Autor Tema: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić  (Posjeta: 16738 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« : Studeni 28, 2011, 11:20:55 poslijepodne »
Biografija predsjednika Stjepana Mesica
Transformator - Biografija inteligentnog predsjednika Stjepana Mesica

Sluzbena biografija Stjepana Mesica nazalost ne otkriva svu istinu o dotičnom gospodinu. Previše je toga šta je hrvatskom puku skriveno.
U "Transformator - Biografija inteligentnog predsjednika Stjepana Mesića" razotkriti ćemo nekoliko i te kako važnih podataka koje je vicmaher godinama pokušavao skriti.

Poglavlje I: Stjepan Mesić, KPJ, SKJ i Jugoslavija u srcu

Inteligentan predsjednik i stručnjak za mozak Stjepan Mesić rođen je 24.prosinca 1934 u Orahovici. Prije nego što počnemo sa detaljnom biografijom, objaviti ćemo korijene mržnje prema svemu što je Hrvatsko. Svoju patološku mržnju Stjepan Mesić je naslijedio od svoga oca , partizanskog krvnika iz drugog svjetskog rata koji je sam priznao kako je osobno zaklao 12 Hrvata. Slobodna Dalmacija, dok je još bila Hrvatska, je objavila sve dokaze o Mesićevom ocu, a najbolje to znaju stanovnici Orahovice koji su oca Stjepana Mesića pogrdno zvali "tovariš Joso"!


Rano se uključuje u politiku i biva članom Komunističke Partije Jugoslavije. 1965g je izabran u Parlament SR Hrvatske. Mladi komunist i stručnjak za mozak već 1967g privlači pozornost. Tada se naime kao oštar komunist i Jugoslaven energično suprotstavljao poznatoj "Deklaraciji o Hrvatskom jeziku".
Upitan da prokomentira svoje tadašnje stavove, Mesić kao skoro uvijek, progovara kako je pogrešno interpretiran i da je Deklaraciju napao samo prividno. No, pogledajmo šta je stvarno rekao, skupa sa svojim već tadašnjim mentorom koji će ga pratiti čitav politički život, UDBA-šom Jožom Manolićem:
Vjesnik 31. ožujka 1967: “Stipe Mesić rekao je na početku svog izlaganja u diskusiji da ga nije toliko iznenadilo bacanje bombi na naša predstavništva u Americi i Kanadi, bacanje bombi na naše konzulate u Zapadnoj Njemačkoj, jer se zna tko baca te bombe i tko stoji iza tih grupica, koliko ga je iznenadila ova deklaracija.

Kada sam pročitao tu deklaraciju, rekao je, nije mi dugo trebalo da shvatim da je to politička diverzija koja je uperena protiv socijalističkog razvoja naše zemlje i koja je uperena protiv onoga što je najsvetije, što je izvojevano u našoj narodnooslobodilačkoj borbi, a to je bratstvo i jedinstvo, čega se mi ne možemo odreći i za što su pale velike žrtve, za što su pale milijunske žrtve.

Ovi bombaši, s koje god strane dolazili, doći će sigurno pod udar ne samo našeg hrvatskog naroda, nego svih naroda naše socijalističke domovine. Bez obzira na to na koji način se postavljaju obranaški potpisnici i sugovornici tih potpisnika, na koji način oni branili sebe, da li su to potpisali u pijanom ili kakvom drugom opojnom stanju.

Mislim da je deklaracija doživjela apsolutni krah, i da je javnost osudila sve njezine sastavljače. Pridružujem se onim drugovima zastupnicima koji traže da se objelodane imena potpisnika, da se ne samo društveno i politički osude stavovi i potpisnici deklaracije, nego da i tužilaštvo pokrene krivični postupak protiv odgovornih osoba”.

Poruke stručnjaka za mozak Mesića su jasne: "Uhvati bandu (ustašku naravno), goni, znamo mi tko stoji iza toga(Ustaše naravno jel?)!" Bilo je to i prvo zalaganje Mesića da prorade pravni sistemi, u ovom slučaju UDBA, KOS; SDB, Goli Otok, Lepoglava.

Bila je to prva javna prezentacija inteligentnog Stjepana Mesića, ovaj put kao okorjeli komunist koji brani pravno-sistematski poredak SFRJ.

