Autor Tema: Izborni plani i programi  (Posjeta: 133714 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #480 : Studeni 28, 2011, 09:53:54 prijepodne »
Svima je jasno da su krivci jednaki izravnani, rezultat neriješeno. Ne činiti ništa da ne pogriješiš je isto kao i griješiti!  Samo svi pokušavaju svaljivanjem krivice na drugoga umanjiti odgovornost, olakšati dušu barem prividno.
Kako da je objasnim svome djetetu da su banke prodane od strane vladajućih. Njega ne zanima koji su tada bili, jer on odmah pita, a kaj to nisu bili naši ljudi, Hrvati ? Zakaj oni mrze našu zemlju da su prodali ono kaj je naše tuđincima?
Kad čuje na radiju ili na tv-u probleme sa autocestama opet pita, a kaj ni ovo nisu naš ? Zakaj to tak delaju?
A kad mu još velim da će sve te dugove koji su napravljeni ,između ostalih i on vračati kad se zaposli, kaže mi da on nije ništa dobio ni posudio da bi bio dužan.!
Kako da sad djetetu objasnim uzroke i posljedice „dobrog „ gospodarenja za koje nitko nije odgovoran?
I na kraju zaključak; kad bi mi doma tak dobro gospodarili , a kaj bi onda imali. Pa kaj oni isto tak gospodare sa svojom imovinom? :o :o
I kaj da mu sad velim?? >:( >:(
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #481 : Studeni 28, 2011, 10:10:07 prijepodne »
Mlačanin, učite ga da sudjeluje u procesima, posebno izbornim.
Na žalost mi imamo situaciju da jedna od populacija koja ne izlazi na izbore je upravo mlada populacija.
Iako sva budućnost je najvažnija upravo za njih, dali će imati zaposlenje, hoće li na vrijeme dobiti plaću, mladi ljudi su ti koji trebaju formirati obitelj, dobiti djecu, riješiti krov nad glavom, ......itd.
Mlačanin uči te ga tome, da ne bude jedan od stotine tisuća mladih koji ne izlaze na izbore.

Jer kada bi mladi u VG imali svoju stranku i svi izašli na izbore, oni bi danas sjedili u upravi grada i upravljali Velikom Goricom, nijedna politička opcija ih ne bi mogla pobjediti. I vjerojatno bi bolje upravljali.
Zašto to nije tako? Jer mladi ne izlaze na izbore i klone se daleko od politike iako ona direktno utječe na njihove buduće živote. Djecu treba učiti da sudjeluju, prije svega za njihovo dobro!

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #482 : Studeni 28, 2011, 10:29:23 prijepodne »
Citat:
Jaguar

Djecu treba učiti da sudjeluju, prije svega za njihovo dobro!

Ti našo trkeljat o moralnim vrijednostima??..i nije ti nimalo neugodno.?..pa kak ti nije jasno da ti nisi mjerodavan, posebice ako svi znamo koju političku opciju zastupaš....Politika je osjetljiva umjetnost dobivanja glasova od siromašnih i novca od bogatih za obećanje da ćete ih štiti jedne od drugih....Sloboda, moralnost i ljudsko dostojanstvo pojedinca sastoji se upravo suprotno od onoga kaj ti namećeš, da čini dobro zato jer je prisiljen, ne zato kaj ti to tak oćeš, već zato jer to razumije, želi i voli.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #483 : Studeni 28, 2011, 11:22:08 prijepodne »
Zakaj oni mrze našu zemlju da su prodali ono kaj je naše tuđincima?
...
I kaj da mu sad velim?? >:( >:(
Reci mu da tu nema mržnje. To su samo i prije svega glupi ljudi koji ne vide dalje od svog novčanika.

