Autor Tema: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...  (Posjeta: 5822 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« : Lipanj 29, 2011, 01:23:10 poslijepodne »
Dražen Barišić, HDZ-ov gradonačelnik Velike Gorice, poslao je dramatično pismo predsjednici stranke Jadranki Kosor u kojemu od nje traži da ga zaštiti od Ivana Šukera.

Proglašava me lijenim

Zajedno s još sedam članova Gradskog odbora (GO) tvrdi da je jedinstvo stranke opasno uzdrmano zbog Šukera i njegovih istomišljenika.

“Ovdje vlada diktatura predsjednika GO-a Ivana Šukera koji me redovito vrijeđa i proglašava nesposobnim i lijenim. Šuker prijeti raspuštanjem GO-a i govori da će on slagati listu za parlamentarne izbore u VI. izbornoj jedinici”, kaže se, među ostalim, u pismu koje završava molbom za pomoć.

Ukratko, dio velikogoričkih hadezeovaca sklonih gradonačelniku Barišiću od Jadranke Kosor traže da Šukera pošalje u političku mirovinu. Od našeg izvora iz središnjice HDZ-a, koji nam je i dao pismo, doznajemo da je srž problema zapravo Šukerova prevelika taština koja nije mogla podnijeti degradaciju, odnosno smjenu s ministarskog mjesta. Stoga je, kaže naš sugovornik, Šuker sve karte stavio na Veliku Goricu, u kojoj je još uvijek šef Gradskog odbora HDZ-a.

“Preko svog čovjeka, potpredsjednika Mladeži na nacionalnoj razini i dogradonačelnika Ervina Kolarca, a zapravo političkog balavca, želi kontrolirati Barišića. Želi svima i svim sredstvima poručiti da je on još uvijek gazda u Gorici. Zapravo, želi biti gradonačelnik iz sjene”, tvrdi naš izvor.

Barišić nije želio u javnost iznositi prljavi HDZ-ov veš, ali nam je rekao da postoji ozbiljan problem sa Šukerom i da su zbog toga i pisali predsjednici stranke. Kaže da je i on čuo da Šuker prijeti raspuštanjem GO-a.

– To nije istina. Uostalom, ja ne mogu to učiniti sve i da hoću. Pa zna se tko može raspuštati – kaže Ivan Šuker.

Iako ne podržava Barišića, tvrdi da se nije upustio u njegovo rušenje. Šuker tvrdi da nema ambiciju postati još jednom gradonačelnik Velike Gorice iako smatra da je bio bolji od Barišića, kojemu jako zamjera što probleme nije riješio na velikogoričkom Gradskom odboru i što ga je “cinkao” predsjednici stranke.

– Barišić mora shvatiti da sam ja i potpredsjednik stranke pa će morati iznijeti jake dokaze kojima će potkrijepiti sve te navode iz pisma – zaprijetio mu je Šuker. Barišiću zamjera samopromociju i kićenje tuđim perjem.

Kiti se tuđim perjem

– Hvali se vodoskokom koji su platile Hrvatske vode, gospodarskom zonom, za koju je država dala i novac i zemljište, hvali se projektima koji nisu njegovi, nego Vladini – kaže Šuker.

Doznajemo da će o pismu raspravljati uže predsjedništvo HDZ-a, ali i da svi, pa čak i oni koji pismo nisu potpisali, čekaju da središnjica stranke smiri bivšeg ministra Ivana Šukera.

Barišić: Predsjednice, stojim Vam na raspolaganju za sva pojašnjenja

U prvoj trećini pisma Barišić se uopće ne bavi problemima koje imaju sa Šukerom, nego hvaljenjem predsjednice stranke Jadranke Kosor. Barišić pismo započinje ovako: “Poštovana gospođo Predsjednice, zadovoljstvo mi je na početku pozdraviti Vas i izraziti Vam bezrezervnu potporu na putu kojim vodite Hrvatsku demokratsku zajednicu, putu domoljublja, demokracije, kršćanske civilizacije, moderne uljudbe, putu protkanom vrijednostima koje su utemeljene u tradiciji hrvatskog naroda. Koristim priliku da Vam ovim putem od srca čestitam na iznimnim uspjesima koje ste postigli, kao i hrabrosti koju ste pritom pokazali, od mjera gospodarskog oporavka, preko rješavanja korupcijskih afera, te na kraju, šlag na torti, završetka pregovora za ulazak Hrvatske u EU, koji nam je pred vratima”, nastavlja se ovako: “Kao što sam na početku spomenuo, Vi nas Predsjednice potičete i učite načelima demokracije, kršćanske civilizacije, međusobnog uvažavanja i moderne uljudbe”, a završava ovako: “Poštovana gospođo predsjednice, stojim Vam na raspolaganju za sva pojašnjenja. Ispričavam Vam se zbog korištenja Vašeg dragocjenog vremena za lokalnu problematiku.”

