Autor Tema: TKO JE VESNA PUSIĆ ???  (Posjeta: 12116 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #30 : Prosinac 25, 2009, 08:55:05 prijepodne »
Ne trebate razglabati o Pusički kada nije ozbiljan kandidat i nema nikakve šanse da bude predsjednik RH.

To je točno, ali svejedno mislim da građane treba upoznati s time tko se sve usuđuje kandidirati za predsjednika države.

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #31 : Prosinac 25, 2009, 11:08:46 prijepodne »
Kad u političkoj kampanji zainteresirani sudionici i agitatori nemaju što reći o svome kandidatu ili kandidatkinji kako bi ga istaknuli, pohvalili i preporučili nego svoj javni govor koriste kako bi pljunuli, obijedili, ocrnili, omalovažili i ponizili kandidata ili kandidatkinju koju ne kane podržati onda je bjelodano da zapravo nemaju što pametno i korisno ni reći niti napisati i da im nije stalo da pobijedi najbolji ili najbolja nego da politički prostor zagade svojom malodušnošću, mržnjom ili lažima. To je odlika jadnika, jalnika i ljudi bez karaktera.
Ovakav sam "film" već gledao u studenome 2007. godine i osjetio na vlastitoj koži kako razni gmizavci i ljigavci svoju sreću doživljavaju na uniženju drugih. Pa ma što to značilo, koliko god to koštalo i kako god to besmisleno i neutemeljeno bilo.
Ne pada mi na pamet braniti Vesnu Pusić od njenih kritičara. Osobito anonimusa. Mnogo mi je relevantnije to što o njoj govore ljudi s imenom i prezimenom koji nešto znače u ljudskom i intelektualnom smislu, poput Miljenka Jergovića, Zlatka Galla, Tomislava Klauškog, Slavka Goldsteina, Jasmine Popović, Borisa Pavelića, Anite Malenice, Mirjane Krizmanić ili Ivana Šibera. S kojima se ne morate slagati ali koje imate po čemu i zašto poštovati.
Nitko nikoga ne tjera da u nedjelju glasuje za Vesnu Pusić. Zato nas prestanite maltretirati svojim paskvilama o tome tko je i što bio čiji djed i sličnim bedastoćama od kojih je većina bezbroj puta bila demantirana. Nismo maloumni i znat ćemo sami prosuditi kome ćemo dati svoj glas.
Neka Božić unese svjetlo ljubavi svima pa i nešto srama onima koji ga dočekuju i ispraćaju snujući drugima zlo i naopako.

U zdravlju i veselju!

Goran Beus Richembergh

Tur

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #32 : Prosinac 25, 2009, 11:54:00 prijepodne »
Kad u političkoj kampanji zainteresirani sudionici i agitatori nemaju što reći o svome kandidatu ili kandidatkinji kako bi ga istaknuli, pohvalili i preporučili nego svoj javni govor koriste kako bi pljunuli, obijedili, ocrnili, omalovažili i ponizili kandidata ili kandidatkinju koju ne kane podržati onda je bjelodano da zapravo nemaju što pametno i korisno ni reći niti napisati i da im nije stalo da pobijedi najbolji ili najbolja nego da politički prostor zagade svojom malodušnošću, mržnjom ili lažima. To je odlika jadnika, jalnika i ljudi bez karaktera.
Ovakav sam "film" već gledao u studenome 2007. godine i osjetio na vlastitoj koži kako razni gmizavci i ljigavci svoju sreću doživljavaju na uniženju drugih. Pa ma što to značilo, koliko god to koštalo i kako god to besmisleno i neutemeljeno bilo.
Ne pada mi na pamet braniti Vesnu Pusić od njenih kritičara. Osobito anonimusa. Mnogo mi je relevantnije to što o njoj govore ljudi s imenom i prezimenom koji nešto znače u ljudskom i intelektualnom smislu, poput Miljenka Jergovića, Zlatka Galla, Tomislava Klauškog, Slavka Goldsteina, Jasmine Popović, Borisa Pavelića, Anite Malenice, Mirjane Krizmanić ili Ivana Šibera. S kojima se ne morate slagati ali koje imate po čemu i zašto poštovati.
Nitko nikoga ne tjera da u nedjelju glasuje za Vesnu Pusić. Zato nas prestanite maltretirati svojim paskvilama o tome tko je i što bio čiji djed i sličnim bedastoćama od kojih je većina bezbroj puta bila demantirana. Nismo maloumni i znat ćemo sami prosuditi kome ćemo dati svoj glas.
Neka Božić unese svjetlo ljubavi svima pa i nešto srama onima koji ga dočekuju i ispraćaju snujući drugima zlo i naopako.

