Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 149445 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #270 : Prosinac 12, 2011, 09:31:54 prijepodne »

Glupo je ne prihvatit priliku i uvjete za bolji život pojedinca, pa i naroda, ali kad se nakaj tak jako nudi, kad se o tome kokodače na sva usta, a sve u superlativima, ja sam radije oprezan!
Ne vjerujem, jer me tome uči životno iskustvo! Odmah se sjetim one poslovice „ Čuvaj se Danajaca i kad darove nose“.
A nama se darovi jako nude !!
Ne treba tu uniju niti zanemariti i sasvim je odbijati, ali ti mi postaješ već pomalo neozbiljan sa svojim primjedbama jer mislim da si dobro razumio smisao ali se praviš grbav.


nista se hrvatima ne nudi , vec se oni trebaju potruditi..

u ovoj cijeloj prici, iako sam veliki pristasa europske ideje,  i iz razloga da se rijesimo balkanske kaljuze, u koju mi itekako dobro pristajemo i nosimo ponosno titulu regionalnog lidera, smeta me europsko dirigiranje regionalnu suradnju hrvatskoj , pomoc juznim susjedima, a manje se stite nacionalni interesi...

mi danas nemama politicara koji bi definitvno slijedio europsku ideju, a da mu pogled ne ide prema jugu bivse drzavne zajednice..u vrhu hrvatske politike zbrajaju se odurno milijuni i milijarde koje ce doci iz fondova eu,  ali oni nemaju ideje niti znanja da i oni trebaju nesto dati toj europi.. pravog interesa prema promjenama u glavama, dijelima , nema , niti  se biti takoko dugo dok u vrhu politicke vlasti pozicionirani su sinovi i kceri raznih komunistickih vladara zivota i smrti , ili njihovih obozavatelja..

put u europu je jedan projekt buducnosti koji nece biti bezbrizan,  kojem iz hrvatske perspektive nema alternative.u buducoj europskoj hrvatskoj bit ce nezadovoljnih slojeva domoljuba tipa braca mamici, bandica , raznih  uglednih hrvatskih ganstera sibicarskog kapaciteta,masi prodavaca magle, i  mnogih koji vjeruju nakon pristupa sve njihove kvalitete u stilu kako ga se nemoze malo platiti za njegov nerad , primitivizam,  neznanje , lijenost , netko bi to trebao i dalje  placati.

svi oni koji zele, znaju svoj posao, uz mnogo osobne incijative , truda, imat ce buducnost za sebe i svoju djecu..

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #271 : Prosinac 12, 2011, 09:32:04 prijepodne »
Citat:
A glede te cijene koju plačamo... cijena koja je vjerojatno puno veća? A mi je ne znamo? Onda kak sad? Ne znamo je, ali znamo da je prevelika? To je malo puno kritike za nekaj kaj ne znamo, kaj misliš? Ak znaš, onda navedi jer inače su to samo priče i propaganda.

Ne treba iznositi nikakve posebne argumente za potvrdu vjerodostojnosti kritike. Banke su sanirane našim novcem, da bi nakon toga bile prodane. Oduzima nam se suverenitet za koji smo nedavno vodili rat, uvode se nova pravila i propisi koji nas stavljaju u dužnički  (robovski) odnos prema „drugim“ narodima, ma sve je već objašnjeno , pravo ti je rekao Sledgehammer.
Na temelju svih tih „sitnica“ i propagande , kak ti veliš, najviše će profitirati naši rodoljubi koji su si već u samim počecima osigurali siguran posao u raznim evropskim službama, a sve u svrhu da nama osiguraju Bolju budućnost.
Glupo je ne prihvatit priliku i uvjete za bolji život pojedinca, pa i naroda, ali kad se nakaj tak jako nudi, kad se o tome kokodače na sva usta, a sve u superlativima, ja sam radije oprezan!
Ne vjerujem, jer me tome uči životno iskustvo! Odmah se sjetim one poslovice „ Čuvaj se Danajaca i kad darove nose“.
A nama se darovi jako nude !!
Ne treba tu uniju niti zanemariti i sasvim je odbijati, ali ti mi postaješ već pomalo neozbiljan sa svojim primjedbama jer mislim da si dobro razumio smisao ali se praviš grbav.
Grbav? Hahaha!  :D
Počel si i ti koristiti tu jeftinu populističku retoriku koju i Sleđ koristi. Ili ti je samo krivo kaj sam ti svratio pažnju za umetanje citata?

