Autor Tema: Javni sektor - privatni sektor  (Posjeta: 3383 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Javni sektor - privatni sektor
« : Srpanj 19, 2014, 10:43:07 prijepodne »
U Hrvatskoj radi samo 1,5 milijuna ljudi, od toga trećina u javnom sektoru

Istovremeno, kad se od broja zaposlenih oduzme sve one koji su na državnoj plaći - zaposlene u državnim upravama i institucijama te državnim tvrtkama, njih oko pola milijuna, dolazi se do brojke od svega milijun radnika zaposlenih u privatnom sektoru.

A privatni sektor je taj koji "stvara" novac s kojim se javni sektor financira. I ne samo! Već i penzići i ostali koji ne rade, a država ih uzdržava.

Jedan milijun naspram ostalih 2,5 milijuna radno sposobnih.
Ili naspram ostalih 3,5 milijuna? Mislim - i oni koji nisu radno sposobni od nečega žive, kaj ne? Pa to bi značilo da jedan radnik u privatnom sektoru hrani 3,5 hrvata?
Na taj način niti jedna država nemre opstati, osim ak ovih 1 000 000 jaaako dobro zarade, i država im puuuno od toga kaj zarade zeme sebi.

Kam sve to vodi?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Javni sektor - privatni sektor
« Odgovori #1 : Srpanj 20, 2014, 01:58:49 poslijepodne »
Sve je to djelo naših političara. Oni namjerno i svjesno uništavaju bilo kakav pozitivan pomak . Sve drže čvrsto u svojim rukama , a sve kaj još radi pomalo zadese ili požari ili nekakve čudne nezgode. Barem ja to tak vidim.


Drugo je deklarativno podržavanje, a drugo je stvarno stanje koje se već 7 godina ne miče sa mjesta. Svi guraju kola na brdo, a HDZ i SDP guraju kola nazad niz breg.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....