U zdravlju i veselju!

Goran Beus Richembergh

Gospodine Beus forum je mjesto gdje bi svi trebali imati mogućnost izraziti svoje mišljenje. Otkuda Vam pravo i pomisliti na to da bi Vi mogli odlučivati o čemu čemo ovdje pisati? Ljudi će prekosutra odlučiti sami, upravo tako. No to ne znači da ne treba govoriti o izborima ili kandidatima, a govoriti znači iznositi i dobre i loše strane potencijalnih predsjednika. Napisali smo nekoliko istina o Vesni Pusić koje se vama očito ne sviđaju. Demantirati ih ne možete pa krećete sa vrijeđanjem forumaša (masturbatora?).

Pitam se bi li ovako žustro reagirali da smo slično napisali za Andriju Hebranga ili nekog drugog kandidata?

Sve najbolje i Vama za Božić i novu 2010. uz puno mira i Božjeg blagoslova!
« Zadnja izmjena: Prosinac 25, 2009, 12:00:31 poslijepodne Tur »

hornet34

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #33 : Prosinac 25, 2009, 02:13:29 poslijepodne »
Dobar odgovor Tur...GBR mi liči na velečasnog koji se obraća stadu koje je malo ošlo stranputicom...

plemenitashica

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #34 : Prosinac 25, 2009, 03:04:43 poslijepodne »
......GBR mi liči na velečasnog koji se obraća stadu koje je malo ošlo stranputicom...
Zašto ne? Pa on poznaje gđu Vesnu jako dobro jer je njezin vrlo blizak suradnik.
A s obzirom da njega cijenim kao političara našeg kraja, štujem ga kao zastupnika u Saboru, vjerujem da čini dobru stvar za Turopolje, zašto ne bih njegovo mišljenje o „njegovom“ kandidatu bilo itekako prihvatljivo?

Ne možemo svi osobno poznavati svakog kandidata. Poštujem i prihvaćam mišljenja meni bliskih ljudi koji surađuju sa kandidatom i pokušavaju mi (nama ovdje na forumu) objasniti i prenijeti njihove misli, ideje, rad.

Zašto se i ostali bliski suradnici nisu udostojili napisati koju riječ o ponekom kandidatu.
Svi ostali (osim Muhe možda, ali to je možda) pišu „svoje“ spoznaje ali samo na osnovu pročitanoga, negdje su čuli, i na taj način grade mišljenje pred izbor.
Zašto nisu napisali? Ljudi, poznajem Hebranga, Ožbolt, Primorca…. Itd.
Nisu, jer se ustručavaju, da ne velim srame ako ih i poznaju osobno.

I još – GBR je naveo vrlo pametne glave s kojima se uglavnom slažem kad ih čitam ili slušam, vrlo često kopiram:

Mnogo mi je relevantnije to što o njoj govore ljudi s imenom i prezimenom koji nešto znače u ljudskom i intelektualnom smislu, poput Miljenka Jergovića, Zlatka Galla, Tomislava Klauškog, Slavka Goldsteina, Jasmine Popović, Borisa Pavelića, Anite Malenice, Mirjane Krizmanić ili Ivana Šibera. S kojima se ne morate slagati ali koje imate po čemu i zašto poštovati.“

@ GBR Odličan post.

Offline daisy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 31
  • Karma: +0/-0
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #35 : Prosinac 25, 2009, 03:59:36 poslijepodne »
O Vesni Pusić i njezinom životopisu ne znam mnogo, pa se u te rasprave neću upuštati.

Ali ne mogu ne primijetiti da mi ovaj tekst, preuzet sa foruma, koji vrvi masovno i onako odokativno polijepljenim etiketama tipa "pravaški renegat", "orjunaš", "promicateljica ljudoižderskog liberal - kapitalizma", "jugoidni apatridi", "grobar hrvatske države", "američki politički laboratorij, "jugorestauratorski režim" i ostali, silno miriše na one tragikomične izvještaje koji su se 70-ih i 80-ih godina mogli slušati na Radio Tirani u emisijama na hrvatskom jeziku.

