Autor Tema: Bandić i njegova kandidatura  (Posjeta: 50876 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #15 : Studeni 07, 2009, 09:03:35 poslijepodne »
Eh, iako mi je to teško priznati  :(  ovoga se puta sa Sledgeom moram složiti od riječi do riječi!!!
Ovo sa "zakrečenim mozgom" malo je preoštro rečeno, iako se, opet priznajem, i s tim slažem.

Nemoj da ti slaganje sa mnom prijeđe u naviku, ozbiljno ću se zabrinuti - za sebe! Jer ja se slažem sa malom, ali odabranom grupom ljudi, i analogno tome - malo njih se slaže sa mnom, i to je onda obično uvijek ista ekipa...  ;D

Stoga reci bilo kaj, prepiši moje riječi drugim redoslijedom, samo se nemoj slagati sa mnom...  :P ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #16 : Studeni 08, 2009, 12:37:03 prijepodne »
............nemoj te reći da niste krajičkom oka ili uha svaki dan očekivali što će biti s njim... nije on neka faca ali je zanimljiv.........

Niti je faca, niti je zanimljiv, posve imaginaran tip koji se stalno nekam nagurava, vrlo često tamo gdje mu nije mjesto ni po stasu ni po glasu.
Baš me briga kaj bu s njim, samo se nadam da bu konačno potonul, što ne bi bilo ništa neobično, dovoljno je ugrabio pa je i vrijeme da se "smiri".

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #17 : Studeni 08, 2009, 09:13:01 prijepodne »
Bojim se da ne bu baš tak lako potonul. Gle koliko dugo pliva u Zagrebu
Kam god u Hrvatskoj dojdem, svi vele "e da je nama Bandić"  ???
Viš da su si u Splitu Keruma izabrali za gradonačelnika.
Kaj ti to govori?
Bojim se da bu Bandić skoro Predsjednik, jer ljudi uglavnom ne vide dalje od nosa.

Osim toga on može računati i na dio (i to veliki dio) Hdz-ovog biračkog tijela (posebno zato kaj ni Hebrang ni Vidošević nisu baš zanimljivi ljudima), ali zato mislim da ima tek manji dio sdp-ovih birača, no tu je matematika jasna.
Bandić je cirkusant, a u ovakvom sveopćem cirkusu to je referenca koja ga može daleko dogurati.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

hornet34

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #18 : Studeni 08, 2009, 10:36:21 prijepodne »
potpuno si u pravu goričanka,i moram priznati da sam se jako neugodno iznenadio razgovarajuči sa ljudima koliko podržavaju taj cirkus...kao da se sve otelo kontroli i stvarno nikome nije bitno kaj bu se desilo.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #19 : Studeni 08, 2009, 10:46:28 prijepodne »
on je malo maka... ozbiljno to mislim.
on ne vidi klinac pred nosom,
samo: ja, ja, moje, ja, ja, ja sam, ja, ja, ja, moje, od mene, ja sam,ja,ja....

ne mislim da ce pobjediti, valda nismo toliko.... hm.. (tesko mi odabrati rijec a da ne zvuci previse uvredljivo...)

Bilaj

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #20 : Studeni 08, 2009, 11:26:17 prijepodne »
ali zato mislim da ima tek manji dio sdp-ovih birača, no tu je matematika jasna.

Mislim da nisi u pravu. Ipak je Bandić SDP ov dugogodišnji gradonačelnik a i skoro mu je malo falilo da bude predsjednik SDP-a.
Mene strašto smeta kada se cijelo vrijeme želi reći da je Bandić HDZ-ovac. On je SDP-ovac kako kak god okreneš. S ovim izbacivanjem iz stranek ne možeš nikak reć da i dalje neće ohoho SDP-ovaca glasati za njega.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #21 : Studeni 08, 2009, 03:49:39 poslijepodne »
Bilaj, prije nego nekaj zaključiš, provjeri malo među sdp-ovcima kakvo mišljenje imaju o Bandiću i hoće li za njega glasati masovno.

Bandić je bio formalno član sdp-a i to je tako ostalo jer se sdp (glupo i sebi na štetu) nije htio odreći vlasti u Zagrebu, iako ruku na srce, tu vlast nije osvojio sdp nego Bandić.
Mislim da je to već i maloj deci jasno, pa me čudi da tebi nije.
Osim toga, Bandićev način, stil i pojava, nemaju više skoro nikakve veze s sdp-om, više čak ni te formalne. Bar dok ne prođu izbori.

