Svakidašnje teme > Čušpajz

Kaj ima za jesti....??

<< < (2/4) > >>

Nino_vg:
Ak imaš dobre zube nemoraš ju ni rezat, zemeš i glođeš!

shaka zulu:
E,mlačan,sad sem se setil čega se nismo dodeli na starem forumu.
Tere fele domače testenine znaš?

Mlačanin:
E moj kunta! Ipak si mislim da si pre mload da bi znal,  kak se reže šunka, a pogotovo špekervuršt.
Jesi li gda bil vu sinokoše po celi doan, komorci sunce,žega….
Z košare si mogel tam ob devete vure još malo popiti mrzlo kiselo mleko, a potle??
Šunka je bila tak trda i slona da ti je mom prisela, a špek je bil tak masni da ti je se lice bilo masno ,kak se most scejala potebe.
Joj kad se setim……,a denes moji p…uni od klincov,  nećeju jesti salomu će je doma z nožem narežem.
A kak je tek somerica dobra bila, onak kak široćkum nakvacana.

I se ono kaj je ostalo i ni bili dobro,se se pojelo na vozu do doma,jer gload ne pita,a mesto žvakaće gume smo kožu od špeka žvokali . Samo nisi mogel balone delati,ha ha ha. ;) ;) ;)

Bum moajku pital da se spomine kak je tiesto dielala,znom da je navek delala onak....od oka, ni niš zapisano bilo ,osim v glove.

shaka zulu:
To sem i štel povedati,šunka i meso-sernica si nisu ni prijateli a kamoli kaj drugo,za se drugo tu je noš.Se kaj je tejne od 5 milimetri ne računam šunkum.Šunku tak odrezanu nemreš potle ni rezati z nožem po tajneru nek čop v ruku,žnjum v zube i nateži i rasteži.
Rekel je moj kum da spod tri lete ni pršuta,za tri lete šunku nemreš ni prepoznati.Mene je najbola da ni do kraja suva,da se tek počela sušiti,da je znutra mefka i črlena.
Paprika.
K nje.Na frtale zrezana,kruva ni ni treba.

Ne moraju mam biti recepti,mislil sem onak opčenito testenina.
Rezanci.
Komeš se domače testenin.Za juvu.

Široki rezanci.
Il krpice.Za perklec,krpice zeljem,z tropom...

Mlinci.
(Paluvi.) Dušu dali za živačko.Mene pašeju i solo,"suvi,z ruke" ;)

Koseki.
Valjušci,testo za knegline.Slivami,tropom,masni...

kuntakinte:
Gledim nekakove reklame i vidim;

"Palenta
instant
kukuruzna krupica
žganci
3 minute kuhanja"

Kak se dugo kuvaju (kuruzni) žganci i kak?

Od čega se dela trop?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju