Autor Tema: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe  (Posjeta: 15311 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #30 : Rujan 05, 2011, 03:42:17 poslijepodne »
Srbija, Bosna i Italija.

Ti nekaj trošiš? Mislim, od ozbiljnih stvarčica?

100 kilometara u dubinu je obrana teritorija za avione a 40 kilometara minimalno.

To još nisam čuo nikada. Otkuda si izvukao te teorije?

Italija će kad tada opet zauzeti Istru. U srbiji najjača politička stranka zalaže se za Veliku Srbiji. Istog trena kada će se republika srpska odvojiti iz bosne će izbiti rat. Rat je tu iza ugla?!

Mislim da je sve to daleko od realnoga, a posebice za Italiju - ona je članica NATOa kao i mi, ne može voditi agresivni rat protiv nas, a i da vodi - njihovi piloti su ipak debelo bolje utrenirani, opremljeni i sve što ide s tim. Srbija nema potencijala voditi rat protiv nas, a ako i izbije neki sukob - ima tko će ih smirivati, jer je to narušavanje rezolucija UNa i Daytona i svega na tu temu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #31 : Rujan 05, 2011, 03:53:50 poslijepodne »
De si to zel? Ja sem našel da plačaju od 0 ((costs lie where they fall) http://atlantskainicijativa.org/misc/Nebeska_policija.pdf ) do 35 mil. $

Vidiš da to kaj navodiš nije u suprotnosti sa onim kaj sam ti ja rekao - jer Slovenci su odbili njihove lovačke zrakoplove sa cijenama od po stotinjak i više milijuna po komadu, i privremeno se odlučili (zbog krize i neimanja novca za takove velike incesticije) za air-policing NATO-partnera, gdje je godišnja cijena ipak debelo manja od zaduživanja za cijelu eksadrilu najnovijih lovaca. Godišnji nadzor ih košta cca 20-30 milijuna dolara - što je 4-6 puta manje od cijene samo jednog zrakoplova, bez naoružanja, servisa i licenci. Da uzmu cijelu eskadrilu - i to pomnože sa 4-6 godina stranog air-policinga za cijenu jednog zrakoplova - došli bi do toga da slijedećih 35-40-45 godina imaju mir, i da je njihov mir tuđa briga.

A nakon već i 25-30 godina, ti kupljeni zrakoplovi (koji bi došli u konačnici neusporedivo više od tog air-policinga!) bi bile stare krame, dok bi za dosta manje novca još dogledan broj godina imali zaštitu NATO-snaga. I više novca u novčaniku, i ni brige ni pameti oko održavanja, školovanja, servisa, naoružavanja, prilagodbi itd itd... BTW, ukoliko neki Slovenac ipak poželi biti vojni pilot, mislim da ni to nije nedostižno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #32 : Rujan 05, 2011, 05:11:25 poslijepodne »
Sleđ ratovi su oduvijek bili i biti će zauvijek. Nadati se da neću biti ratovi je oprosti glupo.

Italija je ratovala sa hrvatskom (u bilo kojem obliku) u ujedinjenja italije. U WWI su ušli nakon što im je obečana i hrvatska obala. Stoga očekivati da neće nikada biti rata sa italijom je nerealno.
To što je neka članica NATO saveza je veća sigurnost ali nije garancija. Sjetimo se rata na cipru gdje su defakto grčka i Turska ratovali a oboje članovi NATO saveza.

Iz bosne su vođene ofanzivne akcije na Hrvatsku u domovinskom ratu. Jednako tako i iz Srbije. Jako puno srba se zalažu za veliku srbiju i ta ideja još nije pobijeđena. Bosna je u ovom obliku nestabilna i neodrživa i kad tad će RS otići iz bosne a istog trena će tada izbiti rat.

Stoga rat na ovom prostorima nije nešto što ne bi očekivali.

dubine od 40 do 100 kilometara se uzimaju kao udaljenosti s kojih neke snage mogu dijelovati po tvojim ciljevima. do 40 kilometara se uzima zbog topničkih oružja a do 100 se uzima za vitalne dijelove neke infrastrukture.

Ja sam pesimist i očekujem onog trena kada prestane monitoring Europe nad ovim područjima da će isti tren izbiti rat.

S druge strane što se tiče rentanja zrakoplova. najgori dio rentanja zrakoplova jest kada dođe rat. Tada cijena rentanja skaće u nebo i pitanje je što se može dobiti za to rentanje. U makedoniji su plačenici obavili dobar posao, ali su skupo plačeni.
Ali da sada npr burkina faso napadne Italiju i Sloveniju istovremeno ja ne vjerujem da će ijedan zrakoplov talijanski letjeti braniti sloveniju nego će svi letjeti samo iznad italije.

Bilaj

  • Gost
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #33 : Rujan 06, 2011, 11:08:13 prijepodne »
Jedino kaj bi trebalo paziti.