Objasni mu da idiotizam i egoizam nema veze s mržnjom. Svaki od tih lopova bu ti rekal da voli Hrvatsku, svaki. I još bu rekel da voli Boga! I bližnjeg svoga! A poznato je da je svaki ipak sebi najbliži...   ::)

No, još mu objasni da nismo ni mi puno pametiji, jer smo ne jedanput išli baš tim istim kretenima dati glas. Usprkos tome kaj su nas na najbezobrazniji način otvoreno krali, mi budale smo im opet dale tu moć da nas opet idu krast. I to ne jednom! I reci mu da imamo takvu vladu kakvu smo zaslužili, ni manje ni više. Da smo mi pametniji onda bi (možda) i imali pametniju vladu.

P.S. Ovo mi je korišteno u značenju "mi Hrvati", a ne u značenju "i ja". Ja definitivno nisam.
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2011, 11:24:27 prijepodne BobRock »

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #484 : Studeni 28, 2011, 11:49:39 prijepodne »
Citat:
Jaguar

Djecu treba učiti da sudjeluju, prije svega za njihovo dobro!

Ti našo trkeljat o moralnim vrijednostima??..

Hoćeš možda ti? Javio se pravi, Bože mi oprosti.
I zakaj ne bi imao pravo a sebi bi uzeo to pravo? Muha, ujutro kad ustaneš dobro se zagledaj u ogledalo.
Opet me svrstavaš u neke političke opcije? Tebi moja sloboda nikada neče biti jasna, imam pravo misliti kako hoću i kako procijenim, stoga moja sloboda mi dozvoljava da podržim koga hoću i želim, očito sudiš po sebi ili po onome gdje si sada ili gdje si bio, pa tako zaključuješ i za druge. Traume su gadna stvar, predpostavljam.

Nisam ti ja od onih parazita koji se uvijek priklone vladajućim kako bi izvukli svoju osobnu korist.
Imaš ih i u Gorici koliko hoćeš, imaš ih i u državi koliko hoćeš.
Da sam htio biti parazit iamo sam šansu davno još pa a i u zadnje vrijeme. Toliko o parazitima, moralu, časti i poštenju Muha, posebno tvome, što se vidi iz aviona.
A o mome? Nije ni mjesto ni vrijeme, nije ni u redu da sam za sebe govorim, a ponajmanje tebi da ga prezentiram, tko si ti uopće, da bi tebi prezentirao ili objašnjavao?


« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2011, 12:06:34 poslijepodne Jaguar »

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #485 : Studeni 28, 2011, 11:51:30 prijepodne »
Generalno se slažem s Jaugarom ali ima dosta stvari koje su krive.
Na žalost mi imamo situaciju da jedna od populacija koja ne izlazi na izbore je upravo mlada populacija.
Da oni (glasaći koji prvi puta mogu glasati) 4 puta manje izlaze na izbore od ljudi koji ulaze u mirovinu (kaže Srića)
Citat:
Jer kada bi mladi u VG imali svoju stranku i svi izašli na izbore, oni bi danas sjedili u upravi grada i upravljali Velikom Goricom
Nereano jer hrvati su relativno stara populacija i ima jako malo mladih.
Citat:
Djecu treba učiti da sudjeluju, prije svega za njihovo dobro!
Mlade ljude- ne djecu- Ja ne želim neke poput hitler jungena.
Vjerujem da si se tu zeuznuo u tipkanju  ;D

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #486 : Studeni 28, 2011, 12:00:10 poslijepodne »
Generalno se slažem s Jaugarom ali ima dosta stvari koje su krive.
Na žalost mi imamo situaciju da jedna od populacija koja ne izlazi na izbore je upravo mlada populacija.
Da oni (glasaći koji prvi puta mogu glasati) 4 puta manje izlaze na izbore od ljudi koji ulaze u mirovinu (kaže Srića)
Citat:
Jer kada bi mladi u VG imali svoju stranku i svi izašli na izbore, oni bi danas sjedili u upravi grada i upravljali Velikom Goricom
Nereano jer hrvati su relativno stara populacija i ima jako malo mladih.

