Autor Tema: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.  (Posjeta: 22988 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #45 : Srpanj 27, 2020, 09:09:24 poslijepodne »
11. kolo 26. srpnja 2020. 15:00 - Sv. Jura gnete pozoja (Lijevi Štefanki)
Dubranec - Pokupsko 5:1
Donji Hruševec - Lučelnica 2:3
Markuševec - Hotnja 4:0
Velika Buna - Gornja Opatija 1:1
Kozjača - Opatija 1:5
Šiljakovina - Novo Brdo 0:2
Kravarsko - Gornji Hruševec 4:0
Lijevi Štefanki - Strezojevo 1:3
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #46 : Kolovoz 01, 2020, 01:02:09 prijepodne »
Minđosaurus Fox
 Otkut bi početi? Najbole od kraja. Da sem došel mam sem svoj putujuči les okrenul "za dom spremni", da me zagrebački holdink ne * de se na sret ceste spret mlekare okrečem. Ali, čudni su puti Gosponovi. Baš da sem jasno svem kretajnem iskazal opču nameru napustiti mesto zločina hevi metalci z Opatije me stavlaju z pozivom, veli, žena javla da je nijalka ponorela, očekiva se da se nebo bu vrušilo direktno na Opatiju. A sunce te nesijalo! Kaj i kam sat!? Zapikavati se z trulum korsum v "oko oluje" nema smisla, jel mala dihta kak vurica, a i of mesec sem opral noge (drugi mesec perem glavu i tak dilem dok se ne operem za leto dan). Vala nam prek vode. Prek Kravaščice, na Svetu Katu, pak kaj Bok da. I tak je bilo. Drugo leto ne perem noge jel sem to letos dva put rešil. Zadebala me sret šume, nemaš kam vujti. A jedva sem več vušel z terena de se hital štrik prek bandere da se rešiju nekakva mejne tekuča pitajna i strasti kaj su se nakupla-la ove deset i nekaj kol z naglaskom na zajdne. Veli Miro, jen drugi Miro, ne of kaj štrik hita, najmejne kaj očekivam je da dobimo za organizaciju nagradu pol jezera kuni z kulko su kaštiguvali Štršane. Dej gledi, kakva trava, nikoga nis pustil gore, i čobana sem razvlekel. Rekel mi je čovek v Sunje kaj mi ga je prodal da kaj če mi to da je to dost i za čoveka. Reko, to, to, to mene i treba. Zel bi ja i jakšega ali mi je trafostanica predalko. Ja neznam kaj ima vu te šes` i pol rali Mirine (i Tijačeve) autonomije za teru su staremu Pirše nudili `74-e novoga golfa jedinicu v žute boje kakve su vu tu dobu vozile samo bole stoječe familije z četiri kaubojska sela, Rašč, Odre, Lukovca i Lomice, kaj su se bavile z teliči i imale asfalterana dvorišča. Ali stari Pirša je rekel, ne nigdo me dečke *. I tak stvari još navek stoje. Omer muške i ženske, bum lagal, tu negde, oko 1:1. Kaj ima vu te vode v Štefanke, i kakvi su to vali 6G kaj je odnekut Jura Stublič emitera poskriveč, da se tuliki picajzlini loviju tu kak da se kaj zabadof deli. Negda je `Ojtna bila IN, de su se mogle videti najbole breške sneje, i nijove kvalitetne majke. Ali nekaj se mejna. Znači, ak do ima kakve ženitbene, ili tomu srodne, namere, nek mam za drugo leto počne brusiti *. Jedino je malo problem kaj Bojsi ovo previkano mesto mečeju v funkciju sako prestupno leto. To je više kak da i Gladovec ima svoju "trojku". Perestrojku; pere je "trojka". Veliju, dej gledi, došli su novi suncobrani. A-a, veli Miro, i to je naša autonomija. Oni od lige su oni kaj je je dal Jura Lakomi i kaj saki ima po 3-4 šiberdahe. Pesma veli da sako selo ima svega Lera. Lero je onaj kaj malo, puno, gušče od druge tere aute i mejna je kak štumfe, ili rit paper. Ali! V konkurencije je i Dona. Dona je je smestil na auto otpad oko sto komadi a znal je rešiti i po dva na dan. Nek se vidi kaj je raskoš... Veli Miro, uskoro instaleramo na lokacije i Vilu "Pozoj", ili Vilu "Sv. Jura". More biti i "Marica" ak najdemo sponzora z takvemi aspiracijami. Malo pečenjara, muzika, stoli, stolci, mesta... Čuj, stari smo mi. Moramo se malo opustiti. Veliju oni još stareši, ja, kulko sem star, kaj pametim, ne pametim da je ikada kramar došel f Štefanke. To da vidim pak da mernem. I onda se on išel vubiti. Zebral je težeši i dukši način samoubojstva prek jeter i puno put je išel na šank po metke i pucal je vuse do dugo v noč. Ali, to ni se. Obično da dojdete na Ligu, najviše kaj morete videti na kotlu su sastavni delovi kotlovine v sirovem stajnu. Tam negde oko četrte utakmice to zadiši, kaj sigurno ima svu nekakvu logiku. Ali! `Štefanke ta logika ne igra. Oko pol trojke kobasi dišiju od Lukinič Brda do Pokoskoga Cerja. Veter se samo pomalo igra z mirisom , malo na jenu stranu, malo na drugu stranu. `Te ja pitam! Tomek se oblekel v fertun od glave do pete, plavi, muški. V jene ruke vilica, v druge ruke pivica, čas igra z jenum, čas z drugum.
 Štefek je pak na Urlaubu kaj Žacu dava nadu da bu pri miru mogel inhalerati stanovitu osvežavajuču tekučinu ali i budi nadu Messiju da 100% uletava v prve 11. Dominik je nabrusil klajbas za davati autograme f kmice jel otkat tavori v najuže konkurencije za najužu konkurenciju obožavatelice su van sebe. Jedino su malo Pavel i Šipa indisponerani jel nikak nemreju skužiti kaj je Štefek mislil, prespori su za lopte kaj šmugneju koje deset metri spred nje i krivo odigraju rebus i križalku v napadu. Ali zato postoji koordinacija pak se se to prejde z sekunde v sekundu, kak v šahu. Ili Sudu de se sekunda z saobračajke razrađiva 20 let, dok si ne pomreju. A sekunda još navek traja. Štršani nastavlaju svoj niz "5.-a ler gas vuz breg". Ali Miro je osigural utešne nagrade de se za tričave 200 i nekaj kune more kupiti "Žuta Kocka Utehe".
 V prvem talu Šinovi nastavlaju čera započeti niz z Markuševca. Gemišt je postojan, castrol v lase pomalo kuva dok zvezda pripeče, Crni muči cigaretlin. V drugem talu se nastavla započeti niz, Crni muči cigaretlin, castrol v lase pomalo kuva dok zvezda pripeče, gemišt je postojan. Na druge strane Števa je marker zazvezdil v najgušču živicu, med gložinje i trnulu, i več vidi "Novo Brdo replika". Ali Marijan ne vidi dobro i vrti nekakov svoj Film i Srce na ceste, ili Mirine ledine, Dom, i sl. Da je Števa videl da jem se sreča pozitivno naguzila išel se spinat i puzet po živice da dojde do markera kaj život znači, i ulaz na teren. Šinovi korner; "San jedne ljetne noči"; ne! pukni... nemre.. nedaj... moraš... kak... mislim... neee... dečki... Zgura, mislim da te bum trebal na golu... Tri minute... Kak...
 Pero je došel. Ali baš došel. Zdoma. Orginal. A da Pero dojde tu porazu mesta ni. Naučno dokazano. Veli Kruz, ja sem ga. Mene zafalete. Ostatek ekipe pomalo škili kak miš z posej. Posledice teškoga domačinstva su vidlive jel noge kak da beže dva metre iza igrača. Na su sreču kaj jem se trefila `Ojtna. Kaj je v negativnomu nizu. Jel da je v pozitivnomu nizu, drž gače. Iako je teško igrati v temi uveti protiv `Ojtne Bartol je našel inspiracije. Veli, platil sem pivu Danijelu da jem servera dezinformacije i vlažne vesti tak da mi pri miru moremo igrati. Stručni stožer uživa v pogledu i enoetnogastroentero ponude.
 Najgorje ti je pisati o utakmice de su si zblokerali se. Nedaj Bok da je još bilo 0:0 - smrt narodu, sloboda fašizmu. Dok se Švabi mučiju da najdeju rešejne za nejasni problem Sina vidi rešejne problema ali si nemre pomoči. Veli, dej zameni ove naše krampuse, viš da nemreju dihati, boce z kisikom jem treba dati. Ovi su nas Futači nadbežali, zovi taj-maut, zovi taksi, zovi hitnu, zovi konobara, zovi bilokaj, zovi samo zovi. Mamič je bil izvan sebe. Ne radi utakmice nek radi pijače. To su retki petki ali pak je posegnul za pivum. Ja sem mislil da bu prije posegnul za papavkum ali sem se prešel... Ili je vino bilo ni za * oprati, iako je išlo nenormalno, morete pitati Vincu, ili mu se pomotalo od sunca. H2 se uparkeral iza gola ali ni daval baš glasa od se.
 Ovi tri perilki z Opatije, Crni, Beli i Sivi, su me počeli * na nacionalne osnove. Moral se bum o tem problemu pospomenuti z Števičem Žajum. Veli Badel, ovi naši su des ob osem `jutro došli z Markuševca. V nadj* se uklučiva stručni stožer Tigričef, "Na šanku kao Tigar"; ovi naši dva još opče nisu došli. Ili su Markuševcu još navek ili su se putem pogubili. Of je jen  trebal otijti Kurilovec i vrnuti se sim ali još ga Kurilovcu čeka juva i mrzli obed a nega još ni. Veli mu mubitel da korisnik nema signala. Dobro kaj je Mazo tu pak moremo odigrati. I Ivek.
 Balerine su probale odigrati z tremi golmani ali baš jem ni selo. Jožamiškov se samo smejal. Miši su se malo popunili da nebi pak bilo rasprodaje obitelske srebrnine. Utakmica kaj je pol vremena bila, čeka se kraj.
 Iako su Obadi grizli "ko grizli" Leptiriči su odbili biti griženi. Obadi su se stabilizerali na minimumu resursov. Kaj i ni tak loše jel i oni kaj puno ne igraju dobiju priliku probati "malo jakši trening". Veli Danijel, če do oče rado bi se mejnal. Na strelane. Orginal golman je malo v pečalbe, čak je i Mario nestal, godišni trajaju... Kravarska ima nekakove posledice od Markuševca, ali niš ozbilno.
 Kraj savršenoga dana za Bojse. Se je išlo kak po špage, se su lopte na broju, šank linija dela besprekorno, DJ Pablo Eskobar pušča najvekše hite zajdne 80 let, čak se pomalo i "ramunika" nateže. Očemo se slikati? Očemo! De je Miro? Popeva na šanku. A, lepo, bome. Billy The Kid gasi se ogne nade, par put. Onda jeno čisto uletavanje v teren, muško-ženska kombinacija, bez umetničkoga dojma. Par penalov, rafalno. I onda jen čuden završetek utakmice. Kak je prešlo trejte i četrto poluvreme neznam, jel nis par dan pratil crnu kroniku. Veli stanovita osoba C, ak je Beli Mamič, posle ovoga mene morete zvati Bandič.

