Autor Tema: Popis branitelja  (Posjeta: 37173 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #15 : Ožujak 23, 2010, 12:42:58 poslijepodne »
da se odvoje oni koji su se borili u rovu i oni koji su radili na izdavanju lažnih Putovnica u Zagrebu na Velesajmu a stekli su braniteljske statuse i mirovine.

Opa! Ti to na nekog jako konkretno misliš.

Ajde kad smo već kod toga, ako bi neko znal par takvih lažnjaka, kao što to ti sad sugeriraš, jel ima neka adresa, neko mjesto kam bi se ta imena mogla poslati? Vjerujem da ne, jer niko u državnom aparatu, a bogme ni privatno, ne bi htio nikaj poduzet jer bi to bilo opasno po život.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #16 : Ožujak 23, 2010, 01:52:42 poslijepodne »
Bobe,
naveo sam kao primjer zašto je nužno razdijeliti prave branitelje od onih koji to ili nisu bili ili su bili neka logistika, po različitim uredima od Zagreba pa dalje, gdje su zapravo zloupotrebljivali položaj i obezbjeđivali sebi dodatna materijalna sredstva dok su pravi branitelji krvarili u rovu, na ovaj način ili na različite druge načine, ovo je jedan od najboljih primjera koji oslikava razliku od branitelja koji je bio u rovu i ovakvih koji su opet zlouporabama određenih službi stekli status branitelja.
Uvjeren sam da svi pravi branitelji su za registar branitelja i da se nemaju čega stidjeti ili bojati, nego dapače.
Upravo ovi i ovakvi ruše dignitet pravog i iskrenog branitelja koji se borio i ginuo za ovu zemlju.

Što se tiče ovoga gore, koliko lažnih putovnica je pronađeno i otkriveno, vrlo dobro se zna gdje i kada su izdane, tko ih je izdao i tko ih je mogao izdati u datom trenutku, ja znam da je to osinje gnijezdo, nisam elergičan na ose i ne bojim se osa, to što nitko nikada nije reagirao na te i takve stvari u ovoj zemlji govori samo u kakvoj zemlji živimo još uvjek nažalost. ;) ;) ;) ;)

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #17 : Ožujak 23, 2010, 01:57:23 poslijepodne »
teško da je to provedivo,jer bi trebalo raditi na način " izbaci uljeza",a po mojem mišljenju takvih je glumaca čak možda više nego onih ljudi koji su stvarno zaslužni da im se javno zahvali na sudjelovanju u domovinskom ratu...

Ništa to nije teško provedivo moj hornet i treba izbaciti sve te (ne uljeze) poturice i nametnike, jer zbog njih svi mi koji smo stavili svoje živote na raspolaganje ovoj Domovini spaštamo.

Treba postrojiti sve ratne postrojbe i vrlo jednostavno bumo mi sami selektirali one koji nisu bili s nama u istim, jer ja znam svakoga koji je s menom bil u dreku od početka do kraja, a i onoga koji je otišel (dezerteral) kad je zagustilo i spreman sam ga prstom pokazati pred svima.

Znam da svaki moj suborac misli isto ko i ja i da bu ak do toga dojde i ak se bu od nas tražilo da veli ko je bil z nami a ko ni. Osim toga ja još navek čuvam sve papere koje sam po ne znam više koliko put pisal na razno raznim kordinacijami, imam sva imena i prezimena mojih ljudi i brojeve osobnog naoružanja, pa morem dokazati ko je bil s menom, a ko je padobranec iz Minken divizije, takve podatke ima nas puno.
I onda bi se brzo videlo koliko nas je, brzo bi se napunila drž. kasa (kad bi ovi koji nisu bili z nami, a primali su mirovine) vrnuli iste.
Svima teri su dobili mirovinu na osnovi PTSP-a treba zeti vozačke, pa bi videli i tu kuliko jih je zdravih, a kuliko bolesnih ... i tak dalje ima načinof kak bi se to rešilo, samo politika to neće jer jim je to biračko telo.