No nema veze.

Glupo je pluvati po nečem, a ne poznavati argumente. A ti čim pišeš da je cijena "vjerojatno puno veća", ja se pitam - veća od čega? I pitam se zakaj je samo vjerojatno? Kaj si nesiguran? Očito nisi kad tvrdiš da tebi ne treba iznositi "posebne argumente za potvrdu vjerodostojnosti kritike". Zašto onda "vjerojatno"? I kaj si onda time rekel? Niš.

I ovo u vezi s bankama: kaj to ima veze sa EU? Brkaš. To smo mi sami (Hrvatska vlada) prodali strancima. A da nismo strancima nego Hrvatima, kaj misliš da bi nam bilo bolje? Ili bi nas na isti način pljačkali ko i ovi, ili bi zbankrotirali, banke bi se morale zatvoriti i ljudi bi ostali bez posla. Kao da bi hrvatski vlasnik gledal nacionalne interese? Gledal bi samo svoj đep, i tu je istina. Bilo bi sve isto ko i s Rajićem i "njegovom" mljekarom. I čije je to sad?

Da je tadašnja vlada (ili pak u dogovoru ili zajedno sa prethodnom) napravila loše kaj je to prodala strancima, to je neupitno. Ali za to sad kriviti EU, to je skroz besmisleno.

A za dužnički odnos prema drugim državama smo si opet sami krivi. Ko nas tjera u dugove? EU? Kaj su oni za sve krivi?

Meni izgleda da se ovdje za sve krivi EU. Još malo pa bu EU kriv ak vam žena ne bu dala. A onaj koji vam je pričal da bumo u EU imali raj na zemlji, taj vas je isto zlagal. Ko vam je kriv kaj slušate samo ili one koji vam pričaju lijepe bajke di ste vi prinčevi u njima, ili one koji po svemu pljuju i kojima su svi drugi krivi, samo ne mi sami.

Činjenica je da bi u EU imali veliko otvoreno tržište i na nama je to iskoristiti. Problem je samo u tome kaj mi nemamo industriju koja bi to mogla iskoristiti, nemamo tolko robe da ju eksportiramo u EU, a drugi to imaju. Znači bolje su pripremljeni i tu je naš problem. Imamo loše karte, tak da je to sad na početku malo nefer. U lošoj smo poziciji. Ali i tu smo si opet sami krivi. Nismo investirali gdje smo trebali nego smo se zajebavali, jer smo mislili da bumo se mogli i dalje tak na komunistički način zajebavati i drkat kurac ko u Jugi. Umjesto da radimo, mi bi s 55 ili prije u penziju, ili neku branilačku penziju, ili posel na državnim jaslicama, noge na stol i bol te kita. A kuću bi šteli imati. I auto, bar malo veći od susjedovog. Samo delati - to nam nekak baš i nejde.

Rješenje u svemu je rad, ali eficijentan rad. Da zasučemo rukave mogli bi se sami izvuči iz krize, ne bi nam trebal EU za ništa, ali ovak moramo nać nekog ko je kriv za našu situaciju. I to je sigurno EU. Naravno.  ::)

Pitam se pitam, jel imamo uopće izbora? Nisam ni ja baš uvjeren da je ulazak u EU baš dobro za Hrvatsku, ak bu referendum vjerojatno bum bil protiv, ali kaj onda? Kak se mi mislimo kraj tolko korupcije, kriminala i bijede izvući iz govana? Pa mi sve više tonemo, kak da se iščupamo? EU nas ne bu isčupal iz govana ak uđemo u EU, ali mislim da bi mogli imati nove mogućnosti.

