Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 149721 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #45 : Studeni 15, 2009, 09:26:46 poslijepodne »
Joj kako mi je ovo licemjerno. Nije li se samo Tuđman prozivao da je (samo) on želio podijeliti Bosnu te se onda mahalo sa famoznom maramicom. Nije li Pusička opružila Hrvatsku za agresiju u Bosni.
I sada i ona ide dijeliti Bosnu.

Opametila se i ona. Jos da se isprica za onu izjavu....



gospon Bilaj,

malo mi se čini da ste pobrkali lončiće, govoriti o podjeli Bosne na bilo koji način prije 20 godina i danas su dvije različite povijesne činjenice.Zašto?

1.Podjelu Bosne u trenutku napada na Bosnu i početka rata dok još nije imala šansu da postoji i opstoji kao jedinstvena i zasebna država, dakle "Tuđmanova podjela", u vrijeme trajanja ratnih operacija i stradanja ljudi u Bosni.

2.Podjelu Bosne u sadašnjem trenutku i na način na koji je Vesna pusić to predložila, a još uvijek u granicama jedinstvene zemlje, dakle u trenutku nakon 20 godina što je Bosna kao država imala šansu da se konstituira kao normalna multinacionalna i multietnička zemlja, ali očito da ni nakon 20 godina nije uspjela, nije iskoristila tu šansu i da određene snage u Bosni to ni ne žele i Bosna zapravo neće ni imati drugog rješenja nego da se podijeli kantonalno i da funkcionira u budućnosti kao i neke druge zemlje na tom principu.Zašto bi to sada bilo licemjerno od Vesne Pusić, kako ste rekli?Vesna Pusić je uvijek hrabro iznosila svoje stavove bez obzira što nije imala naklonost birača i nije se povodila tom naklonošću kao mnogi drugi koji su nam pričali u određenom trenutku ono što smo mi željeli čuti i na taj način su kupili naše glasove i vodili nas u propast.Vesna Pusić to nije nikada činila na taj način i neće zasigurno, bez obzira na rezultate pa ni ovih predsjedničkih izbora i upravo je to veličina Vesne Pusić, koju mnogi od njenih protivnika danas u kampanji nemaju ni do gležnja.

Treba biti hrabar, govoriti i zastupati, ono što velikim dijelom nacije nije drago čuti a dugoročno je dobro, neopterećen sa vlastitom pozicijom.To je Vesna Pusić, žena ispred svog vremena u svakom pogledu, koja je naslijedila sve od pokojne Savke Dapčević, međutim pitanje je koliko je Hrvatska u ovom trenu spremna, sposobna, pametna napraviti jedan otklon i dati povjerenje Vesni Pusić za vođenje države. Bilo bi to pametno za Hrvatsku, bilo bi to pametno za javno dobro, bilo bi to pametno za naše građane. Pitanje je da li smo mi pametni i spremni za takav zaokret u Hrvatskoj?Ili ćemo piti i dalje razne Kerume, Bandiće.....
« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2009, 09:39:53 poslijepodne JosipJoža »

Trs

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #46 : Studeni 15, 2009, 09:38:05 poslijepodne »
Neko je pital kak to da niko ne komentira Hebranga.Dobro pitanje.Mislim da niko neče trošiti svoje dragocjeno vrijeme na jednog takvog lopova i lažova.

Ja bum ga komentiral. Samo toliko da velim da, sistemom eliminacije, čim ga maknem, lakše se diše, svet izgleda više rozo i mogu dalje izabirati između ostalih. Jasno, neke niti ne shvaćam ozbiljno pa ih nebum opće komentiral (počevši od mladog Tuđmana).  :)
Koliko sam ih slušal, najbliži mi je Kajin (ne i zemljopisno) ali, još bum razmislil.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #47 : Studeni 16, 2009, 08:47:50 prijepodne »
Citat:
upravo je to veličina Vesne Pusić, koju mnogi od njenih protivnika danas u kampanji nemaju ni do gležnja.