hornet34

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #18 : Ožujak 23, 2010, 02:36:46 poslijepodne »
dragi delta, zamisli da se ti i ja prepoznamo u stroju i zaklučimo da je u redu da smo u registru branitelja...dobro,a oni kaj ih tam nema ,a dobivaju penezeke...misliš da bi nekakav državni aparat pokazal s prstom na te ljude da lažu,i da moraju vratiti sve kaj su dobili?kao kak je rekel neko prije mene "njih ima dosta",nisam pesimist ali nevjerujem...a ako ima pravne države,za to bi trebalo i krivično odgovarati ,jel tak?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #19 : Ožujak 23, 2010, 04:05:35 poslijepodne »
1. Od rata na "branitelski način" si mogel profiterati samo ak si ranjen il munjen,ak ti ni niš-čao đaci.
Osim branitelov tu su i izbeglice,-povratniki,naselenci,raselenci,kojekakovi povlastičari -na dobre cice puno odojkov.
2. Da bi ti postal lažni branitel il invalid moraš imati "svega" pravnika,referenta,doktora,komisiju/čara,i ono o čem trenutno pojma nemam a ak nekoga hape onda celi krug ide,il bi trebal,na miliciju.A z te mele ne kruva.Kak se zove onaj kaj je jajca kral i penzinerkam decu delal? Dr. Čazim-Nazim? Za njega ni dokazov jel je puno nje zadužil a pitajne je kulko takove ima.Ak je opče do čist v ovem bananastanu...
3. Čemu opče služi branitelska iskaznica? Mene još nigdar ni trebala...
4. Teško je bez dokazov reči da je negdo lažni invalid kad ti imaš samo reč a on vrpu paperov od doktorov i komisije.Kak moreš dokazati da se negdo zahaklal za nogu da je na nogometu išel prek plota po loptu a da ga ni geler pogodil?Jesu ožilki stari 20 il 30,40 let?Jel saki mora imati trag v kartonu?

Citat:
Uvjeren sam da svi pravi branitelji su za registar branitelja i da se nemaju čega stidjeti ili bojati, nego dapače.
A Veritas?

Citat:
I onda bi se brzo videlo koliko nas je, brzo bi se napunila drž. kasa (kad bi ovi koji nisu bili z nami, a primali su mirovine) vrnuli iste.
Nigdo v ove države niš ne vrača tak nedu ni ovi-oni.

Citat:
Svima teri su dobili mirovinu na osnovi PTSP-a treba zeti vozačke, pa bi videli i tu kuliko jih je zdravih, a kuliko bolesnih ... i tak dalje ima načinof kak bi se to rešilo, samo politika to neće jer jim je to biračko telo.
I oružne liste!
Dok smo još pri vozačkemi,kaj ak je PTSPejec dobil/kupil/uvezel auto na povlasticu?Koga našpranjiti,njega il državu kaj mu je to dala?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #20 : Ožujak 23, 2010, 07:56:42 poslijepodne »
Objaviti, svakako!!

Javnost ima pravo znati tko se lažno predstavlja za njihove novce.

A i pošteni ljudi se nemaju čega sramiti ili zakaj skrivati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #21 : Ožujak 23, 2010, 09:30:16 poslijepodne »
sledge,pa nije pitanje da li javnost ima pravo znati,nego tko bude to rekel...ili?

