Anketa

Hoće li nam u Turopolju sada biti lakše?

Da, naravno
5 (31.3%)
Ufff... još teže
7 (43.8%)
Mislim da ipak hoće, sad su se grupirali
3 (18.8%)
Ne znam
1 (6.3%)

Ukupno Glasova: 10

Glasanje završeno: Lipanj 03, 2010, 10:19:26 poslijepodne

Autor Tema: Laku noć VG - 2. čin  (Posjeta: 94389 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #120 : Svibanj 20, 2010, 03:29:11 poslijepodne »
Citat:
Pa nije gradonačelnik Supermen

He..vidim da ipak postoje nedoumice..niste sigurni je li???...HM MOŽDA I JE..... nego ne potpisuješ li ti peticiju za onu famoznu AUTOBUSNU liniju kroz Goricu...??'...bolje bi Vam bilo da organizirate inicijativu za prikupljanje pomoći za liječenje bjesnoće Gorana Beusa Richemberga. Isti kad govori o političkoj korupciji zaboravlja definirati pregovore sa vijećnicima drugih stranaka u Gradskom vijeću, kojima je nudio mjesta u Nadzornim odborima i kojekakve funkcije da prijeđu u HNS-ov tabor. Čudesan je pojam definiranja političke korupcije jer kada vrbuje vijećnike druge strane tada su to pregovori, a kada VŠO odluči suprotno njihovoj volji tada je to politička korupcija......


plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #121 : Svibanj 20, 2010, 03:42:51 poslijepodne »
Citat:
Pa nije gradonačelnik Supermen

He..vidim da ipak postoje nedoumice..niste sigurni je li???...HM MOŽDA I JE.....
Ma kaj da vam velim kakve me brige muče,   8) , sva sam u dvojbama glede MI glista, kaj to još niste skužili.
Ne znam kak da im se pridružim, bi i ja rado mislila da Supermeni postoje, kao što i vi mislite, svako malo vam je drugi.

........ nego ne potpisuješ li ti peticiju za onu famoznu AUTOBUSNU liniju kroz Goricu...??'...
Vidim da ne čitate kaj pišem. Nemate vremena?
http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/(zet-hz-)-vg/msg16835/#new
Bus - kružna linija

......bolje bi Vam bilo da organizirate inicijativu za prikupljanje pomoći za liječenje bjesnoće Gorana Beusa Richemberga.
VŠO je nemoralno, (a to se u narodu veli kurvinski) porekla svoju riječ i svoj potpis. Ona nije pregovarala pa se odlučila za bolje, ona je davno prije izbora potpisala da želi u Koaliciju sa SDP i HSLS. I sad je prebjegla skupa sa svoja još 2 vijećnika. Dakle, ovo nije lobiranje za nekoga kao što je to po vašim riječima činio GBR, nego je čisti prikaz nemorala.

A kaj je GBR vama nudio mjesto u NO kad to znate?

A GBR i bjesnoća – kaj vam je. Još lani sam u jednom od mojih tekstova komentirala kak je  zasigurno na nekim opijatima jer ostati trezven, smiren i pristojan s ovakvom bagrom s kojom ima posla, to nemre običan čovjek.
A da ga poznajete znali bi da je nasmijan, vedar, pristojan, druželjubiv, stoji svima na pomoć, pa čak i vama.

Dodatak:

Znam i zašto je GBR takav - iza svakog uspješnog muškarca stoji još uspješnija žena.  :) :) :) :) ;) :) :) :)

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2010, 03:47:17 poslijepodne plemenitašica »

amarkulin

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #122 : Svibanj 20, 2010, 04:37:59 poslijepodne »
Znam i zašto je GBR takav - iza svakog uspješnog muškarca stoji još uspješnija žena.  :) :) :) :) ;) :) :)

Pozdrav Ivoni.  O0

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #123 : Svibanj 20, 2010, 04:51:35 poslijepodne »
E pa plemenitasice... a sto fali trenutnoj skupstini koju je gradonacelnik postavio? .........

Samo malo. Ili ne čitate pažljivo ili nećete prihvatiti istinu kao i ostatak ZNA SE.

Gradonačelnik je taj koji je smijenio članove skupština u gradskim poduzećima odmah nakon preuzimanja vlasti (dakle prije 10 mj) i rekao: Skupština – to sam ja. Dakle u 10 mj je skupština brojala samo JEDNOG člana.
Zar se to vama čini normalnim?   ???  ???  ::)

Pa i laiku je jasno da to baš i nije ispravno, kad znamo da grad ima 5 ili 6 gradskih poduzeća. Kud još, uz radno mjesto gradonačelnik (koje u našem gradu ima radno vrijeme od 0-24) uopće može biti član bilo kojeg povjerenstva ili skupštine.
Pa nije gradonačelnik Supermen.