Poglavlje II: Stjepan Mesić - Hrvatski nacionalist prvi dio

Nakon Deklaracije specijalist za inteligenciju Stjepan Mesić nastavlja poltički život kao mali lokalni činovnik KPJ, no jasno je, da čovjek takvog kalibra nije zadovoljan tim položajem.
1971 se Stjepan Mesić uključuje u pokret "Hrvatsko proljeće", ovaj put ne kao branitelj Jugoslavije kao 1967, već kao hrvatski nacionalist. Ovo je ujedno i prva transformacija poltičkog kursa stručnjaka za mozak Mesića.
Nakon što je Mesićev uzor i apsolvent dva razreda osnovne škole Josip Broz, uz pomoć velikosrpskog vojnog aparata slomio hrvatsko proljeće, Stjepan Mesić nastavlja sa radom za KPJ.

Poglavlje III: Stjepan Mesić - Back to the roots prvi dio (UDBA i istina o robiji)

Hrvatsko proljeće je razbijeno, ali nisu ambicije lokalnog poltičara Stjpana Mesića. U više navrata stručnjak za mozak Mesić je izjavljivao kako mu je upravo sudjelovanje u Hrvatskom proljeću bilo kobno i da je zbog toga završio na robiji u Gradišci.
Ovo je jedna od većih laži gospona predsjednika. Evo istine, koju nećemo pročitati u Nacionalu ili Feralu, istina svjedoka iz tadašnjeg doba. Inteligentan Stjepan Mesić je u svom mjestu htio otvoriti go-go bar po imenu "MIK - MAK" i time se zamjerio lokalnim KPJovcima koji su ga osudili na zatvorsku kaznu u Gradišci. No, Stjepan Mesić nije robijao kao drugi zatvorenici. Vidjelo se da Stipe ima potencijala za nešto veće. U zatvoru je imao svojeg konobara a i privilegiju da drugim zatvorenicima gasi televizore. U zatvoru je i prvi puta preko Duse Cakana stupio u kontakt sa jugoslavenskom tajnom službom UDB-om. Ovaj mu je obećavao benficije i privilegije pod uvjetom da stručnjak za mozak Mesić pristane u "razbijanju ekstremnih (hrvatskih) snaga"! Karijerist Stjepan Mesić je naravno pristao. Odmah poslije zatvorske kazne je nagrađen dobro plaćenim poslom. Za Hrvatskog nacionalistu nezamislivo o to doba, ali ne za Mesića.

Poglavlje IV: Stjepan Mesić - Hercegovac,Hrvatski nacionalist pa sve do "Idemo na Drinu"

Početkom 90-ih inteligentan predsjednik Stejpan Mesić ulazi prvo u pokret, pa kasnije u stranku HDZ pod vodstvom Dr Franje Tuđmana iza kojeg je Stjepan Mesić dugi niz godina bio druga ruka u državi. Treba napomenuti da je Stjepan Mesić bio radikalan u to doba i miljenik dosta onih koje je kasnije izdao. Za vrijeme velikosrpske agresije Stjepan Mesić je naprosto bio nenadmašiv u radikalno-ekstremnim izjavama spram srpskog okupatora. Tako će prezidente u jednoj emisiji u dnevniku reći "kako treba vojno napasti Srbiju, jer ne može biti da se na Terazijama pije kapućino dok Vukovar gori". Nije štedio sunarodnjake svoje žene, i više puta im poručivao "kako će iz Hrvatske odnijeti onoliko zemlje koliko su na opancima donijeli"! Znao je Mesić što mase vole. Kao u Hrvatskoj, tako i u dijaspori gdje je organizirao nemalo susreta sa onima koje ćce kasnije nazvati "ekstremistima". "Ustaše su bili borci za Hrvatsku", vikao je uz pjesme "Evo zore , evo dana", na prepunim dvoranama u dijaspori Stjepan Mesić. Tako i u Australiji gdje je prvo organizirao susret sa tamošnjim Hrvatima, i za vrijeme susreta otvorio vreću sa novcima. Tu večer se skupilo ca. 5 milijuna DM kojima se gubi svaki trag.
No, tada radikalan nacionalist Stjepan Mesić može još radikalnije i bolje. 1992g na tribini u Širokom Brijegu Stjepan Mesić okupljenoj masi uz podišeni glas poručuje "kako se mogu smatrati Hrvatskim građanima i da je Široki Hrvatska zemlja"!
Bila je to epizoda kada se Stjepan Mesić osjećao Hercegovcem, Ustašom, i najvećim Hrvatom, a Srbima poručivao"Srbi iz Krajine oru zemlju u Hrvatskoj, a mole Boga da kisa pada u Srbiji", ili onu sa razornim djelovanjem,
"Ne misle valjda Srbi iz Krajine da mi u ovim sleperima iz Madjarske vozimo NALIV PERA - malo sutra gospodo".

