Autor Tema: Izborni plani i programi  (Posjeta: 133700 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #105 : Listopad 03, 2011, 06:14:22 poslijepodne »
To što jew Zoki i krupalija patološki gladan vladanja, njegov je problem. Kojega mu mi sigurno nećemo riješiti. Jer to i ne zaslužuje.

Možeš govoriti u svoje cijenjeno ime ali ne i u ime ostalih hrvatskih građana, toliko bi ti trebalo biti valjda jasno.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #106 : Listopad 03, 2011, 08:21:05 poslijepodne »
Pa vjeruj mi da sigurno govorim u ime velike većine hrvatskog biračkog tijela. Jer niti po jednim istraživanjima kokošinjac ne dobiva preko 50% - a da bi mogao govoriti o nekakvoj većini. Pobijediti na izborima sa 30% glasova, bilo tko - to je Pirova pobjeda, taj ne može govoriti da je većina građana uz njega, taj je samo ispao najmanje loš u moru loših. Tako da niti to tumačenje ne ide u prilog ni tebi ni njima - jebem ja takvu koaliciju od 4 stranke koje sve zajedno moraju ići u koaliciju sa još 4 da bi mogli reći da imaju barem kvorum... to je kao u onom vicu kada žena doznaje istodobno dobru i lošu vijest - a to je da njezin muž ima najveću kitu u cijeloj ulici. Izabran glasanjem od strane svih susjedi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #107 : Listopad 03, 2011, 09:28:55 poslijepodne »
Pa ako baš hoćeš tako, onda HDZ na takav način vlada 18 godina.
Ti nemožeš znati kako misli onih 50% građana, osim toga opće poznato je da upravo najveći dio od tih 50% građana sigurno ne bi dalo glas desnici, nego je to u pravilu lijevo biračko tijelo koje ne izlazi na izbore.
Desnica na biračka mjesta donosi, bolesne na nosilima, vadi mrtve, koristi maksimalno i 100 % svoj potencijal biračkog tijela i tako pobjeđuje, za razliku od lijevih.

dakle tu je tih 50% o kojima ti govoriš, za mene lijenih otići do biračkog mjesta kako bi glasali.
No mislim da će ih ovo i ovakvo današnje stanje, većim dijelom ovaj put prisiliti da se pokrenu i odu do biračkog mjesta.

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #108 : Listopad 04, 2011, 08:34:31 prijepodne »
Jaguar ovo šta kažeš je glupost.
Totalna glupost koju cijelo vrijeme ljevica izbacuje.

Onaj tko izlazi na izbore je glasač neke stranke. Onaj tko ne izađe na izbore nije glasač te stranke. I gotovo. Nisu 2 miliona ljudi koji ne izlazi na izbore glasaći ljevice - oni nisu glasaći.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #109 : Listopad 04, 2011, 08:37:07 prijepodne »
... da, teoretski, oni nisu glasaći, ali, bar se nekad pričalo o tome da se glasovi svih koji nisu izašli na birališta pripisuju onima koji dobiju izbore. Stoga, oni kaj stalno kritiziraju, a na kraju ne mrdnu malim prstom da barem probaju popraviti stvar nek zanavek začkome.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #110 : Listopad 04, 2011, 09:01:01 prijepodne »
... da, teoretski, oni nisu glasaći, ali, bar se nekad pričalo o tome da se glasovi svih koji nisu izašli na birališta pripisuju onima koji dobiju izbore.

Glasovi onih koji nisu izašli na izbore defakto se preljevaju na sve one stranke koje su dobile glasove. S tim da se svim strankama koje su prešle izborni prag to nadodaje linearno.
S time profitira ona stranka koja je dobila najviše glasova, ali relativni odnosi između stranaka su isti.

To vrijedi samo za glasove unutar zemlje.
Za glasove dijaspore ako nitko ne glasa onda neće dobiti ni jednog zastupnika. Ako pak svi glasuju dobiju jednako zastupnika kao i netko u hrvatskoj u nekoj izbornoj jedinici gdje se teoretski sa jednim jedinim glasom mogu izabrati 14najstak zastupnika.

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #111 : Listopad 04, 2011, 09:16:13 prijepodne »
Jaguar ovo šta kažeš je glupost.
Totalna glupost koju cijelo vrijeme ljevica izbacuje.

Onaj tko izlazi na izbore je glasač neke stranke. Onaj tko ne izađe na izbore nije glasač te stranke. I gotovo. Nisu 2 miliona ljudi koji ne izlazi na izbore glasaći ljevice - oni nisu glasaći.

