Autor Tema: Pozovi me na sastanak...  (Posjeta: 4596 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Pozovi me na sastanak...
« : Ožujak 31, 2010, 11:13:50 poslijepodne »
Index.hr: Tajna Pukanićeva SMS-a: Šukerova uloga u osnivanju Televizije Turopolje       
Saturday, 27 March 2010 
Prepiska ubijenog čelnika tjednika Nacionala Ive Pukanića iz dana u dan postaje sve zanimljivija, a nakon prepiske s prvim čovjekom DORH-a Mladenom Bajićem te posebice one s čelnikom EPH Ninoslavom Pavićem, predmet interesa javnosti postala je prepiska i s ministrom financija Ivanom Šukerom. Naime, Pukanić je ministru financija poslao poruku sljedećeg sadržaja.

Propadaju, a osnivaju televiziju!?

"Šuki, hitno treba pomoć VG Newsu. RVG će propasti zbog duga koji ima prema nama, a mi prema Vjesniku za tiskanje. Picula ih je zbog tebe potpuno izjebao. Trebaš hitno pomoći, inače će doći do velike bruke. Treba oko milijun kuna. Javi se hitno", poruka je koju je Pukanić poslao ministru financija, a kasnije je s njim zatražio hitan sastanak.

Ništa u tome ne bi bilo čudno da na čelu Radio Velike Gorice nije bio sadašnji gradonačelnik Dražen Barišić koji je kroz kampanju predstavljen kao Šukerov čovjek, a s kojim je ministar financija, napokon, za svoj HDZ izvojevao pobjedu u tom gradu. Štoviše, iako Pukanić priznaje velike dugove Radio Velike Gorice, ubrzo nakon toga taj je radio postao nakladnik Televizije Turopolje, odnosno uspio je čak i proširiti svoju djelatnost. Do sada se nije znalo kako, a sada je možda puno jasnije.

Direktor za gradonačelnika?

Prepiska između Pukanića i Šukera kojeg se u ovom slučaju moli da pokrije dugove jednog medija, posebno je zanimljiva za slučaj Tonina Picule protiv kojeg je podnesena kaznena prijava u kojoj ga se sumnjiči da je Alenu Konjeviću, nekadašnjem direktoru Televizije Velika Gorica, dao upute, navodeći ga da zatraži od Grada pozajmice koje ni do danas nisu vraćene.

Picula je bivši gradonačelnik Velike Gorice, koji je nakon što je objavljen sadržaj prijave optužio svog nasljednika na gradonačelničkom mjestu Dražena Barišića da je automatski kao gradonačelnik ušao u vlasničku strukturu Televizije Velike Gorice te da nije napravio ništa kako bi TVG-u omogućio da slobodno radi, kao i da zbog njega dug nije vraćen. Štoviše, Picula tvrdi da je Barišić blokadom omogućio svojoj turopoljskoj televiziji, čiji je i danas stopostotni vlasnik, da emitira bez konkurencije.

"Kako je moguće da tvrtka koja nije bila sposobna vratiti poslovni dug od milijun kuna (RVG) ubrzo pokrene Televiziju Turopolje!? Kako je moguće da direktor takve tvrtke postane kandidat za gradonačelnika? Je li zakonito da taj čovjek osnuje vlastitu medijsku tvrtku Gorica Media na adresi na kojoj djeluje kao zakupac prostora tvrtka na čijem je čelu (RVG)?!", pita se Picula danas odgovarajući na upit Indexa da komentira prepisku Šukera i Pukanića oko duga od milijuna kuna.

Picula: Šuker je u sukobu interesa

Picula napominje da se nastavak rabote Pukanić-Šuker ogleda i u političko-medijskoj podršci direktoru RVG-a jer je Šuker bio nositelj liste za gradsko vijeće, a Barišić je postao kandidat za gradonačelnika, a nakon izbora i gradonačelnik Velike Gorice. Komentirajući prepisku, Picula kaže da je vrlo čudno da tvrtka koja se gušila u dugovima nakon zapomaganja Pukanića prema Šukeru odjednom ima snagu i moć proširiti se i na televiziju.

"Ako ovo nije eklatantan sukob interesa, onda ja zaista ne znam što jest", zaključuje Picula.

Gradonačelnik Barišić tvrdi kako danas nije vlasnik Televizije Turopolje jer je prije službene kampanje raskinuo radni odnos na Radio Velikoj Gorici koja je nakladnik Televizije Turopolje. Isto tako, Barišić je nedavno rekao da nije imao "nikakve veze niti će imati ikakve veze s navedenom televizijom". No, prema dokumentaciji koju objavljujemo, čini se da je ipak drugačije.

