Anketa

Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Da, bez razmišljanja
1 (6.7%)
Da, iako se bojim
4 (26.7%)
Ne, nije nužno dobro nam je i bez njih
7 (46.7%)
Ne, nikako, žele nas pokoriti
3 (20%)

Ukupno Glasova: 14

Glasanje završeno: Siječanj 07, 2010, 10:20:27 poslijepodne

Autor Tema: Nepokoreni ili ipak jesmo?  (Posjeta: 29518 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #30 : Studeni 07, 2009, 12:55:41 poslijepodne »
U pravu ste. Nismo nitkad bili niti smo danas savršeni, nego zgubidani.

Halal vera! Ruku pod ruku sa Turom, pa u kolo... dok vam EU tambura, a vi cupkate... samo uskladite durove i molove, dok se trudite točno i do detalja utvrditi tko u ovoj zemlji sve ne valja, pogotovo treba dokazati krivnju svima kako bi se kojekakvi jugonostalgičari, četnici i ini bijednici mogli lakše pregrupirati i srati i štetiti Hrvatskoj...

Britancima su njihovi najveći osvajači i gubernatori drugih naroda i zemalja - najveći junaci i plemići, ista je stvar sa Francuzima, Španjolcima, Portugalcima, Nizozemcima... Srbi, Slovenci, Makedonci, Crnogorci... nitko od njih ne spominje, ne analizira i ne pljuje po vlastitoj prošlosti i onome lošem u njoj, to radimo samo mi... Jesu li oni svi budale, a mi smo jedini pametni?? Zasigurno...  :'(

Ja nisam čuo da su Slovenci ikada spomenuli belogardejce, ili da čitam o njima na dnevnoj bazi serendanja Slovenaca po Sloveniji... ustvari, te "budale i glupani" se uopće "ne sjećaju" da su bili na naprijateljskoj strani, da su njihovi generali bili među istaknutijim krvnicima svega nepartizanskoga, pogotovo hrvatskog (bleiburšku tragediju su ideološki i praktično predvodili - Slovenci!), da su zato i najveće ličnosti komunizma uz Tita bili upravo Slovenci koji su tako nagrađeni za svoje "herojizme"... blago nama kada nas sjećanje tako dobro služi! Jedino me jebe kaj smo glupi da ispravno analiziramo to sjećanje... možda da se Ustavom odredi da je prije pokretanja jezika obavezno pokrenuti - mozak, da ne laprdamo odmah i na prvu "svete istine, koje mi ionako njabolje znamo odrediti i sluganski servirati u svijetu"??

Zbog takvih "u pravu smo", sramim se reći kojem plemenu pripadam... što smo pružali otpor Nijemcima, mamu nam jebem šašavu?
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 01:23:04 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #31 : Studeni 07, 2009, 06:44:03 poslijepodne »
Tako je, Sledge, imaš pravo!

I da više nisam čula da je netko kritički govorio o nama ovuda.
Najbolji smo, znamo, hoćemo, možemo i tu je priči kraj.
Think pink, ili na našem prekrasnom jeziku - udri brigu na veselje!

Ne znam kako se tu uklapa "malo nas je al smo govna", i zato poruči svom frendu Đuri Utješanoviću da je on jedan obični lažni domoljub i uvlakač bjelosvjetskim fukarama.
Na kraju, i tvoj potpis glasi ovako:

Meni nije potreban prijatelj koji se u svemu slaže samnom i koji na sve klima glavom; to isto može i moja sjena, i to puno bolje od njega...

Nemir je nezadovoljstvo, a nezadovoljstvo je prvi korak ka napretku. Pokažite mi sasvim zadovoljna čovjeka, i pokazat ću vam neuspjeh...


Molim te malo se skoncentriraj!

A sad za ozbiljno.
Slažem se sa tobom Sledge, u mnogo toga, ali pretjeruješ kad svaku kritiku proglašavaš mal'te ne izdajom svega što je Hrvatsko.
Kritika je tu zato da bi se ukazalo na ono što ne valja, i kritiziram zato jer volim ovu zemlju i stalo mi je do nje.
Kad o svojoj zemlji pričam strancima, vjeruj da ništa od ovoga što tu diskutiramo ne spominjem. Njima, baš kao Tony Blair - bez grča na licu, kažem da nema ljepšeg života nego u Hrvatskoj, i da se ne bi mijenjala s njihovim bjelosvjetskim metropolama ni za šta. I to stvarno mislim.
A da bi u našoj lijepoj i jedinoj nam zemljici moglo biti još ljepše i ugodnije, to je sigurno istina.
To ćemo postići samo stalnim ukazivanjem na ono što ne valja i nepristajanjem na ništa manje od najboljeg rješenja.