Najte kaj zameriti. Do se po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #47 : Kolovoz 01, 2020, 01:03:20 prijepodne »
Poluistine, jednostrane činjenice, iskrivljeni podaci i vješto obmanjivanje


12. kolo 1. kolovoza 2020. 15:00 - Boriščak (Novo Brdo)

Lučelnica - Šiljakovina - iako je prva mogel bi na slepo hititi osečaj za filing za nervozu

Gornji Hruševec - Dubranec - jesu se Obadi moguči skupiti i jel ilovača pak zarobila na šanku čiji barjak

Opatija - Markuševec - Šaki to be or Šaki to ne bi, kulko v postoječe postave Tigriči moreju penetrerati čez redove Kaubojov, i jel Pero totalno ponorel i pak stal na gol

Gornja Opatija - Strezojevo - bivše ubojice favoritov (jel znaš da su nas zvali "Ubojice favorita", reko, jesu, 1941.) protiv sadašnje, Billy The Kid, ubojice dečjega lica

Velika Buna - Donji Hruševec - auuuu, direktna, direktna ko iz *, Sponzor, biča i zobi, H2, IZM iza gola

Pokupsko - Kozjača - ak se Manekeni uspeju skupiti, dalko je gostovajne, i ak Štršani uspeju najti Nou Camp, i druge mejne bitne stvari

Novo Brdo - Kravarsko - moglo bi biti Kravarska-Kuče od lani, samo da je Kravarska Kuče a Novo Brdo Kravarska, bumo videli

Hotnja - Lijevi Štefanki - berba šamarelica

 

Diskreditacija napadnute države, njezinog rukovodstva i politike kojom se vodi


13. kolo 2. kolovoza 2020. 15:00 - Kozja draga (Kozjača)

Donji Hruševec - Gornja Opatija - totalno direktna, išče se doping više, biti ili ne biti

Markuševec - Pokupsko - brija, v svem filmu, golman je igrač utakmice

Strezojevo - Hotnja - dobrosusecko nadj*, direktna, za nekoga

Dubranec - Novo Brdo - nekaj ko kad je Sanader prodal INU ili PLIVU

Lijevi Štefanki - Opatija - previše nepoznanica za jednu poznanicu

Šiljakovina - Velika Buna - ako su se Balerine uspele z Manekeni najti na Ruševcu na "pasmaters" opče me strav misliti na kaj bu ovo spodobno, il bu zobi

Kozjača - Gornji Hruševec - dečje radosti, narodno veselje, ak se Badelovi Manekeni uspeju skupiti, dalko je gostovanje

