Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 200321 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #780 : Studeni 09, 2012, 02:37:36 poslijepodne »
Prebjegništvo nije problem - to se mora riješiti zakonskim stvarima, ponajprije odgovorom na pitanje - je li mandat zastupnika njegov osobni ili stranački?

Ukoliko je stranački (što je i logično ukoliko je u Sabor došao sa stranačke liste), onda ne bi smjelo biti problema, jer se time omjer snaga u Saboru ne mijenja.

Samo bi nezavisni, nestranački zastupnici trebali imali pravo na promjenu stranke i ostanka u Saboru - jewr su došli tako da su glasači glasali za njih osobno, za njihovo ime i prezime, a ne stranku.

Tako bi zastupnik koji je došao u Sabor na stranačkoj listi otpadao iz saborskih klupa jer više ne služi stranci koja ga je i dovela u Sabor (obzirom on sam nije bio kandidat na glasačkom listiuću, već je nositelj liste bila stranka!), stranka njegovo mjesto nadopunjuje novim zastupnikom i sve 5. No u hrvatskom političkom čušpajzu i napoju nikada nije bilo pameti, pa se i takove stvari dešavaju - iako iste nikako nisu ni pozitivne ni demokratske, a najmanje moralne.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #781 : Studeni 09, 2012, 05:32:09 poslijepodne »
Prebjegništvo nije problem - to se mora riješiti zakonskim stvarima



Kak nije problem, kad je problem a ja sam i govorio o zakonskim rješenjima i da se to zakonom eliminira.
Predhodno sam govorio o prebjegu jedne cijele stranke i njenih svih zastupnika u našem GV.

Sve ovo što si pisao odnosilo bi se na jednog zastupnika iz neke stranke i to je u redu, ako mandat pripada stranki a on prebjegne oduzeti mu mandat i dati novom zastupniku(sljedećem sa liste) te stranke.

Ali govorio sam o cijeloj stranci, kao što bi se pojedinačnog takvog zastupnika eliminiralo jednako tako i cijelu stranku u konkretnom mandatu ukoliko se takvo što dogodi.

A na sljedećim izborima za novi mandat neka biračima pravdaju svoje poteze.

Iako ovo nije direktno tema, posredno je jer i zbog ovakvih problema imamo recesiju i krizu, u najmanju ruku krizu vlasti a time i krizu zajednice.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2012, 05:34:36 poslijepodne Jaguar »

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #782 : Studeni 09, 2012, 05:41:54 poslijepodne »
predizborni dogovor raznih juzera u krdu raznih partija i starancica sluzi samo svrhi da stoki sitnog zuba zamuti ocnjake i obecaje im da ce
imati dovoljno sultana velecanstvenih i larinih izbora, a ni u kojem slucaju ne da nauce podici nogu povise gleznja..

zato,  imamo sulfere  u vladi slucajnog  premjera i prvog zamjenika uz  jos i vece stetocinje  u saboru koji se osim prodavanje magle  u svijetu gdje se cijeni znanje , posao, savjesnost, ti birani po nakaradi  bili bi socijalni slucajevi.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #783 : Studeni 09, 2012, 07:19:16 poslijepodne »
je li mandat zastupnika njegov osobni ili stranački?
To je rešeno v "Slučaju Brdek"- to je nijova osobna... stvar. Tak je i sad Vlatka odnesla mandat HSPa v... nekam drugam i ona penzinerka jednak.

Kak kokošji rep- kak veter pune tak i on stoji.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #784 : Studeni 09, 2012, 09:49:27 poslijepodne »
Kak nije problem, kad je problem a ja sam i govorio o zakonskim rješenjima i da se to zakonom eliminira.

Pa rekoh - nije problem AKO SE RIJEŠI ZAKONSKI (što nije jednako izjavi da to KONKRETNO SADA NIJE PROBLEM. Jer očito je.

Predhodno sam govorio o prebjegu jedne cijele stranke i njenih svih zastupnika u našem GV.

Pa iskreno, nisam preveč u tom lokal-politikantstvu, a niti me isto baš i preveč zanima, no mislim si da ak je riječ o cijeloj stranci, znači da je to i politika te stranke i da to nije izjednačivo sa potezima pojedinaca koji se ponašaju kontra stranačke stege i politike.

To je rešeno v "Slučaju Brdek"- to je nijova osobna... stvar.

