Autor Tema: Kupovina stanova i državni krediti  (Posjeta: 8397 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kupovina stanova i državni krediti
« Odgovori #15 : Ožujak 01, 2010, 10:17:30 prijepodne »
Ak bi ta državna banka s tim nekim jako niskim kamatama mogla preživjeti, onda joj niko ne bi mogao ništa reć. Najvažnije bi bilo da može pokriti svoje troškove i investitoru - državi - pružiti neku minimalnu zaradu. Time je konkurentna, i bez državne pomoći.
Ja vjerujem da bi to bilo moguće.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kupovina stanova i državni krediti
« Odgovori #16 : Ožujak 01, 2010, 10:32:03 prijepodne »
Ak bi ta državna banka s tim nekim jako niskim kamatama mogla preživjeti, onda joj niko ne bi mogao ništa reć. Najvažnije bi bilo da može pokriti svoje troškove i investitoru - državi - pružiti neku minimalnu zaradu. Time je konkurentna, i bez državne pomoći.
Ja vjerujem da bi to bilo moguće.

Pa ako preživljavaju u svojim matičnim zemljama, i zarađuju daleko više negoli ijedna od "naših" poslovnih banaka sa tim debelim kamatama, znači da se može (jer je bilo koja hrvatska banka pravi bankarski patuljak u usporedbi sa velikim bankama vani, i po kapitalu i po zaradi, i po svemu...).

Austrijske banke su - kada sam gledao pred par godina zadnji puta - imale efektivnu kamatu na stambene kredite ispod 2%, dok kod nas ne idu ispod 8%, znači zarada je 4x veća, a kupovna moć je skoro 4x manja...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kupovina stanova i državni krediti
« Odgovori #17 : Ožujak 01, 2010, 11:16:20 prijepodne »
Ne znam tko im to ovdje može reći , iako bi trebalo.
Sumnjam da bi i poslušali jer ionako rade što hoće.Narod je na žalost prisiljen uzimati i plaćati takove lihvarske kamate ( barem oni koji to moraju iz bilo kojih razloga).
Država izgleda nema snage (sumnjam da nema znanja ) da povede gospodarstvo bilo kuda osim u krug iz kojeg nema izlaza.
Ne mogu sebe nikako uvjeriti da u saboru sjede sve same neznalice i poslušnici i da su svi bedaki koji baš ništa ne znaju.
Mora biti neki jači razlog ovakvom stanju
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Kupovina stanova i državni krediti
« Odgovori #18 : Ožujak 01, 2010, 12:45:52 poslijepodne »
I da slažem se da bi subvenciju trebalo davati i za gradnju kuća a ne samo za kupnju stanova.

Ne daje se subvencija za stan, nego kredit.
Subvencija je bespovratna pomoć, a kredit vratis i to sa kamatama.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kupovina stanova i državni krediti
« Odgovori #19 : Ožujak 01, 2010, 01:34:35 poslijepodne »
Mora biti neki jači razlog ovakvom stanju

Pa jači razlog je u tome što država ovisi o tim poslovnim bankama i tako ustvari pokazuje tko je gazda u ovoj zemlji, pa im se i iz te perspektive ne usuđuje zamjeriti, mada bi da ima imalo muda mogla okrenuti situacioju u svoju korist. No dok imamo političare koji idu linijom manjeg otpora i kojima je golub na grani vredniji od vrapca u ruci, ne treba se nadati boljitku.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Kupovina stanova i državni krediti
« Odgovori #20 : Ožujak 02, 2010, 10:26:39 prijepodne »
jel tko gledao otvoreno.
Kažu da je bilo svašta tamo ali nisam ništa vidio a i nema na web stranicama ?!