Trs

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #22 : Ožujak 29, 2010, 05:06:09 poslijepodne »
Bobe,
naveo sam kao primjer zašto je nužno razdijeliti prave branitelje od onih koji to ili nisu bili ili su bili neka logistika, po različitim uredima od Zagreba pa dalje, gdje su zapravo zloupotrebljivali položaj i obezbjeđivali sebi dodatna materijalna sredstva dok su pravi branitelji krvarili u rovu, na ovaj način ili na različite druge načine, ovo je jedan od najboljih primjera koji oslikava razliku od branitelja koji je bio u rovu i ovakvih koji su opet zlouporabama određenih službi stekli status branitelja.
Uvjeren sam da svi pravi branitelji su za registar branitelja i da se nemaju čega stidjeti ili bojati, nego dapače.
Upravo ovi i ovakvi ruše dignitet pravog i iskrenog branitelja koji se borio i ginuo za ovu zemlju.

Što se tiče ovoga gore, koliko lažnih putovnica je pronađeno i otkriveno, vrlo dobro se zna gdje i kada su izdane, tko ih je izdao i tko ih je mogao izdati u datom trenutku, ja znam da je to osinje gnijezdo, nisam elergičan na ose i ne bojim se osa, to što nitko nikada nije reagirao na te i takve stvari u ovoj zemlji govori samo u kakvoj zemlji živimo još uvjek nažalost. ;) ;) ;) ;)

Sve je točno kaj ste napisali tu gore, gospon Joža, jedino me iritiraju ova četvorica na kraju vaše poruke, koji namiguju.
Tu bi pasali neki drugi smajlići. Jer se radi o još jednoj nepravdi koja zvoni do nebesa. O još jednoj sramotnoj izdaji. O jednoj od najgnjusnijih varijanti kićenja tuđim perjem, jer to kićenje donosi i novce, i respekt i svakakve beneficije. A pritom i obezvrjeđuje one koji su to sve zaslužili jer razvodnjava njihov doprinos. Oni koji se groze toga da se popis objavi, zapravo se groze toga da se ne raskrinka to njihovo kićenje tuđim perjem. Groze se i toga da će izgubiti izmuljani respekt, slavu i nezasluženu lovu. Fuj tajfl, rekel bi moj tata.


shaka zulu

  • Gost
Odg: Popis branitelja; Popis ratnih veterana može kupiti za 200 dolara
« Odgovori #23 : Ožujak 29, 2010, 09:24:09 poslijepodne »
Ministarstvo branitelja reagiralo na članak da se u SAD-u popis ratnih veterana može kupiti za 200 dolara     
Ponedjeljak, 29 Ožujak 2010 18:30 
Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti reagiralo je danas na članak u jednim dnevnim novinama da se u SAD-u popis ratnih veterana može kupiti za 200 dolara, dok je u Hrvatskoj takav popis tajan, ocjenjujući da je u tom tekstu izneseno više netočnih podataka, te navodeći da ni jedna zemlja na svijetu nije objavila podatke o svojim ratnim veteranima.

Ministarstvo ističe da podatke o američkim ratnim veteranima nudi tamošnja privatna tvrtka, specijalizirana za pronalaženje bivšeg vojnog osoblja i organizaciju prigodnih susreta veterana, napominjući da nije riječ o službenim podacima američke Vlade. Sličnim podacima, podsjećaju, u Hrvatskoj raspolažu predstavnici braniteljskih udruga, te ih također koriste u slične svrhe, najčešće za pozivnice članovima prigodom obljetnica značajnijih datuma iz Domovinskog rata. "Prema tome, ministar Tomislav Ivić i čelnici udruga iz Domovinskog rata u pravu su kada tvrde da nijedna država na svijetu nije objavila podatke o svojim ratnim veteranima, što se u članku bezuspješno pokušava negirati", navode, uz ostalo, u Ministarstvu.
 
http://www.radio-banovina.hr/vijesti/1-najnovije/14-ministarstvo-branitelja-reagiralo-na-lanak-da-se-u-sad-u-popis-ratnih-veterana-moe-kupiti-za-200-dolara-.html

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #24 : Travanj 06, 2010, 09:29:13 poslijepodne »
Jel`uspio netko skinuti popis branitelja sa stranice www.registarbranitelja.com ili barem vidjeti sadržaj?
Evo stranica je ponovno u funkciji...