No ovak ili onak sve je na nama. I toga me je najviše strah.

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #272 : Prosinac 12, 2011, 09:54:02 prijepodne »
Problem je samo u tome kaj mi nemamo industriju koja bi to mogla iskoristiti, nemamo tolko robe da ju eksportiramo u EU, a drugi to imaju. Znači bolje su pripremljeni i tu je naš problem. Imamo loše karte, tak da je to sad na početku malo nefer. U lošoj smo poziciji.

Treba se ugledati na ameriku i japan.
Oni kada su bili u lošijoj poziciji onda su dizali barijere i ponašali se protekcionistički a kada su postale gospodarske velesile onda se inzistira na slobodnom tržištu.

Kada je netko u lošijoj poziciji onda ne juri na otvoreno tržište jer se zna da će tamo izgubiti.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #273 : Prosinac 12, 2011, 10:02:35 prijepodne »
Citat:
BobRock

Imamo loše karte

Treba napraviti auzmiš i tarke ponovno promiješati, pravi problemi tek dolaze, a Kukuriku koalicija u svom programu nudi tek sitne preinake sustava koji je donio te probleme. Sudeći po programu kojeg su predstavili, oni neće riješiti veliku zaduženost kao ni nezaposlenost, jer sve domaće aktivnosti i dalje namjeravaju financirati stranim novcem. Oni će, dakle, državu voditi jednako kao i dosadašnja vlast, osim ako nemaju neki tajni program kojeg dosad nikome nisu predstavili ni pokazali. Najbolje mi je bilo ponasanje KUKURIKU ekipe  vezano za pregovore sa EU. Većina je ako se ne varam tada tvrdila da nema šanse da se pregovori zavrse do lipnja, žestoko su podmetali, nametali neke druge prioritete i slč...drugim riječima politički igrokaz na štetu koga drugoga nego građana.
Sada svi zajedno slave kao da su se svi zalagali da pregovori uspiju. A svatko tko ima pamćenje dulje od kokoši znaju da nije bilo tako.
Veli moj stari da nije rješenje izlaska iz krize u novom zaduživanju već domaćim novcem financirati domaću proizvodnju....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #274 : Prosinac 12, 2011, 10:22:35 prijepodne »
E vidiš sad nisi grbav, sve si lijepo napisal i sa time se slažem!!
Toga se i ja bojim. Bojim se nas samih, a sve ono o čemu sam pisao , napravili smo baš sve sami.
 
Nismo morali tako napraviti ali jesmo. I znaš, bojim se onog skrivenog , za kaj vjerujem da je napravljeno ali to sada nije moguće znati.
 
No kad saznamo , biojim se i pomisliti.....
 
 
 
Za kritiku u vezi posta ne brini, nisam je na to imun, a zakaj bi bil!! :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #275 : Prosinac 12, 2011, 11:34:31 prijepodne »
E vidiš sad nisi grbav, sve si lijepo napisal i sa time se slažem!!
Sve stvar tvog tumačenja. Ak ti ne paše kaj ja pišem, ili nedaj Bože, ako te kritiziram, onda ja ispadam grbav. No nije to baš tak. Nis ja sad niš drugačiji neg prije. I tad i sad sjedim uspravno.
Citat:
Toga se i ja bojim. Bojim se nas samih, a sve ono o čemu sam pisao , napravili smo baš sve sami.
 
Nismo morali tako napraviti ali jesmo. I znaš, bojim se onog skrivenog , za kaj vjerujem da je napravljeno ali to sada nije moguće znati.
 