Kravarsko - Lučelnica - oni se, kao, otcepljuju a mi im, kao, nedamo
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #48 : Kolovoz 01, 2020, 10:35:05 poslijepodne »
12. kolo 1. kolovoza 2020. 15:00 - Boriščak (Novo Brdo)
Lučelnica - Šiljakovina 3:2
Gornji Hruševec - Dubranec 2:10
Opatija - Markuševec 6:1
Gornja Opatija - Strezojevo 3:0
Velika Buna - Donji Hruševec 0:2
Pokupsko - Kozjača 4:4
Novo Brdo - Kravarsko 0:0
Hotnja - Lijevi Štefanki 6:3
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #49 : Kolovoz 02, 2020, 12:28:13 poslijepodne »
Sezona mlitavih *
 Dok poduzetni i želni sunca i slane riti iščeju "last minute" aranžman (kuranfilov) na Mare (Nostrum Adriaticum Croatorum) Breška se karavana kara. Dok Đajič miče svega maloga fergusona z kobačum pod šumu, i gnezdo štršanov, DJ Melisa Markos trešči sve v 16. Posle predgrupe DJ Melise Markos na scenu stupaju "Sinovi Lugara", inače jako popularna grupa v dijaspore i iseleništvu kaj vudira na drevo a čuje se na struju. Tu su okrenuti brojni stari i buduči hiti (pjevajući nenapisane pjesme zaboravio si one napisane). Za gastro doživlaj leta zadužena je ekipa "Pao sam ispod šanka traj-la-laj-la-la-la" kaj je za ovu prigodu preimenovana v "Pao sam ispod kotla traj-la-laj-la-la-la". Več oko pol trojke celokupni dijapazon ponude rasprostrt je pred oči kaj su zapiknute ober nepcov. Zgleda da pol trojke postaja standard od teroga se ne odstupa. Na "špajzekarte" ponosno stojiju kotlovina i kobasi a za izbirlive, halal i vegetarijance zmed redov se more najti i bažul "a-la-karte". Več ekipa spravla razna iznenađejna za Veliku mešu, jedino je nepoznanica kam deti kotel jel Dubrajnce i kokoši paseju pod ručnum. "Pri potočiču malenomu" takove dubijoze nebi bilo v kolektivu, tam je najvekši problem da ti se do z ceste ne omekne z autom v kotel. Pod "Trgom Selačke bune" kbr. 1573 moraš navek imati pilu za železdo v autu da moreš prikurtati jenu nogu na kotlu kak ti kotlovina nebi ostala na kotlu a saft v štumfa, ak si krivo pozicioneran z obzirom na oborine. A da smo pri oborinami, vuplačena je i meša za jenu kišu oko 8 na večer da se kotel nebi moral prati nek da to reši Gospon. Problem je i da se kobasi nebi otkotakali z kotla na brižno košenu travnatu pokrivku, kaj zna pri spačenemi mušterijami rezulterati z osečaji od rezignacije pak do odbijanja konzumacije iste z naglaskom na "pasmaters" do čak i pretnjami fizičkum eliminacijum kuvara z pokušajem i/li realizacijum iste. Veli, problem je da ga denemo gore jel su si dole, a i da se napijeju da nam ga nedu okrenuli naopak. Dole je problem, osim več prije podrobno takseranoga i spomenutoga, gužva v ladu a na suncu nigdo nebi štel biti, kak ni mi, kaj bi da se negdo speče na kotel moglo rezulterati z okrenučem naopak i/li neposrednem spajanjem kotla i kuvara odmerenem i opetovanem udarcem šake v glavu kaj rezultera nerastavlivem spojem kak i z eliminacijum prvoga i drugoga, ne nužno tem redosledom, kak i rasprostirajnem kumpletne ponude na travnatu pokrivku z stalnemi i opetovanemi fizičkemi pokreti z nogum z cilem spajanja podloge i ponude v ne/jestivu masu neprivlačne boje, forme, sastava i oblika. Pitanja je dosta i sa su otprta. Ak prepadne posel z kotlom negdo bi se mogel obleči kak da ide postavlat pločice i stati na gol Novoga Brda, neču ga ovum prilikum imenuvati samo ga bum pogledal i pokazal z prstom najnega.
 Veli, dej mi malo više poštrocaj Mrkija, kak da si na njegove svadbe. "Š" od Šilakovina je malo desetkovana tak da se igra z par golmanov, i Pančum v rezerve, kaj se usidril na šanku da ga v datem i kritičnem momentu leže najdeju. Z povratkom "Srebrne lesice" v ekipu ista je dobila nebrojene nove i stare obožavatele i obožavatelice. Kumek je bil vođa horde navijačov. I da je to tak to jenostalno nemreš zgubiti. Ili moreš..? Na druge strane i Tesari muku muče z kvorumom. Nestašica se oseti i na tribina a, bome, da Đajič podvleče crtu spod šanka rezultati ga budu rezulterali. Na gol je stal, ili je mobilizeran, onaj kaj na Pokoskomu na slikajnu po Kupu Lige ni mogel ni čepeti jel ga kolena *. Reko, milo,..? Veli, sino, imam tajnu kaj ju bum povedal samo tebe jel znam da ti neš nikomu povedal... Ma, kakva sviščeva mast z hoblovinum od bora... Ja ti imam žive svisce. Onda si zemem jenoga i žnem si natrleckam kolena. Puno dule drži nek ova mast. Taman da mi zaceliju ruke kaj me zgrizel znam da je doba da si pak namažem kolena.
 Na tablice je nekakov zastoj v prometu, dela se nekakov štoplin pri vrhu, ono kaj suci obožavaju, da se v zajdnem kolu se raspleče i razmata, kak da bi jem zdravi zup vadil. V nekakve matematike čak i Ilovača more biti prva, ili prije prve ili posle prve. V datem raspoložejnu i stajnu ista se naslikala na Camp Nou. Kakva je gužva v Gornem domu takova se gužva stvara i v Dolnem dom. Jedino sredina slobodno pluta. Ničim izazvana. Obadi predvode karavanu a lafko bi se moglo i trefiti da nje predvode. Ekipa se dodatno razvodnila, sad jel z slatkum jel z slanum vodum nis išel probati, tak da su i dodatne snage konobarov povlečene z lagera. veliju isti, saka čast, dečki, nogometu, ali ja sem tu radi kotlovine. Veli špica napada i zaglavni kamen obrane te stameni stup sredine terena, ja, pak, prednost, v sakem slučaju, ak se mene pita, davam kobasom. Na to če pojačajne, ni ja nis protiv kobasov ali prednost davam kotlovine. Mada! Naglašavam, mada. Ja bi to se garneral z bažulom. Tomu se predlogu nikak ni mogla odupreti stamena zaglavna špica, ali, dragi kolega, ja nigdar nis bil protiv bažula iako uviđam naše skorašnje suočavanje sa egzaktnemi broji i tržišnum ekonomijum da negdo reče reči, do bu to platil. Poštovani kolega, ja uviđam vašu neutemeljenu zabrinutost utemeljenu na krivemi pretpostavkami a popriličen se broj let po semi enciklopedijami i forumgorica.com vrti istina da "Pretpostavka je kraljica svih zajeba" tak da bi se pozval na reči jenoga bivšega precednika Vlade kaj je povedal da "penezi nisu problem" te bi vam poželel sreču v vašem skorašnjem begu z vašemi kobasami, od kuvara i blagajnika. Bok, kuma! Pavel i Šipa su malo indisponerani, iako jem je enogastroentero ponuda legla samo tak, jel nikak nemreju skužiti kaj je Štefek mislil, prespori su za lopte kaj šmugneju koje deset metri spred nje i krivo odigraju rebus i križalku v napadu. Ali zato postoji koordinacija pak se se to prejde z sekunde v sekundu, kak v šahu. Ili Sudu de se sekunda z saobračajke razrađiva 20 let, dok si ne pomreju. A sekunda još navek traja. Puno dukše nek gajba Ilovače.
 Ne samo Pero, i Darijo je došel. Ali ni Darijo sam. Da su suci videli da je v društvu z Cvikijem dodatno su zarajtali gače i na vuzel svezali tenesice jel... Veliju, ni nas. Onda dolazi Kruz, z razvezanemi tenesicami. V drugem poluvremenu dolazi i Zvona, pa, ima nas i za rezervu. Z istem autobusom z terem je došel Zvona došli su, zgleda, i Markus i Ješ. Iako utakmica malo čudno zgleda Šaki koristi priliku da pokaže Mančesteru kaj je popušil da su odbili negov financijski predlog. Posle utakmice "Sinovi Lugara" celu odvečerku igraju za "od Žaje i Mišef za Markuševec" i od "Markuševca za Žaju i Miše". To je lubaf.
 Nekak mi se čini da Slatki gubi kontrolu nad ekipum, z naglaskom na negvem Malem. Teri je postal sad mali od Crnoga. Skupa na pišajne, skupa na... Onda su spačili i omladinu... Neznam, nisem nekakvi optimista... Veliju Robijaši, nezgodno ti je da čovek stoji na visokomu i onda opadne. Reko, ludi, nezgodno je to da je čovek naoružan i lud, a samem tem i opasen, a ima i sekiru v autu. Veli, to su argumenti tere cenimo a i odlično su osigurajne od padajna. Da bi reč rekli! Dok su Robijaši probali razmotati bombonjeru i rešiti enigmu zvanu Švabi Bandič se, navodno, posvetil preuređenju, ureda, tajnice. Crni, i brati Brajko, bilo je tu i nekakve Klasničev, su se, pak, posvetili preuređenju tablice. V svoje i v ime Robijašev jel je to kak zakon o spojenemi posudami.
 Brojna svita, visoko izaslanstvo na čelu z Šerifom, pomočnikom Šerifa, zameniki i Miškom skupila se na Camp Nou da bi referendumski poduprla Šinove na putu prema gore. Potpisi su se skuplali na šanku a prema AZIZU i DIZU zabiležena je velika izlaznost dok nevažeče lističov ni bilo. I krivo (p)otpisane. Neprečitane. H2 je dobil ozbilnu konkurenciju jel da je Šerif uvidel negovu lokaciju i to kak copra z krvavum kokošjum nogum mam ga je upozoril z opcijum udaljavanja od šanka. Veli, a šta ti snimaš!? Reko, ja imam sekiru v autu. A, to je druga stvar, to su argumenti tere cenimo. Pogotovo v raspravami na semaforu do ima prednost. "Žujina dečica", novooformlena navijačka nakupina pod skuti "Bad Blue Babe", je navijala na granice zmed incidenta i terorističkoga napada z naglaskom na usmerenu subverzivno-podrivačku ativnost usmerenu špicum, ušpičenu, na suce teri su `osolutno protiv, apriori, ad lega, Ruševca. Više put upozoreni od strane prijespomenute uspešno su eskiverali i zaobilazili šuple spominke. Saki gol su prigodno slavili z razlevajnem vode, piva je ostala postojana. Na terenu je trajala divovska borba de su nekteri najemput imali "cabrio" dres (šiberdah, full, osim kože). Veliju neimenovani izvori da v Ruševcu ne poznaju dva čoveke, da kakove su to ekipe... Da prije... Da sad...
 Neočekivano dobru i plodnu partiju su pružili Manekeni i Štršani. Nedostatek saobračajca na golu Badela traseral je rezultat v ove mirne vode. Sprobavali su se kombinacije ali nisu mogli najti onoga kaj ga Pučkovi pioniri nebi preluknali. Čudne igre z penali, kaj su na Camp Nou postale rutina, bile su još jen uteg oko vrata "normalne" utakmice. Na kraju nigdo sreten, nigdo nesreten. Osim prve crte TUP "Novo Brdo".
 Ono, da pol vure glediš utakmicu bez golov a prije si videl utakmice z 7, 8 ili 12 golov. Dijeta kak kokakola. Mam je bilo čudno da su Leptiri leptirali z čašami čiste vodice. Blažena vodica! Teško domačinstvo zelo je duv a, bome, dobrem talom i telo, potencijalne zvezde. Prije su Miši nafektali sedmu silu da je opali na kipec. Veli, odi i ti, Vlado, jel kak pišeš te bedastoče, kaj več pišeš, negdo te sigurno bu zasranum motikum zatukel pak da nuki bar vidiju kak si, prije, zgledal. I tak smo se vudrili na kipec. Da za* zasranu motiku. Opčinski derbi je odigran.
 Bebe su došle za rana. Na pol Lige su se premandurile v drese a su je dobu trajalo nabrundavanje z Vukovarskem. To ni vulica `Zagrebu. Bojsi su pak dobili golmana od formata kaj znači da je golman maloga formata "(korisnik) nije dostupan". Pak je bila rovovska borba, prebijanje Zigfridove i Mažinoove linije z bažulovemi kolci i letvami z plota, trganje * prek penalov... Posebnu su draš publike priredili golman Bojsof i napad Bebe. Veli, ja na njemu napravil tri faule!? Kaj si ti čoraf!? Pak, beži bole z bubregom v rukami i dve potrgane noge nek Husain Bolt na 100 metri! Pijano pak se tu kopiče... Rođo, odi v Holivud. Tu buš kruva gladen a tam buš z takvem talentom za tri lete precednik Amerike. Ima tam ove naše z Štefanjkov, imamo tam veze, idemo sesti na vlak i direktno v Holivud. Ja bum menađer a ti buš, to kaj več jesi. Peneeees kak blata.

