Autor Tema: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše  (Posjeta: 23434 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #30 : Listopad 07, 2012, 04:13:12 poslijepodne »
ulysses

trkeljaš i pišeš gluposti ... da ti i dokažem ... u jednom postu prozvani gospodin je ...

da bi uhljebio svog drugara Borisa Kosmača

a u drugom ...

... a za direktora je postavio Borisa Mahača, koji nije imao što raditi[/i]


Na tvoju žalost, ti nemaš pojma tko su ni prvi ni drugi koje spominješ ... ali, bitno ti je da se pljuje, po nekima više, po nekima manje, a po nekima ni malo ...

Od svega što je napisano oko grijanja i plina, oko uhljebljavanja bivšeg gradonačelnika Dugog Sela Mahača, ti ideš komentirati moju zabunu kod pisanja imena bivšeg direktora VG Plina. Stvarno si retard.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #31 : Listopad 07, 2012, 06:21:54 poslijepodne »
... ulysses , kako pišeš, ako si ti retard, zašto misliš da bi morali biti i drugi ? Ponavljam, stalno se glupiraš i pljuješ, a kad ti se skrene pažnja da pišeš gluposti, onda napadaš još jače.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #32 : Listopad 07, 2012, 07:05:06 poslijepodne »
... ulysses , kako pišeš, ako si ti retard, zašto misliš da bi morali biti i drugi ? Ponavljam, stalno se glupiraš i pljuješ, a kad ti se skrene pažnja da pišeš gluposti, onda napadaš još jače.

Imaš nešto reći na temu grijanja? Vlasničkim odnosima nad toplinskom infrastrukturom? Usporedbi cijene grijanja za različite energente? Usporedbi cijene grijanja u Gorici i drugim gradovima?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #33 : Listopad 07, 2012, 07:36:52 poslijepodne »
... da je vlast prijašnjih godina dozvolila da se cijene dižu malo po malo sada to nebi bio veliki šok, ali (nedizanjem cijena su kupovali mir, glasove na izborima itd.) Da si ti vlasnik trgovine, po tebi bi bilo normalno kupovati neku stvar po 100 i onda ju prodavati po 70 ? Probaj tako razmišljati.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #34 : Listopad 08, 2012, 12:58:10 prijepodne »
Subvencija Grada za jeftinije grijanje

Promjene navika potrošača prema naputku EU
Toplinsku energiju bacamo u nepovratno, a plaćamo preskupo
Povrat investicije ugradnje razdjelnika dvije godine
Penali rastrošnima
Razdjelnici da, ali svima.
Neizbježno novo poskupljenje
http://www.vgdanas.hr/Grad/Clanak/5422/subvencija-grada-za-jeftinije-grijanje.aspx

Kak je rešeno grejanje v novemi zgradami (Kineski Zid, M.Gupca,...)? Kak se to plača po glave i na kaj se greju? Jel imaju razdelnike?
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #35 : Listopad 08, 2012, 11:29:31 prijepodne »


Kak je rešeno grejanje v novemi zgradami (Kineski Zid, M.Gupca,...)? Kak se to plača po glave i na kaj se greju? Jel imaju razdelnike?

Etažirano je, na plin s plinskim bojlerima, svatko ima svoje brojilo za potrošnju plina.
Sve to su mogli napraviti i stanari starih zgrada, no potrebno je ulaganje a to nije "popularno".
"Popularnije" je kukati na sve kako su krivi zbog visine cijene grijanja a ništa se nije činilo i ulagalo kako bi se problem takvih starih sustava grijanja riješio. Važno je kad se stan prodaje "napumpati" cijenu kvadrata stana, to znamo svi vrlo dobro! To što je grijanje takvo, što se stolarija raspada i ispada, koga briga za to, što  fasade skoro pa i nema, tko Vas pita za to. I što je najljepše svi se sjete problema kad se treba početi grijati, do tada o tome nitko ne razmišlja. 

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #36 : Listopad 08, 2012, 12:29:53 poslijepodne »
Od 123.000 kućanstava (zakaj ne piše stanova jel tu hiže ni?) kulko se to glave na Gorice greje prek HEPa i 14 toplane?
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #37 : Listopad 08, 2012, 04:01:08 poslijepodne »
Od 123.000 kućanstava (zakaj ne piše stanova jel tu hiže ni?) kulko se to glave na Gorice greje prek HEPa i 14 toplane?

