Autor Tema: TKO JE VESNA PUSIĆ ???  (Posjeta: 12117 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #15 : Prosinac 23, 2009, 11:18:34 prijepodne »
za mene je vesna pusic jedna od najboljih nasih politicara. ikad.
i daleko bistrija glava od svih sadasnjih preds.kandidata. daleko...

Ali je glasovala za arbitražu a dali imamo odblokirana pregovaračka poglavlja- nemamo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #16 : Prosinac 23, 2009, 11:32:01 prijepodne »
Pa dobro budimo realni teško da bilo tko može značajno popraviti situaciju u par godina mandata. Ali pokvariti - e to može!

Pa upravo je Vesna Pusić u koaliciji to i napravila, predlagala je i glasala za mnogo stvari koje su pogoršale život malog čovjeka. Njezina Vlada 2000-2004 ukinula je meni prijevoz, topli obrok, te smo si u policiji morali sami kupovati uniforme, kao da idem u kazalište a ne radiuti posao za državu. I to je maslo nje i onog debelog Lučina.

Meni treba predsjednik koji neće nametati stvari za koje ova zemlja i ovaj narod nisu spremni, niti im to treba. Meni ne treba predsjednik koji će predvoditi kolonu gay-pridea, već onaj koji će raditi u prvom redu za malog čovjeka, a onda tek za sve ostale. A ona to definitivno - NIJE!
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2009, 11:33:42 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #17 : Prosinac 23, 2009, 12:13:08 poslijepodne »
..........TKO JE VESNA PUSIĆ ??
Ne prihvaćam ovaj post, jer smatram da je velika većina čista laž.

Gledam sinoć na HTV Predsjednički kandidati – sučeljavanje.
Ne mogu razumjeti kak netko uopće ima obraza kandidirati se za predsjednika jedne države, pa taman to bila i ova naša jadna Hrvatska od malo više 4 mil. stanovnika.

Nisam gledala cijelo vrijeme jer nemam vremena, ali dalo se jasno razabrati koga bi trebalo uzeti u obzir (njih 4), a koga treba ignorirati kao da niti ne postoji (njih 7), onaj jedan ionako ne igra ulogu, jer mu nije prvi put da se kandidira, a premalo je prisutan u državi koju bi vodio.

Pročitajte kaj je napisao nezavisni zastupnik Lesar:

http://drlesar.bloger.hr/post/od-dvanaestoro--sestero-ekshibicionista-i-tri-opasna/2065462.aspx

…….. dio  komentara:
-   „jer mi smo još "predivlji" za pravu demokraciju, još nismo naučili rješavati razlomke, a htjeli bi na kvadratnu jednadžbu.Ne želim reći da smo glup narod, sve su to posljedice naše cjelokupne povijesti.“
-   „Ja osobno glasam za Vesnu Pusic jer je najdosljednija: ne podilazi crkvi, hercegovcima i krupnom kapitalu. Uz to koliko znam ne krade.“

Pročitajte i ostale komentare, vrlo su različiti.

Meni ne treba predsjednik koji će predvoditi kolonu gay-pridea, već onaj koji će raditi u prvom redu za malog čovjeka, a onda tek za sve ostale. A ona to definitivno - NIJE!

Onda vama treba Bandić.  ;)

Meni baš suprotno, predsjednik treba PREDVODITI i VODITI i PREDSTAVLJATI ovu zemlju u svijetu.
I zato očekujem da taj netko bude svjetski čovjek i lider 21 stoljeća, a ne ratar, prevarant, kradljivac i još na kraju ne zna niti riječi himne (neki dan na TV, gotovo nitko nije znao riječi, naročito drugu kiticu, a nisu ih pitali tko je napisao himnu, jer da jesu sumnjam da bi znali), nisu znali niti koliko je naših vojnika u Afganistanu (bilo je od 3000 - 20 000).

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #18 : Prosinac 23, 2009, 01:04:01 poslijepodne »
a, opet nam se vratio u utrku i boris mikšić, taj nije nikoga pokrao, čovjek radi i gradi, a  želi raditi za ovaj jadni narod.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #19 : Prosinac 23, 2009, 01:29:28 poslijepodne »
Ne prihvaćam ovaj post, jer smatram da je velika većina čista laž.

Pa reci ŠTO je to konkretno laž i zbog čega?

Ako tebi ta sučeljavanja i deset minuta nečije slatkorječivosti govore puno, meni - eto mene seljaka - ne govore ništa. I tko je tu naivan? Onda je Bandić baš tvoj kandidat, tebe očito puca populizam. Ja takve cigare ne pušim.

