Autor Tema: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?  (Posjeta: 18560 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #15 : Prosinac 12, 2011, 01:48:36 poslijepodne »
Žali Bože truda raspravljati s tobom o zakonima, granicama, kvotama, duhanu i svemu vezanom uz to.

Ja znam da bi ti raspravljao hipotetski- Ja tu govorim o sadašnjem stanju, postojećim problemima i postojećim zakonima.

A ne da se zmišljaju što bi bilo kad bi bilo ako bi bilo.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #16 : Prosinac 12, 2011, 03:35:10 poslijepodne »
Je, je ti si uvijek u pravu ... sve znaš i u sve se kužiš ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #17 : Prosinac 13, 2011, 10:35:35 prijepodne »
Je, je ti si uvijek u pravu ...

Čuj ako baš ništa ne kažeš konkretno gdje sam u krvi- onda se zaključak nameće sam po sebi.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #18 : Prosinac 13, 2011, 01:58:21 poslijepodne »
Je, je ti si uvijek u pravu ...

Čuj ako baš ništa ne kažeš konkretno gdje sam u krvi- onda se zaključak nameće sam po sebi.


... da ti opet napišem, nije isto da li neki Mujo, Haso ili Nusret, provatno kupuje neki proizvod u Hrvatskoj i prevoze ga u Bosnu.  Ako taj isti proizvod kupuje neka bosanska tvrtka, (da ti sad ne navodim opet međudržavne sporazume) cijena same robe i usluga itd neće biti iste. (mada bi se po tebi to moralo poklapati.)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #19 : Prosinac 13, 2011, 02:24:18 poslijepodne »
... da ti opet napišem, nije isto da li neki Mujo, Haso ili Nusret, provatno kupuje neki proizvod u Hrvatskoj i prevoze ga u Bosnu.

Ako neki Mujo kupuje cigarete i nosi ih u Bosnu privatno i ne prijavi na granici to se najčešće ne prijavljuje te je ilegalno.
Da prijavi sve legalno onda mora dobiti povrat hrvatskog PDV-a (nisam siguran za hrvatske trošarine dali dobije natrag) te onda mora plačati sva davanja u Bosni -te po novim carinama puno skuplje nego do sada.
U to slučaju njemu je još gore nego u slučaju da Haso D.o.o. kupuje cigarete (lagalno).

Ali Haso nije bitan- bitan je organizirani uvoz/izvoz u velikim kolčinama koji će lokalno distribuirati proizvode.

Citat:
  Ako taj isti proizvod kupuje neka bosanska tvrtka, (da ti sad ne navodim opet međudržavne sporazume) cijena same robe i usluga itd neće biti iste. (mada bi se po tebi to moralo poklapati.)

Ako Haso D.O.O. kupuje cigarete i uvozi ih u Bosnu - to je biznis jer ne kupuje za svoje potrebe nego masovno i to je bitno za hrvatski izvoz.

Tada plača veču carinu jer međudržavni sporazum između Hrvatske i BiH i između EU i BIH govori da će mo onda kada uđemo u EU dobiti nove više carine za uvoz u BIH jer je tako definirano međudržavnim sporazumima.


Upravo je to problem- ulaskom u EU mijenjaju se međudržavni sporazumi i Hrvatska gubi povoljniju poziciju u odnosu na proizvođaće iz EU i za uvoz hrvatskih cigareta će se morati plačati više carine.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #20 : Prosinac 13, 2011, 04:39:23 poslijepodne »
Prihvatio se cigareta ko pijan plota. Nisam napisao da se šverca preko granice nego da se legalno posluje. Razlika u kupovini privatno i preko firme je sasvim drugačija. Točka ! (Nemoj nas opet zamarati s švercom duhana preko granice !)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #21 : Prosinac 13, 2011, 08:59:18 poslijepodne »
Opet ti napominjem da nije isto kad neki Mujo kupuje npr.  stroj u Hrvatskoj i privatno ga uvozi u Bosnu i na to plača porez carinu itd ... a drugo je kad postoje ugovori, sporazumi između dviju zemalja o međusobnoj trgovini.

Citat:
  Ako taj isti proizvod kupuje neka bosanska tvrtka, (da ti sad ne navodim opet međudržavne sporazume) cijena same robe i usluga itd neće biti iste. (mada bi se po tebi to moralo poklapati.)