No kad saznamo , biojim se i pomisliti.....
Eto vidiš. Bojiš se nepoznatog. Ne znaš! Ne znam ni ja, ali ja sam otvoren ka novom. Idem više sa znatiželjom nego sa strahom. I ne padam na neku bezveznu anti EU demagogiju sa primitivnom retorikom koja zasljepljuje narodne mase. Nemoj ni ti, nedaj se manipulirati lijepim riječima, poluistinitim informacijama i slikovito emocionalnim "objašnjenjima". Samo pljuvat po nečem a ne sagledati i drugu stranu je previše neobjektivo. Ja bih to nazvao manipulacijom, tak da bi se trebal braniti protiv manipulacije, čak kada vodi i u dobrom smjeru.
Citat:
Za kritiku u vezi posta ne brini, nisam je na to imun, a zakaj bi bil!! :)
Znači priznaješ da sam pogodil? Ko prizna pol mu se prašta.  ;)  ;D

A glede EU - sad smo već skoro sve nepovoljnosti ulaska u EU pokupili. Sad bi mogli pokupiti i koju prednost. A tu vjerujem da ih ima.
Treba napraviti auzmiš i tarke ponovno promiješati, pravi problemi tek dolaze, a Kukuriku koalicija u svom programu nudi tek sitne preinake sustava koji je donio te probleme.
To bi, služeći se tvojom analogijom značilo revoluciju, vračanje u socijalizam. Ili diktaturu. Ili nekaj još novijeg. E to baš neće moći. Ak tih 200 familija ima najveći dio Hrvatske u svojim rukama teško da bu se to promijenilo. Te karte su već razdijeljene. Nemojmo se zavaravat i previše očekivati da bu došla neka "pravica" i to sve popravila. Šteta je napravljena, s time se moramo pogoditi. Jedino kaj moremo je ostatak karata u špilu još jedanput, ali ovaj put pošteno promiješat. To ne bu promijenilo jaku poziciju ovih drugih, ali barem bu drugim igračima dalo mogućnost jedne fer igre, tak da sposobniji ima šanse dobro proć.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #276 : Prosinac 12, 2011, 05:04:05 poslijepodne »
Citat:
Eto vidiš. Bojiš se nepoznatog. Ne znaš! Ne znam ni ja, ali ja sam otvoren ka novom. Idem više sa znatiželjom nego sa strahom. I ne padam na neku bezveznu anti EU demagogiju sa primitivnom retorikom koja zasljepljuje narodne mase. Nemoj ni ti, nedaj se manipulirati lijepim riječima, poluistinitim informacijama i slikovito emocionalnim "objašnjenjima". Samo pljuvat po nečem a ne sagledati i drugu stranu je previše neobjektivo. Ja bih to nazvao manipulacijom, tak da bi se trebal braniti protiv manipulacije, čak kada vodi i u dobrom smjeru.

 Upravo tako, ne dam se manipulirati lijepim riječima niti za niti protiv, a upravo se ne dam manipulirati ni tebi. Ti još imaš na sreću vremena za sagledati sve strane, doživjeti razočaranja, laži i prevare od naših političara, a bome i od stranih.
 
Ja priznajem , polako gubim i vrijeme i strpljenje! Oguglao sam na sva lijepa obećanja, darove u celofanu od komunista, a bome i od ovih naših  današnjih. Od kad sam krenul u zanat, tam krajem '60-ih pa do danas, stalno slušam obećanja kak bude bolje, još samo ovo, još samo ono. O komunizmu je sada već deplasirano ponavljati, ali od '91 čekam isto to bolje vrijeme.
Na kraju ostaje samo svijest da svi lažu, varaju ovaj narod kad god stignu, a mi tonemo sve dublje i dublje. Znam da to ne možeš razumjeti i shvatiti da i hoćeš ali ja više ne vjerujem. U to sam se uvjerio ,ali ne mogu trpjeti pomisao da tome nema kraja i da djeci ne ostavljamo ništa dobro!
 
Sve si krivo napisal i nemoj mi imputirati ono kaj ti možda misliš!
 