Kao balavci smo ih slušali i smijali se tim novokomponiranim kovanicama koje su u isti pakleni koš trpale Ruse, Jugoslavene, Amerikance, sve zapadnjake redom i ostale koji su - navodno - toj sirotoj izoliranoj državici "na čelu sa Enverom Hoxom, radili o glavi.

A onda su došle devedesete i sve se u trenu okrenulo. Albanija je polako ali sigurno izlazila iz mraka u kojem je do tada živjela, a mi smo u njega iz godine u godinu sve više tonuli. I ona ista komična terminologija sa Radio Tirane postala je naša svakodnevna stvarnost kojoj se višeuopće nismo smijali. A sad vidim da je još ima i da mnogima još nije izašla iz glava.

Elem, na stranu terminologija, neka mi netko odgovori na pitanje kako to da da se i o ostalim predsjedničkim kandidatima nije objavilo nešto slilčno? Kaj se jedino Pusićke boje? Pa nije valjda da su svi ostali male bebe prema njoj? Ooooo, pa to nešto govori...

Točkice, svaka čast, potpisujem! Vesne Pusić boje se svi oni koji se busaju u domoljublje, dok istovremeno tu svetinju nesmiljeno kradu i svejedno im im što će biti s budućim generacijama, pa i njihovom djecom.  Boje se oni koji doma tuku žene ili je tretiraju kao smeće, kao i oni koji misle da žena nema što raditi u politici. Boje se oni koji ne znaju što bi s Bosnom, osim da pred svake izbore podijele par milijuna kuna našeg novca za glasove mrtvih. Boje  se i oni koji vode politiku "danas vi nama, sutra ćemo mi vama", zbog čega već gotovo 20 godina i imamo istu politiku. Boje se "sljepci" koji "nepodobnim" skupinama", poput homoseksualaca ne bi dali nikakvo pravo glasa i da mogu za njih bi napravili novi Jasenovac. Da ne nabrajam dalje, ali mnogi se boje glasa razuma, civiliziranosti, obrazovanosti, jasnih ideja i ciljeva jer...onda bi možda nešto morali mijenjati u svojim jadnim malim životima.

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #36 : Prosinac 25, 2009, 07:37:45 poslijepodne »
Kad netko, makar i onaj koji pod imenom goveda želi valjda unaprijed da mu se oprosti što i funkcionira tako, namelje hrpu budalaština, osobito šovinističkih i antisemitskih paskvila, pljuvačina s ulice ili bolesnih uvreda, onda je čist gubitak vremena objašnjavati i ispravljati jednu po jednu. To je kao da krenete plast sijena premještati premećući slamku po slamku. Da ne bih.

A vi si Tur ne umišljajte da ste prototip forumaša jer većina sudionika ovoga foruma iznosi činjenice ili s njima polemizira unoseći i iznoseći svoje stavove, nerijetko i političke, što je posve legitimno, kako bi rasprava imala smisla, polazne stavove i pravac kretanja.
Vi definitivno postovima poput ovoga sami sebe svrstavate u onu skupinu kojoj pripada i notorni Radiković. Vama do rasprave nije stalo nego svoje frustracije liječite provalama bijesa i blata po drugima. E pa kad je već tako ne prodavajte tu bozu da bih ja imao ili mogao odlučivati tko će tu i kako pisati nego stisnite zube kad zaradite i dobijete verbalnu pljusku.

A da ne bi bilo zabune, neću vam prešutjeti niti ako budete hračkali po Hebrangu (ako se na to odlučite). Jer ga, kao jedan od njegovih istaknutijih oponenata u parlamentu, poznajem zasigurno bolje od vas. To jest čovjek kojega, po mome sudu, valja politički onemogućiti, odnosno maknuti iz politike jer u njoj čini štetu ali zasigurno ne bih dozvolio da se po njemu pljuje ispod političkoga pojasa jer sam upoznao i neke druge, posve ljudske aspekte njegove ličnosti koje zaslužuju poštovanje, veće od onoga načelnoga prema svakoj ljudskoj osobi.

To što vam Vesna Pusić ide na ganglije - to je dobra vijest.