Imati svoje ja ne znači srati ljudima u oči, jer svi ionako znaju da sereš, i Tony Blair je seronja u ovom kontekstu.
Imati svoje ja znači biti svjestan svojih vrlina i mana, uvijek isticati što valja i strpljivo mijenjati što ne valja, i biti ponosan na to što činiš za svoju zemlju.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #32 : Studeni 07, 2009, 07:50:57 poslijepodne »
Fima - Pluris - Validus - Cipar - Lithenštaj - Švajcarska - Podravka......

Ma, fakat smo mi stvarno najrazvijenija tranzicijska udruga od kad postoji ista. Ako ovi na HTV-u muljaju sad na dnevniku onda bi našeg Mireka Kutlea pod hitno trebalo voljom naroda postaviti za Predsjednika naše ljubljene države. Ma zamisli kakva je ovo dobra kombinacija.
Broker od Mireka JAVNO na nacionalnoj televiziji veli da mu je Mirek rekao da preko gore navedenih preduzeća kupuje povlaštene dionice Podravke, a fiškal od Mireka veli da Mirek nije vlasnik ali da je on u NO. Kad ga pitaju pa da li on zna ko je vlasnik lik veli: Ne, pa ja sam u Nadzornom odboru!!!!!!
Fiškal je u NO, a nema pojma ko je vlasnik.
Dakle, možda je vlasnik i Fidel sa Kube koji voli Vegetu dok pljuga kubanerke ili je možda vlasnik direktor narko kartela koji dok snifa heroin pije Podravkin čaj od marelice. Ideš, laki, ovo je stvarno bolje od romana ikad napisanog u svijetu.

Mi uopće nismo nepokoreni, mi smo samostalni i nacionalno osviješteni. Nama nikakva Unija ne treba, nekakvi pišljivi milioni eura koje bi šatro trebali dobiti kad uđemo u nju. pa to će nam samo one milione sa cipra i litheštajna u manjem obliku posuditi na kamatu i poticati nas da ne lajemo na mjesec već da se primimo posla i lijepo komuniciramo: danke šen, aufiderzen, ja naturlih, kajne problem, noh ajne čevapćičko mit kajmak ?

Ovi naši iz POT-a ( Plemeniti ) sigurno će sa talijanskim lovcima komunicirati: bonđorno Albertvo, comestai? volare Štefica per note? Bene, si?


Ko to tamo peva?

hornet34

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #33 : Studeni 07, 2009, 08:18:13 poslijepodne »
mislim da smo dovoljno posramljeni time što je jedna bugarska i rumunjska ušla u eu prije nas i to dosta prije,ta i takva eu nažalost nas ne želi niti nam želi pomoći. pokoreni već jesmo samo nismo toga svijesni. :'(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #34 : Studeni 07, 2009, 08:58:35 poslijepodne »
mislim da smo dovoljno posramljeni time što je jedna bugarska i rumunjska ušla u eu prije nas i to dosta prije,ta i takva eu nažalost nas ne želi niti nam želi pomoći. pokoreni već jesmo samo nismo toga svijesni. :'(

I vjeruj mi da ne pretjerujem kada kažem da se je to desilo upravo zato jer nitko iz tih zemalja nije bio sam sebi neprijateljem, zato jer NITKO iz tih zemalja nije serendao protiv svoje zemlje i glupmio nadpravednika na račun svoje zemlje. Na žalost, kod nas takvih ima dovoljno i za sve te zemlje, ne samo za Hrvatsku...

Goričanka, malo manje relativiziranja i podsmijeha, te malo više kritike drugih, a ne svoje zemlje. Jer ako je to ljubav, nemoj više, takva ljubav nas uništava, pa je bolje da nas malo mrziš... za promjenu.