Onda vama treba Bandić.  ;)

Upravo suprotno, očito ne tumačiš moje stavove - i sadašnje i one izrečene već prije - kako bi trebala.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #20 : Prosinac 23, 2009, 01:44:35 poslijepodne »
Evo i odličnog citata sa bloga dr. Lesara, a ja ću uzeti samo dio glede Vesne Pusić:

"Vesna Pusić neće raditi ko konj, neće izorati Hrvatsku i nema svoj gospodarski program. Ona zna da je to ovlast Vlade. Ali i ona je potencijalno opasna i to iz dva razloga. Prvi je taj što je za nju ulazak Hrvatske u EU (sveti) CILJ ( a ne sredstvo) za čije ostvarenje treba ispuniti SVE zahtjeve i ucjene pojedinih članica. Njeno poimanje suvereniteta Hrvatske za mene je veoma opasno. I drugi razlog je u tome što ona ne vjeruje ljudima. Građani su tu samo zato da glasaju za nju a ona će, kao dio političke elite, odlučivati o svemu. Za nju ne postoji tema/pitanje o kojemu bi građani imali pravo odluke na referendumu. Politička elita mora preuzeti odgovornost, kaže ona. Veoma me podsjeća na Trumbića. S njom na čelu države neposredna demokracija u Hrvatskoj postaje zabranjena. Referendum se zabranjuje. Zapravo, i Saboru bi bilo dobro smanjiti ovlasti. I o sudbini zemlje odlučitai će trojka, predsjednik Republike, Vlade i Sabora."

Eto, dobar dio toga je na malo grublji način i naveden u svemu onome što je za našu plemenitašicu čista laž. Očito su svi gluhi, slijepi i glupi, a i ja sa njima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #21 : Prosinac 23, 2009, 02:17:33 poslijepodne »
Ne prihvaćam ovaj post, jer smatram da je velika većina čista laž.

Pa reci ŠTO je to konkretno laž i zbog čega?

Neću, ne da mi se, težak je cijeli post, trebalo bi mi puno vremena obrazlagati jednu po jednu  od postavki. Napisala sam o gđi Vesni (mogu je osloviti sa Vesna jer sam je upoznala) ono kaj mislim još davno ranije u temi Predsjednički izbori.

Ako tebi ta sučeljavanja i deset minuta nečije slatkorječivosti govore puno, meni - eto mene seljaka - ne govore ništa. I tko je tu naivan? Onda je Bandić baš tvoj kandidat, tebe očito puca populizam.


Kad sam ja vama prikrpala Bandića stavila sam smajlić, mogli ste i vi meni, jer me bez smajlića vrijeđate. Mene „puca“ individualizam, a ne populizam.

A sučeljavanja nisu slatkorječivost (bar ja to nisam čula) nego mi pokazuju tko se kako izražava, što zna ili ne zna, što je spreman reći na prvu, a na koje pitanje mora razmišljati,  razaznajem da li govori iskreno ili ono što procijeni da bi glasači željeli čuti, laže (naročito o imovini, novcima i potrošnji za kampanju).  Na kraju krajeva promatram cijelu sliku čovjeka i kako se tko ponaša kad je u hrpi, a ne kad je za govornicom i kad ga po diktatu slušaju (pot)plaćeni pljeskaroši (oni koji plješću po zadatku) ili neki slučajni znatiželjnici.

Još nekaj Sledge – Predsjedničke izbore uopće ne doživljavam kao bitnu stavku ovog naroda, niti ove države.
Ja sam lokal patriota, i najviše me zanima unutarnje uređenje ove države i mojega Turopolja,
a tu predsjednik baš ništa nemre.

Jer tu državu koja ide u EU ja ne podržavam ali nemam izbora, i to sam odavno napisala.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #22 : Prosinac 23, 2009, 02:25:54 poslijepodne »
Mene „puca“ individualizam, a ne populizam.

I mene, no ne i da mi se tako ponaša političar na štetu interesa zajednice.

A sučeljavanja nisu slatkorječivost (bar ja to nisam čula) nego mi pokazuju tko se kako izražava, što zna ili ne zna, što je spreman reći na prvu, a na koje pitanje mora razmišljati,  razaznajem da li govori iskreno ili ono što procijeni da bi glasači željeli čuti, laže (naročito o imovini, novcima i potrošnji za kampanju).  Na kraju krajeva promatram cijelu sliku čovjeka i kako se tko ponaša kad je u hrpi, a ne kad je za govornicom i kad ga po diktatu slušaju (pot)plaćeni pljeskaroši (oni koji plješću po zadatku) ili neki slučajni znatiželjnici.