 Najte kaj zameriti. Do se još po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #50 : Kolovoz 02, 2020, 11:42:30 poslijepodne »
13. kolo 2. kolovoza 2020. 15:00 - Kozja draga (Kozjača)
Donji Hruševec - Gornja Opatija 0:2
Markuševec - Pokupsko 1:1
Strezojevo - Hotnja 5:1
Dubranec - Novo Brdo 1:0
Lijevi Štefanki - Opatija 3:4
Šiljakovina - Velika Buna 2:1
Kozjača - Gornji Hruševec 0:1
Kravarsko - Lučelnica 4:1
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #51 : Kolovoz 04, 2020, 01:29:15 prijepodne »
Bu se nameštaj samo na tačka prepelal
 Da te na semaforu v Kušancu obrije nekakva plavuša z visoko podignutem cigaretlinom v audiju A3 to bi na sakomu emanciperanomu mužu kaj ni pod koronarnem utecajem trebalo ostaviti traga. Kak i da ga jedanak tak na izlazu z Varaždina, jednak tak na semaforu, obrije druga plavuša v žutem puntu HGT. Jel ima do z mejne od 40 kojnov da ga ja morem prestiči!? Veli, igrališče još ni asfalterano a da bu, nezna se. Ni magistrala Novo Brdo - Kojzača. Najbole je da se čovek z buldožerom oče prebiti čez štoplin na iste magistrale. Verujem da mu je nedelna odvečerka zabegla, da je imal bliske kontakte z "sponzorski nabijene" igrače. V Kozje Drage pak nekaj novoga; priredil se hangar za avijone kaj su ga Zmajevci gledeli kak Ajfelov turen. Veli, da mi tak nekaj imamo mi bi mogli serviserati i 737; zapelaš ga na grabu, premeniš ulje i svečice, zemeš 55 milojonov eurov i pali dale. Ali, Kojzačani su odlučili nutre parkerati nekaj kvalitetneje. Od lani dugo iskanu grupu "Kuruzna prašina" z pevačicum Rozum. Jedino je problem kaj se sad z komentatorske kabine i VIP lože ne vidi kak Pevec z pol sela polovnjače udara drmeš. Iako je to ovum prilikum izostalo. Kak je izostala i dvostrana komunikacija z VAR-om. Veliju, of put Dedek Nostradamus bu gledel v demižon. Il negvu mejnu sestru. Ne znam, nis bil, ali čini mi se da se of put "Draga ni vudala", kaj je v relacije presedana. Rekel bi negdo, se više sadržaja i se mejne sadržaja. Jedino kaj dela stalno i besprekorno to su tragači za loptami; če zgubiš loptu, USB, DVD z porniči, drobne penes, špenadlin, iglu medenku v plastu sena, kluče od auta, kluče od šoce, plinsku bocu, kiler od FAP-a,.. Samo. Zovi. Kojzačane. Neizostavnu gastronomsku ponudu prectavlali su čevosi v, očeš lepinje, očeš somunu, biraj, debeli kak teleča noga spravleni i pripravleni od prave kuvarov, prve postave kujne, i špajze, Hotela "Če vam se bu poštelo" HURO-a i TUP-a Kojzača. Navala i potražnja je uvelike prevladala ponudu tak da se čekalo i po vuru časa da bi se brki zamastili. Oni kaj se nisu mogli zdočkati mogli su prekratiti vreme v ponude "suseda" z pucanci, lizalkami, kiselemi glistami i điđami-miđami. Če si gladen najbole ti je gledeti v lopticu na špage, osim kaj zabiš na glat zabiš i kak se zoveš i kam moraš domom iti. Veliju i da se Badel preračunal i v pogledu čaš. * ga, ovo prvi put delaju. Letos. Ili su imali predobro vino, ili su šabeso i špeci nadmašili flašeranu ponudu. Ili su cene kanalizerale potražnju. Ili je Crni Labut. Jato Crne Labudov. Čopor Crne Labudov. Krdo Crne Labudov. Stampedo Crne Labudov... Mam da dojdeš na igrališče vidiš da Br. 1 v selu dela na servisu mreže. Ovi Manekeni z teškemi nogami vraga bi predrli. Majoneza je hitil sidro na šanku i nema te oluje kaj bi ga vugnula, čak ni alkoholne. VAR je na svem mestu, zlu ne trebalo. Šebo učvrščiva gol z dva i pol metre armature 16 i čekičem pet kil. De si Marijo, de si Marijo, de si Marijo... Stalno mi nestaja i odluta. Kam bi nestal, reko, am ide za tobum kak pese, samo se moraš ogledati. Beži dete da ga ne fundaš če ti se omekne kladivec. Čuli smo i teoriju da su najbole banane na akcije na Kravarske. Kaj ima vu temi bananami još "kazivači" nisu otkrili. Jesu mekše od druge banane na akcije pak samo klize ili su trdeše pak se bole prebijaju. Jel bitna boja ili fenološke osobine, mehanička svojstva ili fizikalne osobine, kemijski sastav ili glikemijski indeks,.. Moramo probati, ak nam ne zabeglo, ili krivo zašlo... Da vidimo kaj ima novoga v Republike Breške.
 Prvo pak muško. Dece i Sinov na broju i košte kak v Saboru za plandemije. Mam Br. 1 dela reda; do ne igra nek mam napusti klupe, to je za igrače. Kum Medo viče, moji ti sat igraju, ja sem žnemi, viš da i novine imam, nijove. Draš se dere, šta se dereš, viš da imam akreditaciju za 16 kola. Reko, ja se bum mam od* prek k VAR-u. Veli, dobro, dobro, samo da mi se ne grupišete, opasne su situvacije na pomolu. Da ne negdo mislil da je gej-parada da vas ovak vidi, f kupu... Veli Mamič, nekak mi sat bole paše piva, neznam kaj mi je bilo da sem vino pil. Opče nis bil točen. Sponzor ostavla dojam da je nekakov zestanek na najvišem nivoju f toku jel si stojiju f krugu kak da pokoru mole, ili on pripoveda kak se čera napil, il prekčera, il kak mu je bilo da je Štefanke Naru pil. Veli, dečki, ak nikak onda pošteno. Ja neču da se za nami budu vlekli kojekakvi repi i da se nečija deca za menum radi nečije bedastoče z kamejnem nahitavaju. Mogli bi me i pogoditi. A mogel bi jem i otec biti. Čera sem bil pred dučanom, mislim, išel sem po kruv. I tam su bili ovi naši stari delikventi. Rekel sem jem, dečki,.. ak mi dobimo od Petraca kaznu za ono kaj ste delali po Novem Brdu, 160 000 švicarske frankov... Godinič, kam v špickapice glediš, v oči me gledi, tebe govorim. Imam crno na belo film, se je snimleno, kaj ste delali. Kaj je najgorje, nemam samo ja. Nek Mi. Šerif, ne smej se, ozbilna je situvacija. Tak sem mu rekel. Dečki, ak oni nam, dobro, i muži, naplatiju tu kaznu, a ozbilna je situvacija, ja bum vam moral uvesti sankcije i embargo "na dučan". Tak da ak bute šteli lopsati, traktorijada i pravac spred dučana na Kravarsku. Pak nek se onda z vami zaj* Kolarec a ne ja.
 Lepo sem ja rekel Jože `Markuševcu, koji * mečeš najbolega strelca ekipe na gol. Da brani samo ga luknaju a da igra on lukna druge. I da ni bilo Zvone * bi dali a ne gol. Ionak muku muče i z koronum, i z morenom, i z kvorumom, i z apstinenti i rekovalescenti... Jedino je pijača ne *. To more. Štršani su skoro dosegnuli dno kvoruma. Puky se premanduril, zlu ne trebalo, a posle je, na večer, došel i Kruno pogledati jel treba pomoči, gajbu popiti.
 Jenostalno, Bebe se nisu stigle oladiti na radnu temperaturu, ili razmočiti do optimuma, ili su još navek na sedmem nebu Holivuda u svezi glede Bojsov. Dok Bandič nagajna arhitekte i papere za tajničinu kujnu Muža je postavil živi zid po gol crte. Veli, mi moremo napadati i na jenu i na drugu stran ali nam nekak bole paše zabijati prema Strezujevu. Emocije su jakše.
 Veli tast Želko od zeta Želka, jedva smo pobegli zdoma, non stop nekaj zavjedaju a nečeju iti na nogomet. Ovo odigramo i zet ide na more. Ali, ni samo do zeta kak bu završil derbi. Pol ekipe Ilovače je pod stresom, stravom, užasom i PTSP-om posle lagane vožne čez Žitkoščicu i tesnoga krajcanja z jenem od napadačev Švabov, a ni Gabi, on je na moru, kaj je polagal v Londonu. Pavel je naočigled prek noči posedel i na čelu mu je skočila bora kak da bi ga negdo munul širočkum v glavu. Noge su mu se odsekle i nekontrolerano... nekaj. Napadač Švabov se brani da je on polagal v Parizu a da su ovi z Ilovače polagali v Londonu. I još su ga pitali da kaj je mumlal na pantomime dok je odlazil z mesta nesreče. Odgovor je ni zadovolil ali nijovu znatiželu je. Miši, il se nisu oporavili od domačinstva il su zašli v seriju "0". Za ves pretrpleni strav Ilovača se revanšerala,.. Mišem.
 Dosta Holivuda, veli Miro. Ovi z Opatije, nigdo nema ober 60 kil, ak na koga slučajno opadnem il stanem samo mu budu čreva skočila kak z piščeta. Nek negdo drugi brani,.. Problem je kaj nemamo golmana, da imamo golmana to nebi bil problem. Dok je Šaki probal preslaviti najnoveši životni vuspeh i probu driblinga z datumom domačinstva, kaj, čini se, ni prešla, negovi supatniki su se probali zagrijavati po vremenu, "nit pada nit je bez padanja", "ni vrit ni mimo". Kak su negda nekteri slovili za "ubojice favorita" tak su pak drugi bili "majstori za nerešene rezultate" i "kulko damo tulko i dobimo - saldo 0". Veli, dečki, morate sredu dojti na Pokosko, da vidite kakve sem konobarice dopelal. A igra i nekakva nova grupa ze Zagreba, Prljavo kazalište se zoveju. Neznam kaj jem to znači mogli su najti i bole. Elita, ili tak nekaj, kaj si znaju a ne možđeni rebus. Kakve konobarice, dej budi točen. Am da Opatija ima domačinstvo zajdne 6-7 let samo su konobari. Jedino ak si (komu) kupil rozu periku i mesto najlon čarape dve vreče od krumpera... Kaj si jem obečal? Porodilski od tri lete! Ak imaju papere...
 Znači, kaj ti treba da bi svojum mini-mi ekipum pobedil prekmnogobrojnu ekipu, i postal igrač utakmice, i postal igrač kola? Ovo drugo dvoje moreš ak poznaš suca. Kak se upoznava sudec? Najbole da ga zadebaš na šilakovečke šikane svojem audijem dok on bezbrižno brodi svojem, več pokojnem, crvenem polom, ili belem golfom 3. Tras! Dobar dan. Ja sem Ivan. Zlatko, drago mi je. Ice begining of van vanderful frendšip! Aj se slažem! Da smo svladali igrača utakmice i igrača kola ovo prvo, pobeda, nebi trebal biti problem čak pače trebalo bi biti rutina. Znači, treba skoristiti svoje mane i pretvoriti je v prednosti. Br.1 ni gužva oko ulaska na teren, br.2 ni Tone, br.3 ni Tone, br.4 ni Tone, br.5 Koki se demonteral, ali igramo kak da smo v punem sastavu, br.6 Jože nigdo ne smeta v napadu, ne popikavaju se jen na drugoga i tomu spodobne pijane stvari,.. Veli sin Mrki Mrle, nega, staroga, smo čuvali za kraj, jocker kom cu lect. Valda bu još do došel na drugu tekmu da ne pišemo 0:5, zelo nas je malo kvorumski, totalno. Gledi Joža, drugi Joža, i misli si, da si prije igral ovak, mi se nebi ni poznali. Ak ovi ne dojdeju drugi put; ja, Bradek, Jura Lakomi, Canco, Ruzlin, Laki, Mata Hari, Pančo... Ma bu nas... Z kem ono igramo? Glumci su se par put "prehombinovali" pri svemu golu. Posle su dugo i do dugo "hombinovali" oko šanka i kujne Hotela "Če vam se bu poštelo" HURO-a i TUP-a Kojzača.
 Crni Labud. I jajca. Labudova. Negda, je bila navala v ekipu da se igralo doma. Drobna deca su navijala a pomagale su i nijove kvalitetne gospođe majke. Od sega su ostala samo drobna deca. I bon ton. Da se brati v ekipe pozdravlaju prek matere. VAR je zakazal. Još sem lani rekel da je treba povleči dalekovod do vraga da se more prištekati. Bez struje vrak ne dela. Nekakov je 5. element nestal z kemije v selu. Pol Obadov je smoglo snage pobediti Manekene na domačem terenu. Fiček je opal kak žrtva neobrcke kotlovine, ili kobasov, tak da na njega nisu mogli računati ali Gabi, drugi Fiček i Jandraš pluže kak veliki, dok Kovač i drugi Kuzmiči čuvaju odstupnicu. Franc se pogubil. Iduča šansa drugo leto, do žif do mrtef.
 Da si veliko selo nedostatek publike na jenem planu kompenzeraju drugi na drugem planu. Če treba i cucek se dopela. Ak je na Šilakovine običaj da si kusa polopsa vode skupa z igrači red je i da najboli čovekov prijatel proba teren Kozje drage. Veli, ovi Tičeki nas budu zatrli. Lani nas je of z detetom zamalo fundal jel smo slavili dva tjedne, i super popušili superkup z Posafskum ligum, z Kočani. Letos pak of drugi ima svadbu, negda su svadbe bile po tri dane, of ju pak nateže na više tjeden dan. A jel bu, i da bu, gotova, do to zna. Most bumo i po rastave još navek slavili svadbu. Jena kravarska sneja veli, mene tak suši da više nemrem piti. Čem bole pijem to me bole suši. Ja imam iskustva, polagal sem prijemni pri pokojnemu Jože Pijanomu i dve lete početničke, pri pokojnomu Mike Skomutu specijalističku, pri pokojnomu Ive Zahrdanomu završnu i sad još delam na sebe i polažem razne ispite kaj sem je prepustil dok sem bil na lečenju, ali ja više neznam kaj da delam. Mislim si da bi otijti k Francu Piškorcu, on je još navek žif pak sigurno zna i ima leka za "đigericu u najlon kesi".

Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #52 : Kolovoz 05, 2020, 11:41:09 prijepodne »
Javne deklaracije, intervjui odgovornih ličnosti, rezolucije pojedinih političkih organizacija...


14. kolo 5. kolovoza 2020. 15:00 - Krvava motika (Opatija)

Pokupsko - Lijevi Štefanki - kulko Komandant Mark, Blaf, Žalosna Sova i Vuki z ontarija moreju parerati Bojsom, i kontra

Gornja Opatija - Hotnja - do veruje v čuda, a da ne stoluje v Gornem domu tablice,.. samo kvalitetno nalevanje pod tlakom more rešiti problem

Opatija - Strezojevo - ak utakmica čudno završi a Robijaši imaju otprt račun na šanku, se je normalno

Donji Hruševec - Šiljakovina - lani na Cerovskem Šika je imala šansu za šansu da dojde v šansu a sad ima nekakvu drugu šansu

Gornji Hruševec - Markuševec - jednađba z dve nepoznanice

Novo Brdo - Kozjača - tu bi moglo biti mrsko, dve ekipe, se skup pet igračov

Lučelnica - Dubranec - krvavo gložinje, i posrana plajnka

Velika Buna - Kravarsko - ono da se napiješ v strajnskomu selu, potučeš i onaj osečaj da se za pet minut najdeš sam protiv 50 ludi, ili lude, e, to
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #53 : Kolovoz 06, 2020, 06:55:19 prijepodne »
14. kolo 5. kolovoza 2020. 15:00 - Krvava motika (Opatija)
Pokupsko - Lijevi Štefanki 1:1
Gornja Opatija - Hotnja 6:0
Opatija - Strezojevo 4:4
Donji Hruševec - Šiljakovina 1:0
Gornji Hruševec - Markuševec 0:0
Novo Brdo - Kozjača 2:5
Lučelnica - Dubranec 1:2
Velika Buna - Kravarsko 1:1
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #54 : Kolovoz 11, 2020, 11:52:32 poslijepodne »
Šta se čeperiš
 Jeno leto, dok sem ja još bil mlat a negova deca mala, proročanski, skoro kak Jezuš, samo bez magarca i nezamotan f plaftu, tata Želko, kaj je vu tu dobu još vidno vodil brigu da je obraz čist i podbrit a spomenik palomu borcu postojan, je rekel; ti, kak se več zoveš, i pišeš te bedastoče, buš videl, da ovi moji mali malo porasteju, onda bumo mi imali ekipu. I, bome, pogodil je kak z prstom v rit. Da mi je negdo to leto na Novem Brdu posle zajdne utakmice de su igrali Futači, a Joža bil dalko prek ruba granice žifcov, v crvenem, de su slike bile ni za na * nabiti (tup-tup-aut, tup-tup-korner, tup-tup-kuruza, tup-tup-šuma, tup-tup-zgublena, tup-tup-živica, posle dva kontakte saki put lopta mejna lokaciju i posednika, ne planerano i po vole, dok ja još nis ni zdigel aparaturu akcija je več prepala kak EU a slike su...) rekel da bu letos Gorna Opatija prva stiral bi ga pravocrtno v *. I 2 P, na kvadrat. Kak i da mi je do `Gladofcu posle debija stanovitoga Crnoga z Ruševca, kaj ima noge do ispod pazula, povedal da bu to jarbol Futačeve arke. Ili onaj Danijel kaj su ga na Velike Bune na Križajne spikale ose kaj je je pehal v lese oko igrališča. Ili Matija kaj zgleda kak bleda kopija brata Igora Biščana a beži kak Huso Bolt na 50 metri. Tuta kaj je nekaj zmed golmana i napadača, jedino je golman Markuševca uspel dati više golov. Mamič, kaj čem je dale od lopte bole igra. Marko, kaj ima 15 fakultetov završene a prebija se i na privatnem planu de upira na khmm-khmm... Joža kaj je skoro zalečil "žilce" ali da je treba dregnuti gorši je od kojna, i reči reč, na šanku. Dupliči, da zbrojiš se te noge kak da glediš košarku. Jedino je najnoveji stari golman `Ojtne v vekšem problemu jel mu je glava ober prečke a rame ispod pak malo treba i misliti jel bi skakati ili opasti da ne kaj potrgal sebe ili golu. Gabi, tak mlad a tak studijozno igra kak da je završil nogometni vrtič. Beli, od kuma Mede, ni tak črlene gač ni minice na Lige da bi nadmašile onu boju da nemu pumpa zajde v iberturažu. Joža Sečen, sami pogled najnega smrzava gemišt bez frižidera, misliš da si dobil sladoled v čaše. Z okusom tuduma. Des su se novine raspisale da bu nekakov Abu Bekrija Bledi došel v Goricu. Vuz ovo, domače? Odreži mi nogu pri * ak taj more popiti više od Mamiča. I speči više odojkov... Se me to seča na grupu (J)Omega kaj je negda bila "Najbend Turopolja", dok je još Krešo Komar vodil lekenički radijo, a da su počeli svirati, bar da sem je ja počel slušati, na Odre, se su pesme svirali jednak samo su jem teksti bili drukčiji. To se zove napredek, evolucija, revolucija ili tak nekak... Ja redovito imam prometne probleme na Krušaku; ili su civili, ili su babe z kolici, ili su beciklisti ili negdo vozi mator na četiri kotače kak zgublen na "Pale sam na svetu". Kak bosanske izbeglice `92-`93 kaj nisu znali oditi po ceste jen iza drugoga nek upored. Prejdeš zavoj a cesta blokerana, prosved izbeglic. Vudri po žlajfu, most do i prežive. Na su sreču ni bilo tulko autov a i najhujši med šoferi su bili v vojske. Da čovek prosečne sposobnosti i neviđenoga talenta, mega tipa, dojde na plažu `Pokoskomu navek se ima čemu čuditi. Kak je to jen od jako popularne pesnikov, dok je moj deda još bil dečec i pasel pure, Dragiša Tadijanovič Kovačič povedal v krćme "Fištrič i Ferderber" vidno pod jakum anticiklonum; pesniki su čuđenje v svetu. Iako se očekivala kiša i odgoda ni do jenoga ni došlo. Budu nekteri rekli, a, zakaj su onda si imali otprte ambrele, mudrijaš? Ak se ono zove kiša ja sem pop. Ali vredna ekipa z Opatije ("G") se ni dala napelati na tenek let. Oni su rasprli šatre kak negda Pušikarič beg na Kostajnevcu da su negove bande haračile po Turopolu. Reko, samo je najte spajati jel da dojdeju ovi z Ilovače, oni pijeju takve stvari da ideju čez zide. Da vam nedu vredili šatre kak cucek najlon čarape. Sledom iskustva z protuolujnum obranum z Lučelnice, nedostatka "halterov" i "cuhterov", i bogatoga šumarskoga iskustva oni su je i kvalitetno zarajtali za lesu i veliju, nek sad dojde. Ak je sad zdigne nek se nosi v MP3, i šatre i igrališče, kak v "Alisa v PM". Gastro dojam je malo izostal, ili ni zamečen, čak ni od "suseda" Cvetniča. Muzika je bila "ze žepa", povremeno, tu i tam, kak je grupe USB naletelo.
 Veli Miro, idem malo zašprehavat suce, ovi naši budu "malo" kesnili. I * nas kaj nemamo golmana. Da imamo golmana to nas nebi *. Dej gledi Paiča kak se oblekel, kak da ide na skijanje. Most je dobil i lanč-paket. Veli brat da lepo pišeš ove bedastoče kaj več pišeš samo je ni moči prečitati. Veli, posle tri put mu više ni ni smešno, više mu je za plakati. Reko, to ti je gruzijski. Če ga ni vučil do sat, sat je prava doba za početi. Brat ti ima nemačku penziju pak more platiti prevod z gruzijskoga na nemački, bu mu se leže omikavalo. Pitaju Pahulicu kak mu je bilo da ga je `Štefanke of z dva metre pogodil ze se snage z loptum `glavu. Veli, kak bi bilo... Glavno da mi gemišt ni skipel... Jejejeje.., videli smo da si to prvo gledel! A, ovo drugo, ja sem ti cestar... Spočetka mi je bilo čudno, nagledaš se iza finišera pak te pogodi autobus, pak te pogodi auto, saki te * gađa... Onda su me ovi moji znali voziti `Draškovičevu, a procedura.., a ret.., a mene nikaj. Sad več niš, samo se zdignem i stepem prašinu. Idemo dale! A ti mene * za nekakvu * loptu. Dej naj biti smešen. Štršani igraju skoro kak doma, oštreca napada ni a jen od najmlajše Zipačev, ak ne i najmlajši, si je negde raz* nišansku spravu v živice pak ga nemre napelati ni z neposredne blizine. Jen od najstareše Zipačev, ak ne i najstareši, se odbil prodati Bojsom za 50 kune judine škudov ( 50 kune!? samo ti dej. ja navek morem prijeti. a ovo drugo...) iako Bojsi veliju da pregovori još nisu gotovi. Kak i da je moj sused kupoval škodu favoritku; tak su dugo pregovarali, dva ili tri mesece, 50 marki gore ili dole, dok mu nisu su rakiju popili. Onda su se nekak dogovorili. Veli, hitili smo oko i na maloga Gra`ovca, z čoškom oka pratimo saki negov pokret. Maloga!? Taj skoro još malo pak bu deda...
 Pol Opatije je došlo pogledati taj neviđeni derbi, ono drugo ni moglo radi obilne oborine i trgajna zaglavne kosti *. Narot `Ojtne to ni videl tak, više je to videl kak ona druga polovica Futačof. Neviđeni derbi je počel z obostranem spipavajnem lene žile de su više entuzijazma kazali Švabi dok je tata Želko držal koš da ne opadne. Kak onaj na Kravarske. Bebe su čak i pretile z neviđene kontre da spomrdaju neviđeni derbi. Falelo jem je samo malo više prakse v napikavajnu na dva male pak da se neviđeni derbi spremrda v spomrdani derbi. Kaj bi sigurno nekoga veselilo. Bebe su se čvrsto zaklele da budu ubuduče više delale na praktičnomu planu, ak uspeju zaobijti ili se genuti od dučana. Da stanoviti Danijel z Brajkovičeve familije, ili plemena, kaj se počel keliti za saku podlogu, da ga kvalitetno "patoseraju",  kak sličice "Zagor-Te-Nej" ni unesel više sebe v nastojanja Švabov da se omrse pri Bebami sega je još tu moglo biti.
 A onda su na pitončič pokoske špice, ak je na Posavine Savišče onda bi vevo trebalo biti Kupišče, zbežali domačini, v.d., z kvalitetne 80 % sastava. Bitno je da je On nutre, v prvem "elfu", i da se ne mora šmajhlati čez smogorišče kak nastrelani cucek. Na druge strane su več v iberturaže od zagrijavanja, z najnovejem golmanom, stale friške akvizicije, bivše akvizicije OFK Buna, OFK Ban Jelačič z Vukovine. Najstareši golman je očito zašel v fazu "utecaj slane vode na jajnike" a stareši golman se okušal v onem kaj mu najviše paše, relacije obrana-napad, z, z obzirom na rezultat, ograničenem učinkom. Ni najnoveši golman tak loš kulko je napad v * jel nemreju zabiti više nek on more prijeti. Mislim, ni ni napad tak loš kulko imaju propuh na golu pak on more više prijeti nek oni moreju zabiti. Ili moreju prijeti i dati jednak? Mislim, kriv je Šaki. Nek bu dete krivo. Slavek se kvalitetno vupisal med strelce z visoko podignutem srednem prstom desne ruke na pozdrav navijačke grupe "Jalnuševčani".
 Veli, nemojte se tulko zagrijavati da nete zgoreli. Nek igraju onda zamene. Na polovice Šike radna atmosfera, kak da je štrajk v toku. Moremo mi, moremo. Veli Srebrna Lisica svemu podmlatku, je, čera sem te videl v elementu a des ti je teško i gledeti kamo li bežati. Ima nas, ono, kak preživele v epicentru eksplozije v Nagasakiju. Na druge strane pitončiča smestila se visokohibridna ekipa v tere su godišni obustavleni do dalnega, se je podređeno jenomu cilu a taj se nalazi na šanku kaj ga još navek drže šlosari z Opatije dok prva postaja, ili'postava, ekipe paruva na propuvu. Jedina je nepoznanica mesto golmana, mislim, mesto je poznato ali je novi kandidat. Z novum golmanskum filozofijum. Nedaj, nedaj, nedaj jem da pucaju. Naviraju jeni, naviraju drugi. Na strane plave je mladost i lepota, a imaju i više kondicije čak i klupu. Na strane crne je mudrost. Mudrost da to sape kaj imaju moraju rasporediti na dva poluvremena jel su zamene ukinute dekretom Marije Terezije. O kakve se velesile dela govori sam podatek z činjenice da su gol Šinovi preslavili više nek skromno z; a, jesmo? dobro. Onda su Balerine zele punu gajbu z šest pivi i zasele med Kojzačane da je je više. Dok! Šinovi su zaseli v korner šatora i vuz borbene i spremne pesme od jenoga Marka dočkali noč na sedeč. Kak pravi muži. I žene.
 Markuševec je isto kak i Šika zašel v fazu ni bitno do igra, bitno je da se igra, makar bili i tri z golmanom. Ili tri z dva golmane. Ili da samo golmani igraju. Obadi su došli skoro kak po pobedu. Z pravem orginal golmanom, sa mesta su popunjena, čak i odozada, a na klupe je gužva kak je i gužva za zajti nutre. Žene, deca, mame, tate... Ono, kak negda. Veli Marijo, Zlatko, mi bi se žalili. Na kaj se bute vi žalili am ove ni ni za pečenca zaklati. Ne najne, nem saka čast, za sad. Na Pavla. Da ste vi igrali žnemi? Joooj, Marijo, am je ta utakmica prešla još za NDH! Dej 200 kune pak se žali ak očeš i na Frajnu Josipa. A, nemamo, "podrapali" smo se na šanku. Onda dej na "uruđbeni", i 100 kune. A, nemamo. Onda dej na "uruđbeni", i 50 kune. Nemamo ni to. Onda se žali zabadof usmeno z istem efektom. Z usmenem efektom? Ne, z "zabadof efektom"! Kaj očeš, kaj ne štima z Pavlom? Am su mu potpisali putnicu... Ma, ne to... Znaš.., mi smo se žnem dogovorili, imamo se na crno i belo, suvo i sirovo, ak mu mi pustimo da nam da 10 golov da bu on nam platil gajbu. Viš, da je on platil gajbu, sad bi mi imali 200 kune za žalbu. Ali.., kakov je to čovek, kakov je to najboli strelec, ni-šta, ništa nam ni platil, samo se dela grbav. Gledi, gledi! Vidimo da nas čuješ! Sačeš dobiti, jelene!!! Šta kriliš z rukami!? Niti gajbu, niti dece šabeso, niti čašu vode kaj bi si zube oprali i za šišek zlejali. Da se to more dogoditi v ove naše lige, ja do sat nis mogel veruvati.
 Zvrpilo se Novo Brdo, zvrpili su se i Kojzačani. Prve fali pol a druge više pol. Dok Pefci kolo vode v napadu Šebeki drže, da jem ne zajde, gol. Više-mejne uspešno. Za ovo "mejne" je zadužen moj rođo kaj je v manire pravoga strelca z osečajem za gol pokazal da ima neki * vujnem samo z obzirom na demografske mere i epidemiološku situvaciju budu ga morali klonerati na prirodni način ak se druga leta očeju primeknuti vrhu. Više Manekenov, i manekenke, ima v publike nek na terenu kaj se nebi moglo reči za Miše. I Bok je odnas zdigel ruke...
 Brojna svita i visoka izaslanstva z Lučelnice pohodila su mesto osvajanja Kupa MNLVG od strane nijove pulenov. Prigodno je na mestu dosegnuča hičena kila mađarice, noga od kokoši z karabatkom, pol litre kokošje juve z domačemi rezanci i pol kile domačega kruva v Kupu. Nek se vidi kaj je raskoš. Niš mejne brojna ni ni prošecija z Vr`ovja, oni se spravlaju, kakti, nekaj osvojiti. Zagrijavanje te smione ekipe i čuđenje lopte sakomu dobronamernomu kibicu breške alternativne događanj razgali dušu. Buduči da ni Štefeka Šipa i Pavel su mogli otpustiti ručne, kulko su jem Tesari dali. A kaj su ovi dali ovi su zeli.
 Da su se Šipa i Pavel vugnuli z pitončiča na istoga su zbežali Glumci i Leptiriči ali je ručna ostala. Zategnuta. Maksimalna podrška Leptirom z opčinskoga središča traja skoro od početka kola, da je več zabadof treba je čem više toga pogledati a kompenzerati placovinu na šanku. Glumci su letos na maks. i da je ni. Ono da v rečniku pogledaš pod "ekipa" i vidiš sliku Velike Bune na "vulkanu" z tekstom "... * vam Goricu i konduktera, Buna je prava...". Leptiri su bez glavne glumcov kaj ostavla Obadom mesta da jem gače kroje. Ne na tablice nek v uloge menađera. Tak jem Obadi mejnaju igrače, slažeju taktiku i raspoređivaju napad i obranu. Ze zaj*. Padaju dva goli, saki na jene strane ali kak blizanci, pod ručnum. Draš je izvan sebe, korisnik nije dostupan a ak negdo pita do je zgrizel onu železnu štangu samo bum pokazal najnega. Ili mu je to od premrzle pive kaj ju je grel med jajniki, ili je ladil jajnike. Do to zna... A nebi štel proveriti.

Najte kaj zameriti. Do se još od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #55 : Kolovoz 11, 2020, 11:55:06 poslijepodne »
Nelojalna konkurencija, ekonomska blokada, prekidanje postoječih ekonomskih aranžmana...


15. kolo 15. kolovoza 2020. 15:00 - Ilovača (Dubranec)

Lijevi Štefanki - Gornji Hruševec - buduči da je prva, iako je prva, malo me seča na onu zajdnu "Pri potočiču malenomu" da Obadom treba pobeda da bi most bili i trejti a Ilovača našvasana od jutra neče opče pregovarati o cene, predaje i prodaje, nem je sejeno bili 12. ili 16. - Igramu!