To i je ono kaj je loše.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2012, 09:50:58 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Recesija
« Odgovori #785 : Studeni 10, 2012, 10:41:50 prijepodne »
je li mandat zastupnika njegov osobni ili stranački?
To je rešeno v "Slučaju Brdek"- to je nijova osobna... stvar. Tak je i sad Vlatka odnesla mandat HSPa v... nekam drugam i ona penzinerka jednak.

Kak kokošji rep- kak veter pune tak i on stoji.

Za razliku od tebe one ipak misle svojom glavom, jesi li ikada tako razmišljao? Jednopartijski sustav više ne postoji, jedino u tvojoj futavoj glavi. Kokodačeš o prelasku Vlatke Pejak, a ne spominješ razloge. Cijelo vodstvo je dalo ostavke jer se nisu slagali s politikom koju je počeo voditi Srb. Sroljo futavi već mi je puk kuki tvog klepetanja. Daj se prvo informiraj prije nego pišeš o nečemu. U svakoj temi pametuješ i sudiš, jadniče jadni...

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #786 : Studeni 10, 2012, 11:21:55 prijepodne »
Motokultivator je dobar za kultiviranje! ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #787 : Studeni 10, 2012, 12:24:06 poslijepodne »
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #788 : Studeni 18, 2012, 09:44:34 poslijepodne »
Puna podrška Vilimu Ribiću u suprotstavljanju vladinim mjerama štednje
 Na konferenciji za tisak 13.11. Vilim Ribić je u ime Matice sindikata ukazao na činjenicu da se iz krize ne može izaći mjerama štednje koje predlaže vlada. Kao mjere za izlazak iz krize naveo je 'štampanje novca' i promjenu tečajne politike (devalvaciju kune) - upravo za te mjere zalaže se i naša stranka.
...To je neistinita izjava jer oni nama ne daju božićnice zato da bi se mogli zaduživati, jer ako nama ne daju božićnice, onda će održati kreditni rejting. A zašto im treba kreditni rejting? Da bi se mogli iznova zaduživati, vrlo jednostavno ... ti ljudi lupetaju.
 Država treba potaknuti proizvodnju, investicijski ciklus... ne smije smanjivati potrošnju građana zato jer je to ekonomski štetno i ako je to tako onda država jednostavno mora stvorit novce. Tko može stvorit novce? Ja kad sam zadužen u svojoj obitelji ne mogu naštampat sebi novce, ali država to može napravit i to je preporuka svih umnih ljudi. Jučer je Milanović rekao da će biti 5 godina stagnacije, da je to rekla Angela Merkel. Kakva je to politika koja se miri s 5 godina stagnacije. Zašto se miri s time? Zato što neće iskoristiti instrumente koje ima na raspolaganju, neće štampat novce, neće mijenjat tečaj i onda imate problem koji imate.
http://s-p.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=286:puna-podrska-vilimu-ribicu-u-suprotstavljanju-vladinim-mjerama-stednje&catid=57:naslovnica
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #789 : Prosinac 24, 2012, 07:51:49 poslijepodne »
Unatoč rejtingu 'smeće' Irska ekonomija raste, no rade upravo suprotno od hrvatske Vlade
 Irci su, unatoč krizi, nastavili ulagati u obrazovanje, dok hrvatska Vlada 'kreše' sve izdatke za te svrhe, uključujući i plaće profesora i nastavnika.
...Irci su unatoč krizi nastavili ulagati u obrazovanje
Irska je jedna od tri članice eurozone koje su zatražile financijsku pomoć, ali je u reorganizaciji svoje privrede napredovala znatno više u odnosu na druge dvije zemlje, Portugal i Grčku.
Zanimljivo je da je to uspjela čineći upravo suprotnog od onoga što radi hrvatska Vlada, koja je u samo godinu dana mandata zemlju također uspjela dotjerati do statusa 'smeća', prema rejting agenciji S&P.
Irci su naime, unatoč krizi nastavili ulagati u obrazovanje, dok hrvatska Vlada 'kreše' sve izdatke za tu svrhu, uključujući plaće nastavnika i profesora. Irsku ekonomiju spasila su i ranija ulaganja u visokotehnološku proizvodnju. Dok su hravtske vlade ulagale u ceste, Irci su novac trošili na širenje moderne informatičke infrastrukture što je privuklo strane IT kompanije.
- Kada je Intel razmišljao o dolasku u Irsku, tražili smo državu s prihvatljivim poreskim sustavom, obrazovanom radnom snagom, poticajima za ulaganjima te kvalitetnom mrežom obrazovnih institucija s kojima bi smo mogli surađivati, rekli su u toj kompaniji koja i u krizi cijelu Europu pokriva iz svog irskog središta. U toj su zemlji pronašli upravo ono čega u Hrvatskoj ni dan danas nema.
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/74249-unatoc-rejtingu-smece-irska-ekonomija-raste-no-rade-upravo-suprotno-od-hrvatske-vlade.html

