Autor Tema: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!  (Posjeta: 6825 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« : Studeni 19, 2010, 04:15:43 poslijepodne »
Dakle, Miki izgradio malo previše javnih WC-a, pa je ponestalo novaca u blagajni. Sad se najavljuje opako opaljivanje po đepu građana. Poskupljenje vrtića nas se uglavnom ne tiće, ali ukudanje besplatnog prijevoza za učenike i studente bi nas moglo opako koštati.

Što mislite, koliko će divljanje cijena prijevoza utjecati na život ovdje? Je li možda vrijeme da se ponovo postavi pomalo zaboravljeno pitanje javnog prijevoza u Gradu Velikoj Gorici?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #1 : Studeni 19, 2010, 04:30:05 poslijepodne »
Pozdrav susjed!  :D
Hm, uzimaju onima koji nemaju, sebi nisu uzeli od plaće, oni se i dalje voze  službenim autom,a  ostali neka plaćaju   masno,i  lijepo sad mi ukidaju   moje pravo  koje sam već  stekla, ja  ne mislim kupovat pokaz  za ova  smeća od autobusa u kakvim se vozimo.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #2 : Studeni 19, 2010, 05:15:08 poslijepodne »
Ni ja... Međutim, nisam siguran kako to više izvesti. Ako studiraš/radiš u Zg, moraš auto negdje i ostaviti. Parking u cijelom gradu se plaća masno i najčešće je maksimalno dozvoljeno vrijeme samo 2 sata ili 100 kuna dan. Druga opcija je ostaviti auto negdje na rubu grada, ali onda opet moraš nastaviti javnim prijevozom...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #3 : Studeni 19, 2010, 05:18:32 poslijepodne »
Mislim da grad V.Gorica nije u mogučnosti  imati svoj javni prijevoz , zasebno. Ovdje nikako ne treba zaboraviti kratkovidnost goričkih političara koji su srljali kao Gusani u maglu, kada su donijeli odluku da se grad V.Gorica odvoji od grada Zagreba.
Od tog vremena pa sve do danas nismo ništa vrijedno dočekali ilj se nešto napravilo na bolje, a da se nije uvijek pitalo velikog gazdu, tko god on bio. Postali smo zarobljenici častohlepnih kratkovidnih duša, a to traje i danas. Još se nije pojavila garnitura koja bi bez obzira na političku pripadnost pokušala ujediniti politiku i privredu grada Gorice i da stanu na svoje noge poput ostalih gradova koji nas okružuju ( Samobor, Varaždin, Čakovec, Sesvete ) što se lijepo vidi kada se prođe kroz ta mjesta.
Nije naša Gorica bez ideja, radno sposobnih privrednika, poduzetnika, ali njima treba dati, da bi oni podigli ostale.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #4 : Studeni 19, 2010, 05:24:15 poslijepodne »
Zar bi bili u boljoj poziciji da smo još uvijek pod Zagrebom? Mislim, plaćali bi isti ceh zetu, samo bi imali veće prireze i bahate cijene parkinga...

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #5 : Studeni 19, 2010, 05:48:35 poslijepodne »
Ne slažem se s mlačaninom u pogledu odvajanja od Zgb. Mislim da Gorica nije niš zgubila a sigurno je dobila. sada se bar nešto novaca ulaže u održavanje prometnica, plinificiran je veliki dio VG. Dobili smo lijepi park, POU, sređene nogostupe, parkove! Možda nije puno ali malog čovjeka veselli! Sve drugo ostalo je isto osim kaj plaćanmo manji prirez i porez! I napokon naši novci idu u naš proračun i troši se na naše potrebe, pa makar to bilo i trošenje na zaposlenike GU i naših poduzeća u kojima sada ipak većinom rade naši velikogoričani!

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #6 : Studeni 19, 2010, 06:04:36 poslijepodne »
Ni ja... Međutim, nisam siguran kako to više izvesti. Ako studiraš/radiš u Zg, moraš auto negdje i ostaviti. Parking u cijelom gradu se plaća masno i najčešće je maksimalno dozvoljeno vrijeme samo 2 sata ili 100 kuna dan. Druga opcija je ostaviti auto negdje na rubu grada, ali onda opet moraš nastaviti javnim prijevozom...
Ako mi ukinu  besplatni prijevoz,   kupit  ću  pokaz  za vlak  po  ZG,  odem do željezničke  s autom,a dalje na vlak.
Ili,  autom do glavnog kolodvora ,platiti parking, ili  naći negdje  gdje se ne  naplaćuje, ima  takvih mjesta još uvijek, a do faksa otići pješice,  ionak nije daleko od glavnog.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #7 : Studeni 19, 2010, 07:52:57 poslijepodne »
Ni ja... Međutim, nisam siguran kako to više izvesti. Ako studiraš/radiš u Zg, moraš auto negdje i ostaviti. Parking u cijelom gradu se plaća masno i najčešće je maksimalno dozvoljeno vrijeme samo 2 sata ili 100 kuna dan. Druga opcija je ostaviti auto negdje na rubu grada, ali onda opet moraš nastaviti javnim prijevozom...
Ako mi ukinu  besplatni prijevoz,   kupit  ću  pokaz  za vlak  po  ZG,  odem do željezničke  s autom,a dalje na vlak.
Ili,  autom do glavnog kolodvora ,platiti parking, ili  naći negdje  gdje se ne  naplaćuje, ima  takvih mjesta još uvijek, a do faksa otići pješice,  ionak nije daleko od glavnog.