Ja mislim da avione trebamo. Ali trebamo i snažno gospodarstvo.
Ratovi se vode na 5 područja (ovo je moja teorija):
- vojni arsenal i vojna organizacija
- financije
- tajne službe
- diplomacija
- podrška naroda

Sve ove komponente moraju biti usklađene i ni jedna ne smije prevladati na uštrb drugih. Ako je gospodarstvo slabo onda neće biti ni novaca za vojni arsenal.

Stoga kratkoročno mislim da je za obranu najbitnije da gospodarstvo bude snažno, ali se ne smije zapustiti vojska. Treba se sjetiti WW2 kada je francuska uspijela vojno parirati Njemčakoj ali je katastrofalan državnički suststav i katastrofalno zapovijedanje vojskom u 5 dana zapečatilo sudbinu francuske.

Tak da hrvatska bi trebala imati na umu da će nekada morati kupiti zrakoplove.
Helikopteri mi za sada izgledaju kao pametnije riješenje, jer se mogu i za druge stvari koristiti.
Za bespilotne letjelice definitivno bi se moglo stvoriti domaća industrija da je netko u državi pametan- a i zračni nadzor nije skup sa bespilotnim letjelicama.

Ukratko: ja sam za zrakoplove, nisam za F4 i nisam da se odmah kupe.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #34 : Siječanj 05, 2012, 10:55:11 poslijepodne »
PUNUDA VLADE IZ BUDIMPEŠTE ZAGREBU
Mađari: Uzmite naše nove Gripene! Ne možemo ih više plaćati 100 milijuna eura godišnje
http://www.jutarnji.hr/uzmite-nase-gripene----ne-mozemo-ih-vise-placati-100-milijuna-eura-godisnje/997633/


LOBIRANJE ILI DOBRA VOLJA
Nakon Njemačke i Gripen nam nudi avione na dar
Zauzvrat i Njemačka i Švedska traže da njihovi piloti dobiju dozvolu za vježbanje na Zemuniku
http://www.jutarnji.hr/nakon-njemacke-i-gripen-nam-nudi-avione-na-dar/935685/

De je kvaka?
Sigurno nisu zadarske skale...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #35 : Siječanj 06, 2012, 09:51:26 prijepodne »
Da, tu nekaj smrdi, jer platiti tako puno samo zato da ti dam letjeti na području od parsto km kvadratnih je ipak malo previše... ti sporazumi bi morali biti javni i detaljno obrazloženi, da se ne bi ponavljalo bahato preseravanje i ponašanje kao da je dozvolom vježbe kupio taj cijeli kraj, a što je bio slučaj sa Amerikancima koji su - unatoč zabrani uvedenoj u sporazum - rokali sa streljivom sa osiromašenim uranom, rješavajući se nekih svojih viškova, a poslije su šetači pronalazili čudne pojave svjetlećih predmeta, a entuzijasti sa Geiger-Mullerovim brojačem izvještavali kako se baterije aparata brzo troše jer stalno skala skače i pišti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Da ili ne za besplatne F-4 Phantome Luftwaffe
« Odgovori #36 : Listopad 11, 2014, 10:32:09 poslijepodne »
Austrijski vojni proračun na najnižim granama u Europi
 Austrijski obrambeni proračun past će za dodatnih EUR80 million (USD101 million) u 2015. godini, pa će tako iznositi EUR1.75 billion - 0.55% BDP, najniži u Europi. U iduće dvije godine zatvorit će se 13 austrijskih vojarni i škola. U nekoliko godina riješit će se 106 komada M109A5), 25 tenkova Leopard 2, 23 oklopna izvidnička/inženjerijska vozila, 285 Bill PO sustava i 424 minobacača.
http://www.defender.hr/republika-hrvatska/obrambena-politika/flash-vijesti-pregled-najvaznijih-vijesti-u-posljednja-24-sata.php

-

Južnoafričko naoružanje i vojna oprema postaje zapuštena
...Da JF17 zamijeni Mig21 u HRZ
 Evo prilika za Hrvatsku da za bagatelu nabavi helikoptere i avione, jedno 5-10 Agusta A109, 12 BAE Hawk (od 24) i jedno 12 Gripena (od 26) sve u pola cijene (a možda i niže) na rok otplate od 10 godina a nebi bilo teško ni nabaviti jednu Meko 200 fregatu, ukupno cijena za sve ne bi prešla 700 milijuna dolara.
 Samo se treba ostvariti kontak i pokazati interes za kupnju
http://www.defender.hr/azija-afrika-i-australija/oruzane-snage-2/juznoafricko-naoruzanje-i-vojna-oprema-postaje-zapustena.php

Ljudi imaju ideje, još da imaju penez, de bi nam bil kraj.
Bicikla mi polovna a švalerka nova.  ;D  ;D  ;D
wwwg tablice