Mlade ljude- ne djecu- Ja ne želim neke poput hitler jungena.
Vjerujem da si se tu zeuznuo u tipkanju  ;D

Bilaj iznenadili bi se, negdje sam čitao podatak kako u VG ima 15000 mladih, što je realno priznat će te.
Kada bi imali stranku i svi izašli na izbore, imali bi 15000 glasova.
Ni jedna politička opcija u VG nikada do sada nije dobila toliko glasova na lokalnim izborima.
Koliko je bilo na zadnjim?
I?

Naravno da sam pod djecom mislio na mlade, jer oni su djeca nekih roditelja, koji ih trebaju potaknuti, učiti i educirati, koliko je važno izaći na izbore.

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #487 : Studeni 28, 2011, 12:46:09 poslijepodne »
Bilaj iznenadili bi se, negdje sam čitao podatak kako u VG ima 15000 mladih, što je realno priznat će te.
Kada bi imali stranku i svi izašli na izbore, imali bi 15000 glasova.
Uff pa kak 15,000 mladih? od koje do koje je to godine?
Nekak mi je to 15,000 totalno nevjerovatno ako na njih računamo od 18 kada mogu početi glasati do 30. U dvanaest godina da je nešto manje nego svaki četvrti. 
Uff idem pogledati na dsz jel tamo nekaj piše o tome.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #488 : Studeni 28, 2011, 03:12:34 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
Nisam ti ja od onih parazita koji se uvijek priklone vladajućim kako bi izvukli svoju osobnu korist.

Ups...za tebe su dakle Hrvatski Srbi paraziti...

http://www.nacional.hr/clanak/120573/stanimirovic-hdz-je-bolji-partner-sdss-u-od-sdp-a

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #489 : Studeni 28, 2011, 03:43:15 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
Nisam ti ja od onih parazita koji se uvijek priklone vladajućim kako bi izvukli svoju osobnu korist.

Ups...za tebe su dakle Hrvatski Srbi paraziti...

http://www.nacional.hr/clanak/120573/stanimirovic-hdz-je-bolji-partner-sdss-u-od-sdp-a

To si rekao ti, ne ja, sve sam rekao u postu prije, no ti kao i obično manipuliraš i obmanjuješ,
pa me to ni ne iznenađuje od tebe.

No paraziti su svi oni koji trguju na štetu građana, paraziti su svi oni koji rješavaju svoj osobni interes preko naših leđa trgovanjem i rezultatima trgovanja u politici, što znači vlast po svaku cijenu, tu cijenu plaćamo mi da bi paraziti imali koristi a ne mi, ne građani i ne javno dobro. Koji dio ti tu nije jasan?

A ti razmisli malo kako to i zašto je HDZ srbima bolji partner od SDP-a?
Posebno u kontekstu svih naših rasprava ovdje na forumu u mnogim temama.

Kao i to zašto je HDZ ovdje u Gorici, VŠO bolji partner od SDP-a?