Uvijek se sjetim takvih koji "imaju najbolje namjere" prema Hrvatskoj starom narodnom izrekom... "put prema paklu popločen je dobrim namjerama"... probaj voljeti Hrvatsku drugačije, ne kritikom. Bit će lakše nama, i teže tebi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #35 : Studeni 07, 2009, 11:50:47 poslijepodne »
Sledge, ti me fasciniraš!
Ja bi tebe voljela upoznati.
Ne, bez zezancije, za ozbiljno!
Možda bi ti da me vidiš bilo jasnije da moj način razmišljanja, sustav vrijednosti i stil pisanja nisu opasnost za ovu državu, vjeruj mi.
Budi bez brige. Možeš mirno spavati kaj se toga tiče.
A možda bi i meni bilo puno toga jasnije da vidim tebe.

Žao mi je ako si iz moga posta iščitao podsmjeh. To mi nije bila namjera, jer se ne podsmjehujem ni inače u životu. Možda si me s nekim zamjenio.
 
A kad već dijeliš savjete koje te nitko ne traži, onda mi objasni kako se to Hrvatsku voli drugačije, a ne kritikom?
Prihvaćanjem? Bezuvjetnom ljubavlju? Svakodnevnim dnevnim obavezama? Plaćanjem poreza?
Mlaćenjem prazne slame? Traženjem unutarnjih i vanjskih neprijatelja na gradskom forumu?

Kako ti to i po čemu voliš ovu zemlju više i bolje od mene?
Daj nauči me, svega ti, vidiš da ne znam  >:D

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #36 : Studeni 08, 2009, 12:20:08 prijepodne »
mislim da smo dovoljno posramljeni time što je jedna bugarska i rumunjska ušla u eu prije nas i to dosta prije,.............

Zašto?
Zbog loših i blatnjavih cesta u odnosu na naše autoceste, ili zbog siromaštva cjelokupnog stanovništva, ili zato kaj nemaju more, ili zato kaj imaju uređenije i čistije društvo, vodstvo države i cjelokupnu zajednicu, gdje jedni brinu o drugima (mislim na vlast i građane) a ne da otimaju, kradu, prisluškuju, preziru, bogate se i na kraju popune privatne račune državnim (od svih građana) novcima?

Ja se uopće ne osjećam posramljeno zbog njih, osjećam se posramljeno zbog naših ZNA SE koga koji nam od kad je ove države vode uzvišenu i sasvim nerazumljivu politiku, bogate se na moj račun, dolaze i odlaze, potpisuju i ratificiraju bez da se pita sve nas, prodaju godinama stvarane tvrtke po Veronama, Amerikama, isplaćuju silne menagerske ugovore ljudima koji niti ne rade u tim tvrkama, puštaju na slobodu (?) osuđene zatvorenike, i sve, ali baš sve mjere kroz novac.

Ne sramim se što sam Hrvatica, sramim se što su oni oko mene Hrvati. :'(

hornet34

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #37 : Studeni 08, 2009, 10:09:23 prijepodne »
zar stvarno mislite da u tim državama nema kriminala(gospodarskog ili nekog drugog),pojedinaca koji se bogate na račun sirotinje?zar stvarno mislite da eu brine o tome kako ti ljudi žive?isto tako mislim da ih bi bilo baš briga za nas.Eu je utim državama pronašlo jeftino tržište radne snage,prirodna bogatstva...prostore gdje mogu gurnuti svoja sranja koja njima smetaju.Zar bi sa nama bilo drugačije?
Još nismo ni blizu da budemo u eu,a već pola nas radi po firmama gdje su vlasnici stranci(oni koje ne razumijemo što govore i one koje nažalost razumijemo).Slažem se da je za to kriva naša visoka politika i naravno opet interes pjedinaca koje je sad već u ovom stadiju stvarno nije briga za nas obične ljude. 

Mi Hrvati,hvala Bogu imamo stvarno inteligentne ljude, to znam,i to po svim temama koje su bitne da nam bude bolje,a žalosno je to što ti ljudi nikako da dobe pravo glasa tamo gdje bi se njihov glas trebao čuti.i zato mislim da sa tim i takvim ljudima možemo funkcionirati i bez eu.





plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #38 : Studeni 08, 2009, 01:30:20 poslijepodne »
...........zar stvarno mislite da eu brine o tome kako ti ljudi žive?isto tako mislim da ih bi bilo baš briga za nas.Eu je utim državama pronašlo jeftino tržište radne snage,prirodna bogatstva...prostore gdje mogu gurnuti svoja sranja koja njima smetaju.Zar bi sa nama bilo drugačije?
............ zato mislim da sa tim i takvim ljudima možemo funkcionirati i bez eu.