 

Hmmm… Znači treba biti superman da bi imao dvije funkcije, da bi bio gradonačelnik i član skupštine.

A kakva tek treba biti osoba  da bi bio saborski zastupnik, predsjednik gradskog vijeća, dogradonačelnik, potpredsjednik odbora za rad i socijalno partnerstvo, član odbora za zdravstvo i socijalnu skrb, član odbora za parlamentarnu politiku, član odbora za informiranje, informatizaciju i medije, član izvršnog odbora nacionalne grupe Hrvatskog sabora pri interparlamentarnoj uniji,…

To nije superman, to nije batman to je GBR!



plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #124 : Svibanj 20, 2010, 05:13:14 poslijepodne »
Znači treba biti superman da bi imao dvije funkcije, da bi bio gradonačelnik i član skupštine.

Pardon - nekoliko skupština i to kao jedini član. Namjerno krivo ponavljate.   :P


To nije superman, to nije batman to je GBR!

Saborski zastupnik – radno mjesto
Predsjednik GV – jednom mjesečno
Dogradonačelnik – molim? Kaj je to nekaj novo u gradu?
Koga li je zamijenio Kosa ili Kolarca?
Ostalo – član

I on bar nije jedan jedini na svim tim funkcijama. Kaj ne?

Vaš post- smiješna usporedba  :P :P :P
I dajte prestanite, molim vas, kopirati cijele tekstove, skoncentrirajte srdžbu na poneku rečenicu.

Inače ako biram od tih imaginarnih letećih objekata ja hoću da mi gradonačelnik bude Modesty Blaise.
« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2010, 05:15:00 poslijepodne plemenitašica »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #125 : Svibanj 20, 2010, 06:06:45 poslijepodne »
Bezveze uopce trositi rijeci ovdje, kad neko vidi samo svoju istinu, nema tu pomoci.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #126 : Svibanj 20, 2010, 06:08:27 poslijepodne »
...
Inače ako biram od tih imaginarnih letećih objekata ja hoću da mi gradonačelnik bude Modesty Blaise.

Ona nije super junak i nemre letjeti. Osim toga, ak je gradonačelnik, onda nemre biti ženski junak iz stripa.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #127 : Svibanj 20, 2010, 09:07:12 poslijepodne »
E pa plemenitasice... a sto fali trenutnoj skupstini koju je gradonacelnik postavio? Kaj ce ova biti bolja di nema Mi glista? I ako se po nekoj kvaliteti to slagalo, pa jel nema ni jednoga iz Mi gliste koji bi bio sposoban uci u tu skupstinu? IUglavnom, napisali ste ogromne bezvezarije sto se tice skupstine, ali hvala bogu, ide sve na svoje! Ovi gore navedeni nece uci u skupstinu, mislim, imaju priliku na tren uci, ali bolje im je da ne, jer ce ionak frknuti opet ko blato sa kotaca iz nje, u jarak di im je i mjesto!!

Dej mene mladomu i bedastomu napiši do je v te Drinčove skupščine...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #128 : Svibanj 20, 2010, 09:09:01 poslijepodne »
Grad Velika Gorica je osnivač gradskih tvrtki. Gradonačelnik predstavlja grad, a njemu su građani dali povijerenje na izborima.

Po čemu zaključiti da vijeće upravlja gradskim tvrtkama odnosno gradonačelnik?

Po zakonu i presudi ustavnog suda.  :-\

I Rješenju Ministarstva uprave.
Dakle ako i to nekima nije dovoljno a stalno koriste krimlaticu "Sve po zakonu" onda znači da se Grad i Turopolje politički a bogme i financijski siluju već 1o mjeseci protuzakonito, što su nedvojbeno potvrdila Rješnje Ustavnog Suda i Rješenje Ministarstva Uprave.
A podvaljuje se tobožnji Kolaps u Gradu i Turopolju, moš misliti Kolapsa, Grad je ponovo u Kolapsu, da u Kolaspu i to političkom a time i gospodarskom koji je izazvan silovanjem važećih zakona Republike Hrvatske od strane onih koji rade "sve po zakonu".

Kaj bu z Belkum?Do kud seže nezina odgovornost?Il je to "odgovornost"?