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #490 : Studeni 28, 2011, 05:47:26 poslijepodne »
Muha, hvala na tvojem mišljenju,ali kad pogledam ti se samo svadiš! Reci kaj ti o tome misliš, a ne da napadaš mišljenje drugih. Jaguar je rekao svoje, ja sam isto ranije napisao svoje, ostali forumaši također.
Dakle svaki od nas zastupa neko svoje mišljenje i brani ga, uvjeren sam iz dosadašnjeg životnog iskustva ili neiskustva. Jer i neiskustvo nas nečemu uvijek uči! A siguran sam da mladima treba ukazivati na važnost izbora i pokušati im dati realnu sliku. Znam, znam, svatko od nas misli da je njegova jedina realna, a nije.
Teško je podnijeti da u obitelji dvije osobe navijaju za dva različita kluba, a kamoli da se suprotstave jedan drugome u dvije stranke, pogotovo kod nas. Mladima treba pokazati pravo stanje, odnosno uputiti ih na činjenice, može se čak i navijati za „svoju“ stranu,ali zaključak bi trebao biti nepristran, realan. Priznajem da je i meni to teško podnijeti no tako stvari stoje.
Ali svi mi (možda se i varam) dajemo svojoj djeci loš primjer govoreći; pusti se ti politike, radije se primi posla“
I tu smo si sami krivi,jer tko je meni kriv kaj sam cijeli život bježao baš od politike? Nitko, sam sebi danas govorim da sam krivo postupao.
Ako misliš svaku raspravu samo kritizirati, time ničemu ne pridonosiš osim svađi. A to nije baš nikome u interesu. Ako tebi ili drugima je, oprosti kaj sam imal dobru namjeru i pokušal te samo upozoriti da ja nis za svađu.
 Pozdrav.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #491 : Studeni 29, 2011, 12:10:18 prijepodne »
Branko Borković: Nudimo borbu za bolje sutra bez lažnih obećanja
...
Ekonomist dr. Branimir Lokin, jedan od savjetnika, ističe da u sljedeće dvije godine je potrebno preživjeti. Gospodarski program je okrenut tome da se gdje god je moguće se uvoz zamijeni domaćom proizvodnjom, a za što vjeruju da Hrvatska, naročito u poljoprivredi, ima uvjete.

- Ono što se događa u Hrvatskoj i Europi je jedan trend deindustrijalizacije, uništavanja proizvodnje, i stvaranja ovisničkog društva. Europa se bori za održavanje razine konkurentnosti, a mi za goli nacionalni opstanak - rekao je dr.Lokin koji očekuje dvije godine stabilizacije i ulaganja u proizvodnju koje bi potom dovele do gospodarskog rasta.
...
Borković je istaknuo da u ovoj izbornoj jedinici očekuju osvajanje tri saborska zastupnika. Na tiskovnoj konferenciji dotakli su se i teme povrata oduzete imovine zemljišnjim zajednicama.
...
http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/3599/branko-borkovic-nudimo-borbu-za-bolje-sutra-bez-laznih-obecanja.aspx

-

Izborna kampanja u punom jeku
...
Svima koji su odavno „siti politike“ a k tome nisu uvjereni da će itko donijeti velike promjene i bolji život malom čovjeku, bit će teško odabrati.
Programi su slični, obećanjima više nitko previše ne vjeruje, a svaki će glas (kao i uvijek!) biti itekako važan.
http://www.cityportal.hr/vijesti/izborna-kampanja-u-punom-jeku/

Drito v čuču!
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #492 : Studeni 29, 2011, 02:42:26 poslijepodne »
JEDINO JE VARAŽDIN SIGURAN ... TAM JE GROBLJE POD VIDEO NADZOROM !