Slažem se. I ne mislim da ne možemo funkcionirati bez EU.
Ali ne možemo funkcionirati uopće dok su ovi ZNA SE, kao i sirovine tvrdokorni balkanci na vlasti izabrani od dijela naroda, pa onda koaliraju na štetu tog istog naroda koji ih je izabrao tj prevare ga. A narod zaboravi. Na žalost.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #39 : Studeni 09, 2009, 01:35:44 poslijepodne »
Žao mi je ako si iz moga posta iščitao podsmjeh. To mi nije bila namjera, jer se ne podsmjehujem ni inače u životu. Možda si me s nekim zamjenio.
 
A kad već dijeliš savjete koje te nitko ne traži, onda mi objasni kako se to Hrvatsku voli drugačije, a ne kritikom?
Prihvaćanjem? Bezuvjetnom ljubavlju? Svakodnevnim dnevnim obavezama? Plaćanjem poreza?

Nisam isčitao podsmijeh. BTW, mnogi i dan-danas pljuju po Hrvatskoj, najozbiljniji i najdublje uvjereni kako su upravo oni koji su daleko iznad ostatka neprosvijećena i priglupa naroda, i to čine bez treptaja oka i trzaja lica, predajući "demokraciju" (o kojoj najčešće znaju malo ili nimalo) kao učiteljica prirodu i društvo klincima u trećem razredu...

Za savjete me nitko ne traži, kao niti tebe za kritike, pa te to ne smeta da šrotaš nemilice. Ja ne dijelim savjete (daj me citiraj gdje sam ja to dijelio savjete, pogotovo tebi?).

Hrvatsku (kao i sve drugo i sve ostalo i sve ljude) se voli djelima, a ne kritikama. Hrvatsku se voli prihvaćanjem njezinih slabosti, ponosom na njezine dobre strane, plaćanjem poreza, i kontrolom usta - da ne mora baš svako sranje, kojeg se u naponu svojih dubokih misli u smišljanju kritika prožetih ljubavi sjetiš - izaći na vidjelo... previše je onih koji zloupotrebljavaju slovode i tekovine, a ništa ne rade, već misle da bi trebali biti zahvalni zbog topg njihovog kritiziranja.

Nisam za poimanje stvari da mi je "Hrvatstvo" zanimanje, kao što je to bilo mnogima za vrijeme rata (a i danas je!), ali sam još manje da mi samozvani znalci skladaju kritike na dnevnoj bazi, istodobno sami ne znaju prepoznati i pohvaliti išta dobroga. Kritizirati zna svatko, to uopće nije umna kategorija.

Na upoznavanja dolazim sa majicom "Jebem na prvom spoju", i tako se i ponašam. Zato je bolje da me ne upoznaš. Osim ako to bude full slučajno, kako smo se upoznali Plemenitašica i ja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #40 : Studeni 09, 2009, 02:47:39 poslijepodne »
U većini ovog tvog posta se nisam prepoznala, pa se stvarno na to ne mogu osvrnuti, jer ne znam o kojim to ljudima govoriš.
Stoga ću ti odgovoriti samo na ono što mislim da me se tiče.

Dakle:

Ja ne dijelim savjete (daj me citiraj gdje sam ja to dijelio savjete, pogotovo tebi?).


Ovdje, na primjer, savjetuješ mene osobno:


Goričanka, malo manje relativiziranja i podsmijeha, te malo više kritike drugih, a ne svoje zemlje. Jer ako je to ljubav, nemoj više, takva ljubav nas uništava, pa je bolje da nas malo mrziš... za promjenu.

... probaj voljeti Hrvatsku drugačije, ne kritikom. 

Mislila sam da si svjestan kad to činiš, ali očito nisi. To ti se jednostavno događa. Učestalo.



Na upoznavanja dolazim sa majicom "Jebem na prvom spoju", i tako se i ponašam. Zato je bolje da me ne upoznaš. Osim ako to bude full slučajno, kako smo se upoznali Plemenitašica i ja.

Kaj je to na majici neka prijetnja? Nekak mi se čini da to samo tebe plaši  :D
No budi bez brige, nisam te nikad ni zvala na upoznavanje, samo sam nakon čitaja tvog posta na trenutak poželjela vidjeti čovjeka koji je sve znao. Možda da užicam autogram.
 
