Tehnika narodu > Sam svoj majstor

Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

<< < (2/11) > >>

Newbie:
Druze port... stavis na 16:9 i onda gledas male debele ljudeke kako hodaju po ekranu!

Tur:
Zanima me jedna stvar. Imam dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara. Kada za nekoliko dana dobijem digitalni prijemnik, hoću li moći oba televizora spojiti na isti?

plemenitashica:

--- Citat: Tur - Siječanj 16, 2010, 08:28:42 prijepodne ---... Imam dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara. Kada za nekoliko dana dobijem digitalni prijemnik, hoću li moći oba televizora spojiti na isti?

--- Kraj citata ---

Pazite sad mene  ;) , ja znam.

Moći ćete spojiti oba TV na taj prijemnik, ali ćete u tom slučaju na oba TV gledati isti program.
Znači za svaki TV njegov prijemnik. Ili kupiti TV koji ima u sebi ugrađen taj neki šarafić  ::) ili karticu ili kod ili kak se već zove.
 

Tur:

--- Citat: plemenitašica - Siječanj 16, 2010, 10:43:47 prijepodne ---Pazite sad mene  ;) , ja znam.

Moći ćete spojiti oba TV na taj prijemnik, ali ćete u tom slučaju na oba TV gledati isti program.
Znači za svaki TV njegov prijemnik. Ili kupiti TV koji ima u sebi ugrađen taj neki šarafić  ::) ili karticu ili kod ili kak se već zove.

--- Kraj citata ---
Zahvaljujem.  :)

BobRock:
E pa ne znam da li bi se na ovo pitanje sa dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara moglo tak jednostavno odgovoriti. Ovaj odgovor od plemenitašice je u svakom slučaju točan, ak imaš jedan tuner možeš gledat samo taj program koji je naštelan na tom jednom tuneru.

Međutim po mojem je ovo:

--- Citat: plemenitašica - Siječanj 16, 2010, 10:43:47 prijepodne ---Moći ćete spojiti oba TV na taj prijemnik, ali ...

--- Kraj citata ---
vrlo upitno.

Uzmimo za primjer da imam jedan TV u dnevnoj, i jedan u spavaćoj i nikad ih ne gledam niti imam namjeru ih ikad gledat istovremeno. U tom slučaju mi je teoretski jedan tuner dost. Ali kak da spojiš jedan tuner sa dva televizora koji su 14 metara udaljeni? Jel ima scart kabl sa dužinom od 14 metara? Ali i da ima, kolko je u tom slučaju kvalitetan taj signal?

Meni se čini da ni u tom slučaju nemreš izbjeći da kupiš 2 tunera.

Samim time kaj možeš mijenjati programe samo na tom jednom tuneru, pa ak je on u dnevnoj, onda u spavaćoj nemreš mijenjat programe. I obrnuto. To bi išlo jedino ak bi imal daljinski čiji signali idu kroz zidove, znači koji funkcionira elektromagnetski. Međutim, ovi novi svi funcioniraju sa infracrvenom svjetlošću. Tak da bi i tu bil problem.

Dobro, kod ovog zadnjeg ja sam samo pretpostavio da na toj udaljenosti od 14 metara ima zid, ak nema onda to ni problem.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju