Autor Tema: Popis branitelja  (Posjeta: 37172 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #120 : Prosinac 29, 2012, 01:29:20 poslijepodne »
Istina je uvjek negdje u sredini, gdje ima dima ima i vatre, ako je samo jedan mali dio točan što se piše i objavljuje o Matiću (da je bio član HDZ-a, da mu je dodijeljen status PTSP-a 80% pa je naglo ozdravio, upitnost o ratnom putu .....itd...) pa to je strašno, postavlja se onda s pravom pitanje tko nam je na čelu ministarstva branitelja?...
Ma nemoj?
Glavno da neko izbaci neku laž i da se ta laž proširi, pa bumo onda sve to relativizirali sistemom di je dima imai vatre, i onda od nekog nevinog napravimo polu-krivog. Jel tak misliš da je ok? Tipično manipuliranje masa, stara škola HDZja...
Citat:
He..smiješno, pa opozicije kao da nema...
Pa kaj HDZ nije u opoziciji? Ili su već zabranili tu takozvanu stranku?
Citat:
jedini neprijatelji su si oni sami po radi nesposobnosti, neznanja i bahatosti, pa oni sami sebe destabiliziraju..
Znači onda oni sami o sebi šire laži jer si vlastitom nesposobnošču nemreju tak jako nauditi? Koje gluposti ...
Citat:
primjera radi...kaj je HDZ-e kriv kaj Jakovina nije platil porez?...jel HDZ-e kriv kaj je Čačić bio potpredsjednik vlade iako se znalo kaj je napravil?..itd....
A di neko tvrdi da je to kaj ti navodiš istina? Ma i da je, di neko tvrdi da je tome kriv HDZ?

Ta tvoja demagogija je stvarno ispod svakog nivoa.

To nije demagogija nego razmišljanje i promišljanje svih onih s kojima razgovaram i dijelim to mišljenje, hebe mi se za HDZ-e, ne želim biti i nisam njihov advokat iako mnogo puta to poželim zahvaljujući upravo takvima kakav si ti,  mnogo ljudi mi zna u razgovoru reći da je i najgori HDZ-e bio bolji od ovih pridošlih teletabisa koji nam sad kroje sudbinu...prije bi rekel da je demagogija ovo kaj ti izvodiš, koliko se god trudio sakriti ispadaš pristran, neobjektivan jednostavno odaješ da si na platnom spisku spomenutih teletabisa...ok to je tvoje pravo, ne zamjeram ti nisi ti kriv kaj ti je taj isti HDZ-e dao cipelu, dok je trajalo za njih si pisal, prijetvoran si, sad se osvećuješ na ovaj način, dokazuješ se ovoj žgadiji i liječiš svoje frustracije napadajući one koji drukčije misle odnosno one koji su se zamisli drznuli nekaj napisati protiv vlasti...


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #121 : Prosinac 29, 2012, 02:26:36 poslijepodne »
Kratko i jebitačno. I nadasve točno. Bravo, Muha!!

To je, ukratko, poanta povremenih napada demokracije (čitaj: šizofrenije) i "objektivnosti" moderatora Bobija - osveta kroz najniže pobude svima za koje on pretpostavi da su identični (ma i da samo misle) kao njegovi bivši poslodavci, koje ne volim kao ni ove sada, ali kroz njegovo ponašanje počinjem shvaćati da su imali itekako rezona dati mu pedalu, jer takav lik ima veze sa svime samo ne sa onime sa čime bi pravi novinar trebao imati veze... drugim riječima, ne zamjeram im, nije svaki vrag tak crn kak izgleda... pa kada već nema muda osvetiti se onima koji su mu se zamjerili, dečec svoje komplekse liječi ovdje... i to zamata u celofan, kao i ministar Jovica svoje laži, jedino obojica zaboravljaju da je celofan - proziran!...
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 02:29:12 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #122 : Prosinac 29, 2012, 08:53:12 poslijepodne »
Neću se upuštati u insinuacije jel ministar Matić ovakav ili onakav jel ljetovao ili ratovo 91. , ma više me boli ona stvar za sve, objavljen je registar, pa i neka je i za to me zabole nakon 20 godina , ma nikakvih ja koristi od toga nemam, sutra opet šljakat idem , a branitelj sam i to bolestan, al kasno sam papire predao , mamicu im jebenu  patriotsku koja se u državne službe navukla i sebi se nariktala i normalno sad se graja diže..ma diže se jer su ustoličene guzice u pitanju i po udrugama i po onima koji su novce uzimali za kojekave braniteljske penzije.