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #25 : Travanj 06, 2010, 09:31:59 poslijepodne »
I radi, točna je...hehehe! Svaka čast, svaka čast!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #26 : Travanj 07, 2010, 09:53:39 prijepodne »
Raditi takav popis poprilično je nezahvalno.

Nezahvalno - prema kome??

Treba li opet legalizirati prijevare i laži, samo u ime nekakvog "mira"??

Baš mnalo pregledavam stranice, i ne znam zbog čega je galama, kada od osobnih podataka postoji jedino ime i prezime?? Ja sam mislio da je objavljen puno veći gro podataka, sudeći prema halabuci koja se podigla...

Možda im je frka zbog "velikih fajtera" kao moj bivši susjed, kojeg sam pronašao, i potvrdio ono kaj smo svi znali i znamo još uvijek; za manje od dva mjeseca na bojištu, penzijica od preko soma eura, poklonjen otkup stana, povlastice za kupnju auta svakih par godina itd itd, a najbolje što mu niti vlas sa glave ne fali... u psihofizičkoj kondiciji je boljoj od brda nas (i to zbrojeno zajedno) koji smo bili po dvije i po godine i više, i koji i dalje šljakamo za puno manje novca od te njegove penzije, a njegova jedina briga je sastav malonogometne momčadi sa ekipom iz kvarta u tekmi koja se hakla svaku nedjelju dopodne na školskom igralištu... valjda je na bojišnici išao po noći na sranje, taman čučne kada negdje usred mrklog mraka nešto šušne, on se jako prepadne i "oboli" na živce... takvih PTSP-ovaca ima na stotine i tisuće, a invalidi koji mašu umjetnim udovima iz invalidskih kolica su morali protestirati i debelo dokazivati svoje statuse pred ministrima i doktorima, iako su isti bili jasni i slijepima...

Zar se moramo miriti sa lažima i lažnjacima zato da imamo nekakav "mir", koji treba samo šefovima kojekakvih braniteljskih udruga da im se ne bi osipalo članstvo i ne bi gubili povlastice, sredstva od članarina i time i svoj politički utjecaj zbog smanjenog broja članova?

Jutros sam slušao na radiju generala Kotromanovića, te Đukića i Kačinarija. I potpuno se slažem sa generalom; popis treba objaviti, ali pod uređenim i legalnim uvjetima. Mislim da porezni obveznici imaju pravo znati na koga se rasipaju milijarde, pogotovo ako je to neopravdano na temelju lažnih statusa, koji su pak rezultat kriminalnih radnji - krivotvorenja liječničkih svjedodžbi i nalaza, mita, korupcije, pogodovanja i inih radnji...

I naravno, kao posljedicu toga, treba provesti potpunu i čvrstu reviziju svih i svakoga, i osoba i statusa (to je o obveza po Kaznenom zakonu, jer je riječ o djelima za koje se kazneni progon radi po službenoj dužnosti).

I oduzeti nezaslužena prava, te provesti obradu za svako utvrđeno kazneno djelo. I to bi bio potez koji bi jedino išao u korist pravih branitelja, jer bi se znalo tko i što, a bilo bi i više novca za one koji su to zaslužili. Istina je bitna, i ona je jedina pravi interes svakog onog koji nema što skrivati i koji je pošteno stekao i zaradio taj status.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2010, 10:18:27 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #27 : Travanj 07, 2010, 10:53:22 prijepodne »
Još mala nadopuna:

Temeljno nisam bio za objavljivanje bio zbog mogućnosti zloupotrebe tog registra od nekih zemalja vani, pri čemu aludiram prvo na tu četničku Kanadu, koja je dugi niz godina uvjetovala putovanja za hrvatske državljane u tu zemlju (dobivanje vize) prokazivanjem zaštićenih i osobnih podataka do nevjerojatnih detalja o učešću u ratu, od imena postrojbi do imena zapovjednika, rukovodnog osoblja, tipova naoružanja, količine streljiva po čovjeku, opremi itd itd,.