Poglavlje V: Stjepan Mesić - Poduzetnik i BiH

Nedugo nakon ratnohuškačkih i ekstremnih parola, i nakon što je napunio kesu hrvatskim devizama iz dijaspore, inteligentan predsjednik otkriva svoj talent za biznis i ekonomiju. Kao pripadnik tadašnje poltičke elite Stipan je otrkio ljubav prema cementarama i ostalim blagodatima hrvatskog gospodarstva. Upitan da prokomentira svoj ekonomski angažman dok je država još u ratu Stjepan Mesić nudi inteligentan odgovor "kako ne vidi ništa loše u tome da se hrvatski poltićari zanimaju za hrvatske tvrtke jer time vjeruju u prosperitet i potencijal hrvatskog gospodarstva!"
Privatizacija sa našičkom cementarom je propala, a u vezi s tim će kasnije biti poznata Mesićeva izreka "kako nema niti vreću cementa, a kamoli cementaru!" Samo tjedna dana nakon te njgove izjave demantirao ga je Nacional (tada Nacionalu nije rečeno da će im Mesić kasnije biti pulen) objavivši vijest kako je Mesićeva kćerka Saša Mesić morala prodati dionice Našice-cementa. Bijesan što nije dobio svoj dio kolača, stručnjak za mozak Mesić napušta HDZ i okolo kokodače "otišao sam iz HDZa zbog BiH"!
Mala informacija Stipi od uredništva:
"Stipe, rat sa Muslimanima je završio 1993. Ti si izašao iz HDZa sredinom 1994g!"

Poglavlje VI: "Stjepan Mesić: O Milka moja.....tako te volim, ali ne mogu protiv hormona! Mesicev vanbracni sin!"

U razdoblju izmedju 1991 i 1993 Stjepan Mesic je organizirao cesto skupove sa hrvatskom dijasporom, pa tako i u Svicarskoj. Pjevati, huskati pa kasnije kupiti vrece novca je islo Stipi u to doba...i ne samo to...Stipe je bio i sarmantan. U njegovoj sluzbenoj i friziranoj biografiji Stipe se osvrce na svoju veliku ljubav, "Ukrajinku" Milojku rijecima (izvadak iz sluzbene biografije *Gradjanin predsjednik*): "E, mala moja, bit ćeš Stipina ili ničija!
Brže-bolje ja prijatelju: Koja ti je ta, što studira, gdje stanuje? Vidi on, udarilo me, pa će: Ne boj se kume, sve ćemo srediti, znaš, ona ti je prijateljica s ovom, a ja sam s onom, sastajemo se u sobi kod onih, dođi tada i tada, bit će i ona. Sve je krenulo kao po loju. Prvi sastanak, drugi, treći... Moja djevojka Milka studira psihologiju, prva godina. Tiha, mirna, povučena, kao da je časna sestra, odmjerena, važe svaku riječ, govori kad zaista nešto želi i reći. Iznenadila me, zaustavila i zadržala na udaljenosti. Bože, na što se namjerih! Ja brz u svemu, eksplozivan, nestrpljiv, nasrtljiv, ima me posvuda. Kad sam je htio prvi put poljubiti, dražesno je to zaobišla, kaže - što si nestrpljiv, cijeli je život pred nama! Danas se i ne sjećam kad sam Milku prvi put poljubio.
Bio sam zapao u nedoumicu: što će mi takva djevojka, takva osoba, gotovo sve različito od mene? Ubrzo mi se upalila svjećica u glavi: pa to se traži, to je za mene, u Milke ima svega što meni nedostaje, čega u mene nema. Nedoumica se srušila, ostala poruka: to Stipe, to, Milka je za tebe, Milka i nikoja i nikakva druga. Zagrli Milku!
Zagrlio sam Milku. I ne puštam je."