Ne posustai , sve  rasčistiti, lopove kazniti , imovinu oduzeti i podrška pravih i stvarnih branitelja neće izostati.

@Sledgehamer

u kojem kontekstu ministra Jovicu spominješ u ovoj temi nisam razumio, al ako te jebe masturbacija od njega si slobodan to činiti bezgriješno ;)

edit:
je zaboravil sam ,  mortik te jebeju i nekih desetak tisuća birtijaša koji su isto u registru, a kurca iz birtije nisu promolili....ma povraća mi se više od svega..

Kaj je globalna recesija kriva za našu  neimaštinu , ne nije recesija kriva nego lopovi imenom i prezimenom koji su ovu Hrvatsku, za koju smo se borili , uništili i rasprodali i njih treba kazniti i sve lažnjake koji su do danas lovu pobirali.gamad.
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 09:12:45 poslijepodne Vegi »

Jaguar

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #123 : Prosinac 29, 2012, 09:13:50 poslijepodne »

.. al ako te jebe masturbacija od njega si slobodan to činiti bezgriješno ;)

I Kunta je slobodni internetski masturbator, jel' to u skladu s Crkvom i jel' bezgriješno?

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #124 : Prosinac 29, 2012, 09:18:27 poslijepodne »
Jaguar, naj se preveč kurčiti da ti nebi posle jebanja bilo žaljenja, čist onak prijateljski ti velim.

Jaguar

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #125 : Prosinac 29, 2012, 09:31:32 poslijepodne »
Jaguar, naj se preveč kurčiti da ti nebi posle jebanja bilo žaljenja, čist onak prijateljski ti velim.

Vegi i ja tebi nešto prijateljski velim, tak se možeš u birtiji ili bilo gdje razgovarati a ovdje, na moj post koji te uopće ne dotiče i s menom ne.
Čime sam te povrijedio? Ničim izazvan s menom tak diskutiraš, odjedri s visoko dignutim jedrima!
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 09:34:41 poslijepodne Jaguar »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #126 : Prosinac 29, 2012, 10:35:50 poslijepodne »

.. al ako te jebe masturbacija od njega si slobodan to činiti bezgriješno ;)

I Kunta je slobodni internetski masturbator, jel' to u skladu s Crkvom i jel' bezgriješno?

Jaguaru govnaru, posredno se sprdaš s nekima od forumaša, a preko mojih postova i usprkos prijateljskom upozorenju praviš se blesav.
Stvarno nekulturno i licemjerno no i za to postoji lijek.


edit:
da nebi ostalo nedorečeno ili nejasno:
kupi se antidepresive , to su ti lijekovi za smirenje, al na tvojima obavezno na kutijici moraju biti nacrtani zvezda petokraka i bik u znaku IMTa. cmok cmok cmok
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 10:47:08 poslijepodne Vegi »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #127 : Prosinac 29, 2012, 10:46:33 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
Čime sam te povrijedio? Ničim izazvan s menom tak diskutiraš, odjedri s visoko dignutim jedrima!

Ničim...!!!..he...da stvarno neznam koji ti se kur.. obraća i još proturiječi...sram ga bilo...tuži ga Her Flucku ili bolje poručniku Gruberu iz serije Alo Alo...on ima tenkić kojemu ni Fred nemre niš...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #128 : Prosinac 29, 2012, 11:16:15 poslijepodne »
...lopovi imenom i prezimenom koji su ovu Hrvatsku, za koju smo se borili , uništili i rasprodali i njih treba kazniti i sve lažnjake koji su do danas lovu pobirali.
Ne do des, nek i des, i zutra, i prekzutra, i se do sve smrti a onda bu još negvu penziju dobivala negva `dovica i dečica... Sem kaj zabil?