Markuševec - Novo Brdo - ova je direktna kaj odlučiva o semu i ničemu, zavisi kak je do gebis nabrusil i kaj oče gristi

Kravarsko - Donji Hruševec - direktna, odlučiva o semu i ničemu jel drugi gače kroje

Strezojevo - Pokupsko - prestiž, do bu koga leto dan * v sivu kašu kak je zajdnu utakmicu lige popušil

Šiljakovina - Gornja Opatija - direktna, ova kroji tablicu i biti je ili ne biti za Švabe dok Šika v zlatne sredine komfor zone samo šmeka i čeka

Kozjača - Lučelnica - prestiž, jedino trenutno Tesari znaju kaj su osvojili, oni su osvajači Kupa lige, dok drugi tancaju kak na ladetine, ili jem je sejeno kak dobromu vojaku Švejku

Hotnja - Opatija - Tigriči moreju imati stanovite aspiracije prema gore ali ni Bebam ni sejeno, oni su letos mnogem zamastili desku, kaj spravlaju za Šakijevu ekipu, sigurno bu precurelo z dučana na `Ojtne

Dubranec - Velika Buna - smrt babe na uranku, direktna, ak su Švabi rešili sami svoju sudbinu mejne važna, a ak su pali pod naletom Šike jako važna, niš kaj piva nebi mogla oprati
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #56 : Kolovoz 16, 2020, 01:59:05 prijepodne »
 Poredak;

1. Gornja Opatija
2. Dubranec
3. Donji Hruševec
4. Kravarsko
5. Velika Buna
6. Opatija
7. Lučelnica
8. Šiljakovina
9. Strezojevo
10. Markuševec
11. Gornji Hruševec
12. Lijevi Štefanki
13. Novo Brdo
14. Kozjača
15. Pokupsko
16. Hotnja


 Fair play - Gornji Hruševec


 Najbolji domačin - Donji Hruševec


Najbolji golman - Ivan Klasnić-Tuta (Gornja Opatija)
Najbolji strijelac - Pavao Galović (Dubranec)
Najbolji igrač - Matej Skrbin-Krpica (Donji Hruševec)

 Šestorka Lige;

Ivan Klasnić-Tuta (Gornja Opatija)
Pavao Galović (Dubranec)
Matej Skrbin-Krpica (Donji Hruševec)
Marko Tičarić (Kravarsko)
Matija Brajković (Gornja Opatija)
Robert Huđber-Beli (Velika Buna)
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #57 : Kolovoz 22, 2020, 07:58:36 poslijepodne »
15. kolo 15. kolovoza 2020. 15:00 - Ilovača (Dubranec)