Ne sekiraj se @ivana, nebu to baš tak kak se lamantira. Samo polako.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #8 : Studeni 19, 2010, 07:56:24 poslijepodne »
Moj @dadi, ja sam mislio po pitanju prijevoza najprije. Gorica nikako ne može održavati takav pogon ,kakav je autobusni park.Mada nema ni ekonomske opravdanosti,a za ostalo mislim i dalje isto. Ali dobro,sad sam videl kaj i ostali misle. I to je dobro,kad se vidi ipak nekaj pozitivnog.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #9 : Studeni 19, 2010, 10:03:56 poslijepodne »
Istina je kaj si rekao da je vlastiti prijevoz neodrživ! Nemoguće ga je napraviti, a to kaj se bandić prpeucava s bivsom strankom prek grbače ljudi je drugi par rukava! Sigurno je i u zgb bilo neodrživo da se svi živi voze besplatno, vrtić im je jeftiniji nego kod nas, majke dobivaju velike svote pri rođenju djece!

To je sigurno nerealno i vjerojatno niti jedna europska zemlja nema takav standard!

A kaj se našeg prevoza javnog do zgb tiče sigurno je preskup, al pogledajte druge gradove tipa samobora koji je uveo svoje buseve. Plaćaju skupo pokaz za samoborcek do zgb, a onda još i zgb pokaz! mislim da je to još neisplativije.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #10 : Studeni 19, 2010, 10:25:02 poslijepodne »
Istina je kaj si rekao da je vlastiti prijevoz neodrživ! Nemoguće ga je napraviti, a to kaj se bandić prpeucava s bivsom strankom prek grbače ljudi je drugi par rukava! Sigurno je i u zgb bilo neodrživo da se svi živi voze besplatno, vrtić im je jeftiniji nego kod nas, majke dobivaju velike svote pri rođenju djece!

To je sigurno nerealno i vjerojatno niti jedna europska zemlja nema takav standard!

A kaj se našeg prevoza javnog do zgb tiče sigurno je preskup, al pogledajte druge gradove tipa samobora koji je uveo svoje buseve. Plaćaju skupo pokaz za samoborcek do zgb, a onda još i zgb pokaz! mislim da je to još neisplativije.
Ja se slažem da bude skup pokaz,ali uz uvjet da se ne vozimo u  prastarim kantama od  buseva.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #11 : Studeni 20, 2010, 02:48:34 poslijepodne »
Lako bi Zgb i svi stanovnici grada platili svoj prijevoz, da naš širokogrudni Mile ,a i cijela vlada ne dijeli svima šakom i kapom.

Svi koji ovdje rade i stanuju , tu i privređuju i plačaju porez,a plačaju i prijevoz. koliko je ljudi došlo u grad i u okolicu,a naš je Mile napravio besplatan prijevoz, gradio i dijelio izvan Hrvatske? Radnih ljudi je sve manje, umirovljenika sve više, a oni i dalje želje ,sada več iz przne blagajne dijeliti kao i prije. I sada opet uzimaju nama, koji punimo tu blagajnu , da bi dijelili onima koji ne privređuju i ne plačaju ovdje porez.

Ne može Hrvatska uzdržavati ,a vlast kupovati glasove u Bosni do beskraja. Kada neme,tada nema prvo za one koji nisu punili tu blagajnu. A dali je tako?

I sada kad nema , nema za nas, a novac i dalje odlazi izvan zemlje za pomoč.

Dobro, a tko nama pomaže?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Do sad smo dijelili šakom i kapom, a sad vraćaj pare!
« Odgovori #12 : Studeni 22, 2010, 10:14:44 poslijepodne »
Ak bi trebalo lupiti neku cifru- to bi bilo 4 miliona kuna.
Kaj tak nije jedno vrijeme bandić htjel da najednom poskupi davanja gorice za ZET. Tada je bilo veliki sukob u gorici jer bo 4 miliona je fest veliki skok davanja za ZET.