Autor Tema: Kupujemo stare MiGove od Indije?  (Posjeta: 1502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Kupujemo stare MiGove od Indije?
« : Veljača 08, 2011, 11:31:36 prijepodne »
http://www.uhd91.com/vijesti/1507-od-indijaca-kupujemo-polovne-mig-ove-proizvedene-1980-ih.html

ZAGREB - Predstavnici ruske tvornice MIG-a i agencije Rosoboronexport dolaze u Hrvatsku kako bi utvrdili može li i koliko borbenih aviona Hrvatska modernizirati, doznaje Jutarnji list. Povjerenstvo MORH-a kojem je na čelu državni tajnik Mate Raboteg trebalo je već Vijeću za obranu predložiti rješenje za budućnost hrvatske borbene avijacije - modernizaciju postojećih MiG-ova ili kupnju novih ili polovnih aviona. No, Povjerenstvo nije spremno preuzeti odgovornost i s obzirom na starost i stanje aviona donijeti odluku mogu li se oni modernizirati.Prema postojećem planu, moderniziralo bi se osam aviona, i to onih koji se nalaze u hangarima i nisu bili na remontu u Rumunjskoj 2003. godine. Procjenjuje se da bi ta modernizacija stajala 20-ak milijuna dolara.

No, s obzirom na to da su avioni stari 30 i više godina, samo proizvođač može odlučiti mogu li na remont i modernizaciju. Ako ruski stručnjaci daju negativno mišljenje, hrvatski politički vrh naći će se u velikim problemima. U Oružanim snagama razmišljaju i o nabavi nekoliko MIG-ova 21UPG od Indije.

Cijena jednog aviona je oko tri milijuna eura. Riječ je o avionima proizvedenim kasnih 80-ih godina prošlog stoljeća koji se mogu koristiti još 10 godina. Sada imamo 8 aviona koji su prema dugoročnom planu trebali biti izvan upotrebe ove godine. No, zapovjednik Zrakoplovstva general Vlado Bagarić tvrdi da oni mogu letjeti do kraja 2013.

============================

Zbog čega mi se čini da u toj našoj vojsci nema pametnih ljudi koji stvarno znaju što Hrvatskoj treba?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Kupujemo stare MiGove od Indije?
« Odgovori #1 : Veljača 08, 2011, 01:35:20 poslijepodne »
Vidjeli smo koliko još mogu letjeti. Još najmanje JEDANPUT.  :(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kupujemo stare MiGove od Indije?
« Odgovori #2 : Veljača 08, 2011, 08:12:25 poslijepodne »
Zrakoplove u boljem stanju kupuju klinci preko eBaya za stotinjak tisuća eura, pa i manje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”