Gled ejavnog nastupa, Vesna Pusić je tu među uvjerljivijima, jer je na to navikla, prvo kao dugogodišnja predsjednica stranke, drugo kao profesor na fakultetu. No to ne znači da ona stvarno tako i misli i radi kako bi trebala, jer njezini ključni stavovi su izrazito bahato-antihrvatski.

najviše me zanima unutarnje uređenje ove države i mojega Turopolja,

Unutarnje uređenje Turopolja? Kaj je pa to? I kakvo unutarnje uređenje države bi bilo u redu?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #23 : Prosinac 23, 2009, 02:49:05 poslijepodne »
najviše me zanima unutarnje uređenje ove države i mojega Turopolja,

Unutarnje uređenje Turopolja? Kaj je pa to?

Hihihihi – sad ste me nasmijali. Da, nespretno je ispalo unutarnje uređenje države i mojeg Turopolja, ali nisam mislila na ovo kaj ste vi shvatili: „unutarnje uređenje Turopolja“.
No, kad malo razmislim, Međimurci mi „prijete“ da mi bu skoro trebala putovnica, Istrijani odavno to spominju, zakaj onda ne bi i u Turopolju bilo tak.  ;)
A sve su to zavičaji.

Edit: ispravak citata
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2009, 02:55:26 poslijepodne plemenitašica »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #24 : Prosinac 23, 2009, 04:12:48 poslijepodne »
Vesna Pusić je u svakom slućaju osoba za koje nikako ne treba glasati na ovim izborima!

 Sa time završavam (barem ja )ovu temu,a iza nedjelje i svi ostali siguran sam.

I ovako nismo nigdje ,a sa Vesnom pogotovo!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Tur

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #25 : Prosinac 23, 2009, 05:02:06 poslijepodne »

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #26 : Prosinac 23, 2009, 08:12:26 poslijepodne »
Ne trebate razglabati o Pusički kada nije ozbiljan kandidat i nema nikakve šanse da bude predsjednik RH.

Offline winetouxxl

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #27 : Prosinac 23, 2009, 09:27:02 poslijepodne »
Ne trebate razglabati o Pusički kada nije ozbiljan kandidat i nema nikakve šanse da bude predsjednik RH.
a tko je ozbiljan kandidat od ponuđenih.Jedni su komedijaši,a drugi istrošeni političari,trečih nema.Jedino ih možemo uvesti iz inozemstva.
Na kraju kak veli plemenita treba se držati lokalne politike jer samo tu moremo nekaj napravit da nam doma bude bolje. ::)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #28 : Prosinac 24, 2009, 06:30:49 poslijepodne »
Ne znam, još nisam odlučio, ali nekako mi je Primorac najbliži, ima sve vrline modernog predsjednika - akademski je jak, ima utjecajne prijatelje u svijetu, mlad je, nije vezan strankom, dapače je negativan prema stranci iz koje je potekao i to garantira da bi bio dobar korektiv Vladi, odlučan je i nije opterećen linijom 1941. - 1971. - 1991. ...

Iako mi je uvijek dobar za poslušati i Kajin, no on je sa druge strane preveliki regionalist, ako treba i na štetu Hrvatske zbog prevelike sljubljenosti sa Italijom...

Dobra mi je i Vesna Škare-Ožbolt, davno je upoznah, no njezina najveća vrlina je što je iskreno za to da se mnoge stvari postave na svoje mjesto, iako joj kao stranačkoj osobi po defaultu ne vjerujem...

Ostali svi su ili preveliki marginalci, ili prevelika opasnost za zdrav razum nacije...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: TKO JE VESNA PUSIĆ ???
« Odgovori #29 : Prosinac 25, 2009, 07:59:15 prijepodne »
"Vesna Pusić neće raditi ko konj, neće izorati Hrvatsku i nema svoj gospodarski program. Ona zna da je to ovlast Vlade. Ali i ona je potencijalno opasna i to iz dva razloga. Prvi je taj što je za nju ulazak Hrvatske u EU (sveti) CILJ ( a ne sredstvo) za čije ostvarenje treba ispuniti SVE zahtjeve i ucjene pojedinih članica. Njeno poimanje suvereniteta Hrvatske za mene je veoma opasno. I drugi razlog je u tome što ona ne vjeruje ljudima. Građani su tu samo zato da glasaju za nju a ona će, kao dio političke elite, odlučivati o svemu. Za nju ne postoji tema/pitanje o kojemu bi građani imali pravo odluke na referendumu. Politička elita mora preuzeti odgovornost, kaže ona. Veoma me podsjeća na Trumbića. S njom na čelu države neposredna demokracija u Hrvatskoj postaje zabranjena. Referendum se zabranjuje. Zapravo, i Saboru bi bilo dobro smanjiti ovlasti. I o sudbini zemlje odlučitai će trojka, predsjednik Republike, Vlade i Sabora."

U potpunosti točno.