Autor Tema: Velika Gorica – Grad zrakoplovstva  (Posjeta: 5205 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Velika Gorica – Grad zrakoplovstva
« : Rujan 15, 2011, 11:15:31 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2011/09/velika-gorica-%E2%80%93-grad-zrakoplovstva/

Izgraditi identitet Velike Gorice kao dinamičnog, modernog i razvoju usmjerenog okruženja, temeljen na tradiciji zrakoplovstva i prepoznatljivosti grada po brojnim zrakoplovnim ustanovama. Cilj je to inicijative nazvane „Velika Gorica – Grad zrakoplovstva“.

Ideja o inicijativi rođena je tijekom neformalnih druženja gradonačelnika Barišića sa velikogoričkim novinarima, a u konkretan program uobličio ju je Juraj Odrčić.

Kao prvi korak pokrenuta je Facebook grupa, otvorena svim Velikogoričanima koji svojim idejama i prijedlozima žele podržati ovu inicijativu.

- Prizori zrakoplova na obzoru koji uzlijeću i slijeću, nešto je sa čim smo svi mi Velikogoričani odrastali i što predstavlja našu svakodnevicu – rekao je gradonačelnik Dražen Barišić.
- Veliki broj naših sugrađana radi u zrakoplovnoj industriji, ovdje su Zračna luka, Vojna baza Pleso, Zrakoplovna škola i brojne druge ustanove. A  i brojni naši sugrađani jednostavno su zaljubljenici u zrakoplovstvo. Sve to čini temelj za razvoj identiteta Velike Gorice kao grada zrakoplovstva – rekao je Barišić.

Gradonačelnik Barišić najavio je kako će Grad i gradske ustanove biti nositelj aktivnosti u sklopu inicijative „Velika Gorica – Grad zrakoplovstva“, te izrazio uvjerenje kako će se inicijativi priključiti i druge institucije, kao i što veći broj Velikogoričana.

Facebook grupa “Velika Gorica – Grad zrakoplovstva”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Velika Gorica – Grad zrakoplovstva
« Odgovori #2 : Rujan 15, 2011, 11:54:33 poslijepodne »
Znam da je negdje već bilo objavljeno (pretpostavio sam, nisam tražio), ali kad se pokrene nova tema onda je to vidljivije i veća je vjerojatnost da vidimo što će ljudi reći o tome.

A kao što vidimo glavni inicijator je i naš član juraja.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Velika Gorica – Grad zrakoplovstva
« Odgovori #3 : Rujan 16, 2011, 12:02:42 prijepodne »
Pogledajte što sve ima u muzeju u Beogradu: http://www.mjrv.mod.gov.rs/pages_files/parter_files/parter.html

Kod nas je toga daleko manje, a većina je i nedostupna javnosti: http://www.airliners.net/search/photo.search?album=27332


Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Velika Gorica – Grad zrakoplovstva
« Odgovori #4 : Rujan 16, 2011, 02:37:30 poslijepodne »
Dakle, ako koga zanima više o čemu se tu radi može pogledati nacrt projekta ovdje, a za članove Facebooka ovdje se možete priključiti grupi na kojoj se raspravlja o projektu.

Osnova projekta je stvaranje nove vrijednosti za Veliku Goricu kroz iskorištavanje postojećih resursa, u ovom slučaju infrastrukture i tvrtki zrakoplovne industrije koja je oko nas.

Svakako sam otvoren za sva pitanja, prijedloge i kritiku koju ću rado poslušati i potom odbaciti kao potpuno neutemeljenu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Velika Gorica – Grad zrakoplovstva
« Odgovori #5 : Rujan 16, 2011, 03:10:35 poslijepodne »
koju ću rado poslušati i potom odbaciti kao potpuno neutemeljenu.

Ma car!!  ;D ;D ;D ;D ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Velika Gorica – Grad zrakoplovstva
« Odgovori #6 : Rujan 18, 2011, 07:41:21 poslijepodne »
Vidim des da je projekt dobil potporu Portala jel je dobil mesto v "headeru" stranice vuz Franca,Šetnicu i "Domovine dostojni bijahu".Al nevidim podgutnicu,sport,mlade,...
Grad kravate,mlade,sporta,erodromov...ide se preveč v širinu,bez vizije za gliblinu.Bojim se da bumo se počeli a niš nemo završili i kaj je najbole/gorje za dve se lete most vlasta premeni pak budu oni ovo porinuli f stran a našli nekakove nove "Grade nečesa,100čudes,...".
wwwg tablice