Odakle Vam podatak o 123.000 kućanstva?
Čitam podatak o 5600 stanova, koji se griju na HEP Toplinarstvo. Što je realan podatak.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #38 : Listopad 08, 2012, 04:51:59 poslijepodne »
http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/i-ove-zime-goricani-ce-grijanje-platiti-najvise/msg45954/#msg45954
...Iz HEP-a su jučer potvrdili da su zahtjev za poskupljenjem grijanja za gotovo 37 posto uputili lokalnim vlastima u Zagrebu, Velikoj Gorici, Sisku, Zaprešiću, Samoboru i Osijeku.
...Grijanje bi tako poskupjelo za oko 123.000 kućanstava.

Alles zusammen. Znači na Gorice je je cca. 5600...
Idemo reči da sem ja nekakov Črle Prle stanar kaj bi štel z svojem stanom na 7. katu zajti z sustava HEPT i greti se prek svega plinskoga bojlera.
Kakov je postupek?
Jel plin raspelan do se zgrad? I po zgradami..?
Kulko bi mogla koštati ta avantura? Mene, zgradu i eventualno Grad, GSGVGSGGSGVS...
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #39 : Listopad 08, 2012, 07:29:11 poslijepodne »

Idemo reči da sem ja nekakov Črle Prle stanar kaj bi štel z svojem stanom na 7. katu zajti z sustava HEPT i greti se prek svega plinskoga bojlera.
Kakov je postupek?
Jel plin raspelan do se zgrad? I po zgradami..?
Kulko bi mogla koštati ta avantura? Mene, zgradu i eventualno Grad, GSGVGSGGSGVS...

Recimo da sam ja neki Mihi Tihi instalater pa Vam onako na brzinu i odokativno odmah odgovorim, postupak bi bio kompliciraniji ukoliko bi to željeli samo Vi napraviti na sedmom katu a ostali ne, to bi bilo svakako komplicirano. Ali kada bi svi stanari htjeli i krenuli u taj postupak, odokativno bi moglo koštati do maksimalnih 100 eur po m2, što bi bila investicija u stan i ne čini mi se u konačnici puno, obzirom na cijene stanova, dugorčno isplativo u svakom slučaju.

To bi bila dobra prilika za renoviranje stanova, koji su većina i zapušteni, što bi dodatno koštalo do 100 eur po m2, jer bi se moralo malo "pokopati" po stanu za nove cijevi , dakle ukupno do 200 eur i bio bi riješen problem grijanja ali i stan renoviran i na novo uređen, čime bi mu i cijena kao takvom porasla automatski.

Jest da sam ja Tihi Mihi instalter i matematika mi nije nikad išla dobro u školi ali to bi bilo otprilike to.
Kada bi to prezentirao stanarima većina njih bi reagirala "buntovno" očekujući da im ja ili Vi investiramo u njihov stan koji bi oni prodali i stavili novce u svoju lisnicu!
Takvi smo, naučeni da nam netko drugi rješava probleme, da se država brine o nama, da nam netko drugi kosi travu po ulici, čisti snijeg...........no konačno je vrijeme da se mijenjamo.
 
Naravno sve ovisi i kakva će biti cijena plina u budućnosti, ali ako znamo kako se cijela EU koristi plinom, možemo onda reći "gdje svi muslimani tu i mali Mujo", odnosno kako bude svima njima biti će i nama!

Rezervna varijanta uvijek postoji, prodati stan, mala hižica na selu, grijanje na drva, vrt, obraditi napuštenu i zapuštenu zemlju po Turopolju, Bregima i Turopoljskoj posavini.

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #40 : Listopad 08, 2012, 08:08:59 poslijepodne »
Ali kada bi svi stanari htjeli i krenuli u taj postupak, odokativno bi moglo koštati do maksimalnih 100 eur po m2, što bi bila investicija u stan i ne čini mi se u konačnici puno, obzirom na cijene stanova, dugorčno isplativo u svakom slučaju.

To bi bila dobra prilika za renoviranje stanova, koji su većina i zapušteni, što bi dodatno koštalo do 100 eur po m2, jer bi se moralo malo "pokopati" po stanu za nove cijevi , dakle ukupno do 200 eur i bio bi riješen problem grijanja ali i stan renoviran i na novo uređen, čime bi mu i cijena kao takvom porasla automatski.

Jest da sam ja Tihi Mihi instalter i matematika mi nije nikad išla dobro u školi ali to bi bilo otprilike to.


Ja živim u stanu i dat ću 300€ Jaguaru da mi uvede novo grijanje i obnovi stan. To sam čekao cijelog života. Možda ga nažicam da nam napravi i fasadu za dodatnih 100€.
Super, nekad si mogao sve napraviti za 100 DEM, sad sve možeš za 100€. Koja hrpa gluposti.

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #41 : Listopad 08, 2012, 08:28:50 poslijepodne »
do maksimalnih 100 eur po m2, što bi bila investicija u stan i ne čini mi se u konačnici puno, obzirom na cijene stanova, dugorčno isplativo u svakom slučaju.

To bi bila dobra prilika za renoviranje stanova, koji su većina i zapušteni, što bi dodatno koštalo do 100 eur po m2,

Ja živim u stanu i dat ću 300€ Jaguaru da mi uvede novo grijanje i obnovi stan. To sam čekao cijelog života. Možda ga nažicam da nam napravi i fasadu za dodatnih 100€.
Super, nekad si mogao sve napraviti za 100 DEM, sad sve možeš za 100€. Koja hrpa gluposti.

Kolega glupost je što vi ne čitate s razumijevanjem pa time i ne razumijete o čemu pišem a komentirate, kao znanstvenik koji je dobio Nobela za glupost.

I da, budem Vam to napravio za 300 eur po m2 stana, bez brige. ;D

« Zadnja izmjena: Listopad 08, 2012, 08:35:51 poslijepodne Jaguar »

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #42 : Listopad 08, 2012, 10:47:23 poslijepodne »
Ja nemam problema s priznanjem da sam u krivu. Nisam pročitao s razumijevanjem. To i dalje ne mijenja činjenicu da ste u zadnjih par postova napisali hrpu gluposti tako da bismo i o Nobelu mogli raspravljati.
Pisanje vam je paušalno, kao i npr. predavanje gospodina kojeg je gradonačelnik pozvao (za to ga nemogu kriviti) da priča predstavnicima stanara neki dan.

Saznajte konkretne informacije s terena o realnim problemima vezanim za realizaciju takvih projekata.
Istina je da ima buntovnih stanara koji ne bi ništa mijenjali, ali dovoljan je jedan. Bez njega nemožete realizirati projekt jer trebate potpise 100% suvlasnika. Od HEP-a se nemožete jednostavno maknuti to se slažemo i za to treba suglasnost svih suvlasnika.
@Kunta: Ak se kao stanar ne želite grijati na toplanu to je problem jer oni iznad ak ih ima moraju se moći grijati, dakle postoji tehnički problem. Drugi problem je kaj morate dalje plačati instaliranu snagu, dakle pol računa i dalje plaćate grijali ne grijali.
Plina nema kod svih zgrada u Gorici. Znate li položaj postoječih instalacija? Znate li koliko vertikala za toplu vodu i grijanje postoji po zgradama? Znate li koliko suvlasnika nemože plaćati postoječu pričuvu? Mislite li stvarno da za renoviranje stana suvlasnici čekaju uvođenje etažnog grijanja?

U prethodnim postovima na sličan način pišete o kalorimetrima. Ne samo vi, pričaju i pišu oni koji to po položaju nikako ne bi smjeli jer dovode ljude u zabludu. Priča se o uštedama u postotcima, ali se ne kaže da je ušteda moguća na dio računa koji se odnosi na realnu potrošnju, a 50% računa se naplačuje za instaliranu snagu i nepromjeniv je.  I same izvedbe takvih sustava na nekim mjestima (a kako čemo znati da če kod nas biti bolje) nisu kako valja jer se i izvođači bore da dobiju posao pa ne navode preduvjete za besprijekorno funkcioniranje sustava.  Je li u skladu sa zakonom projekt čijom izvedbom svi suvlasnici (potrošači) nisu u istom položaju? Imam još hrpu pitanja i želim konkretne odgovore.
Fasade nam trebaju. Kad izoliramo zgrade onda možemo raspravljati na šta da potrošimo novce ako ih imamo, ali svakako više ne grijemo atmosferu.