Suze nam krenuse....toliko je volio svoju Milku i to mu cak vjerujemo....no na jednoj tribini u Svicarskoj je upoznao jednu zenu i pored tolike ljubavi prema Milki ("O Milka moja") hormoni su ipak bili jaci od brkatog Stipe. Stipe je sa tom zenom imao aferu iz koje je proizasao vanbracni sin kojeg se Stipe i dan danas ODRICE i NE ZELI ga priznati, a kamoli placati alimentaciju za jadnika koji jedva prezivljava a predjsednik gradjanin leti charterom od svake metropole do druge, kojemu su kcerke sagradile posovno carstvo u Srbiji kupovinom nekoliko poduzeca, koji za sebe trazi nakon sto bude u penziji ured sa 2 zaposlenika, auto, stan i tjelohranitelje te dodatnih 500.000 kuna uz nemalu penziju i kojem tjelohranitelji na Hvaru tjeraju kupace sa place jer se tu kupa predsjednik.
To je Stipe, predsjednik liberal.

Poglavlje VII: Stjepan Mesić - "Nisam bio u Haagu"

Nakon nespjelog puča u HDZu, kojeg je skupa sa Manolićem i Špegeljom pokušao izvesti, mozak Mesić osniva HND. Bit će to kratka epizoda, jer 1997 prelazi u HNS. No, to je doba intersantnije za hrvatsku povjest jer domoljub i ex-nacionalist Mesić ("Srbiju treba napasti..., Široki je Hrvatska, a vi ste građani Hrvastke!" dobrovoljno ide u Haag da svjedoči o zbivanjima na podrućju ex-Yu. Mesić je išao kao tajni svjedok ne želeći da javnost išta dozna o njegovim svjedočenjima. Nakon što je Slbodna Dalmacija doznala kako je Mesić išao u Haag da svjedoči protiv Hrvatske Mesić lažima pokušava umanjit aferu.
Prvo je rekao "kako nije bio u Haagu i svjedočio protiv Hrvatske", ali nakon što ga je Slobodna Dalmacija(dok je još bila hrvatska) razotkrila, onda je svoju izjavu promijenio u "bio sam u Haagu i svjedočio protiv vukovarskog gradonačelnika Slavka Dokamnovića!". Opet uhvaćen u laži i nakon objavljenih transkripta kako je svjedočio "da je Hrvatska vodila agresiju prema BiH, kako je Tuđman sa Miloševičem dogovarao podjelu BiH,....", konačno je priznao istinu i rekao "kako je bio u Haagu da ispuni svoju građansku dužnost!"
Treba napomenuti da je haaško tužiteljstvo upravo Mesičeve iskaze koristilo pri osudi Blaškića na 45 godina.

Poglavlje VIII: Stjepan Mesić - Back to the (Yu) roots ("Po šumama i gorama", "Hercegovci su škorpije"

Jasno je bilo da je stručnjak za mozak Stjepan Mesić bio interesantan i drugima, osobito inozemnim grupama koji su u njmu vidjeli ogroman potencijal.
Stjepan Mesić postao je "njihov" kandidat za predsjednika RH. Interesantno je da je samo mjesec dana taj isti Stjepan IQ MEsić, na parlamentnim izborima, dobio jedva 5 % glasova.
Evo šta je čak Vjesnik napisao uoči kandidature Mesića za predsjednika:
"Dok je bio u HDZ-u, obavljao je najviše dužnosti, od predsjednika Vlade do predsjednika parlamenta. Mogao bi pomrsiti račune Draženu Budiši i Mati Graniću, ali su mali izgledi da uđe u drugi krug.!"
www.vjesnik.hr/Izbori_2000/Predsjednik/Biografije.asp

