Anketa

Jesmo li na početku kraja?

Da, još nam je dobro
4 (66.7%)
Tek počinju suze
2 (33.3%)
Ne, ja sam već duboko u neimaštini
0 (0%)
Ne, ide na bolje
0 (0%)

Ukupno Glasova: 5

Glasanje završeno: Siječanj 02, 2010, 09:22:28 prijepodne

Autor Tema: Garaža  (Posjeta: 3752 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Garaža
« : Prosinac 03, 2009, 09:22:28 prijepodne »
http://dnevnik.hr/bin/video.php?media_id=60274157&section_id=10002&article_id=107127

Suze na TV? Suze radnika, vozača, oca…
Što li to radi ova država svojim građanima?
Da li ikoga dirne ovaj otac, ovaj radnik, ova majka koja kaže da za Božić može samo sličice kolača, mesa i veselja na stol postaviti?
Nakon toga velebna zdanja Pevca koji je počeo u garaži?
Što je on to počeo?

A u drugom prilogu istog dnevnika, predsjednica vlade i predsjednik države zasipavaju betonom kamen temeljac buduće nove tvornice još jednog poduzetnika koji se vratio u zemlju, a počeo je kao vozač. Paradoks.
A što je tek ovaj počeo?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Garaža
« Odgovori #1 : Prosinac 03, 2009, 10:01:49 prijepodne »
Prije godinu dana (ako se dobro sjećam) gospodin ministar ,šuker obradovao je naciju svojim javnim ukazivanjem ,nasmiješen ,samopouzdano govoreći da našoj zemlji ne prijeti gotovo nikakva opasnost koja se zove recesija.Mi smo daleko od toga i nas to ne može zahvatiti.

Doista danas se mi ne nalazimo u recesiji……odnosno uopće ne znam gdje se mi to nalazimo? Gledajući dnevno političke novosti,brigu za što bolji proračun koji nam osigurava bolju sutrašnjicu u idućoj godini jer će pokriti sigurno sve potrebne rashode. Rashodi navodno i nisu tako mali,ma ne malo su se povećali od prošle i ove godine.
Mi to možemo pokriti,poruka je naših brigotvoraca iz Banskih dvora,jer je zaposlenost u stalnom padu i bolji smo na prihodovnoj strani od nerada nego rada. Još se samo čeka da se i Broj jedan (Alan Ford) uključi u u gospodarsku strategiju  i evo nas van iz krize.
A narod….. ma narod treba zabaviti predizbornim lakrdijama i zalijati taj neuki puk bujicom obećavajućih spasonosnih rješenja koja su tu…. na  dohvatu ruke samo ih ostali ne vide .
To što nas najvjerojatnije u idućoj godini očekuje još jače stezanje remenja i još dublje dno to nije naša briga. Živjet će ovaj narod.
Da ali kako?
Tko još brine za to?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Garaža
« Odgovori #2 : Prosinac 03, 2009, 10:10:35 prijepodne »
To što nas najvjerojatnije u idućoj godini očekuje još jače stezanje remenja i još dublje dno to nije naša briga. Živjet će ovaj narod.
Da ali kako?

Živa istina. Biti će nam sve gore a vlada misli da se sve može srediti sa zaduživanjem.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Garaža
« Odgovori #3 : Prosinac 03, 2009, 11:20:11 prijepodne »
Živjet će ovaj narod.

Biti će nam sve gore a vlada misli da se sve može srediti sa zaduživanjem.

Ne znam kako je na vas ostale djelovao ovaj prilog. Meni su suze bile na očima jučer, a danas bijes i želja da se pridružim tim radinicima. Jer Pevec i njegovi pipci su te ljude držali za robove.

Jednom u ovo zimsko vrijeme bila sam na blagajni kad su žene imale kape Djeda Mraza i zelene rukavice bez prstiju, bilo im je hladno i puhalo je svaki put kad bi se ona ogromna automatska vrata otvorila. Puhalo je i po meni, ali ja stojim samo par minuta na tom mjestu.
Blagajnica uzme novac od kupca ispred mene i dok mu je vraćala ostatak, dotrči druga žena žvačući još ostatak gableca, preuzme novac od kolegice i kaže joj: Odi, imaš 10 minuta dok pojedeš sendvič koji sam stigla napraviti. Nisu imale vremena otići na gablec. Bila sam užasnuta.
Nisam bila baš neki kupac tamo, ali svaki put kad sam došla sam bila preneražena. Strašno kako se tamo robovski radilo (bar gledajući sa strane).
Ti radnici tamo su bili skoro pa robovi, a Pevec i njegova pevaljka su išli na koncert Olivera u NewYork. Pokondirene tikve. Kaj nisu išli na koncert u Hrvatskoj?