To je bila velika sramota i odraz kilavosti i jada hrvatske diplomacije, koja je na takve stvari trebala reagirati odrješito, argumentirano i beskompromisno, pogotovo iz činjenice da se za državljane agresorske zemlje, koja je činila zločine na teritoriju druge zemlje, takvo što nije zahtijevalo. Da sam ja odlučivao o tome, prekinuo bih diplomatske odnose i tužio Kanadu Vijeću sigurnosti i UN-u zbog opasnog presedana koji se ne može pravdati željom za hvatanjem zločinaca (naravno, samo sa hrvatske strane, Srbi zločine nisu radili... barem je tako rekla srpska supruga tadašnjeg kanadskog premijera Mullronneya....).

Istodobno, ta bratija (kanadska, nizozemska...), pod čijom "zaštitom" su sravnjeni Vukovar i istrebljena Srebrenica, izuzeti su od progona, a njihovi zapovjednici, očiti četnički kolaboracionisti, su nagrađivani zbog "zaštite" genocida nad više od 8000 ljudi u Srebrenici...

No i tada, kao i danas, mnoge hrvatske institucije ne rade svoj posao uopće, ili ga rade površno, ili onako kako ne treba, stavljajući aspekt na nebitne stvari. Žalosno je da je potrebna objava registra kako bi tek javnost izvršila pritisak na nadležne da se stvari počnu postavljati na svoje mjesto, na zdrave noge i na zadovoljstvo svih iskrenih, dobronamjernih i zaslužnih ljudi, jer je očito kako će se inače i dalje unedogled politizirati i štititi kriminalce koji su statuse, privilegije, povlastice i imovinu stekli nezakonitim radnjama, i još uvijek uživaju u vrlo krupnim stvarima o kojima prosječan građanin ove zemlje, koji živi od vlastita rada, može samo sanjati.

Ti kriminalci su se izrodili u vlastitu kastu povlaštenih, a to su im omogućili ovlašteni ljudi od položaja, koji su za osobnu korist mitom i korupcijom dali zeleno svjetlo da društvo vraća njihove nezakonite zadužbine pojedincima kroz mogućnoist nerada i lagodnog života, dok drugi trebaju završavati godine školovanja, rada, usavršavanja i onda desetljećima raditi za svaku lipu, koja je čak i manje vrijedna od one koju lažni branitelji dobivaju na poklon.

Na žalost, vlast nema snage ni političke volje sama postavljati stvari na svoje mjesto i graditi zdrav sustav na zdravim temeljima, pa je potreban pritisak ulice, građana i postupaka mimo normalne i potrebite procedure da bi se postiglo da se stvari dovode u red, iako za to u svakoj normalnoj zemlji ne treba halabuka, već samo iskrena volja politike i vlasti da služi onima koji su je i izabrali.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2010, 10:55:10 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #28 : Travanj 07, 2010, 05:01:32 poslijepodne »
Unaprijed se ispričavam Moderatorima, plemenitašima i plemenitašicama, Svim građanima i građankama koji su na bilo koji način pomogli 1991-1995 godine da se obranimo od progona, smišljenih i dogovorenih razbojstava, uništavanja i idol poklonstva. Ipak, pročitavši na Index-u da je i MIROSLAV KUTLE bio dragovoljac Domovinskog rata, a da je određena grupa hrabrih dragovoljaca iz Osijeka na čelu sa bradonjom još 1990 krenula u obranu Domovine ovim putem objavljujem da ću sad, odmah nakon ovog, ponovo dragovoljno izaći sa popisa dragovoljaca branitelja jer pored takvih Velikana meni smrdljivom batrljku zaista nije mjesto u istom vodu.
Svjestan da će me Stjepan mod. ponovo izbaciti sa foruma opraštam se pjesmom od ove teme:

