe, ha!