Prvo nespretno sam se izrazil,pa popravljam, nisam imun da me nitko ne smije kritizirati u vezi postova, dapače i ja pogriješim kao i ostali. Pa ako sam zavrijedio kritiku, dapače, to sam mislio.
A drugo ne stavljaj mi u usta žal za komunizmom i revolucijom za povrat komunizmu. Ne plačem za tim. Ali treba kritizirati ponašanje i kritički djelovati na ono kaj smatramo da nije u redu. Jedan od načina su izbori,a drugi je upravo ovaj medij kojim se koristimo.
E vidiš , ti već sad govoriš da je šteta napravljena i da si tih dvjestotinjak obitelji slaže kak im paše. To boli, jer su to radili sve do sad,dok si ti vjerujem bil još mali,a rade i dalje.
Jedino kaj mogu , mogu kritizirati pa možda mlađi, a tu si vjerujem i ti , ipak povjeruju da se nekaj možda more popraviti. Ako svi šute ,a šute to nije dobro, jer šutnja je odobravanje.
 
Ne nemam iluzije da mogu sam puno promijeniti,ali izražavam svoje nezadovoljstvo, barem to!
.
« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2011, 05:29:29 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #277 : Prosinac 12, 2011, 09:12:49 poslijepodne »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #278 : Prosinac 12, 2011, 10:25:35 poslijepodne »
Da se razmemo. Nemam nisch proti nikjednoga naroda niti zemle. Proputoval sem pol sveta i segdek sem videl sega i sechega. Imel sem i profesionalnih i ekonomskih uspehov segdek tak da ovo kaj bum rekel nima nikakve veze s eventualnim loschim iskustvima ili "straha od nepoznatog".

Zakaj nas evroplani ocheju k sebe? Iz istog razloga zakaj nas vech 1300 let ocheju.

Kaj bumo mi dobili? Trzhischte - am vech se od njih kupujemo skoro se a tak i tak im nimamo kaj prodavati osim vode i drugih prirodnih bogatstvov kaj moremo i sad.

Bumo mogli iti vun delat? Malo zutra. Oni kaj buju mogli, a to su mahom obrazovani i struchni ljudi, moreju i sad. Jedini kaj si vani nebi mogli najti ni najslabesche plachenog posla su naschi politichari, zato su i navalili tolko na tu EU nebili se dochepali Brisela :)

Ocheju naschu vodu, zemlu i prirodna bogatstva.

Kakva je to samo birokratska maschinerija, tera pojma o stajnu stvari na terenu nima, kaj se i vidi da im je pred nosom pol derzhav otischlo v bankrot da nigdo ni ni trepnul osim svojemi okicami. I sad isto tak nemaju pojma kak da se to se razreschi. Buju nametali poreze i raznorazna pravila o zakrivlenosti banana i okruglosti jabuk, ko kaj smije i nesmije sijati, zheti, saditi, brati i tak dale. Iz povesti nam je videti da si takove tvorevine ke su z jenoga centra schtele se kontrolerati su neslavno propale u muci i jadu vechine gradjanstva.

Buduchnost je u malim uredjenim zemljama a na u megadrzhavama poput SSSR-a USA-a i EU-e v terima je birokracija postala preglomazna, samoj  sebi svrha, te se pod patronatom kapitala, korporacija i bankara ustolichila ko nova vladajucha kasta.

Od koga su Baroso, van Rumpoy i ostali birokrati zebrani, komu su odgovorni i chiju volu sprovodiju? Od nikoga, nikomu i zna se.

Na konto probijanja duga buju se dochepali prava nad prirodnim resursima ter ih buju iskorischtavali za svoju korist.

V iduchih dvajst let nam buju naselili milion socijalnih sluchajeva i useljenikov ze svojih bivschih kolonija da si napraviju mesta doma za sebe. I tak bumo za dve generacije postali beskucnici i manjina v svoje zemle. Pardon, nebu vische bila nascha. Schvabama je drugach, njih je puno i treba im lebensrauma. Nas je premalo i jednostavno se bumo razvodnili i nestali.

Selektinim porezom na nekretnine budu malo po malo razvlastili Hrvate i potisnuli sa svih atraktivnih delova zemle.