Italija pred izborima: 'Pao' Mario Monti, Berlusconi najavljuje povratak
 Monti je svoju ostavku predao na kratkom sastanku u predsjedničkoj palači ubrzo nakon što je parlament usvojio proračun njegove vlade za 2013. godinu.
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/74165-italija-pred-izborima-pao-mario-monti-berlusconi-najavljuje-povratak.html

Berlusconi najavio mogućnost napuštanja eura
 Ako Njemačka ne prihvati da ECB mora biti stvarna središnja banka, ako se ne smanje kamate, bit ćemo prisiljeni napustiti euro i vratiti se vlastitoj valuti kako bismo bili konkurentni, rekao je Silvio Berlusconi.
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/73907-berlusconi-najavio-mogucnost-napustanja-eura.html
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #790 : Veljača 04, 2013, 10:02:00 poslijepodne »
Pouke Islanda: pustiti banke u stečaj
 I dok se zemlje koje su se prije nekoliko godina našle u vrtlogu globalne financijske krize teškom mukom rješavaju problema, izgleda da je građanima Islanda to pošlo za rukom.
 Zbog teške financijske i bankarske krize, Island se prije nekoliko godina nalazio u teškom gospodarskom položaju, za mnoge čak i  težem nego Grčka. Danas je Island velikom brzinom na putu oporavka. Kako je uspio ovaj preokret, objašnjava u razgovoru za Deutsche Welle islandski predsjednik Olafur Ragnar Grimsson.

 Prije nekoliko godina Island se nalazio u teškom gospodarskom položaju. Danas Vašoj zemlji ide mnogo bolje. U čemu je tajna ovog uspjeha?
 Postoje dva glavna razloga zašto se Island nalazi na putu ka oporavku, s rastućim gospodarstvom i padom nezaposlenosti. Kao prvo smo mi na samom početku shvatili da se ne radi samo o financijskoj i gospodarskoj krizi nego o dubokoj političkoj, socijalnoj pa može se reći i krizi čitavog pravnog sustava. Zbog toga smo u svim ovim sektorima pokrenuli temeljne reforme. Htjeli smo postići više pravednosti i promijeniti mehanizme donošenja odluka. U ostalim dijelovima Europe se na krizu gleda isključivo kao gospodarsku krizu. I drugo: mi se nismo držali dosadašnjih ustaljenih recepata za izlazak iz krize.
 
 To se prije svega odnosi na činjenicu da se niste bavili spašavanjem banaka?
 Točno. Mi smo banke pustili da odu u stečaj. Ja sam se uvijek pitao: zašto se ponašamo  kao da su banke svete krave gospodarstva? Što banke razlikuje od ostalih poduzeća, recimo iz sektora telekomunikacije ili transporta? To su sve privatna poduzeća i ako kao takva rade greške, onda ih treba pustiti da odu u stečaj. U protivnom se bankarima šalje signal da mogu raditi što ih je volja. Ako su uspješni, žive kao bubrezi u loju, ako su neuspješni, porezni obveznici plaćaju za njihove greške.
 Mi smo osim toga uveli kontrolu prometa kapitala. I jer nam je jako stalo do našeg socijalnog sustava, nismo proveli mjere štednje na koje su prisiljene zemlje Europske unije. Prije nekoliko godina su nas europski čelnici žestoko kritizirali zbog našeg kursa ali sada je vidljivo da se Island oporavlja mnogo brže.