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #43 : Listopad 08, 2012, 11:04:46 poslijepodne »

Pisanje vam je paušalno, kao i npr. predavanje gospodina kojeg je gradonačelnik pozvao (za to ga nemogu kriviti) da priča predstavnicima stanara neki dan.



Naravno da je paušalno, moja namjera i cilj je potaknuti ideju, ako očekujete od mene detaljan projekt i analizu onda to sigurno nećete dobiti ovdje na ovom forumu i za badava, intelektualni rad iako u domovini podcijenjen ipak nešto košta.

Dakle postoje rješenja, neka manje ili više kompliciranija no postoje i uz određeni trud i ulaganje nema problema koji se ne može riješiti ako za to postoji volja.

Da i jesam ponekad ironičan, pa i u ovom slučaju gdje godinu dana nitko ništa ne misli, još manje radi, nego kada treba pustiti grijanje i kad stegnu hladnoće onda se počinje o tome misliti i dizati panika.

Problemi zajedničkog vlasništva ili suvlasništva mi je jako dobro poznat, no trudio sam se uvijek u životu izbjeći i biti ne ovisan o bilo kome!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #44 : Listopad 12, 2012, 07:33:16 poslijepodne »
GRADONAČELNIK Velike Gorice reagirao je na najave prvog potpredsjednika Vlade Radimira Čačića o poskupljenju grijanja u šest hrvatskih gradova, među kojima se nalazi i Velika Gorica.

"Ponovno smo ovih dana svjedoci Vladine politike koja se odnosi isključivo na terećenje kućnog budžeta građana. Prvi potpredsjednik Vlade, Radimir Čačić, u svojim nastojanjima da teret neuspješnog poslovanja državnih tvrtki prebaci na građane, ide toliko daleko da prejudicira odluku HERE o poskupljenju grijanja. Premijer Milanović se poziva na jednakost, pa neka to načelo primjeni i na primjeru Velike Gorice, koja već sada plaća najskuplje grijanje.

U svom medijskom istupu, Radimir Čačić poručuje kako će grijanje u šest gradova, među kojima je i Velika Gorica, poskupjeti 37 posto, iako HERA još nije dala svoje očitovanje niti suglasnost na predložene cijene HEP toplinarstvu. Premijer uz to napominje kako nema opravdanja da se, kako kaže, neki prave naivni, a neki plaćaju veću cijenu. - Pozdravljam tu izjavu premijera Milanovića i pozivam ga neka na taj način riješi i problem Velikogoričana, koji plaćaju znatno višu cijenu grijanja od svih ostalih gradova već sada, a traži se novo poskupljenje od 37 posto. Ukoliko do njega mora doći, neka se sadašnja cijena izjednači s cijenom koja je utvrđena u Zagrebu.

Inzistiram na smanjenju cijene kWh energije s 20 na 12 lipa, te na smanjenju cijene Kw snage s 14,42 kune na 11,13 kuna, kao što je u Zagrebu. Također i na smanjenju tzv. instalirane snage koja je u Velikoj Gorici neopravdano previsoka i ne odgovara stvarnoj instaliranoj snazi. Pa ako vrijedi pravilno jednakosti i ako premijer ne želi da se nepravedno raspoređuje dug državne tvrtke na sve, neka to pravilo prvo primijeni na primjeru Velike Gorice u kojoj građani već godinama plaćaju HEP-ove gubitke", poručio je gradonačelnik Dražen Barišić.

"Osim toga, kad premijer Milanović govori kako će pomagati siromašnijima koji cijenu ne mogu platiti, neka ne zaboravi 5.600 goričkih stanova u kojima je prosječna cijena grijanja u zimskim mjesecima i po 800 kuna već sada, bez poskupljenja od 37 posto. A, ako gospodinu Milanoviću nije važno tko je gdje na vlasti, pozivam ga neka to dokaže činjenicom, odnosno projektima koji su za Veliku Goricu stopirani od kada je na državnoj vlasti Kukuriku koalicija, poput financiranja odvodnje Donjeg Turopolja iz projekta 305 Hrvatskih voda", zaključio je gradonačelnik Barišić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gradonacelnik-barisic-neka-premijer-svoj-model-jednakosti-primijeni-i-na-velikogoricane/641481.aspx
« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2012, 07:34:47 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.