Vijećnicima zabranio da brane svog gradonačelnika

Barišić se u pismu posebno požalio zato što je Šuker vijećnicima HDZ-a zabranio da na sjednici Vijeća brane njegovu politiku, odnosno izvješće o proračunu. U pismu se tvrdi da je Šuker vijećnicima zabranio čak i raspravu pa su šutke odslušali napad SDP-a i HNS-a ne samo na Barišića nego i na predsjednicu stranke Jadranku Kosor.

– Nikome ja nisam ništa zabranio. To što vijećnici nisu raspravljali kriv je Barišić jer se nije pojavio na klubu koalicijskih partnera niti je vijećnike izvijestio o stanju proračuna. Barišić je trebao objasniti proračunsku rupu od 3,2 milijuna kuna – kaže Šuker.

O Šukerovu autokratskom stilu vladavine govori i to što je vijećnicima HDZ-a predloženo da potpišu bjanko ostavke, što su oni i prihvatili, iako je tako nešto formalnopravno nemoguće provesti. Na istoj sjednici GO-a HDZ-a glasalo se i o povjerenju Šukeru. Jedini suzdržan bio je Željko Kotrman. Šuker je odmah zatražio raspuštanje njegova temeljnog ogranka na Plesu!


http://www.vecernji.hr/vijesti/pismo-gradonacelnika-v-gorice-jadranka-spasi-nas-sukera-clanak-305207

... ne znam kaj da napišem da li je ovo tužno, smiješno, žalosno ili jadno, sve zajedno ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #1 : Lipanj 29, 2011, 03:30:52 poslijepodne »
jao kad se sjetim sapunice oko dodjele "počasni građanin", kukulele...... ;D

amarkulin

  • Gost
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #2 : Lipanj 29, 2011, 06:24:07 poslijepodne »

http://www.vecernji.hr/vijesti/pismo-gradonacelnika-v-gorice-jadranka-spasi-nas-sukera-clanak-305207
Hm, jel ovo preobraćenje, ili falsifikat?

29.06.2011. u 17:33h plemenitashica je napisao/la:
Gospodin Šuker je bio najbolji gradonačelnik Velike Gorice a bio je i odličan ministar financija. U vrijeme najveće svjetske financijske krize u Hrvatskoj nije propala nije jedna banka. Bilo bi nam svima bolje da je Šuker postao premijer umjesto nesposobne Jadranke Kosor.

Jaguar

  • Gost
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #3 : Lipanj 29, 2011, 06:56:47 poslijepodne »

http://www.vecernji.hr/vijesti/pismo-gradonacelnika-v-gorice-jadranka-spasi-nas-sukera-clanak-305207
Hm, jel ovo preobraćenje, ili falsifikat?

29.06.2011. u 17:33h plemenitashica je napisao/la:
Gospodin Šuker je bio najbolji gradonačelnik Velike Gorice a bio je i odličan ministar financija. U vrijeme najveće svjetske financijske krize u Hrvatskoj nije propala nije jedna banka. Bilo bi nam svima bolje da je Šuker postao premijer umjesto nesposobne Jadranke Kosor.


Pa nije kolegica forumašica plemenitashica gradonačeknik Barišić koja bi se tako brzo preobratila. ;D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #4 : Lipanj 29, 2011, 07:02:08 poslijepodne »
Hm, jel ovo preobraćenje, ili falsifikat?

Ja bih rekao da je falsifikat. Ekipa oko mojagorica.com redovno koristi taj nick, a na Večernjaku je već bilo ovakvih komentara.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #5 : Lipanj 30, 2011, 12:41:50 prijepodne »
Citat:
Barišiću zamjera samopromociju i kićenje tuđim perjem.

Kiti se tuđim perjem

– Hvali se vodoskokom koji su platile Hrvatske vode, gospodarskom zonom, za koju je država dala i novac i zemljište, hvali se projektima koji nisu njegovi, nego Vladini – kaže Šuker.
...
Barišić je trebao objasniti proračunsku rupu od 3,2 milijuna kuna – kaže Šuker.

Kaj je Šuki prešel v HNS!?
Dole Picula!!!
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #6 : Srpanj 01, 2011, 01:08:44 prijepodne »
Zgleda da nam v istem mandatu hdz spravla još jenu krizu vlasti a negda su ludi rekli da se bik neče sam bosti.I sad,..do ima više koaliciske panterov,Bara il Babo?
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: ... a sad vas zabavljaju oni kaj uskoro idu papa ...
« Odgovori #7 : Srpanj 01, 2011, 10:54:37 poslijepodne »
Baš si premišlam dô bu v nedelu došel v Šilakovinu?! Drâšek, a morti i Šuker?! I dô bu unda govor održal? Koji bu prvi, a koji bu zâjdni? A morti bu jěn došel v sobotu, a drugi bu došel v nedelu?