No Island je ipak iznimka: jako mala zemlja koja osim toga sama odlučuje o svojoj valuti jer se ne nalazi u sustavu eura.
 Svakako je bila od velike koristi činjenica da smo mogli devalvirati našu krunu. To je bilo jako važno.
 ...Što se zapravo dogodilo s islandskim bankama?
 One su propale i otišle u stečaj. To, ponavljam, nije ništa neuobičajeno i kod ostalih poduzeća se događa stalno. Mi smo osnovali nove banke kako bi servisirali islandsko gospodarstvo. Nikada mi nije bilo jasno zbog čega bi banke u jednom modernom, globalnom društvu morale uživati specijalan status.
 Hoće li Island pristupiti Europskoj uniji i zoni eura?
 O tom pitanju se na Islandu već neko vrijeme raspravlja. I uglavnom je velika većina građana protiv. Kada su naše banke propale, neko smo vrijeme mislili da bi nam bilo lakše da smo članica Europske unije. Danas znamo da to nije istina.
 Pogledajte malo sjevernu Europu: Grenland, Island, Velika Britanija, Norveška, Danska i Švedska. Niti jedna od ovih zemalja nije uvela euro. Većina se odlučila za zasebno rješenje i danas im je bolje nego drugima.
http://www.dw.de/pouke-islanda-pustiti-banke-u-ste%C4%8Daj/a-16564277

Nizozemska nacionalizirala još jednu banku
 Zbog velikih gubitaka na tržištu nekretnina, posebice u Španjolskoj, Nizozemska je nacionalizirala četvrtu najveću banku u toj zemlji .
 Nizozemska je nacionalizirala SNS Reaal, četvrtu najveću banku u toj zemlji, zbog velikih gubitaka na tržištu nekretnina, posebice u Španjolskoj.
 Jeroen Dijsselbloem, nizozemski ministar financija, na tiskovnoj konferenciji u petak objavio je odluku o nacionalizaciji banke i rekao kako je sada "SNS Reaal u potpunosti u vlasništvu nizozemske države", kako javlja javlja FT.
 Izvršni direktor SNS Reaala, Ronald Latenstein, šef financija i predsjednik Uprave su podnijeli ostavke. Iz banke je objavljeno da "nisu mogli preuzeti odgovornost za scenarij nacionalizacije".
 Ministar financija Jeroen Dijsselbloem u priopćenju je istaknuo da je "uzeo u obzir sve alternative koje uključuju privatne ulagače", ali da nije našao niti jednog koji bi mogao jamčiti stabilnost nizozemskog bankarskog sustava.
 Budući da je i ABN Amro također u rukama države nakon nacionalizacije 2009, sada imamo dvije od četiri strateški važne nizozemske banke u državnom vlasništvu. SNS Reeal bila je previše važna da bi bankrotirala, a Europska komisija blokirala je plan dokapitalizacije nizozemske bankarske i osiguravajuće grupe SNS.
 Nizozemska je članica eurozone, a ministar financija Dijsselbloem nedavno je imenovan predsjedateljem vijeća ministara financija eurozone.
 Sredstva poreza neće se koristiti za financiranje nacionalizacije, ali će ići ravno u trezor, rekao je Dijsselbloem. U suprotnom troškovi bi bili viši nego da je banka SNS Reaal bankrotirala.
http://www.h-alter.org/vijesti/europa-regija/nizozemska-nacionalizirala-jos-jednu-banku
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #791 : Veljača 04, 2013, 10:28:02 poslijepodne »
@kunti

lijepo je to sto zbori islandski predsjednik, ali usporediti sa slucajem hrvatske to ne ide.

naime, usporedba sa ijednom imalo uredjenom zemljom, uljudbenim drustvom je nemoguce.. jer ovaj hrvatski nakradani sistem koji je doveden do savrsenstva je samo gubljenje vremene i mazanje ociju smrklima..

umjesto bilo kakvog kopiranja , uspredbe, za pocetak bilo bi itekako korisno da hrvatski gradjani kada pola dana izgube cekajuci u redu bilo u drzavnim uredima, lokalnim, gradskim, da kad dodju na red pred blentavim birokratom koji od prvog dana zaposlenja po vezi nije nauicio ama bas nista, da bar moze kod njega kupiti ako nista drugo onaj jebeni biljeg , vec da ne mora trcati do kioska 500 metara udaljenog i onda ko mladi majmun ponovno  cekati u redu da to preda kretenu na drugoj strani pulta.

eto,mali pomak, koji hrvate kosta godisnje milijardu sati i jos vise kuna..