"IZBORNE jedinice i popis birača uredit ću u sljedećem mandatu", naglasila je premijerka Jadranka Kosor krajem rujna ove godine u Saboru. A kada je ovih dana iz Ministarstva uprave izašao službeni podatak da pravo glasa u Hrvatskoj ima 4.092.323 birača, jasno je kako se radi o još jednoj svinjariji aktualne vlasti.
Oko 500 do 600 tisuća nepostojećih glasova!
Naime, prema podacima Državnog zavoda za statistiku iz lipnja ove godine Hrvatska ima 4.290.612 stanovnika, što je razlika od tek 200 tisuća stanovnika. Odnosno ako je vjerovati aktualnoj vlasti u Hrvatskoj trenutno živi tek 200 tisuća maloljetnika, a toj brojci treba dodati i osobe s oduzetom poslovnom sposobnošću?
Statističke brojke kažu da je maloljetnih u Hrvatskoj oko 20 posto od ukupnog broj stanovništva. Tako je u vrtićima prijavljeno 125 tisuća djece, a u osnovnim školama 350 tisuća polaznika, a treba dodati i one tek rođene kao i djecu koja ne pohađaju vrtiće i škole. Tako se i došlo do brojke od 800 tisuća maloljetnika, a na kraju dolazimo i do zaključka da na ove izbore izlazi oko pola milijuna do 600 tisuća nepostojećih birača!
Dijaspora sa 411.758 birača a u 8 županija više birača nego stanovnika
Štoviše, ako usporedimo broj birača s brojem stanovnika dolazimo do fascinantnog podatka da čak u osam županija ima više birača nego što ima stanovnika.
Isto tako dodajmo da ukupan popis birača broji 4.504.081 birača, odnosno tu je još i dijaspora s 411.758 ljudi s pravom glasa.
Kontroverze o biračkim popisima stare su koliko je i HDZ na vlasti, a nevladine organizacije već godinama upozoravaju na neregularnost izbora. Nevladina organizacija GONG više je puta s konkretnim primjerima ukazala kako na izborima vrlo često svoj glas daju i mrtvi.
Problematikom izbora i popisa birača bavio se i aktivist Marko Rakar koji je otkrio da na adresi Dusina 0, prema popisu birača, prebivaju 404 osobe koje imaju pravo glasa na izborima u Hrvatskoj. Riječ je o zaseoku s vrlo malim brojem stanovnika, a prema popisu birača na tom je mjestu trebao stajati impozantan neboder kako bi primio više od 400 ljudi.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vise-je-biraca-nego-stanovnika-hrvatske-/585498.aspx

Elemental - Ljuljaj brod


Stani u red budi k'o svi
ruke na srce to smo mi
pusti ih nek' rade po svom
neka se nadaju glasu tvom
ti im ga daj ostani tih
makar si bijesan sad na njih

Tako je bilo tako ce bit'
mislis da nece se promjenit'
nista bolje, nista gore
sve je priguseni mir
samo promatram sa trakom
preko usta kurvin pir

A, vidim signale
sasvim jasni su znakovi
nitko ne iskace, samo vlakovi
Karavane prolaze,
pustinja je u nama
spavam dok me gaze
al' ne budi me galama
ma sto bilo, sta da se desi
pretih smo mi
nema toga da pokrene me
da ustanemo svi

Ref.
Jedna glava
pretihog je glasa (znam, znam)
Dvije glave
misle mudrije (znam, znam)
A, tri glave
slijedit' ce i masa (znam, znam)
Kad smo skupa cuda dese se

Igraju se s nama
kazu da su nam pastiri
Gazit' ce nesmiljeno
ako tko proviri
Bogati se bogate
pune im se kase
mozda nam je bolje
da skupljamo flase

Vrlo dobro znamo
da smo zapeli u blatu
zapeli u vremenu
u necijem tudjem ratu
glavonje nas gledaju
sa visine
kradu nam iz usta
kao gladne psine

A, mi cutimo oduzeti
nevazni, izuzeti, porazeni
sjete nas se
samo kad su izbori

Ljuljaj, ljuljaj brod
dok sve lose
van ne ispadne
Ljuljaj, ljuljaj brod
dok sve glave
se ne isprazne
Ljuljaj, ljuljaj brod
vise isprike ne vrijede
Dokad cemo pustiti
da nas cijede
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #493 : Studeni 29, 2011, 02:51:12 poslijepodne »
Kontroverze o biračkim popisima stare su koliko je i HDZ na vlasti...
dok je SDP bio na vlasti nije bilo problema  ;)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #494 : Studeni 30, 2011, 08:38:40 prijepodne »
Prvu epizodu o početku pozitivnih promjena (Habuš Varaždin) nastavio je Branko Grčić, naime u problemima zbog Credo banke našao se je i glavni ekonomski strateg SDP-a Branko Grčić, inače dekan Ekonomskog fakulteta u Splitu....
http://www.vecernji.hr/vijesti/zbog-sloma-credo-banke-hrvatski-sportasi-gube-ustedevine-clanak-350297

I sad se postavlja pitanje "hoćemo li takvom povjeriti društveni novac"????'