I Kunta je slobodni internetski masturbator
Besposleni, ekipa, besposleni... Al nis krif- navlekli su me.  ;D

A na tere smo ovo teme? Il su se jednake..?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #129 : Siječanj 07, 2013, 09:04:43 poslijepodne »
07.01.2013.
RATNI PUTOVI NA REVIZIJI
 Generalu Rojsu od Hrvatske i BiH mjesečno 15.000 kuna mirovine; Josipović: To nije pravedno; Helez: Rojsu obustavljena isplata
...Ljubo Ćesić je u RH umirovio 10.000 pripadnika HVO-a
...Kao što je poznato, gotovo 17 tisuća pripadnika HVO-a prima mirovinu u Republici Hrvatskoj. Njih 10.009 umirovljeno je 1998. godine rješenjem o načinu stradavanja, koje im je tada nelegalno izdao pomoćnik ministra obrane Ljubo Ćesić Rojs. Radilo se o nelegalnom potezu zato što ti ljudi nisu imali status hrvatskih branitelja, ali je zato general Rojs za potrebe njihova umirovljenja napravio fantomsku Specijalnu postrojbu MORH-a od 10.009 pripadnika.
 Ranjeni na prvoj crti
 Nakon toga je međudržavnim ugovorom između RH i BiH, potpisanim 2006. godine, još 6818 pripadnika HVO-a legalno steklo hrvatsku mirovinu. No, tim međudržavnim sporazumom pravo na mirovinu u Hrvatskoj stekli su i pripadnici HVO-a koji su već u BiH ostvarili mirovinu.
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/198682/Default.aspx


07.01.2013.
Na obje isplate mu ‘sjela’ banka
Rojs: Neka oni meni oduzmu i činove i mirovine, samo da mi Hrvatska ostane
 Istina je da sam ja potpisao tih 10.009 rješenja o načinu stradavanja pripadnika HVO-a. Ja se ne krijem, stojim iza svojih postupaka. No, nisam ja samoinicijativno, kao pomoćnik ministra, donio takvu odluku, nego sam ispoštovao nalog ministra Gojka Šuška. Imali smo mi i predsjednika Tuđmana koji je to sve odobrio - kaže za “Slobodnu” general Ljubo Ćesić Rojs, nakon teksta koji je objavljen u našem listu o dvostrukim mirovinama pripadnicima HVO-a.
...Rojs pojašnjava kako nisu mogli formalno umiroviti nekog tko je stradao u drugoj državi pa su posegnuli za rješenjem da je pripadnik HVO-a “stradao na Južnom ili Istočnom bojištu”.
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/198771/Default.aspx