Osobno sem videl, ne v jedne zemle v Europe i Sveta, de su ljudi morali prodati dedovinu jer nisu mogli plachati poreza na hizhu jer su im v susedstvu bogatuni naredili vile pak je i njiove hizhe vrednost narasla ali s njum i porez teri obichni radnik chak ni s dobrom plachom ni mogel platiti.

I v Rimu Rimljanima bilo dobro, ali mi nismi bili rimljani nek barbari ili josch lepsche sclavi.

I v Franackom carstvu je Frankima bilo dobro, ali smo mi bili ilirci.

I v Otomanskom je carstvu Turkom bilo dobro, ali smo mi bili raja.

I v Austro-Ugarske je Austrougrima bilo dobro, ali mi nismo bili ni Oesterreicheri ni Madjari.

Tak bu i v EUrope dobro za Europlane, a sakomu je jasno da se to na nas ne odnosi.

Najbolschi put v buduchnost je na osnovama Dubrovachke republike: zadrzhati svoju slobodo teru smo nakon tulikih let tak teschko stekli, narediti lustraciju i pozatvarati lopove, narediti mostove pram Kinezov, Indijcov, Rusov pa i Europejcov i posvetiti se zaschtiti Eko okolischa, proizvodnji zdrave hrane, turizmu i znanosti.

Kak vu onoj prichi o darovima, gda je Bogek sakomu narodu podaril nekakov talent. Kak su Hrvati zakesneli ni im imal kaj za dati.
Sejeno, mu je bilo zhal pak je rekel: "Dal vam bum najlepschi dio Zemle kaj sem si chuval za se." I tak vevo i denes chetiri miliona bedakov nas zhivi na najlepschem delu Sveta i nezna kaj bi.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #279 : Prosinac 12, 2011, 11:29:35 poslijepodne »
Upravo tako, ne dam se manipulirati lijepim riječima niti za niti protiv, a upravo se ne dam manipulirati ni tebi.
E sad mi je stvarno žal ak misliš da ja tebe oću manipulirati. Ne znam kak si dobio taj dojam.  :-\
Citat:
Znam da to ne možeš razumjeti i shvatiti da i hoćeš ali ja više ne vjerujem.
Sad me još i podcjenjuješ. To nije lijepo. Mogu ja to shvatiti, imam izuzetno dobru sposobnost empatije.
Citat:
Sve si krivo napisal i nemoj mi imputirati ono kaj ti možda misliš!
Uf! Sad sam još i skroz sve krivo napisal! Kaj sad? Kak to?  ???
Citat:
A drugo ne stavljaj mi u usta žal za komunizmom i revolucijom za povrat komunizmu.
Ne kužim kak sad dolaziš do toga? Ja nis ni riječju, a bogme nis niti na trenutak pomislil da ti žališ za komunizmom. Bar ne u ovom postu, zato ne znam kaj ti je? Da nisi popil malo previše one tvoje spešl kave?
Citat:
Ako svi šute ,a šute to nije dobro, jer šutnja je odobravanje.
Ne nemam iluzije da mogu sam puno promijeniti,ali izražavam svoje nezadovoljstvo, barem to!
Ma to stoji! Slažem se 100%, samo sad nakon 20 godina je malo prekasno očekivati čuda. Sad nam je Hrvatska u totalnom k...u! Sad više nema smisla plakati za tim kaj je bilo. Treba učiniti najbolje kaj se u ovoj situaciji može.

Ljuti me samo kad neki kao kritiku ovoj vladi iznose da nisu tim 200tinjak familijama oduzeli imovinu stečenu u ratu. Ko još vjeruje da bu se to dogodilo taj bu se jaaaako razočaral. Ja bi da se to dogodi, ali ne vidim šanse za to, zato se time nitimalo ne zamaram. I zato bi i svima bilo zdravije da se time ne zamarate jer se bumo svi opet razočarali. Treba gledati naprijed i malđoj generaciji pružiti što got bolje uvjete za život. I uvjeren sam da je to moguće, treba samo htjeti i treba raditi. Pa Švabe su poslije WW2 imale puno goru situaciju, kaj ne? I gdje su poslije došli? Ma i Japanci nam mogu biti primjer.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #280 : Prosinac 13, 2011, 07:36:09 prijepodne »
Citat:
Sad me još i podcjenjuješ. To nije lijepo. Mogu ja to shvatiti, imam izuzetno dobru sposobnost empatije.