Mitar Mirić
Špijuni su medju nama
Ref. 2x
Špijuni su medju nama
kvare našu idealnu vezu
al' neka ih neka budu
sada na oprezu
jer mi smo na potezu

Neko je prašinu digao
dok još kući nisam stigao
neko me klevetao dok si bila sama
ne veruješ valjda glasinama

Poklapa se i mesto i vreme
pogodili nisu osobu kraj mene
do detalja preneli ti sliku
samo ženskog društva
nije bilo na vidiku

Ref. 2x

Neko ima jasnu namenu
paklenu nam kuje zaveru
al veruj mi zažaliće jer se grubo šali
pod nogama sebi vatru pali

Poklapa se i mesto i vreme
pogodili nisu osobu kraj mene
do detalja preneli ti sliku
samo ženskog društva
nije bilo na vidiku

Navedene informacije koje iznosim pokupio sam sa Index.hr, Jutarnji list, Večernji list kao i forumski komentari navedenih. U slučaju da oni iznose neistinu i ja ju prenosim obmanjen istom. Autorska prava za tekst istaknutog umjetnika Mitra nisam platio jer je njegov fantastičan video uradak dostupan na YouTubu.
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #29 : Travanj 08, 2010, 12:53:45 poslijepodne »
Unaprijed se ispričavam Moderatorima, plemenitašima i plemenitašicama, Svim građanima i građankama koji su na bilo koji način pomogli 1991-1995 godine da se obranimo od progona, smišljenih i dogovorenih razbojstava, uništavanja i idol poklonstva. Ipak, pročitavši na Index-u .......

....... ponovo dragovoljno izaći sa popisa dragovoljaca branitelja jer pored takvih Velikana meni smrdljivom batrljku zaista nije mjesto u istom vodu.
......

Dobro došli natrag.  ;)
Vi se čudite Kutli? Ja se čudim onima bezimenima od jedan do deset dana koje spominje današnji jutarnji.
A čudim se svojem neznanju kak ne znam da je  i Šuker bil branitelj? Kaj je taj branio, jel možda netko zna?

No, smirila sam se uz ovaj tekst Matije Babića:

Objavljeno je protivno zakonu, naglašavaju svi. Pa jebo takve zakone, ako je sve najgore što se Hrvatskoj dogodilo učinjeno u skladu sa zakonom: telekom i banke za sitne pare u džepove sitnih ljudi prodane su strancima, sve drugo poklonjeno je kriminalcima koji su u pravo doba shvatili da je isplativo kartati belu s Franjom ili kupovati kornete od Nevenke.………..

Po zakonu su nas opljačkali. Jadranka je po zakonu dobila stan koji joj ne pripada. Registar po zakonu nije smio biti objavljen.

Što zaključiti: Želite li napraviti nešto dobro za Hrvatsku - to neće biti po zakonu.

Počistiti ispočetka i počistiti sve redom, možda je ovo prvi korak u tom smjeru. Pa ako je u suprotnosti sa zakonom, još i bolje. U svim normalnim državama vlast se prilagođava zakonu, samo se u Hrvatskoj zakoni prilagođavaju vlasti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/protuzakonita-objava-registra--prvo-herojsko-djelo-21-stoljeca/484796.aspx

Moram ovo još jednom ponoviti: „Želite li napraviti nešto dobro za Hrvatsku - to neće biti po zakonu.“

Tak mi je poznato – Sve po zakonu. Hihihihihihihihihi  - a vama?
Jedini „zakon“ koji u ovoj državi prolazi je ZNA SE ukradi, podvali, ucijeni, riješi se dokaza, omalovažavaj, pljuj, guraj pod tepih, i cinično se smješkaj uz krilaticu Idemo dalje, narod će zaboraviti za 3 dana, a onaj drugi narod je ionako plaćen da zaboravi.