Jel HVO na popisu branitelov?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #130 : Siječanj 07, 2013, 09:08:58 poslijepodne »
15.04.2012.
LAŽNOBORCI TRČE POSLJEDNJI KRUG – SOCIJALISTIČKI FEUDALCI!
 ŠIROKI BRIJEG - Riječ lažnoborac je riječ koja se ne može naći ni u jednom riječniku sastavljenom na nekom od jezika koji su danas u službenoj upotrebi u bivšoj Jugoslaviji! Svoje mjesto pod suncem ova riječ nije našla ni u Vukajlijinom riječniku stranih riječi i izraza. Ta “novokomponirana“ slagalica je nastala u posljednjih 67. godina u selima na jugu Srbije, uglavnom u okolici Niša. I Leskovca. Riječ lažnoborac se ne odnosi na one osobe koje su se u svom životu za nešto borile, npr. borac za ljudska prava, borac za zaštitu životinja koje služe u laboratorijske svrhe, borac za zaštitu čovjekove okoline, solunski borci... Lažnoborci svoj status borca dobivaju na osnovu falsificiranih svjedočenja i pravnih propisa koje je naša država donijela u cilju zaštite prava olakšanja obaveza onih koji su u tijeku ovoga rata iznijeli na svojim plećima. Borci u ovom slučaju su obični građani, uglavnom seljaci (mada i u gradovima ima onih pokokondirenih) širom Bosne i Hercegovine, a koji u periodu od 1991-95. nisu ni omirisali baruta ili su ga mirisali na strani raznih kvislinških formacija, a neki su ležali zdravi i operirali hemeroide i tko zna kojekakve bolesti su imali, te čekali koja će snaga prevagnuti, jer bili su neopredijeljeni, a sada uživaju boračke penzije-mirovine i sve ostale privilegije koje uz njih idu, kao tuđa gotova kuća na poklon, razni odbori po kantonima-županijama, uglavnom puni hvale i lopovluka. Postoje bitne dvije karakteristike riječi borac posmatrane u ovom narodnom kontekstu. Prva se odnosi na status, a druga na način sticanja statusa borca. Status ovakvog borca se u nekim okvirima može izjednačiti sa statusom feudalnih velikaša, i oni su naime baš kao i „JUNACI“ ove publikacije imali samo prava i privilegije, nezaslužbeno stečene, a nisu imali nikakve obveze koje na osnovu njih imaju prema društvenoj zajednici. Čak većina od njih misli da to što čini nije u suprotnosti s moralnim normama društva. Način sticanja statusa borca u ovom kontekstu je sprdnja s tekovinama - likom borca, te sprdnja sa svima onima koji su nam godinama pričali i lagali kako su jedva glavu izvukli iz rovišta, a ne rovište „šverc šlepera“. Lažnobarčki status se dobija na osnovu neistintnih svjedočenja istinitskih boraca. A ta svjedočenja i iskazi su dati obično za enormno veliku materijalnu ili kakvu drugu korist. Kada je materijalna ta korist može biti kunska, devizna, naturalna, pravna, a nekada izražena u permanentnim ratama. Ovako široko i neprecizno određivanje uvjeta za sticanje statusa borca i boračkih-braniteljskih penzija-mirovina je dovelo do apsurdne situacije da u Bosni i Hercegovini danas više ima boraca-branitelja no u godinama prestanka rata. A da bi se takav zahtjev dobio bilo je potrebno pronaći dva živa svjedoka sa statusom borca koji će pismeno posvjedočiti o učešću dotičnog u bilo kakvom obliku organiziranog otpora za vrijeme rata. Vremenom su ljudi na selu uvidjeli da društvo ne poduzima ništa kako bi se vjerodostojnost ovakvih izjava provjerilo. Zbog toga se, u početku stidljivo, a kasnije sve drskije počelo s potpisivanjem lažnih izjava o učešću u ratu. Ljudi su na sve načine kupovali prazan papir ovjeren i potpisan za 50 eura, a onaj tko je sređivao on popuni sve i upiše sudionik prve crte bojišnice na potezu južno bojište. Tada sam i ja kupio četiri prazna takva papira u nekoj birtiji kod Duhanske stanice u Širokom Brijegu, jer oni koji su ih prodavali cijeli dan su sjedili u kafani i čekali mušterije (nema veze što sam rat dočekao s 10-tak godina, njima bitno bilo što više tih papira prodati, a meni da se danas s njima mogu sprdati)! Više>>>>> http://www.javno.ba/javno-teme/uilica-lanoborci-tre-posljednji-krug-socijalistiki-feudalci.html
 