Inače, bolje bi ti stajala majica s natpisom "Jebem u zdrav mozak" jer se zapravo tako ponašaš - ovdje.
I zato je stvarno bolje da te ne upoznam. Čak ni slučajno  :P
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #41 : Studeni 10, 2009, 12:40:01 poslijepodne »
A vidi budale Mađare, Litvance, Latvijce, Estonce, Poljake, Čehe, Slovake, Bugare, Rumunje...

To su stvarno zemlje za ugledati se...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #42 : Studeni 10, 2009, 12:44:18 poslijepodne »

Goričanka, malo manje relativiziranja i podsmijeha, te malo više kritike drugih, a ne svoje zemlje. Jer ako je to ljubav, nemoj više, takva ljubav nas uništava, pa je bolje da nas malo mrziš... za promjenu.

... probaj voljeti Hrvatsku drugačije, ne kritikom. 

Mislila sam da si svjestan kad to činiš, ali očito nisi. To ti se jednostavno događa. Učestalo.

Stvarno je tako ispalo, i drago mi je zbog toga. Iako je daleko od bilo kakve učestalosti o kojoj pričaš da bi sebi dala pokriće za pogrešan navod... a drago mi je jer je svaka na mjestu, i glede tebe ne može biti točnija.

Kaj je to na majici neka prijetnja?
 
Inače, bolje bi ti stajala majica s natpisom "Jebem u zdrav mozak"

To je stara poznata majica sa natpisom "I fuck on a first date", poznata svima koji su imalo više na internetu.

Samo glede sugeriranog natpisa na majici - kaj će ti ono "zdrav"??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #43 : Studeni 10, 2009, 03:04:01 poslijepodne »
 :) :P
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #44 : Studeni 10, 2009, 06:12:55 poslijepodne »
... probaj voljeti Hrvatsku drugačije, ne kritikom.

Ne volim kad se citira samo jedan dio ,ali tako je napisano pa ću se nadovezati.
Voljeti Hrvatsku srcem,kako za koga ,ali za mene znači ostati ovdje ,sunce drugdje neće bolje sjati,ali ne čim je zatrubila truba više nije bilo mjesta na autocestama , vlakovima,autobusima,koji su puni jurili prema Njemačkoj,ma Kanadi čak,jer su ostale zemlje bile preblizu.
 Voljeti srcem,znači braniti je dok mi je cijela obitelj sa starim roditeljima u nekom podrumu kod susjeda
Voljeti je znači hraniti i oblačiti Zenge i ine vojnike koji su za divno čudo ostali ovdje
Voljeti je znači u doba komunizma ,kada su mnogi zbog kriminala morali izbjeći iz tog mraka totalitarizma,ostali smo tu u tom mraku radili gradili privređivali i stvarali i čekali zrake sunce da razbiju taj mrak.
Voljeti je dali to znači,vratiti se kad je „zgodno“kao heroj oteti nam sve ono što smo godinama stvarali i izgrađivali,bagatelizirati sve ,prodati,rastrajbati bilo zašto samo da i oni zarade na onome što nisu privrijedili
Čudna neka ljubav,priznajem.
Voljeti znači braniti sve naše tekovine,diči glas kada se zemlja urušava zbog bahate i promašene politike. Pokušati govorom ukazati na grešku u očekivanju da se stane,razmisli ne podilazi ulizivački drugima .
Da ja volim Hrvatsku i sada kad je osiromašena i opustošena kao Hirošima,radim i dalje ovdje ,nemam bankovne račune vani u bankama,nemam ništa više nego sam imao i ranije,ne brojim svoje stanove na pet ,šest adresa itd,itd.
I kritizirat ču i dalje jer jedino to mogu,u nadi da će ipak netko čuti vapaj očajnika (ne samo mene nego i ostale koji vole svoju zemlju iskreno), ne ću izmišljati  načine i zakone kako da ne platim porez i kako da osiromašim raznim uvozima seljake kojima se svaki dan priča nova priča,ovisno o potrebama dnevne politike.
Zemlja se voli na mnogo načina ,a ne tako jako da bi je najradije uzeli i prodali,je samo za
sebe.
Zaista ne znam kako bi je više ,bolje i drugačije volio??
« Zadnja izmjena: Studeni 11, 2009, 08:59:46 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....