Bilaj, znamo i Vi i ja da je biračko tijelo desnice disciplinirano, izlazi na izbore pod prisilom ak treba, dok drugi ne, pa imamo stotine primjera gdje se tjera zaposlenike pod prijetnjom otkaza na poslu da glasaju ZNA SE za koga, dok to kod ljevice nije praksa i stil, uglavnom prepuštaju na volju građanima, zbog čega su redovito gubili izbore, zbog onog velikog dijela koji u načelu podržava ljevicu ali je bio lijen otići do birališta. To će se na ovim sljedećim izborima promijeniti, pod prisilom, ali situacije u koju smo dovedeni. Voda je došla do ušiju i gunđanje više ne pomaže, sada se treba i pokrenuti.

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #112 : Listopad 04, 2011, 09:23:09 prijepodne »
Nema tu reoretiziranja.

Ako ne glasuju - oni nisu glasači.
A bome nisu ni podupiratelji neke strane - jer ne glasuju.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #113 : Listopad 04, 2011, 11:25:29 prijepodne »
... znaš i sam da neizlaskom na birališta pogoduju ili jednoj ili drugoj strani ... ali, ponavljam. žalosno je to kaj ljudi otvoreno priznaju da nisu izašli na glasanje, a onda se napuhavaju i prenemažu da je sve namješteno, da ionako ne bi uspjeli ništa napraviti, da je politika kurva, itd ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #114 : Listopad 04, 2011, 11:31:06 prijepodne »
... ali, ponavljam. žalosno je to kaj ljudi otvoreno priznaju da nisu izašli na glasanje, a onda se napuhavaju i prenemažu da je sve namješteno, da ionako ne bi uspjeli ništa napraviti, da je politika kurva, itd ...

To je istina. Treba izaći na birališta, pa makar i prekrižio listić.

Bilo bi zgodna opcija da se napravi listić ovako:
Stranka A
Stranka B
Stranka C
Nitko.

Ako netko zaokruži Nitko onda bi se to uvrštavalo u rezultate te bi onda umjesto 150 zastupnika imali bi npr 130 i 20 praznih mjesta - za one koji su glasali za nikoga.
Pa nek se političari bore za svaki glas a ne da ljudi samo rezigniraju i ne odlaze na izbore.

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #115 : Listopad 04, 2011, 04:45:19 poslijepodne »
"Kad HDZ-u zagusti, hapsili bi Čačića"!
"Zabrinjavajuće je, pa i nešto jezivo, kada takvo nešto čujete, kada shvatite kako je Karamarko blaženo neodgovoran s golemom moći koja mu je povjerena, kako on nonšalantno vitla svojom policijskom toljagom, a sve samo zbog jednoga. Zato što se primiču izbori i valja nekako zaustaviti predsjednika HNS-a." (A. Tomić)

O tome sam nekoliko puta pisao, ako je kriv zašto ga se nije osudilo, nego ga se proganja 16 godina, samo kada HDZ-u zagusti i naslov teksta pogađa u sridu.





Bilaj

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #116 : Listopad 04, 2011, 06:38:30 poslijepodne »
Naravno, čačić je nevin.
Jedva čekam da počneš na sav glas vikati da su također i Pašalić i Kutle nevini.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #117 : Listopad 04, 2011, 08:37:51 poslijepodne »
... Naravno da je nevin ... jeli mu presuđeno da je kriv ? Kad mu sudac izrekne presudu onda se naslađuj koliko hoćeš. Isto se odnosi i na Kutlu i Pašalića.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #118 : Listopad 04, 2011, 08:45:07 poslijepodne »
Znanemaruje se jedna činjanica, da Čačić nikada ozbiljno nije bio ni optužen, osim povjerenstva koje se njim bavilo uzalud, dakle naslov predhodnog teksta je pogođen taman gdi treba, jer zaista i je tako, kada vratimo film unatrag, sve izborne kampanje i pojedine trenutke u kojima ga  se napadalo.

Ne bi ni u kom slučaju izjednačavao Čačića sa Pašalićem ili posebno s Kutle, koji je i osuđen.
Stoga Bilaj ta usporedba ne drži vodu. Ja ne tvrdim ni za Čačića da je nevin, to mogu tvrditi samo za sebe, ali činjenice su takve kakve jesu i od njih se nemože pobjeći, koliko god mi to ponekad željeli.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Izborni plani i programi
« Odgovori #119 : Listopad 04, 2011, 09:24:18 poslijepodne »
Ali bi dotičnom bilo jaaaako drago da ga proglase krivim i osude ... kak bi on slavil ! Znam isto tak da ne bi bio jedini ... Jedino kaj on nemre shvatiti da večinu nas boli briga, ako je kriv nek odgovara i na koncu nek odleži, a kaj onda ako nije kriv ? Jel buš onda začkomil ili buš spominjal teoriju zavjere i sl ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.