Nemoj zaboraviti da je Zagreb jedini grad u kojem je vlast imao sdp, dok državom vlada hdz, a da je usprkos tome prosperirao.
Nije li to znakovito, ako se sjetiš primjera iz Gorice, gdje smo na svojoj koži osjetili kaj znači zamjeriti se hdz-u.

Prema tome, Bandić je za mene kukavičje jaje hdz-a u sdp-u, koje je s vremenom postalo institucija za sebe, tak da mu stranka više nije ni bitna, jer je on sam svoja stranka.

Živi bili pa vidjeli.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #22 : Studeni 08, 2009, 05:26:23 poslijepodne »
Bilaj, prije nego nekaj zaključiš, provjeri malo među sdp-ovcima .....

Osim toga, Bandićev način, stil i pojava, nemaju više skoro nikakve veze s sdp-om, više čak ni te formalne. Bar dok ne prođu izbori.

Nemoj zaboraviti da je Zagreb jedini grad u kojem je vlast imao sdp, dok državom vlada hdz, a da je usprkos tome prosperirao.
Nije li to znakovito, ako se sjetiš primjera iz Gorice, gdje smo na svojoj koži osjetili kaj znači zamjeriti se hdz-u.

Prema tome, Bandić je za mene kukavičje jaje hdz-a u sdp-u.....

Nema li Goričanka informacije iz prve ruke,........mislim iz sdp-a?
Bandićevoj karizmi treba pridodati samo još Simonicu i pola Hrvata će biti sretno, makar ni kruha ne imali, ali na TV-u da vide svoje ljubimce.

Što se tiče Bandića, sdp-a, zagreba, hdz, i odnosa između njih.
Bandić ima sreću da vodi Zagreb, te i sam HDZ ima drugačiji odnos prema njemu, negoli prema tamo nekom Vukovaru, Gorici i inim.
Zagreb je centra HR, 1/3 biračkog tijela HR ako izuzmemo HR dijasporu, financijska moć i naravno da i sam HDZ vaga drugačije Zagreb nego druge gradove.
Osim toga Bandić nije tvrdoglavi SDP-ovac koji apriori odbija HDZ, kao što je to svojevremeno radio i Picula, ne ulazi i ne provocira sukobe, dakle ono što bi bilo i normalno na svim razinama politike da sve stranke međusobno surađuju za dobro sviju nas, u tome je Bandić uspio, dakle čak osvojiti i HDZ.
Međutim Bandić je i populist, karizmatičar, osjetio je da ljudi to vole, da vole vođu, on to pokušava biti.

Ono što mu  zamjeram je to, da je do zadnjeg trena čuvao objavu kandidature, da nije unutar SDP-a kada je odlučeno za Josipovića, rekao  ljudi ja se želim kandidirati i ako mene nećete podržati, idem sam a Vi me izbacite iz stranke zato.Dakle igrao se sa SDP-om, igrao se s nama, i nemogu vjerovati takvom predsjedniku i nije moj adut.

Mislim da je i SDP trebao tu biti određeniji od samog početka, prema Bandiću a nije i to pokazuje neke manjkavosti i slabosti SDP-a.
Bandić vješto koristi vrijeme za sebe, nadam se da neće biti predsjednik, jer kako reče, on će biti kao konj, mi svi bi valjda trebali zaista i biti konji ili magarci.

Bilaj

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #23 : Studeni 08, 2009, 05:49:05 poslijepodne »
Bilaj, prije nego nekaj zaključiš, provjeri malo među sdp-ovcima kakvo mišljenje imaju o Bandiću i hoće li za njega glasati masovno.

Možemo mi napraviti anketu i sigurno će ljudi reć Bandić je grozan, nikakav, lopov, bahat- uglavnom najgori čovjek koji postoji. Pa ipak pola glasaća u zagrebu je dalo njemu glas- i to ne anketno nego crno na bijelo. A nije pola zagreba HDZ nego i po izborima prije SDP (po zadnjim izborima ispada da su svi SDP-ovci glasali za Bandića + pokupio i glasove ostalih stranaka). 

Jednako tako ako ispitamo SDP-ovce svaki pet je dao glas i podržao Bandića za predsjednika stranke -odnosno da je najbolji. Tko zna koliko ih još mislim da je super ali eto da ipak postoji možda netko bolji. I to je sve jako daleko od toga da svi govore da je grozan.

Stoga ja nigdje ne vidim te osnove tih tvrdnji da je bandić HDZovac kada imamo gro crno na bijelo glasova da je SDPovac. Zašto se sve negativno mora pripisati HDZ-u kada je bjelodano da je Bandić SDP-ovac.

