Autor Tema: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?  (Posjeta: 4520 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« : Siječanj 28, 2010, 11:13:02 poslijepodne »
A. Božić je u Glasniku Turopolja (stranica 7) objavio sliku jedne poruke iz ovog foruma, ali izbjegava spomenuti njegovo postojanje već kaže da "...čelnik te stranke na forumima tvrdi".

To nije jedini slučaj gdje GT prenosi sadržaj iz drugih medija bez navođenja izvora ili bez dozvole. Na stranici 12. kao ilustracija članka su iskorištene slike Googleovog servisa na način na koji to nije dozvoljeno.

Kakav je vaš stav prema prenošenju sadržaja iz ovog foruma u druge medije?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #1 : Siječanj 28, 2010, 11:23:39 poslijepodne »
Kaj se dotikavle prenošejna-OK.
Bez zvira-no-no.
Da sem ja kaj koperal il prepisaval (z GTjca) dole piše odkud je...

A,moraš razmeti da najprvo nazoveš lude "masturbatori"(prikurtano,a ima još) a posle je koperaš to malo ima duvu.Sukob interesov?  O0
Da smo se upriličili na Fašniku kaj misliš jel bi nas celo Plavo Hrkluš Selo ignoreralo il..?  O0

plemenitashica

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #2 : Siječanj 28, 2010, 11:34:51 poslijepodne »
A. Božić je u Glasniku Turopolja (stranica 7) objavio sliku jedne poruke iz ovog foruma, ali izbjegava spomenuti njegovo postojanje već kaže da "...čelnik te stranke na forumima tvrdi".

Objavio je sliku poruke.. Ne razumijem. Kaj niste skenirali stranicu?
A čelnik je valjda GBR jer jedino taj čelnik neke od stranka sudjeluje u radu ovog foruma.

Kakav je vaš stav prema prenošenju sadržaja iz ovog foruma u druge medije?

Ako koristiš nečije riječi onda je moralno, pristojno i obvezujuće navesti riječ citat i gotov citat i imenovati koga citiraš, uz naravno navodne zankove. Ukoliko postoji link stranice s koje kopiraš nečije riječi tj tekst OBAVEZNO je ispod postaviti link, i točno i jasno odrediti koji dio je c/p.

Ponekad me na forumu naljute forumaši koji citiraju nečije rečenice ali ne citiraju ih sa imenom autora
.............
nego samo
Citat:
ovako
tako da u biti ne znam koga citiraju.

Božić je postao gnjida iz njemu znanog razloga, i uopće me ne čudi da kopira tuđe riječi.
Još me manje čudi da ovaj forum ne imenuje, a najmanje me čudi da čita sva ova slova koja ovdje postoje. Pa mora od nekud crpsti inspiraciju. I ne samo on, nego i ona besplatni grupa media reporterska piskarala i silni direktori i urednici.
 

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #3 : Siječanj 29, 2010, 08:01:52 prijepodne »
Prepisivalo se uvijek i prepisivat će se i dalje.pristojno je navesti izvor informacije,ali s obzirom na one koji se navode u Stjepanovom postu ,drugačije se ponašanje ne može ni očekivati.
Ako to usporedimo sa korovom,treba ga oplijeviti - sa sporim autom na cesti-treba ga zaobići – sa nepristojnim ljudima,treba ih izbjegavati i tako do beskraja.
Spomenutog gospodina ne mogu usporediti sa ničim pa ga treba zaboraviti.
On se na žalost nemre nikak popraviti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #4 : Veljača 03, 2010, 12:41:12 poslijepodne »



Slažem se sa Mlačaninom u potpunosti! Od BOžića se drugo ne može niti očekivati.      ???
A koliko vidim, više nikoga ne može ni začuditi.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #5 : Veljača 03, 2010, 01:05:14 poslijepodne »

 Od BOžića se drugo ne može niti očekivati.     
A koliko vidim, više nikoga ne može ni začuditi.

Možda bi ipak Stjepan kao većinski vlasnik  ;) trebao tražiti pismenim putem da se u tim novinama objavi porijeklo/link  spomenute skenirane slike našeg foruma i posta jednog od našeg forumaša, bez obzira što je to GBR ( u međuvremenu sam vidjela koji je post prenešen).

plemenitashica

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #6 : Veljača 03, 2010, 01:06:29 poslijepodne »
Inače, bila sam svjedokom na jednom od Turopoljskih događanja, kad je nas nekoliko stajalo u krugu i razgovaramo. Bilo je i naše djece s nama.

Odjednom nas zabljesne blic od fotoaparata neke žene koja je približavajući se prostoriji još iz hodnika u hodu slikala tu nazovi moju  grupu ljudi, bez da nas je pitala, bez da nas je pozdravila (naime, neke ljude poznaje, jer su mi oni rekli da je to žena od Božića - s kim si takav si  :P).

Iako smo bili na javnom mjestu, mislim da nema pravo nitko s fotićem uletavati i naslikavati ikoga za koga on misli da bi mu bilo zgodno, naročito ne privatno, a niti ako je novinar na zadatku.
Valjda pristojnost nalaže da se predstaviš i kažeš svoju namjeru.

Ako nekoga želim slikati u privatnom izdanju (dakle da nije za nekakvom govornicom, podijem, nego recimo sjedi u kafiću ili vodi dijete u školu) pitam ima li što protiv da ga slikam.
Prije 2 godine sam na ljetovanju srela neke estradne face na ulici ili kafiću, avionu, trajektu, ali sam uljudno pitala mogu li i naravno, ljudi su dozvolili. Kak su bili muškarci, nisu imali potrebu čak niti frizuru popraviti.   ;)

Bilaj

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #7 : Veljača 03, 2010, 01:20:52 poslijepodne »
Iako smo bili na javnom mjestu, mislim da nema pravo nitko s fotićem uletavati i naslikavati ikoga za koga on misli da bi mu bilo zgodno, naročito ne privatno, a niti ako je novinar na zadatku.

Mislim da je ovako stvar. Ti svakoga možeš slikati ako je taj na javnom mjestu i ako ne iznosiš detalje u njemu (ako je privatna osoba) te ako ne pišeš negativistički.
Stoga skupina ljudi koja je na nekoj manifestaciji i ispod toga piše puno ljudi je bilo na manifestaciji je sasvim ok.

Jedino u Engeskoj tak nekaj ne možeš napraviti je bo te mogu optužiti za terorozam   :o

plemenitashica

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #8 : Veljača 03, 2010, 01:46:10 poslijepodne »
Iako smo bili na javnom mjestu, mislim da nema pravo nitko s fotićem uletavati i naslikavati ikoga za koga on misli da bi mu bilo zgodno, naročito ne privatno, a niti ako je novinar na zadatku.

Mislim da je ovako stvar. Ti svakoga možeš slikati ako je taj na javnom mjestu i ako ne iznosiš detalje u njemu (ako je privatna osoba) te ako ne pišeš negativistički.
Stoga skupina ljudi koja je na nekoj manifestaciji i ispod toga piše puno ljudi je bilo na manifestaciji je sasvim ok.

Da, već smo o tome jednom diskutirali.
Pišem u okviru pristojnosti, i bontona, a ne zakonodavca. Meni je to bilo baš ružno i nisko. Zato sam i napisala s kim si takav si. A što se tiče iznošenja detalja, pa slika govori više od riječi, prema tome detalji su izneseni kad se slika negdje objavi. No, kažem, smeta me način, mogla je doći, predstaviti se i reći da će slikati, i vjerujem da nitko ne bi imao ništa protiv, Ako i bi, taj netko bi se vjerojatno maknuo iz grupe, ili bi eventualno, ne znam, dijete pomaknuo.

Jednom sam u jednoj kali u popodnevoj šetnji slikala Gibonnija i svoje dijete, ali njegovo je ostalo sa strane. Nije želio da njegovo dijete bude dio "moje uspomene" i naravno da to poštujem. Čak sam mu poslije pokazala fotku na zaslonu fotića, da se uvjeri da sam poštovala njegovu želju.

Bilaj

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #9 : Veljača 03, 2010, 01:58:55 poslijepodne »
Pišem u okviru pristojnosti, i bontona, a ne zakonodavca.

To je istina. Stvarno bi bilo kulturno da prije svakoga koga slikaš barem nekom gestom najaviš da češ slikati a ne da nekoga uloviš na prepad.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #10 : Veljača 03, 2010, 02:07:39 poslijepodne »
Pišem u okviru pristojnosti, i bontona, a ne zakonodavca.

To je istina. Stvarno bi bilo kulturno da prije svakoga koga slikaš barem nekom gestom najaviš da češ slikati a ne da nekoga uloviš na prepad.

Ili ovaj primjer: u frizerskom salonu istu frizerku imamo Nikolina Pišek, Maja Šuput, Lana Klingor (i kaj ja znam tko se već zateče) i ja.
I sad bi ja mogla njih uslikati jer su one na javnom mjestu bez da ih pitam mogu li, smijem li.
Mislim, ne pada mi na pamet, ali kažem primjer.
Jer em su javne osobe, em su na javnom mjestu.
Isti slučaj je sa teretanom.
 
A ovo s ovom Božićkom čak niti nije slučaj javnih osoba, niti se bude taj nijhov bračni uradak bolje prodaval ako nas nekoliko stoji na nakakvoj slici.  :P  ::)

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #11 : Veljača 03, 2010, 06:07:50 poslijepodne »
Možda bi ipak Stjepan kao većinski vlasnik  ;) trebao tražiti pismenim putem da se u tim novinama objavi porijeklo/link  spomenute skenirane slike našeg foruma i posta jednog od našeg forumaša, bez obzira što je to GBR ( u međuvremenu sam vidjela koji je post prenešen).

Vi odgovarate za svoje poruke, ja nisam njihov vlasnik. A kako je prenesena samo Goranova poruka onda bi se on trebao izjasniti, ako za to smatra potrebnim.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #12 : Veljača 03, 2010, 06:16:40 poslijepodne »
Možda bi ipak Stjepan kao većinski vlasnik  ;) trebao tražiti pismenim putem da se u tim novinama objavi porijeklo/link  spomenute skenirane slike našeg foruma i posta jednog od našeg forumaša, bez obzira što je to GBR ( u međuvremenu sam vidjela koji je post prenešen).

Vi odgovarate za svoje poruke, ja nisam njihov vlasnik. A kako je prenesena samo Goranova poruka onda bi se on trebao izjasniti, ako za to smatra potrebnim.

 Ako je GBR u pitanju, ne vjerujem da bu reagirao, Saša je i tako njegov miljenik i veliki prijatel. ;) ^-^
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2010, 06:21:15 poslijepodne JosipJoža »

Tur

  • Gost
Odg: Lukava krivotvorina ili prenošenje sadržaja foruma u druge medije?
« Odgovori #13 : Veljača 03, 2010, 09:03:22 poslijepodne »
Može možda scan tog članka?