Autor Tema: Venezuela:...cijene snižene, menadžeri uhićeni, ljudi pohrlili u kupovinu  (Posjeta: 7019 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Venezuela: vojska po naredbi predsjednika Madura upala u lanac trgovina - cijene snižene, menadžeri uhićeni, ljudi pohrlili u kupovinu
Nesvakidašnja vijest stiže danas iz Venezuele, kako prenosi Reuters, predsjednik Nicolas Maduro naredio je "okupaciju" lanca trgovina koji prodaju elektroničku robu i druge proizvode, ističući kako su "cijene previsoke".
..."Radimo ovo za dobrobit nacije", istaknuo je Maduro te rekao kako bogati biznismeni i desničarska politička opozicija poduprijeta od strane SAD-a, vodi "ekonomski rat" protiv socijalističke vlade.
..."Naredio sam da se ovaj lanac trgovina odmah okupira i da se proizvodi ponude narodu po prihvatljivim fer cijenama - za sve proizvode. Ima da ništa ne ostane u skladištima... Pročešljati ćemo ovako cijelu zemlju u narednim danima. Ova pljačka naroda mora prestati", istaknuo je Maduro, sugerirajući kako je ovo tek početak direktne akcije protiv prodajnih lanaca koji, prema mišljenju predsjednika, potkradaju narod svojim visokim cijenama.
...Maduro se ovim potezom, naročito ako se oni nastave i kada je riječ o drugim prodajnim lancima, stavio u direktnu konfrontaciju s kapitalističkom klasom koja je u Venezueli još uvijek poprilično snažna.
...Vaši komentari: (14)
*Čovjek iz radničke klase (vozač autobusa), uvijek je bolji izbor. Znao je Hugo koga predložiti za nasljednika.
*Kad covjek dode na vlast i nije korumpiran, nikome duzan, a tezi socijalnoj pravednosti to je za narod bog na zemlji. Nazalost malo ih je ali svaka cast izuzetcima. Zivo Maduro i njegove ideje i da se umnoze po svjetu!!!
*Maduro je ljudina.
Kod nas se to neće sigurno dogoditi. Nad našim trgovačkim lancima bdiju anđeli iz Banskih dvora, čuvari kapitalističkih zakona te čitav represivni aparat "pravne države", a ako treba pomoći će im i vojska.
http://www.advance.hr/vijesti/venezuela-vojska-po-naredbi-predsjednika-madura-upala-u-lanac-trgovina-cijene-snizene-menadzeri-uhiceni-ljudi-pohrlili-u-kupovinu/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Venezuela:...cijene snižene, menadžeri uhićeni, ljudi pohrlili u kupovinu
« Odgovori #1 : Studeni 10, 2013, 05:51:13 poslijepodne »
Na žalost, mi smo prekilav, preglup, preegoističan narod koji nema ni muda ni morala shvatiti da nije njegovo samo ono iza vrata na kojima je pločica sa njegovim prezimenom, nego je njegovo i sve u državi što se financira njegovim novcem kao poreznog obveznika. Tu glupost, potpomognutu razjednjenošću koje politički krugovi stalno uvaljuju i potenciraju raskol i nejedinstvo u narodu, teško će pobijediti bilo koji opravdan cilj, a upravo to priželjkuju i toga su svjesni oni koji rade na štetu naroda. Kada raja bude cvilila i tulila od muke, neimaštine i jada, onda će možda nešto poduzeti, ali i to će onda ostati samo na razini pokušaja, jer će biti prekasno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”