Svoje kampanju je gradio na rasističkim izjavama uglavnom protiv Hrvata iz Hercegovine tipa "Hercegovci su Škorpije, Hercegovci se trebaju naučiti raditi". Odmah nakon što je izabran za predsjednika otišao je u Sarajevo da se zahvali svojim sponzorima Ismetu Gutliću i Asimu Kurjaku, naravno usput ispričavši koji vic o pokojnom Tuđmanu, kao i na susretima sa stranim diplomatima.
"Koja je razlika između Tuđmana i Miloševića? Ovaj prvi je ispod zemlje, a ovaj drugi ne može iz zemlje, Ha-ha-ha" smijao se Stipe nakon što je stranim diplomatima pričao omiljeni vic. Nema šta, pravi predsjednik i državnik.
Njegova slijedeća akcija je bila zahvala svojim prijateljima Englezima na otvorenim danima u Pantovčaku. Mesić je organizirao dernek na Pantovčaku i pozvao sve britanske obavještajce, ups, novinare, da se posluže u državnoj arhivi i ponesu sve dokumente s prednosću onim na kojima piše "Tajno".
Britanci nisu oklijevali. Nedugo nakon toga emitrana je emisija na britanskom "Channel 4" u kojima se autor zahvaljuje na Mesićevoj suradnji i naravnpi blati i kompromitira Hrvatsku i Tuđmana.
Nako što se osvetio Tuđmanu i Hercegovcima, stručnjak za mozak i predsjednik-liberal skupa sa malim Ivicom iz Kumrovca ide na operaciju "Slobodna Dalmacija". Kritika je dopuštena i poželjna, izašli smo iz mraka i terora no, ali sve i svašta se smije kritizirati i napadati, osim Stipu himself. Kritika da, ali ne na Stipu našeg.
Mesić i Račan su preko noći izmijenili sve prohrvatske novinare iz SD i na njihovo mjesto postavile orjunaše i poslušnike malog Baje. Razlog - novina nema nakladu.
Poslije smjene uredništva u SD, naklada je pala za 25 %, ali se sada piše po kumrovečkoj direktivi pa naklada nikoga ne zanima.

Ovo je ukratko bila nefrizirana biografija stručnjaka za mozak Stjepana Mesića. Ima toga još puno, kao na primjer zašto Mesić laže da mu je žena Ukrajinka i da se zove Milka. Pravo joj je ime Milojka Duduković, od oca Stojana Dudukovića.


Ili zašto nije objavio finacijere svoje kampanje? Kako je dospio 2000 g sa 5 % na parlamentarnim izborima samo mjesec dana kasnije na 56 % ?
Gdje su transkripti njegovih izjava početkom 90-ih ? Gdje su dokazi o podjeli BiH ?
Zašto je odlikovao Sorosa?

Sve u svemu možemo zaključiti kako je Mesić jedino bio dosljedan u svom ekstremizmu i radikalizmu, bilo to kao SKOJevac, kao (prikriveni) Hrvatski nacionalist, pa opet kao SKOJEvac !!!
A to da izdajnike i cinkarose nitko ne cjeni Stjepan Mesic je osjetio na svojoj kozi za vrijeme posjete u Izraelu. Mesic je dosao (naravno) da se isprica misleci u stilu Branda postati nekakva povijesna licnost. Izraelci su znali s kim imaju posla. Mesica je prvo na aerodromu docekao nekakav zamjenik bez sluzbene ceremonije a onda je Mesic htio odrzati svoj govor u Knesetu. Govor mu je zabranjen i morao je citati na glas govor koji mu je priredio Ephraim Zuroff. Nakon toga Mesic se ispricao za zlocine tzv. NDH, koja nije bila niti Nezavisna niti Hrvatska (Mesiceva omiljena fraza). Izraelski zastupnici su ga odmah prekinuli i rekli kako je NDH bila Hrvatska drzava priznata u dosta zemalja. Mesic je pokupio prnje i bez pratnje napustio Izrael.
http://www.freewebs.com/stop-mesic/biografija.htm
wwwg tablice


Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #2 : Studeni 29, 2011, 07:55:50 prijepodne »
za tu lakrdiju i lakrdijasa krivi su oni koji su tog lakrdijasa birali , ali i oni koji nisu...sutjeli su, slijegali ramenima..

i dan danas, placa se dvije tone kuna godisnje tom lakrdijasu da moze i dalje ciniti isto , sto je cinio i u deset godine svojeg mandata.
« Zadnja izmjena: Studeni 29, 2011, 07:57:54 prijepodne @Franjo@ »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #3 : Studeni 29, 2011, 08:10:13 prijepodne »
http://www.freewebs.com/stop-mesic/uvodnik1.htm

http://www.freewebs.com/stop-mesic/Requiem.htm


Kad na linkovima navodiš rubrike o kojima pišu:  Hrvati u BiH, Dijaspora, Istina o Hrvatskoj, Povijesna istina, Bruno Bušić, Tihomir Blaškić ... mam moram na jedno mesto ... pun mi je kufer "velikih hrvata"   Nitko ništa ne valja, samo je Tuđman i njegova politika bila OK. (Kaj smo onda svi mi slepi pored zdravih očiju ?)  U to se sad svi uvjeravamo, malo po malo ... 
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #4 : Studeni 29, 2011, 08:23:09 prijepodne »
Za Mesićevo stolovanje na Hrvatskom tronu zaslužan je pokojni Račan, naime sjećam se predsjedničkih izbora nakon 2000 godine kada je koalicija pobijedila na parlamentarnim izborima, njihov kandidat za predsjednika je tada bio Budiša koji nije pobijedio ZBOG sabotaže SDP-a, naime tada je članovima SDP-a od strane središnjice sugerirano da glasaju za Mesića po radi političke ravnoteže, he..tako je procijenio Račan..dobro je procijenio...uništio je HSLS tada glavnog političkog rivala....Eto tako su SDP-ejci preveli HSLS-ovce žedne preko vode. Kasnije je naravno takva politika dovela do raspada HSLS-a...isti se do danas nisu oporavili.. 

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #5 : Studeni 29, 2011, 08:49:48 prijepodne »
Za to kaj je Mesić postao predsjednikom, zaslužan je večim dijelom Franjo sa svojom politikom. Ljudima je bio pun kufer i HDZ-a i 200 bogatih obitelji i dijaspore i Bosne i Hercegovine, raznih Rojsova, Pašalića, Kutli, Pavića i ostalih ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #6 : Studeni 29, 2011, 09:19:25 prijepodne »
Citat:
koko-vg
Ljudima je bio pun kufer i HDZ-a i 200 bogatih obitelji i dijaspore i Bosne i Hercegovine, raznih Rojsova, Pašalića, Kutli, Pavića i ostalih ...

Da..baš...zato su ti ljudi kojima je bil pun kufer kako kažeš HDZ-a vratili iste nakon tri godine vladanja boljih...ne pričaj gluposti...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #7 : Studeni 29, 2011, 11:38:00 prijepodne »
... na ovim izborima HDZ gubi (barem po svim anketama, u svim izbornim jedinicama) Misliš da će ovi, koji će doći na vlast, moći nešto učiniti ?  Unazadili su nas i Franjo i takva njegova politika i HDZova vlada za 20 godina ... Japan je pun kufer godina ispred nas, a šteta koju je prouzročio Tsunami i Fukušima je sitna u omjeru s onim što nam je HDZ napravio na čelu s Franjom, pa Ivom i Jadrankom ...  Kad pobjednici na izborima, počnu s rezovima, zamrzit će ih ljudi, ali to je i za očekivati ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #8 : Studeni 29, 2011, 11:58:50 prijepodne »
Čemu toliko mržnje prema Franji?...ja ga uopće nisam spomenuo!...ipak je on kakav takav ali prvi predsjednik suverene Hrvatske....malo poštiovanja i poniznosti ne bi ti škodilo....čemu tolika mržnja prema svemu onome kaj ti ne zastupaš?......fakat pored ovakvog odgovora moraš ostati hladan, priseban i ne uputiti salvu neprimjerenih riječi koje će onda Mlačanin protumačiti kao destruktivne i optužiti me za svađu...odgovorio sam pristojno protupitanjem "zašto su birači nakon tri godine vladanja Koaliciju otjerali ponovno u oporbu????"...

Jaguar

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #9 : Studeni 29, 2011, 12:31:55 poslijepodne »
"zašto su birači nakon tri godine vladanja Koaliciju otjerali ponovno u oporbu????"...