GBR
« Zadnja izmjena: Prosinac 25, 2009, 07:44:20 poslijepodne Goran Beus Richembergh »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #37 : Prosinac 25, 2009, 08:41:23 poslijepodne »
Kad u političkoj kampanji zainteresirani sudionici i agitatori nemaju što reći o svome kandidatu ili kandidatkinji kako bi ga istaknuli, pohvalili i preporučili

Pa ja nemam svog kandidata, jer ne stanujem niti u jednoj stranci. Moj kandidat je još uvijek nepoznat, mada neki imaju veće, a neki manje šanse. Mislim da smo kroz mnoge ovdje navode u ovoj i ostalim predizbornim temama rekli neke stvari o maltene svakome od kandidata, i ja sam rekao dosta toga. Zašto se većinom bavimo baš Vesnom Pusić, krivi ste i Vi, jer ste nam najbliži kao lokal-političar kojeg poznajemo, ali ste istodobno i bliski suradnik Vesne Pusić, pa je to nekako došlo samo po sebi. Iako sam Vesnu više gledao kroz prizmu njezinih prijašnjih (ne)uspjeha u koalicijskoj Vladi 4 godine - imali smo što doživjeti, i to sam i napisao. Žal mi je ako Vam to ne ide pod kapu, no ona sama nije Vas pitala kako bi se trebala ponašati i što nas, stoku sitna zuba, uopće zanima. Jer je bjelodano da Vesna ne smatra da je naše mišljenje ikada bitno osim kada trebamo dati glas. I ne smeta ju da to bude baš njoj!

nego svoj javni govor koriste kako bi pljunuli, obijedili, ocrnili, omalovažili i ponizili kandidata ili kandidatkinju koju ne kane podržati onda je bjelodano da zapravo nemaju što pametno i korisno ni reći niti napisati i da im nije stalo da pobijedi najbolji ili najbolja nego da politički prostor zagade svojom malodušnošću, mržnjom ili lažima. To je odlika jadnika, jalnika i ljudi bez karaktera.

Pa i kritika je sastavni dio ocjene i procjene nekoga, a to svakako ne znači da nemamo što pametno reći. Često je konstruktivna kritika puno pametnija i korisnija stavka od ispraznog hvalisanja, a čemu su političari primarno skloni. I ako im se kaže nešto što im se ne sviđa, a za to su sami krivi svojim ponašanjem, stavovima i rezultatima, te svekolikim životom i riječima, onda smo mi jadnici, jalnici i bez karaktera. Mislim - svašta...

Kao političara relevantnih shvaćanja i stavova, bilo bi bolje da se ne izvlačite jeftinom demagogijom "nema se tu što reći"... jer se ima! Lagani protudokaz (ako takav postoji), u vidu protupitanja ili kratkog navoda, puno bi bili korisniji i za shvaćanje Vas, a i za shvaćanje Vesne Pusić. Jer Bandićeva retorika nema prođu.

Osobito anonimusa. Mnogo mi je relevantnije to što o njoj govore ljudi s imenom i prezimenom koji nešto znače u ljudskom i intelektualnom smislu, poput Miljenka Jergovića, Zlatka Galla, Tomislava Klauškog, Slavka Goldsteina, Jasmine Popović, Borisa Pavelića, Anite Malenice, Mirjane Krizmanić ili Ivana Šibera. S kojima se ne morate slagati ali koje imate po čemu i zašto poštovati.

Pa i vi ste došli do toga gdje jeste zahvaljujući anonimusima, a ne zahvaljujući toj eliti za koju ni sami ne znate za koga su glasali. Mnogi od njih vele lijepe stvari o svakome iz čiste kurtoazije, jer javno istupati protiv bilo koga - pogotovo ako i sami žive od javnosti i javnog mnijenja, i to izlazi u medijima - nije baš pametno.

Stoga to isto mišljenje tih "eminentnih" veličina osobno ne uzimam za ozbiljno, jer je to jedan od neinteligentnijih, bolje rečeno naivnijih poteza. Sa mnogim potezima i slovima tih novinarsko-spisateljskih veličina se osobno ne slažem, najčešće baš i u stvarima u kojima prednjači Vesna Pusić, a naivno je i smatrati da su oni glasačko tijelo nekog određenog političara samo zato jer su se o njima pozitivno izjasnili, baš kao i da se glasačkim tijelom proglašava glazbenike koji su plaćeni od nekog kandidatra da sviraju za njegovu predizbornu kampanju. I novinari i glazbenici će raditi i za crnog vraga ako treba - jer i oni rade za novac, i lova njima treba kao i svima ostalima.

