Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 369656 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #330 : Svibanj 08, 2010, 08:48:30 poslijepodne »
križanje je koma,  svaki dan mi redovito oduzimaju   prednost   ovi kaj idu sa  bivše ceste koja je sad zatvorena, da ne stanem već  bi me svaki dan  napičili.
uglavnom nešto najgore što postoji

Zato jer voze automatski, uopće ne prate znakove.
Ali važno je naglasiti, mislim da su mnogi zaboravili na to pravilo, a to je pravo prednosti desne strane.

Ja sam  prošla nekoliko puta kroz raskršće, i svaki put je bila druga situacija. Zaista je "divlje". Pazite, radije stojte i lagano puzite, pa taman da vam i trubili.  ;)

Zašto se nije narpavila ona niska betonska ograda kao recimo u Buzinu?
Ima li to veze sa čišćenjem snijega? Naime, kad krenu ralice, onda snijeg mogu nabacivati kroz postojeću ogradu na nogostup, a da su niske betonske barijere ne bi mogli. Barijera između nogostupa i kolnika je svakako potrebna, da se zaštite pjeašaci i biciklisti, ali zašto tak visoko?

Razumijem da mi ljudi baš i ne možemo sve razumijeti i znati, ali struka bi morala znati odraditi posao i postaviti cestu da svi koji prolaze budu sigurni, a ne da imaju visinske pripreme zbog tog raskršća.

Razmišljala sam kak će se nadvožnjak ponašati kad padne snijeg? I do sad se polako klizilo po cesti prema rampi tj Kolodvorskoj jer je bila slabije čišćena, kaj bu tek sad kad se penje i spušta?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #331 : Svibanj 08, 2010, 08:55:24 poslijepodne »
Zgleda da hdz ima problema i z zakoni ("Da donesu Zakon gravitacije Ustavni bi ga sud srušio...") a bome i z (auto)cestami (AKM;ležeči,križanje,semafori,gužve...).
Madafaka...

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #332 : Svibanj 08, 2010, 09:19:44 poslijepodne »
Meni još nije jasno kako nitko nije predvidio da bi recimo ljudi iz Gradića mogli poželjeti izači na autocestu bez da moraju praviti krug po cijeloj Gorici.

No dobro, nadam se da će nakon otvaranja AC stara cesta biti dovoljno rasterečena da će biti po njoj moguće skroz do Buzina krstariti cca 90. Usput, kaj je s izgradnjom nadvožnjaka preko ranžirnog? Za kad je to predviđeno?

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #333 : Svibanj 08, 2010, 09:34:02 poslijepodne »
Usput, ovi novi prometni pravci otvaraju neke zanimljive opcije za javni prijevoz. Što mislite, bi li možda bilo bolje da umjesto 310 do Zagreba imamo liniju koja bi vozila češće ali samo do Goričke i bila usklađena s busevima na relaciji Gorica-Zagreb i obratno?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #334 : Svibanj 09, 2010, 09:54:28 poslijepodne »
Usput, ovi novi prometni pravci otvaraju neke zanimljive opcije za javni prijevoz. Što mislite, bi li možda bilo bolje da umjesto 310 do Zagreba imamo liniju koja bi vozila češće ali samo do Goričke i bila usklađena s busevima na relaciji Gorica-Zagreb i obratno?
To bi pasalo ovima iz Gradića i Petrovine, a kaj bi onda bilo s Lomnicom?
A gorički bus je ionako  prečesto  krcat, tako da dok čekam na stanici  skoro nikad ne uđem u prvi bus,nego čekam  drugi

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #335 : Svibanj 09, 2010, 10:23:14 poslijepodne »
Meni još nije jasno kako nitko nije predvidio da bi recimo ljudi iz Gradića mogli poželjeti izači na autocestu bez da moraju praviti krug po cijeloj Gorici.

No dobro, nadam se da će nakon otvaranja AC stara cesta biti dovoljno rasterečena da će biti po njoj moguće skroz do Buzina krstariti cca 90. Usput, kaj je s izgradnjom nadvožnjaka preko ranžirnog? Za kad je to predviđeno?

Oko ranžirnoga se stalno radi,rade se pristupne ceste i navažaju se svakodnevno trase za cestu.Betoniraju se nosaći za nadvožnjak i ostali pripremni radovi sa sjeverne strane sadašnjeg autoputa,a uz sami ranžirni.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #336 : Svibanj 11, 2010, 10:59:47 poslijepodne »


Oko ranžirnoga se stalno radi,rade se pristupne ceste i navažaju se svakodnevno trase za cestu.Betoniraju se nosaći za nadvožnjak i ostali pripremni radovi sa sjeverne strane sadašnjeg autoputa,a uz sami ranžirni.

To su ipak samo pripremni radovi za nadvožnjak preko ZG obilaznice tj. čvor Jakuševec. Nadvožnjak preko ranžirnoga za kojeg je kolega pitao, nije na vidiku. Kalmeta je rekao da će autocesta do ZG obilaznice biti gotova ove godine(nije baš da mu vjerujem), bez nadvožnjaka preko ranžirnoga za kojeg nije znao reči ni kada će započeti njegova gradnja ni kada završiti.

Nego, nije vezano uz ovu teme, ali jel' netko zna što se gradi pored Lidla?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #337 : Svibanj 11, 2010, 11:47:27 poslijepodne »
Trebala bi biti tam nekakova tabla z imenom izvođača,investitora i sl.,kaj ne.

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #338 : Svibanj 12, 2010, 01:42:16 poslijepodne »
Zadnji put sam tamo prolazio prije 4 dana, table nije bilo, zato i pitam.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #339 : Svibanj 12, 2010, 10:00:18 poslijepodne »

Lekenik,gužva prema Polane.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #340 : Svibanj 15, 2010, 05:11:33 poslijepodne »
A kaj se nas dotikavle Lekenik??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #341 : Svibanj 15, 2010, 05:19:37 poslijepodne »
Kamioni voze prema Polane kamen z kamenoloma kak bedasti,dela se se v 16.Tablice SB,KT,KR,NG...
Kaj nevidiš kamione?A tema je Autoban...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #342 : Svibanj 16, 2010, 11:54:47 poslijepodne »


Lekenička Polana,prema Sisku

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #343 : Svibanj 16, 2010, 11:55:12 poslijepodne »


Lekenička Polana,prema Gorice

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #344 : Svibanj 16, 2010, 11:55:33 poslijepodne »


Veruvali il ne,ovo je (bila) asfalterana cesta...