...A od starina je poznato da novac kvari ljude. Pravi borci su samo ljudi, bez obzira što se o njima pričalo i pisalo. Kako je Helez rekao čini mi se da je to još u pelenama i zato ima mnogo razloga najnovije revizije, tako su krajem 1995. godine boračke penzije i u tuđoj domovini – Hrvatskoj, na komisiji u Opuzenu gdje su dobili samo “polutani“,.!!!! Pored toga, braniteljski status mu garantira i druge povlastice kao što su beneficirane zasluge svih vrsta, lakše članstvo svih vrsta uključenja u nadzorne odbore, nečekanje u redovima kod psihijatra (takvima svako malo treba psihijatar), uposlenje supruga, kao prioritet stipendija za djecu - po mogućnosti iz “Titovog fonda“, jer to je „dete borca“ prioritet za dodijelu zemljišta uz minimalnu nadoknadu od 650 konverbitilnih maraka, povlašteno plaćanje svih priključaka - od struje, telefona i vode, te posebna naljepnica na vozilu i besplatan štap, pa i stan po mogućnosti. Što se tiče dodjele zemljišta, posebno u Širokom Brijegu mjesto „Gaj“ - Dubrava, gdje je vlasnik Šumsko Poduzeće Mostar, a isti ured obrane je falsificirao za pojedince papirologiju, „naravno lažnu“ da su pripadnici postrojbi i s takvom papirologijom isti ured podnosi zahtjev za dodjelu građevinskog zemljišta ili poslovnih prostora a isti takvi nikada nisu ratovali na teritoriji Bosne i Hercegovine jer u Hrvatskoj posjeduju stan, mirovinu, naravno sve hrvatsko, a za takve slučajeve policija dobro zna i tužiteljstvo, međutim ovakve lažne papire iz ureda obrane će rješavati centralna SIPA u Sarajevu, dakle sve da se mafijaši pohapse i napokon da se počnu proganjati da bi se rasteretili pravi branitelji. Među njima je i velik broj onih koji su se prošvercali kao „tristo kurira“ preko petsto visokih časnika pa postaje čudno što je grad prazan - ili se skrivaju da nevide svoga vojnika s bojišnice da mu ne bi štogot potpisali ili bježe skrivajući se od pravih branitelja da ih nevide kada se i gdje sastaju lažnoborci, jer radi tih lažnoboraca grad i gradovi, općine su prazni, a po njihovim zaslugama trebali bi imati njihove uže porodice do trećeg koljena sve povlastice oslanjajući se posebno na njihove „troliste“ krvavo stečene kod Rojsa - podižući ulaznu kapiju u vojarni „Croaciji“ u Zagrebu. To su velike zasluge i velika je čast podizati kapiju. Što se tiče predsjednika udruge branitelja u Mostaru koji je javno na HTV-u izjasnio da je član HDZ-a , te svoju kćerku uposlio u Županiju Zapadno Hercegovačku, naravno bez natječaja, te koja sada vuče porodiljsko bolovanje, pa što tu reći - zar ŽZH nije imala od svojih branitelja da nekoga uposli nego da uvozi polukadar iz Mostara ili da je bar uposlila kćerku nekog branitelja iz Bobanova i Šuškova naselja! Dobiti boračku penziju nije baš tako lako a posebno dvije penzije, jer svjedoci koji pišu izjave moraju znati što će napisati jer su zakonom određeni i neki drugi uvjeti uz koje se penzija može dobiti. Penziju (namjerno pišemo penzija, a ne mirovina, jer ovi koji su u mirovini oni miruju, dok su penzioneri sve nervozniji...) identičnu boračkim penzijama mogu pod istim uvjetima dobiti i civilni invalidi rata - ljudi i žene koji nisu sudjelovali u borbama ali su invaliditet stekli od kakve bombe ili su možda rođeni takvi, a pretežno koji su kao mala djeca pali s trešnje. Više>>>>> http://www.javno.ba/samo-na-javnoba/feljton-lanoborci-tre-posljednji-krug-2.html
 
Opet na*aše kokošari, a oni koji su im štancali, ostaju nedodirljivi
http://balcanspy.blogger.ba/
( ex taliban.blogger.ba )
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #131 : Siječanj 07, 2013, 11:16:54 poslijepodne »
Kada sam pri oslobađanju i povratku Gotovine u Hrvatsku pisao ovdje za neke koji su bili na bini s Gotovinom i Markačom, neki su me ovdje odmah napali i vrijeđali, zanima me što misle sada?

Ili je to uredu Tko je jamio? Koji dakako nije usamljen. Što ćemo mi još saznati, langsam aber sicher?