Zato što su gledali kratkoročno i nisu bili svjesni dugoročnih posljedica.
Danas je savim druga situacija i hrvatski birači/građani su u tom pogledu sazreli(i ne sazreli nakon ovakvih iskustava), uvjeren sam, danas s pravom očekuju upravo takve i još rigoriznije mjere ukoliko one doprinose dugoročnom boljitku, dakle nešto što će danas i izgubiti ne znači uvjetno da im se sutra neće višestruko vratiti.
Toga su hrvatski građani danas svjesniji, više nego ikada.
Zato nova Vlada treba krenuti od samog početka hrabro s promjenama u svim segmentima društva.
Ukoliko to ne napravi tek će onda imati problem s biračima.
Dakle situacija je danas potpuno obrnuta, s pravom.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #10 : Studeni 29, 2011, 01:04:55 poslijepodne »
"zašto su birači nakon tri godine vladanja Koaliciju otjerali ponovno u oporbu????"...
Zato što su gledali kratkoročno i nisu bili svjesni dugoročnih posljedica.
Slažem se.
Citat:
Dakle situacija je danas potpuno obrnuta, s pravom.
Ma niš nije drugačije. Ak nova vlada nebu brzo nekaj poduzela i ak nebu kod nas blagostanja za godinu-dvije, opet bu stado biralo ekipu koja ih je krala. Zapamti da stado nema dugo pamćenje. Kaj je bilo - bilo je. Gleda se danas i sutra. A u situaciji u kojoj se nalazimo nema ni puno prostora za neko strpljenje. Kaj bu god kukuriku napravil - nigdar ne bu dost dobro, tak da bumo za 4 godine opet imali lopove na vlasti. Imali bumo vlast kakvu zaslužujemo, i tolko. Jebajga.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #11 : Studeni 29, 2011, 01:36:28 poslijepodne »
Citat:
Jaguar

Zato što su gledali kratkoročno i nisu bili svjesni dugoročnih posljedica.

Strašno...tvoj odgovor kao opravdanje kojim se slaže tvoj sudrug mi liči i poruka biračima "mi 2000 godine nismo lagali kad smo davali obećanja već nismo samo rekli cijelu istinu"...he ...svašta...koja je razlika=???..da se ne ponavljam kad su došli na vlast kratkoročno kako ti kažeš 6 mjeseci su izgubili na sebe dok si nisu podigli plaće i ostale benefite, o međusaborskim stranačkim svađama da ne pričam...Vjerovati ?..kome?...Riječ 'vjera' mi predstavlja problem. Ja ne vjerujem. Moram imati razlog za stvaranje određene hipoteze. Ako nešto znam, onda to znam, stoga ne trebam vjerovati....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #12 : Studeni 29, 2011, 02:12:35 poslijepodne »
... tvoj sudrug...
Kaj ti tak zoveš svoje stranačke kolege? Znam da HDZ ima većinom bivše komunjare, ali pusti naviku, nisi sad više kod tvojih. Nit sam ja Jaguarov drug, niti sudrug, ili kaj buš već opet zmislil.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #13 : Studeni 29, 2011, 02:18:43 poslijepodne »
Čemu toliko mržnje prema Franji?...ja ga uopće nisam spomenuo!...ipak je on kakav takav ali prvi predsjednik suverene Hrvatske....malo poštiovanja i poniznosti ne bi ti škodilo....čemu tolika mržnja prema svemu onome kaj ti ne zastupaš?......fakat pored ovakvog odgovora moraš ostati hladan, priseban i ne uputiti salvu neprimjerenih riječi koje će onda Mlačanin protumačiti kao destruktivne i optužiti me za svađu...odgovorio sam pristojno protupitanjem "zašto su birači nakon tri godine vladanja Koaliciju otjerali ponovno u oporbu????"...

Fanju sam ja spomenuo i odmah ti dao odgovor da je i  on djelomično odgovoran što je Mesić postao predsjednikom. Da, istina je, bio je prvi hrvatski predsjednik i po tome će ostati zapamčen.  Isto tako će Mesić ostati zapamčen kao drugi hrvatski predsjednik.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #14 : Studeni 29, 2011, 03:42:04 poslijepodne »

Fanju sam ja spomenuo i odmah ti dao odgovor da je i  on djelomično odgovoran što je Mesić postao predsjednikom.

pok.predsjednik itekako je odgovoran za lakrdijadu koja je nastala nakon njegove smrti. naime , imao je nenadjebivu nadarenst da si oko sebe skupi ekipu udbasa, udbaskih kasapina, i gansterskog sljama proizaslog iz revolucije njegovog predhodnika.