Ako Haso D.O.O. kupuje cigarete i uvozi ih u Bosnu - to je biznis jer ne kupuje za svoje potrebe nego masovno i to je bitno za hrvatski izvoz.

Tada plača veču carinu jer međudržavni sporazum između Hrvatske i BiH i između EU i BIH govori da će mo onda kada uđemo u EU dobiti nove više carine za uvoz u BIH jer je tako definirano međudržavnim sporazumima.


Upravo je to problem- ulaskom u EU mijenjaju se međudržavni sporazumi i Hrvatska gubi povoljniju poziciju u odnosu na proizvođaće iz EU i za uvoz hrvatskih cigareta će se morati plačati više carine.

Jel to ima veze z sporazumom RH-BIH il EU-BIH ?
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #22 : Prosinac 13, 2011, 09:14:39 poslijepodne »
RH - BiH     ..... sad još samo čekam da počne pisati o švercu rakije (brlje), a onda spomene trošarine i ostale namete ... Bilaj je novootkriveni talent za ekonomiju.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #23 : Prosinac 13, 2011, 09:19:22 poslijepodne »
Ne mrli.

Onda..?
Jel to za nas spregovarala E-mumija il naša Vlada?
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #24 : Prosinac 13, 2011, 09:22:55 poslijepodne »
ne gudi stalno po iste žice ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #25 : Prosinac 14, 2011, 12:09:30 poslijepodne »
Prihvatio se cigareta ko pijan plota.
Ja govorim o konkretnim stvarima na koje će imati negativni utjecaj ulazak u EU.
Šteta što tebi konkretni problemi hrvatsih firmi nisu u prioritetu.
Citat:
Nisam napisao da se šverca preko granice nego da se legalno posluje.
Ti si sam počeo govoriti o švercu:
I samim tim će pasti i ilegalno tržište cigareta u Hrvtaskoj, s cigaretama iz te obje zemlje...
Daj se malo dogovori a ne malo legalno malo ilegalno.

Ja govorim samo o legalnom izvozu kompanija koje izvoze i distribuiraju cigarete kojima sada za BiH trošak skače 17,5% odnosno za Srbiju 54%
nakon što Hrvatska uđe u EU.

Bilaj

  • Gost
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #26 : Prosinac 14, 2011, 12:15:03 poslijepodne »
Jel to ima veze z sporazumom RH-BIH il EU-BIH ?

Ja vas sada ne kužim.
Jel znate da ulaskom Hrvatske u EU suspendiraju se ugovori postojeći ugovori između Hrvatske i BiH (ne svi nego konkretno za carine za kanditore i proizvođače duhana) te se uvode ugovori koji su dogovoreni između EU i BIH.

Nema više dogovora između o carinama između Hrvatske i BiH nego se sada treba dogovoriti između EU i BiH.
Sadašnji ugovori nama idu na štetu. Zato će kanditori i proizvođaći duhana doživjeti pad.
Da Hrvatska ostane na istoj razini onda moraju neki sektori profitirati- koji su to?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #27 : Prosinac 14, 2011, 01:26:17 poslijepodne »
Sadašnji ugovori nama idu na štetu. Zato će kanditori i proizvođaći duhana doživjeti pad.
Ne kužim. Sadašnji ugovori su nam štetni? A budući? Budu nam bolji? Ak budu bolji, onda kaj se jadate? Onda nema pada, nego bu rast.  :-\

Ak budu lošiji, onda ovi sadašnji nam nisu štetni, neg su dobri.

Kaj sad?

Bilaj

  • Gost
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #28 : Prosinac 14, 2011, 03:31:29 poslijepodne »
Ne kužim. Sadašnji ugovori su nam štetni?

Sadašnji ugovor između EU i BiH koji će se na nas primjeniti kada uđemo u uniju je štetan za Hrvatsku
- odnosno nije toliko dobar koliko je bio dobar ugovor koji je na današnji dan u primjeni između RH i BIH.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta?
« Odgovori #29 : Prosinac 14, 2011, 03:58:13 poslijepodne »
Ja govorim samo o legalnom izvozu kompanija koje izvoze i distribuiraju cigarete kojima sada za BiH trošak skače 17,5% odnosno za Srbiju 54% nakon što Hrvatska uđe u EU[/b].

daj malo to pojasni ... stimaulira se izvoz na sve strane se radi da se postotak izvoza poveća, a s druge, lupaju se dodatni nameti izvoznicima (barem po tebi). Nisi baš vjerodostojan.

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.