A gdje su danas kad ti ljudi, (na čijim su žuljevitim i hladnim rukama postali bogataši), nemaju za kruh i imaju suze u očima?

Ma gdje smo svi? U toplim foteljama, tipkamo po računalu, čitamo i gledamo vijesti, i čudimo se, kak bi netko rekao, kao pura dreku. A takva sudbina, suze koje ne pomažu, bijes koji svakim danom sve više raste ali ne rješava probleme, hladnoća koja će nas snaći, i na kraju glad i neimaština je na vratima. Nekima je već ušla kroz vrata, nekima će do Božića, a velikoj većini nakon Nove godine.

Mlačanin, jeste li sigurni da će narod preživjeti? Nije ovo srednji vijek.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Garaža
« Odgovori #4 : Prosinac 03, 2009, 12:38:43 poslijepodne »
Oduvijek smo robovali nekome i nečemu,bez obzira kaj to samoi sebi nismo htjeli priznati.Čak i onda kad smo sa Tisuću lira jundali do Italije da si kupimo nekakvu krpicu ili komad alata ili nakadašnje komandosice.Bili smo sirotinja jer su nam tak dobro zaprli granicu da smo samo mogli puno toga sanjati.Znam kad sam kupil samo nešto više od dozvoljenog da je carinik maltene ponorel,a platil sam carinu da sam onda ja ponorel.

Ipak smo preživjeli sa svojim obiteljima ,onako kako smo mogli,gledajući povlaštene oko sebe kako se nadimaju u svojim novotarijama.
Ali bila je jedna velika razlika od nekad i sad!
Svi smo imali siguran posel i nisi mogel dobiti otkaz samo tak. Tu nas je država ipak zaštitila iako nam je na drugoj strani dosta uskratila.
Ako si štel delati,posla je navek bilo,a i prava radnika su bila puno veća.
Mislim da je baš to ono kaj je najviše smetalo svima kod nas u Hrvatskoj,zaštita radnika! E sad su nam lijepo demokratski spustili! Sad je drugo vrijeme,država je u dilu sa trgovcima oduzeli su sva prava našim radnicima po veleprodajnim centrima ,dok u svojim matičnim zemljama tako sigurno ne rade.Naši novopečeni kapitalisti (čitaj kapitalci) lijepo kopiraju samo ono kaj im odgovara željni brze zarade…uz prešutno odobravanje vlasti…jer im neredovito plaćaju PDV….
Ma sve je to dogovor,nitko me ne može razuvjeriti da nije. Žao mi je tih ljudi u centrima jer moraju raditi,nemaju jadni izbora bez obzira na visinu primanja.Bolje i nešto kuna nego ništa.
Slažem se da su prepušteni sami sebi,državi nije stalo.A i kad pogledamo našto su nam sveli zamlju,samo na prodajne centre.a tisuće su bačeni na ulicu u famoznoj pretvorbi.Ne mogu svi raditi u državnim službama,nismo toliko veliki.
Mislim da mi Hrvati imamo ono nešto što nam uvijek pomogne da pronađemo izlaz bez obzira koliko mali ili jadan bio. Svjestan sam položaja ali mislim da nam za sada neće biti nimalo bolje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: Garaža
« Odgovori #5 : Prosinac 08, 2009, 10:30:38 poslijepodne »
Ne samo za sada,nego za dugo,
dugo nam neče biti bolje.Budemo šetali po novim trgovačkim centrima i pasli oči.Penzioneri se budu usput grijali,tak da ušparaju.Jedino ak ne ostanu bez pentionerskih besplatnih pokaza.Bome kak je krenulo u Holdingu,moglo bi se i to dogoditi.U glavnom ne piše nam se dobro. >:(
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Garaža
« Odgovori #6 : Prosinac 09, 2009, 10:54:11 prijepodne »
.........U glavnom ne piše nam se dobro.

Zar vi tek sad to zaključujete?
Ne da nam se ne piše, nego je mnogima već grozno (a ne samo ne dobro).

Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: Garaža
« Odgovori #7 : Prosinac 09, 2009, 01:50:06 poslijepodne »
Ma skužili smo mi to i prije,ali čovjek se uvijek nada zo zadnjega. :-\
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.