pusti ti island, nisu hrvati islandjani, niti ce biti na tom levelu za par slijedecih stoljeca.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #792 : Veljača 04, 2013, 11:59:52 poslijepodne »
da kad dodju na red pred blentavim birokratom koji od prvog dana zaposlenja po vezi nije nauicio ama bas nista,
Kak ni, njofra, kak ni?
Lepo piše na vrate "Radno vreme sos stranke, ukorak i patak, od-do" a nutre nje šest se stisnulo v male kancelarije veličine Brenine gač na kave (a ni gablec( ni kaflec))- vele, još ti nije gotovo parip iako je prošlo mesečnica dana- ono žvagu, legalizacija, ludnica.
I posle "dvojke" okarenem se i u vrata blenem telečin očin, znam da sam bio naišo u "neproizvodni dan", ali ne piše na vrata nit "kafenisanje" u ponedeonik, sprijedu i čeprdac. I sad ako me prepoznaju ima da dobijem još mesec dana "nagradno" "okašnjenja".
Legalizacija je, * ga..., ono, ludnica, gužva...
AUDIO: Pizzerija se osvećuje Ministarstvu uprave
Na snimci se može čuti audio-skeč na kojem netko iz Ministarstva uprave želi naručiti pizzu preko telefona, no da bi to napravio treba dugo čekati na liniji, trpiti da ga prebacuju s jednog 'stručnjaka' na drugog, samo da bi saznao da mora cijelih sat vremena čekati naručeno.
A gde je pecat ?!
Mica ubica
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #793 : Veljača 17, 2013, 12:56:48 prijepodne »
'Cijela Hrvatska će postati veliko gradilište, a nezaposlenost i vanjski dug posve će nestati'
 Republiku Hrvatsku ćemo podijeliti na pet regija, donijeti planove, te pokrenuti velik broj investicija za što će biti potrebna ogromna građevinska operativa. Tvornice bačene u stečaj ponovno ćemo aktivirati, a tisuće radnika vratiti na posao, što će dovesti do rasta BDP-a od 20 posto u roku od deset godina – ističe između ostalog mr. Hromin Sturm.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/78652-cijela-hrvatska-ce-postati-veliko-gradiliste-a-nezaposlenost-i-vanjski-dug-posve-ce-nestati.html

I, odeeee on... A ni povedal kak.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gradilišta na svakom koraku zahvaljujući krizi
« Odgovori #794 : Ožujak 31, 2013, 10:53:24 poslijepodne »
Gradilišta na svakom koraku zahvaljujući krizi
 U klasičnu štednju više očito nitko ne vjeruje. Kamate na pologe se toliko niske da ne pokrivaju ni stopu inflacije. Stoga ne čudi da je ulaganje u nekretnine sve popularnije.
 Usprkos, za ovo doba godine, izuzetno niskim temperaturama, Laura Lammel svakodnevno od ranog jutra obilazi svoja gradilišta. Gradi se i dalje, ignorira se kiša i snijeg, jer mušterije čekaju. A njih je sve više. U doba niskih kamata gradnja je "IN" i za mnogo jedini ispravan način da se trenutno uloži novac.
http://www.dw.de/gradilišta-na-svakom-koraku-zahvaljujući-krizi/a-16700510

Srbija ukida RTV pretplatu zbog krize
 Vučić je obavijestio one koji sudjeluju u pisanju zakona o elektronskim medijima da pretplatu treba ukinuti i da ne treba uvoditi nove namete građanima, već da će se Javni servis financirati iz proračuna dok se ne pronađe bolje rješenje. Još preostaje rješavanje pitanja nezavisnosti uređivačke politike RTS i RTV.
http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/82885-srbija-ukida-rtv-pretplatu-zbog-krize.html

I Hrvacka!
Samo se sad bu zval "žbljflj harač"...
I ni komunalna naknada nek porez na nekretnine, teri je isti, samo se drugač zove (nije govno nego se pas posr`a, (a isto košta)), a more se zvati i "kurta na murte v momentu sreče".

TKO JE BLIŽE CIPRU? 26 Ožujak 2013
 'Dok Srbija izlazi iz krize Hrvatska sve dublje tone: Zato jer Milanovićeva Vlada i ne zna da ne zna!'
U Srbiji su napravili politiku razvoja, pa su otvorili stotinjak tvornica u kojima radi od 500 do 600 ljudi. Zamislite što bi za Hrvatsku značilo deset, a ne stotinu tvornica sa po pet stotina zaposlenih! Mi smo daleko od toga jer Hrvatska vlada još nije ni ustanovila u čemu griješi – ističe dr. Ljubo Jurčić.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/82519-dok-srbija-izlazi-iz-krize-hrvatska-sve-dublje-tone-zato-jer-milanoviceva-vlada-i-ne-zna-da-ne-zna.html
wwwg tablice