Gradonačelnik Barišić je 10 mjeseci uzurpirao prava koja mu ne pripadaju       
Tuesday, 18 May 2010 
Više nema dvojbe:

Ministarstvo uprave potvrdilo pravo Gradskog vijeća da imenuje članove skupština trgovačkih društava

Gradonačelnik Barišić je 10 mjeseci uzurpirao prava koja mu ne pripadaju


Ministarstvo uprave je 12. svibnja svojom Odlukom koju je potpisao ministar Davorin Mlakar vratilo u Statut Grada Velike Gorice famoznu alineju 18. članka 31. kojom je eksplicitno i pobliže bilo utvrđeno pravo Gradskoga vijeća da odlučuje o sastavu skupštine trgovačkih društava u vlasništvu ili suvlasništvu Grada. 

Podsjetimo se, kad je Gradsko vijeće u srpnju prošle godine uvelo tu odredbu u Statut Grada (zapravo pobliže utvrđujući svoje pravo godinama definirano odredbom alineje 17. istoga članka Statuta, gradonačelnik Dražen Barišić je, bez ikakva zakonskog opravdanja, tu odredbu obustavio i na svoju ruku posmjenjivao sve nadzorne odbore i uprave gradskih komunalnih poduzeća, protupravno se proglasivši i upisavši u Registar trgovačkih društava kao jedini član skupštine. Za pravo mu je svojim Rješenjem dala Katarina Belec, pročelnica Ureda državne uprave u Zagrebačkoj županiji (inače, otprije poznata kao kandidatkinja HDZ-a na lokalnim izborima) 27. kolovoza 2009. godine, potpuno krivo tumačeći odredbe Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi i Zakona o trgovačkim društvima (može li takva osoba više biti državna službenica?).
...
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=168&Itemid=1

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #129 : Svibanj 20, 2010, 11:03:56 poslijepodne »
Nama u Hrvatskoj se već i vrapci s grane smiju. Mi o demokraciji i kak to sve u demokraciji funkcionira pojma nemamo. Daleko smo mi još od te neke moderne države kad ni ljudi na položajima ne znaju ko pije ko plača. Kakve sposobnosti imaju svi ti pravni savjetnici i takozvani stručnjaci kad im mora vrhovni sud govoriti kak funkcionira demokracija?

Da se ima malo dobre volje i želje da se radi za ljude koji to sve plaćaju, za ljude koji su te političare birali, a ne da se radi prvo za sebe, pa za svoju stranku, pa tek negdje na kraju za državu i stanovnike te države, da se taj mandat uzima sa potrebnom odgovornošću, bilo bi nam puno lakše.

Baš smo jadni. Već skoro 19 godina imamo svoju državu i takozvanu demokraciju, a još se nismo naučili služiti time. Kak se ono veli - nije žvaka za seljaka. Baš smo seljačine najgore vrste, i time ne želim umanjiti vrijednost ljudi koji na selu pošteno rade svoj posao. Meni je ovo sve zajedno samo jako žalosno. Razočaran sam i žalostan. I ljut. Očito imamo previše retardiranih idiota u ovoj lijepoj našoj...

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #130 : Svibanj 20, 2010, 11:52:12 poslijepodne »
Nama u Hrvatskoj se već i vrapci s grane smiju. Mi o demokraciji i kak to sve u demokraciji funkcionira pojma nemamo. Daleko smo mi još od te neke moderne države kad ni ljudi na položajima ne znaju ko pije ko plača. Kakve sposobnosti imaju svi ti pravni savjetnici i takozvani stručnjaci kad im mora vrhovni sud govoriti kak funkcionira demokracija?

Poštovani, a što to njih briga i zašto bi se zamarali time. Jedino što oni znaju i što ih zanima da im je SIGURNO. Važno da oni piju, a mi sigurno znamo i osjećamo ko plača - građani ili bedaki kako nas drže.


...
Da se ima malo dobre volje i želje da se radi za ljude koji to sve plaćaju, za ljude koji su te političare birali, a ne da se radi prvo za sebe, pa za svoju stranku, pa tek negdje na kraju za državu i stanovnike te države, da se taj mandat uzima sa potrebnom odgovornošću, bilo bi nam puno lakše.
...

O kakvoj volji i želji vi maštate, to su samo "puste naše želje i naši snovi", jer VLAST JE SLAST,
a ja dodajem još i MAST njima.

...
 Meni je ovo sve zajedno samo jako žalosno. Razočaran sam i žalostan. I ljut. Očito imamo previše retardiranih idiota u ovoj lijepoj našoj...