 
Ni govora, ne podcjenjujem te. Pogotovo ne kao osobu koju ne poznam dovoljno dobro.
 
Na to mislim kad uspoređujem svoje životno iskustvo  i godine provedene u sistemu prije '91. Mislim da si ti puno mlađi od mene i da to čini razliku na koju ja mislim kad kažem da ne možeš shvatiti.
 
Citat:
Ne kužim kak sad dolaziš do toga? Ja nis ni riječju, a bogme nis niti na trenutak pomislil da ti žališ za komunizmom. Bar ne u ovom postu, zato ne znam kaj ti je? Da nisi popil malo previše one tvoje spešl kave?
 

 Možda sam krivo shvatil ?
 
Kak veli "Peri Deri" u svojoj pjesmi , " nema veze bum popravil"..... :)
 
Ali kaj se kave tiće , poziv vrijedi.
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2011, 07:38:21 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #281 : Prosinac 13, 2011, 01:24:48 poslijepodne »
Našel sam jedan vrlo interesantan članak:

9. prosinac 2011: Dan kad je Njemačka konačno pokorila Europu!

Kratak izvod (jako slikovito  ;D):

Hrvatska je potpisala ulazak u europsku zajednicu, u trenutku kad se ona suštinski mijenja. Zapravo, uopće ne znamo u što ulazimo, mogli bismo ovaj put doista s pravom, i to ovaj put bez eurofobnih primisli, reći da ulazimo kao guske u maglu, no u ovom trenutku nijedna članica nije u ništa jasnijem položaju. Znaju samo da bi put unatrag, barem u ovom trenutku, bio mnogo skuplji od puta unaprijed, koji će od svih tražiti bezuvjetnu financijsku disciplinu, mogli bismo reći - germanizaciju poslovanja. Kao da smo se prijavili za ljetni kamp, a završili u školskom internatu, gdje za svaku pogrešku slijede šibe ili klečanje na kukuruzu. Čekali smo desetljeće nosa priljepljenog na europski izlog slatkiša, a zateći ćemo se kako peremo suđe u europskom restoranu da bismo otplatili ono što smo već pojeli.

Ova zadnja rečenica je izvrsna, točno pogodila u sridu! Svaka čast!

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #282 : Prosinac 13, 2011, 09:29:51 poslijepodne »
Tek smo izašli iz Jugoslavije pa odmah u neku drugu tvorevinu
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #283 : Prosinac 13, 2011, 10:07:43 poslijepodne »
Ma,mislim da mi nemamo niš protiv eunije (efikasno  ;D ) osim kaj se osečamo ko "identificirani, locirani, uhičeni, transferirani i deportirani v EU".

Ovo "tvorevina" znači da "kandiše"?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #284 : Prosinac 14, 2011, 09:44:12 poslijepodne »
Jel znate da ulaskom Hrvatske u EU ...

Sadašnji ugovor između EU i BiH koji će se na nas primjeniti kada uđemo u uniju je štetan za Hrvatsku
- odnosno nije toliko dobar koliko je bio dobar ugovor koji je na današnji dan u primjeni između RH i BIH.

To su se zgleda dokončali EU i BIH a mi uletavamo v, za nas, novi režim kak pijanec v bertiju i prvo kaj bumo videli po otpirajnu vrat je šaka v nos.
I štokrlin prek pleč.

A kakova nam je karina z Čajnum (EU-PRC)?
Jel su oni dobri pušači z malum karinum?
Da se ti cigarilosi lepo elegantno skuče nekam v nekakovo selo v Čajne...3-4 milje duš...
wwwg tablice