Izvor:http://www.index.hr/vijesti/clanak/tajna-pukaniceva-smsa-sukerova-uloga-u-osnivanju-televizije-turopolje/483183.aspx
 
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=131&Itemid=1

&

http://www.sdpvg.org/news.php?subaction=showcomments&id=1269769021&archive=&start_from=&ucat=&

shaka zulu

  • Gost
Odg: Pozovi me na sastanak...
« Odgovori #1 : Ožujak 31, 2010, 11:15:46 poslijepodne »
Barišić i Pukanićevi SMS-ovi: Pinokio, moj mali lažljivče       
Tuesday, 30 March 2010 


Afera s Pukanićevim SMS-ovima postaje sve neugodnija i za Dražena Barišića, današnjega gradonačelnika Velike Gorice, a tadašnjega direktora RVG-a. U jučerašnjemu «Večernjem listu» Barišić navodi da ministar Ivan Šuker nije imao nikakve veze s poslovima RVG-a pa tako ni s VG News-om, očito pokušavajući zaštititi svoga političkoga mentora od sumnji da je prste umočio ne samo u javni linč i progon političkih suparnika (u čemu su mu izdanja Barišićeva RVG-a i Pukanićeve NCL Grupe poslužila kao sredstvo obračuna) nego i u pretvaranje nekih medija u biltene HDZ-a, što su, naravno, plaćali «sponzori» koje je Šuker pronalazio.

Iz Pukanićevih SMS-ova ministru Šukeru ali i većinskome vlasniku RVG-a Juri Hrvačiću i direktoru RVG-a Barišiću lako je rekonstruirati hobotnicu i metode političkoga reketa kojima su se akteri služili.

Šuker je od Pukanića, Hrvačića i Barišića naručio usluge za koje im je obećao nabaviti novac «sa strane». Stvar nije išla glatko jer se svi «ortaci» nisu baš držali dogovora. Naime, Hrvačić, Barišić i Pukanić ispunili su svoj dio dogovora time što je uspostavljeno izdanje VG News-a, koje je uspješno pljuvalo tadašnju gradsku upravu na čelu s gradonačelnikom Piculom i njegovim zamjenikom Beusom Richemberghom i veličalo HDZ i Šukera te je otvorena dogovorena hajka objavom niza laži, objeda i izmišljenih konstrukcija na račun Gorana Beusa Richembergha, predsjednika velikogoričkoga HNS-a, u «Reporteru», «Glasniku Turopolja» i «Nacionalu». S druge strane, Šuker nije na vrijeme ispunio svoje obećanje pa su RVG i «Nacional» ostali uskraćeni za obećanih milijun kuna koje su te godine morali prikazati kao gubitak u svojim bilancama. 

Pukanić, pokušavajući utjerati dug, piše Juri Hrvačiću (većinskom vlasniku RVG-a) 27. svibnja 2008. godine: «Jura, uhvati Sukija u vezi Newsa i neka izvrsi obecanja. Jebe me Maletic zbog duga koji imam prema tiskari. Suki moze sve srediti. To je ovecal u meni i tebi. P»

Hrvačić se više nije mogao pouzdati u Šukerova obećanja i očito nije imao vlastitoga novca da pokrije dug VG Newsa «Nacionalu» koji je rastao iz tjedna u tjedan pa jednostrano raskida ugovor o njegovu daljnjem izdavanju. Na to mu Pukanić 13. lipnja 2008. godine piše:

«Jura, pa mogli ste javiti na vrijeme i u pismenoj formi da prekidate s Newsom. Doveo si me u nezgodnu situaciju. Puki».

Dražen Barišić piše Pukaniću par dana kasnije, odnosno 17. lipnja: »Ivo molim te pozovi me na sastanak u vezi VG NEWS-a da razrijesimo situaciju koju imamo - Drazen Barisic RVG»

Pukanić mu istog dana odgovara: «Drazene, dodji sutra u 10h kod mene da razrijesimo situaciju oko VG NEWS-a. Pozdrav, Ivo Pukanic», a Barišić mu javlja: «U redu vidimo se».

Na sastanku Barišića i Pukanića, održanome toga 18. lipnja očito se Barišić pojadao da nema otkud platiti dug koji je nastao zbog Šukerova obećanja kako će nabaviti novce «sa strane» (valjda od «sponzora») i da bi blokada računa RVG-a značila propast te medijske kuće pa Pukanić Šukeru, toga dana piše: «Suki, hitno treba pomoć VG Newsu. RVG će propasti zbog duga koji ima prema nama, a mi prema Vjesniku za tiskanje. Picula ih je zbog tebe potpuno izjebao. Trebaš hitno pomoći inače će doći do velike bruke. Treba oko milijun kuna. Javi se hitno!»

Barišiću, pardon, Pinokio, moj mali lažljivče!
 
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=132&Itemid=1

Tata kupi mi auto