Pa to je očigledno, to se vidi i iz svemira. I ne samo u državi, nego nažalost i u ovom našem dragom gradu i kraju.
Nemojte se žalostiti, pamtite razočaranje, Bog vam daj zdravlje, budete dobili mogućnost ispostaviti račun za trženje na sajmeni dan, za političku prostituciju, za nesposobnost koju vidimo i osjećamo i trpimo, za neodgovornost u korištenju mandata, samo molim vas lijepo, NEMOJTE ZABORAVITI, NEMOJTE OGLUŠITI I OSLIJEPITI kad vam to vrijeme dođe.
Ja mnogo toga mogu oprostiti, ALI NE ZABORAVLJAM - NIKADA! ??? >:( :D O0

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #131 : Svibanj 21, 2010, 12:18:52 prijepodne »
...NEMOJTE ZABORAVITI, NEMOJTE OGLUŠITI I OSLIJEPITI kad vam to vrijeme dođe.

Kaj se mene tiče, tu se ne morate bojati. Ja sam već duuuže vremena od nekih kod nas očito još uvijek popularnih političkih opcija digao zauvijek ruke. Ali, na žalost, ja sam još uvijek u manjini, a bojim se da glasačko tijelo u Hrvatskoj ima stvarno preslabo pamćenje i ne vidi dalje od svog nosa. Ili džepa. I još se nekima čini da kad biraju neku osobu, da nisu birali politiku, mentalitet koja stoji iza te jedne osobe.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #132 : Svibanj 21, 2010, 07:43:19 prijepodne »
Sva demokracija niš ne valja kad nas, naša država sama,namjerno i svjesno vara i mulja,maltene na svim frontovima.
Sve se to moderno naziva, politička odluka. Nakon fijaska sve plaćaju porezni obveznici, a ti isti političari i dalje sjede i rade po starom.bez ikakve odgovornosti.
Dali smo im za pravo na izborima,pa pogledajte već se skoro 30 godina iste osobe vrte u krug.
Nema pomaka bez kompletne smjene i promjene. Ali najprije onoga u glavama!!
Sve dok se ne počne mijenjati mišljenje i pogledi ,sve je uzalud.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #133 : Svibanj 21, 2010, 09:17:01 prijepodne »
Znači treba biti superman da bi imao dvije funkcije, da bi bio gradonačelnik i član skupštine.

Pardon - nekoliko skupština i to kao jedini član. Namjerno krivo ponavljate.   :P


To nije superman, to nije batman to je GBR!

Saborski zastupnik – radno mjesto
Predsjednik GV – jednom mjesečno
Dogradonačelnik – molim? Kaj je to nekaj novo u gradu?
Koga li je zamijenio Kosa ili Kolarca?
Ostalo – član

I on bar nije jedan jedini na svim tim funkcijama. Kaj ne?

Vaš post- smiješna usporedba  :P :P :P
I dajte prestanite, molim vas, kopirati cijele tekstove, skoncentrirajte srdžbu na poneku rečenicu.

Inače ako biram od tih imaginarnih letećih objekata ja hoću da mi gradonačelnik bude Modesty Blaise.

Ako već toliko branite onda branite argumentirano!

Gradsko vijeće se saziva jednom mjesečno????
Dogradonačelnik je bio u prošlom mandatu i imao je iste funkcije kao i sada.

Vidim da ste slični kao VFK jer ako je netko član za vas to znači da je osoba koja samo diže ruku kada je potrebno i da o ničemu drugom ne misli jer sve vodi predsjednik.

Malo sam sada razočaran u vas kad i vi smatrate da  članovi sjede u odborima i tijelima kako bi se javnosti prikazala demokracija, a ne da aktivno sudjeluju u rad!

Poznajem GBR i nemojte omaložavati njegov rad i zalagagnje jer znam da je vrlo aktivan u svim tijelima u kojima sjedi kao predsjednik ili član.

Biti član nekog tijela je vrlo važan i odgovoran posao koji se treba savjesno i odgovorno obavljati!!!!!

 
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2010, 09:21:04 prijepodne sused »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #134 : Svibanj 21, 2010, 01:44:05 poslijepodne »
...
Inače ako biram od tih imaginarnih letećih objekata ja hoću da mi gradonačelnik bude Modesty Blaise.

Ona nije super junak i nemre letjeti. Osim toga, ak je gradonačelnik, onda nemre biti ženski junak iz stripa.

Cjepidlaka… ;)  onda se bude zvala gradonačelnica Modesty. Kao da je to bitno.
Bitno je da ne leti, nego da je od akcije, ali one koja ima zadatak, svrhu i učinkovitost.

......... I još se nekima čini da kad biraju neku osobu, da nisu birali politiku, mentalitet koja stoji iza te jedne osobe.
Ključna rečenica. Iako nije u svim slučajevima tako, ali ZNA SE kod koga je uvijek (  ;))  i isključivo.