Stoga, nemojte potcjenjivati anonimuse - i ja sam anonimus, što ne znači da manje vrijedim od bilo koga nabrojanog, no možda ćete sutra ovisiti baš o kojem glasu, ili glasu nekog drugog "manje vrijednog" ili "bezvrijednog" anonimusa, a nikako ne od šačice kvazi-nadintelektualaca...

Ja barem pošteno i objektivno radim svoj posao, i nikome se ne klanjam zato da bi me isti plaćao, ne radim kompromise protiv sebe, i time sam i časniji i pošteniji od onih "velikana" koji veličaju druge za lovu ispod stola, ili umiru od straha da se nekome ne zamjere, pa možda idu i protiv osobnih uvjerenja (toliko o poštenju, iliti dvoličnosti u istome).

Kada u ovom odgovoru velim "JA", mislim na sve forumaše, koji su svi redom iz razreda "anonimusa" (koji su očito i Vama postali stoka sitnog ztuba, što je o vrhunaravnoj političarki tipa Vesne Pusić odavno poznat stav...), no ti anonimusi Vas osobno dovode ili skidaju sa vlasti i položaja, baš kao i Vesnu Pusić, koja smatra da je dovoljno pametna da nakon što ju se izabere više nema što pitati i razgovarati sa malim ljudima. I zato neću glasati za nju, jer je već i prepotrošena političarka, koja - ono najgore - upravo za tu činjenicu nema nikakav osjećaj.

Zato malo više poštovanja prema onome kaj veli "baza", nego prema šupljoj kurtoaziji nekakvih velikih predstavnika "kulturne i intelektualne elite". Ja ne pušim te bahate isprazne fraze, već čovjeka valoriziram na temelju onoga što kaže i radi, i uopće me ne zanima što on je i što on misli da je. Za mene je manje-više nitko i ništa dok ne zasluži da ga smatram nečim višim, a što se tiče Vesne Pusić - unatoč mnogim prilikama, očito ih je sve prokockala u mojim okicama....

A to bi i Vama trebalo biti najrelevantnije - naravno - ako želite proći slijedeće izbore, i ako Vas Vesna do sada nije prezatrovala bahatim gluparijama dvojca Pusić-Čačić...
« Zadnja izmjena: Prosinac 25, 2009, 08:48:39 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #38 : Prosinac 25, 2009, 09:51:42 poslijepodne »
Kad netko, makar i onaj koji pod imenom goveda želi valjda unaprijed da mu se oprosti što i funkcionira tako, namelje hrpu budalaština, osobito šovinističkih i antisemitskih paskvila, pljuvačina s ulice ili bolesnih uvreda, onda je čist gubitak vremena objašnjavati i ispravljati jednu po jednu. To je kao da krenete plast sijena premještati premećući slamku po slamku. Da ne bih.

Gledajte jasno je meni da ste vi u HNS-u i da morate o Vesni Pusić pisati samo najbolje ovdje jer bi vas u protivnom naguzili iz stranke, ali hej, dajte shvatite već jednom što je forum! Ovdje ćete ponekad pročitati i nešto što se Vama ne sviđa! Ne možete očekivati od ljudi da će pušiti baš svaku vašu laž i prijevaru! Ja bih vaša dva prethodna posta isto tako mogao nazvati budalaštinama jer su ništa drugo nego lupetanje bedastoća bez ikakvih konkretnih činjenica. Branite rukama i nogama Pusićku i to je svima jasno, ali onda pritom barem ne vrijeđajte ako već ne možete argumentirano raspravljati. Previše ste bahati i samodopadni. To vam je loše sad pred izbore i odbija birače. Znam da se morate prilagođavati stranci, kako stavove tako i ponašanje.

Meni je jasno i da su izbori jako blizu i da se vama ne sviđa što su isplivale neke stvari koje nejdu baš na ruku vašem kandidatu. Sigurno su vam i šefovi rekli da morate pojačati širenje laži internetom jer je sad već očito da Vesna ne može u drugi krug nikako.

E pa kad je već tako ne prodavajte tu bozu da bih ja imao ili mogao odlučivati tko će tu i kako pisati nego stisnite zube kad zaradite i dobijete verbalnu pljusku.

Ja ovdje nikoga ne pljuskam, nisam tako odgajan, a vi dajte koliko hoćete, ali činjenice su tu. Mene možete pljuskati, ali to neće sakriti istinu niti umanjiti činjenice.
« Zadnja izmjena: Prosinac 25, 2009, 11:07:17 poslijepodne Tur »