Lijevi Štefanki - Gornji Hruševec 2:4
Markuševec - Novo Brdo 0:0
Kravarsko - Donji Hruševec 1:2
Strezojevo - Pokupsko 5:2
Šiljakovina - Gornja Opatija 0:3
Kozjača - Lučelnica 1:2
Hotnja - Opatija 5:8
Dubranec - Velika Buna 6:3
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #58 : Kolovoz 22, 2020, 08:00:22 poslijepodne »
0-0, noč
 Vukovine, jen aparat za pucance dela, drugi ne dela; Bože pomozi, srečo uskoči, Vlado potegni. Na su sreču si aparati Dubrancu su v najbole funkcije. Šank linija za tekuča pitajna dela besprekorno, malo fali ob pol tre drobne penes ali su zato cene na "oko" i "uprek" da bi se speglal nesrazmer. Za ovakve stvari pokojni Đinđek bi nekomu se ruke i noge sposekel z sekirum. Različita nadmorska visina. Kaj bi se moglo i tumačiti tak da sekira fletneše putuje na vekše visine čez redeši zrak. Ili tak nekak. Raščani još nisu vrnuli mužar kaj bi več pomalo moglo iti na arbitražu ili medselski sut. A mogla bi opasti i ovrha na igrališču na Odre. Da negdo po noči otpili gole, lesu, bajtu i namota travnati tepij "za van" ili "za domom". Ono, da od cele investicije ostane samo "green field", odnosno samo "field". Šank linija za masna i topla pitajna po, i na, najbole tradicije ugostitelskoga obrta "Malo sira malo mesa" delala bi besprekorno da se na dispozicije moči ni krivo parkeral Tajson. Ob pol trojke rasprostrta je celokupna ponuda. Reko, kaj ne smrdiš na šanku. Veli, došel sem malo tasta pogledati. Tu su se dok si z okom stepel najnega obalili dva kamijoni drvja i kamejna, prikolica friškoga gnoja, mešanoga i neidentificeranoga porekla, i tačke čera štemanoga betona od spomenikov. Reko, ak si i na šanku, z krive si strane, obično si smrdel na kontra strane. Veli, a, kaj ja nesmem f penziju otijti? Veli "tast", kaj buš, ili buš posle? Reko, posle je aldamaš. Dej mi sat natekni nekaj z kotla. Veli Tajson, a, mene si nateknul z lonca!? Sem te pital kaj očeš - kaj si štel to si i dobil. I pak ti ni dobro. Da se priženiš k mene bum te moral pak malo (pri)školati, vidim da si nektere lekcije zabil. Veli Tajson, da je skužil da su kola pošla mimo i pod breg, buš pivu platil? Am nisi ni ovu popil, kaj ti se na zube napikava ili nemreš pregristi? Odi ti po drugu, dok se vrneš ja ovu "prekčera" rešim. Na šanku su drugu smenu več preuzele žene, one se niš ne buniju na drobnoga. Na drugem šanku za tekuča pitajna ordinera ugostitelski obrt "Plavo oko plakalo je" v punem i suverenem vlasništvu našega Škajnca de su cene polovne, ovaj, povolne, a akcije stalne. Iako sem znal da je "divan gost" z vajnske strane šanka ostal sem zabezeknut z kakvum gracijoznošču i brzinum ordinera z nutarnje strane šanka. Jednum rečjum, klasa. Tu i tam mu uskačeju nekakve epizodne uloge ali vidi se da se zna do je glevni lik. Na sred šankija ponosno stoji navijačka truba z terum je uspel poloviti se gole Ilovače i još potočiti naručeno. I naplatiti, normalno. Reko, a de je ona lovačka? Ma, susedi mi imaju tenka vuva i nočnu optiku pak nis mogel žnum dugo trubiti. Dala je svoje. I moram premeniti obluke i pogletati zide. Ugostitelski obrt "Feljo i sinovi" priredil je odojka od 107 kil. Reko, dečki, nemate se baš s čem *čiti... Videl sem vas i v bolem izdajnu. Ali nam bar ni pukel ražen! Znaš kak se sat veli, sigurno i odgovorno, moramo i sebe i druge, nekaj. Veli mi rođo, bum te trebal posle. Reko, rođeni, nekak mi se čini da posle neš imal z kem reči reči. Došel sem ob pol tre a uspel sem na pet utakmic zakesneti. Pramen je isključio korisnika.
 Si su se pripravili za aldamš `Dubrancu. I oni kaj inače nejdeju na ligu i oni kaj redeše ideju i oni kaj znaju da posle ove nema više, skoristili su priliku. Navijačice, navijači, plesačice, plesači, bole polovice i boli polovci ukrasili su svojum pojavum Dom i okolicu Trga Selačke bune kbr. 1573. Posle slojevite teorecke instrukcije i četrnajst kol prakse Bojsi su utvrdili da jem najbole leži taktika "nikoga ne čuvamo i slabo zabijamo". Vrhunskomu dojmu su pomogli i Obadi kaj su v nogoloptačkomu smislu dozreleli kak oskoruš i mušmula osmem mesecu. Posle pol vure si tri su bili zadovolni, i Bojsi i Obadi I Ilovača, na šanku.
 Posle Pere i Darijo je došel. Ovo je negov jubilarni drugi nastup ovo leto i z tem je nadmašil Peru za 50 il 100 %, v teru ga ruku zemeš. Brojna svita z Markuševca još je prije prve utakmice hitila sidro na bližne dispozicije šanka, zasedala i rešavala tekuča pitajna. Još su se za rana Miši otpravili na zagrijavanje, njem, veliju, ni dost vruče. Mala ali kvalitetna ekipa saki posel zima profesionalno. Trajala je ta ogorčena borba dobre pol vure šumske mere. Da Darija natiraju v obor da ide igrat. On je uspešno odoleval 3/4 utakmice a onda je popustil; žena me bu vubila, do bu ovo opral. Mislim, kulko se dalo videti čez meglu z moje pozicije da je on krif kaj nisu pobedili ali je i zaslužen kaj nisu zgubili. Rezultat kaj su ga postigli, i jeni i drugi, jednak, otpira mesta za polemike do dugo v noč. Sad, zavisi do ima kakva jetra, i kak dugo more polemizerati.
 Rekel je Cico, ova i još jena i onda haj lajf. Kamilica. Leptiriči su došli spremni na se. Selski stožer je je otpravil z punum popudbinum. Nema čega nema. Pada kiša, vadi se priručna korona-bolnica, malo mejna nek ona v Zagrebu, z doktorom na napuhavajne. Ili napujevanje, kak bi se to povedalo v protivničkem selu. Da je treba porivati Olimpijskoga Prvaka na brek, to več nema do jel su sila teža i gravitacija v sukobu od prejake pripreme. I svadbe, od pred dva tjedne. A tak su neimenovani na Pokoskomu nafalili Prvakovu kobilu, da je prava. Očito kobilicu malo * nagibi od cca. 100 %. A protivničko selo je došlajsalo se kaj se moglo, iako toga ni bilo baš preveč. Rekli bi, skromno ali dostojanstveno. Golman je pak pra-pra-pra-stari. Očito je Zgura dal svoje a i of, kaj je Buša rekel da brani boje Šumarije. Sa su deca tu, se jen drugomu do vuva. Hiseni. Tu sam tata. Bardi. Tu sam tata. Ahmed. Tu sam tata... I tak do 12. Onda tata pita; p* vam materin, a ko je u poslastičarnic!? Ili po domači, do čuva babe `Ruševcu!? Čuvaju se same kak znaju i moreju. Nezna se do meče na Ruševcu ali sezonu na Ilovače otpiraju Šinovi. Mala norijada počima iako su si svesni da ovo je, ali ni, jel je prerano i još sega more biti. Sponzor viče, igramo kak da je 0-0! Il technico Leptiričef zove plenum svoje ekipe. Veli, dečki, neznam jel znate, jel vam do rekel, povedal, ili ste čitali novina, bilo na dnevniku i tak to ali igramo za prvo mesto. Sad je biti ili ne biti, ovo je zajdna, ta, utakmica. Druge utakmice više ni. Ne stojimo dobro. Neznam kak bi vam to drugač povedal. Morem zvati Ivana Baliča a ne vam drago. Jedini teromu se to dobro prijelo je bil Mali Crni. On je od strava da ne premašil da je došel f priliku z pol metra prederal i loptu i mrežu i razdrapil mrežu iza gola. Kulko su jake te reči tehničkoga direktora. Nadam se da posle reči, ima li ovaj gospodin oca, nisu preveč patili i otec i šank. Iako Šinovi mečeju jenoga više v dogledno vreme Leptiriči se nadaju da bu Mali Crni pak predelal, ili negdo z drugoga ešalona. Ha, dečki, veli Sponzor, morete se vi nadati ali mi smo hitali bažul, križali z krvavum kokošjum nogum, zakopali kosti pod prag i tak to. A ak vi i uspete nekakva se bu coprnica zavrtela ober ogna. Jel penezi ne primamo nazat. A drvi imamo.
 Zgleda da je coprnica dala i nekaj gratis jel su Robijaši i Štršani igrali po kiše. Kiša kiše, igraju nijovi, igraju naši, a publika ne gible. Kak da je se to ne tiče. Rekel je jen Franc z Kojzače, vi ga sigurno ne poznate; kiša pada, ljudi se ne razilaze, to more samo Kojzača. Ako Leptiriči imaju kumpletnu opremu nisu ni Robijaši došli bez "hasa v rukavu"; kiša pada a oni se slačiju. Jeftineje i efikasneje nemre. Ni nekakvi prizor, ali, * ga. Zgleda da su Robijaši dobili nekakvu dojavu z Ruševca ili su i oni hitili nekakvu kintu coprnice jel su došli na utakmicu z gumami za kišu. Ili su, ak je bilo penes za gajbu, kupili utakmicu. Iako,.. Kulko i kak bi ja poznal Štršane i Kupu... Prije bi ju šenkali. Veliju posle Robijaši, ej, ti, kaj slikaš. Jel ti slikaš samo nogomet ili..? Reko i sprevode, ak je do poznati, Joža Broz, Fidel Castro, Mputu Mkelele, Nkrumha Chwazi,.. E, onda te bum zval da mi baba merne. Zakaj? Ma, idemo na moreno pak bi te zeli kak cucka. Bi išel za nami i slikal da vidimo kak smo ispali. Bi ti kupili 2,.. 5 kil rane za cucke i Bok te veseli. A, reko, dečki, ja vam nis ceplen, nemam čip a i zajdnu me dobu nekaj hiče kak da imam steklinu... Onda te nemo pelali, da bi te negdo moral streliti na Uglanu.
 Veli Mrki Jr, mi jem nismo pustili utakmicu, neznam kak je to zgledalo. Evo, nismo ni Tonu jemali, da nas ne oslabel. Istina, istina, ni igral Deda ali je ozbilno ozleđen, boli ga *. Na druge strane došlo je pol Futačef, na selo mislim, i pol dijaspore. A babe, veli Mamič, do *. Isti taj Mamič je radi sporckoga dojma i novinarov skoro vuru časa držal desnu nogu na lopte dok mu ni trnula a onda su ga morali nositi vuz brek tak trjnenoga. Crni trasera utakmicu svem prvem golom a onda je se pošlo "kako vajča gre". Na poluvremenu avansno dolazi gajba i pol tekuče pitajn i odgovorov, sad, ni još razjašneno jel od Olimpijskoga Prvaka, sponzorov ili z uzajmene kase MNE. Da se zemeju slike prije utakmice i posle ni nekakve bitne razlike, nekakve sitne. V promile. Onda se otišlo v specijalno skladišče po pirotehniku kaj neslužbeno obilno ni koriščena. Veli, da smo mi bili 100 % sigurni da moremo zeti Šiku bi mi zeli i neslužbeni vatromet od pol vure. Makar ga morali vužgati v Remetincu, Gline ili Lapoglave.
 Iako vevo šou program počme posle Preglašejna, tuča sake sedem minut, tak da se milicija more okrenuti pri Svete Kate, des je bilo nekaj divje v zraku tak da je uvodne berba šamarelice počela i prije kraja lige a Preglašejne pobednikov je zgubilo svoju draš kak dead line. Mnogi kaj su pikerali na otpirajne sezone berbe šamarelice, šak v oko, kolen v jajca i slične specijalitetov kradlivcev drvi, abšisarov i kosturašev ostali su v raskoraku da su skužili da je sezona počela četiri vure prije. Velika se nesreča trefila, puno se suz zlejalo f pivu i ostala je samo konstatacija da bu selo, most i, ostalo ali su običaji nedvosmisleno i pravocrtno otišli v *. Mada. Mada! I nove je običaje treba neguvati. Samo je treba najaviti da bu utakmica "Zvezda - Dinamo" da se i publika more "igrati". A ne da dojde na lajnski snek, uvezen z Nemačke. Kaj je po rvackemi zakoni novi i friški, kaj bu zutra padal. Utakmica kaj po semi statistikami ne odlučiva o ničemu ili skoro o ničemu. Ali je očito na nekakve razine mikro svemira jako bitna. I da čovek pogleda slike i tu hrpu ludi misli si da slaviju gol, ak zanemari da imaju različite drese. Nit je bila napeta, nit je bila odlučujuča, de je puklo samo oni znaju.
 13 golov, ej, 13 golov. Kak da se vaterpolo igral. Rekel je Šaki, am sem ja znal da bu to tak. Mislil je na nekaj drugo. Taman se činilo da su Tigriči pacifizerali Bebe z kanonadum golov a onda su se prebudile prve puške Vukojevca. I pak spočetka. Lako je tak zabijati da su Štršani logistika. Z jenum su pivum pol Opatije napojili. Tak je nekaj bilo i lani bilo vevo ali su napajali Štršane.
 Ak je znal Šaki znal je i Pavel, da bu to tak. Štefek igra najnega kak da ga je delal, il v najmejnu ruku kak da mu je naštrigani kum. Ide jem skoro kak doma. Glumci nisu nekaj očarani ali ide i njem, i još se drži kohezija v ekipe. Ej, dečko, ti, gospodine, mladiču, čoveče, momak, lepi, silo, sino, stari,..! Jesi mi sad slikal kak mi je sad dete dalo gol? A? Sad mi je dete dalo gol. Jesi slikal? A-a, slikam Ruševec. Pak ovo ni utakmica od Ruševca nek od Bune! Ali Ruševec je drugi a vi ste šesti. A, ti, drugi, jesi ti slikal? A-a, ja slikam  drona. Jeste vi dva obadva našvasani!? Ja pijem grejp, to Vlado... Ti nemreš govoriti a of drugi nemre gledeti. Ima steklene oči kak mrtvec, ili kak zajec na mrdanju. Da vidim žile! Aj-haj!!! Zgledate obadva kak da su vas `Đorđičeve tukli z drot kefami. Se vi drogerate il kaj drugo? To od komarcof... Zlatko! Od*... Zlatko! Od*... Zlatko! Od*... Kak ti mene moreš reči od*? Zato kaj sudim a ti me ometaš, popij gemišt do kraja. Ti očeš reči da sem ja našvasan!? To sem ti i štel povedati, pogleč ove dva, još ni ni kraj zajdne utakmice a jen nemre govoriti a drugi gledeti. Dej jem ruke pogleč, kak da su je `Đorđičeve tukli z drot kefami. I nisu mi dete poslikali da mi je dalo gol. Kaj budu ti slikali? Drugo leto il trebamo zeti dva druge ili još dva k ovemi jel ovi budu do šestoga meseca sigurno završili f Popovače pri bivšemu bučičkomu popu Petroviču na odvikavajnu de budu delali košare za kojekakve bedastoče i podmetače za đezve. Pitaj mene, ja znam. Od*... Kak ti mene moreš reči od*? Kak to sudiš? Sad su ti se ovi Pefčevi i Lučelničani pomlatili. Of pak odozgor hiće pive kak Boško Buva bombe. Jeno su ti leto hitali gajbe z brega... Stani malo, kaj se smeješ, to su ozbilne stvari... Kaj budu drugo leto skakali z brega z suncobrani na igrališče kak Tesla? Il budu hitali frižidere? Ili vozili bob v frižideri z brega na igrališče kak oni "Bob Jamajka"? Stani malo, to su ozbilne stvari, kaj se smeješ... "Aj fil veri olimpik tudej", rekel je onaj "Bob Jamajka". Pazi kaj delaš, samo te gledim. A, vi dva... Za vas of mesec nema plače. Vidim da čist solidno morete živeti i od kaucije. Lepo ste se zametali z flašami da bi vam mogli bili jalni i ovi kaj na reciklažnomu delaju. A, ni, to nam si nose... Kam ideš govorit da nemreš. Je-je-je, si ti samo nose, prek lakomice zlevaju a ti samo gučeš... Mene ste mladoga našli *... I niste mi poslikali dete da mi je dalo gol. Pak, kakvi ste vi to ludi..? Posle se hajke pridružil i Šan-Ku. Veli, još mi jemput dojdi `Gladovec. I bum te zgazil. Z autom. Kaj si dva pravi Gladofčani moreju povedati..? Posle sekunde i pol studijoznoga premišlajna; Idemo, Kušan!!! I, normalno. Ak ti veliju na Breške lige da je preglašejne pobednikov za dve vure znaš da ni za dve vure. Ak ti veliju da je preglašejne nutre znaš da je vane. Vglevnem, jedino se zna da se niš nezna a i stvari se tak fletno mejnaju da se opče ne splati pratiti. Najbole je gledeti de pada sneg. Jel ne pada sneg da pokrije breg...

Najte kaj zameriti. Do se po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #59 : Kolovoz 22, 2020, 08:08:27 poslijepodne »
Veliju novinari, očete da vam napišemo da imate 23 zaražene od korone na lige? Znaš kakva ti je to reklama, bu se za vas čulo i izvan Hrvacke.
Veli, fala, vam na takve reklame i steram vas u krasan *.
Pa, bumo posle demanterali.
Ajd u *.
wwwg tablice