Goričanka, mogu se složiti da je Zagreb bio najvažniji grad kojom se vladao SDP ali ne nikako i da je bio jedini grad kojim je vladao SDP.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #24 : Studeni 08, 2009, 05:56:29 poslijepodne »
Bandić će biti novi predsjednik RH...Milanović je svojim pogreškama još dao vjetra u leđa Bandiću..sad se zapravo vidi koliko je Milanović nedoraso Bandiću...prvo Milanović se zahebo što je nametnuo samo dva kandidata u vrijeme stranačkih izbora u SDP-u za predsjednika, Josipovića i Jurčića pri tom onemogućio Komadinu i Bandića iako je znao da se njih dvojica žele kandidirati...kako je bilo i za očekivati u srazu Jurčić - Josipović pobijeđuje Josipović jer budimo realni Jurčić je opet bio iskorišten kao slabiji kandidat, slično kao u vrijeme parlamentarnih izbora kad mu je bilo obećano da će biti premijer....he...s figom u đepu...i vrapci na krovu znaju da je Josipović Zoranov igrač...drugi put se zahebo kad je u skupštini srušio rebalans SDP-ovog gradonačelnika i na taj način obznanio unutarstranački rat....treći put se zahebo a mogao je sve popraviti kad je Bandić objavio svoju kandidaturu....naime nije smio onako reagirati, tj. olako izreći da Bandiću time prestaje članstvo u SDP-u...mogao je jednostavno reći da je SDP-e stranka gdje ima mjesta i za dva kandidata te da pozdravlja kandidaturu Milana Bandića...[/color]

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #25 : Studeni 08, 2009, 06:04:00 poslijepodne »
Slažem se sa vama u pogledu opisa i ponašanja gospodina Bandića ,koji vrlo vješto manipulira prvenstveno medijima.Uvijek se zna izvući iz škripca i malim poklonima kupuje vrlo veliki broj glasačkog tijela.
Ovdje se nikako ne smije zaboraviti „njegov“ doprinos vatrogascima u cijeloj Zagrebačkoj županiji. Istina od novaca svih porezni obveznika dijelio je godinama vatrogascima potrebnu opremu i izgrađivao vatrogasne i društvene domove,bio djelitelj darova,kumovao u raznim prigodama. Stvarao si je sjajnu bazu za političku i glasačku podršku,bez obzira što ostali o tome mislili.
Makar znam da bi dao pola života da veli „kaj“ poput mene,ali priznajem da je tu ipak uspio,ali se je trudio.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #26 : Studeni 08, 2009, 06:12:28 poslijepodne »
E jedna zgodna povijesna crtica.

Današnji političari grade arene, trgove dvorane, bazene, ceste i autoceste kako bi zadivili birače i na nekin način ih potkupili da glasanju za njih.
To je poznato i iz starog rima gdje su političari isto tako gradili sve i svašta s istim ciljem. No ono što se ne zna- rimski političari su to radili (uglavnom) svojim novcem a ne novcem istih tih birača.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #27 : Studeni 08, 2009, 06:50:38 poslijepodne »

Logoraš, navikni se na to da su na ovom forumu svi komentari (u okvirima nekakvog prhvatljivog ponašanja) uvijek prisutni i nećeš ih izbjeći. zato i jesmo tu, da komentiramo tuđe mišljenje i iznosimo svoje. Svačije je mišljenje izloženo komentarima, pa zako i moje i tvoje.


A Sledgeu imam samo jedan odgovor:

Nemoj da ti slaganje sa mnom prijeđe u naviku, ozbiljno ću se zabrinuti - za sebe!  ... Stoga reci bilo kaj, prepiši moje riječi drugim redoslijedom, samo se nemoj slagati sa mnom...  

  E baš hoću!!!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #28 : Studeni 08, 2009, 06:53:37 poslijepodne »
stvarno nikome nije bitno kaj bu se desilo.

Biti će itekako bitno, al dok nama iz riti dođe u glavu, trebamo nekoliko svjetlosnih godina, važno je da svi gunđamo i da imamo zašto gunđati, valjda nemremo bez toga živjeti pa u tom stilu i biramo.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Bandić i njegova kandidatura
« Odgovori #29 : Studeni 08, 2009, 07:05:59 poslijepodne »
Bandić će biti novi predsjednik RH...


Po mom skromnom mišljenju, nema šanse pored prof.dr.sc.druga Hebranga, Primorca i Vidoševića, Muha recite mi, nešto se ne sjećam jesu ovi potonji izbačeni iz HDZ isto kao i Bandić iz SDP-a?Pa u pravu je zaista bio najpametniji političar, prof.dr.sc. Milorad  Pupovac, kad je rekao da se SDP pretvorio u HDZ a HDZ u SDP.Možda dobijemo ponovo neki novi CKRH.