Ako joj nisu do gležnja to bi značilo da ju narod voli, no kako onda tumačite da ista kod tog naroda koji ju "navodno" voli ima problem u prikupljanju 10000 potrebnih potpisa za svoju kandidaturu?


Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #48 : Studeni 16, 2009, 09:06:30 prijepodne »
malo mi se čini da ste pobrkali lončiće, govoriti o podjeli Bosne na bilo koji način prije 20 godina i danas su dvije različite povijesne činjenice.

Naprotiv isto je.
Tuđmana je napadala da što se ima miješati u unutarnje stvari BIH. I to baš u trenutku koji je bio izuzetno bitan za kakvo takvo očuvanje bosne.

I sada kada je napakon uspostavljen mir i bosna puštena da se sama dogovori kako napraviti unutarnje uređene, ona se javlja i ona sada uređuje unutarnje ustrojstvo BiH.
Zar joj to nije miješanje u BiH uređenje.
Ma licemjera je prema Bosni i to grozno.

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #49 : Studeni 16, 2009, 02:12:53 poslijepodne »

Jedini kandidat koji ne jamci nastavk HDZ-SDP politike :

http://www.miroslav-tudjman.com/

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #50 : Studeni 16, 2009, 02:20:06 poslijepodne »
Citat:
upravo je to veličina Vesne Pusić, koju mnogi od njenih protivnika danas u kampanji nemaju ni do gležnja.



Ako joj nisu do gležnja to bi značilo da ju narod voli, no kako onda tumačite da ista kod tog naroda koji ju "navodno" voli ima problem u prikupljanju 10000 potrebnih potpisa za svoju kandidaturu?



muha, molio bi Vas da nas izvjestite, kada potpisi budu predani, koliko je predala Vesna Pusić, kako bi mogli zaista znati koliko je to bilo "teško" prikupiti 10000 potpisa za Vesnu, jer ako Vesna preda 13000 potpisa povjerovati ću u to što ste napisali da je stvarno imala poteškoća, ali ako preda 40000-50000 potpisa smatarti ću to dezinformacijama kojim pokšavate manipulirati i umanjiti kvalitete i vrijednosti, kao i podršku koju ima Vesna Pusić.

Podsjetiti ću Vas da Vesna Pusić nema Holding od nekoliko tisuća ili desetine tisuća zaposlenih, kojima bi mogla naložiti obavezno potpisivanje podrške kao Bandić, s čime se potvrđuje teza da je Bandić bliži HDZ-u jer je prihvatio sve metode HDZ-a do konačnog cilja, negoli SDP-u, a što Vesna Pusić i da ima tu mogućnost nikada ne bi postupila na taj način. Vesna Pusić, koliko je meni poznato, sve svoje potpise je skupila na ulici i štandovima, u kontaktu s građanima, i to nije pretjerivala vremenski sa skupljanjem, rekao bih čak dapače, možda je najbrže i najelegantnije skupila onoliko koliko joj je bilo potrebno, pa čak ako hoćete i u Gorici HNS-ov štand je bio najkraće i najmanje dana na Tržnom centru, po mojim spoznajama to bi trebalo biti cca. 50000 potpisa, toliko muha da ste informirani i da ne širite dezinformacije, da ne kažem da manipulirate po tko zna koji put.

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #51 : Studeni 16, 2009, 02:29:23 poslijepodne »
Vesna Pusić, koliko je meni poznato, sve svoje potpise je skupila na ulici i štandovima, u kontaktu s građanima, ...

Brat bratu svaka stranka u hrvatskoj je poslala da članovi dođu u ogranke i potpišu se na liste. To je najbrži način kako skupiti dovoljan broj potpisa- pogotovo kada je HNS treća stranka u hrvatskoj sa oko 38,000 članova.
Pa kad netko kaže da je skupio sve svoje glasove samo na ulici i štandu - to nije slično istini. 

edit: broj članova hns-a
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2009, 02:36:47 poslijepodne Bilaj »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #52 : Studeni 16, 2009, 02:35:51 poslijepodne »
malo mi se čini da ste pobrkali lončiće, govoriti o podjeli Bosne na bilo koji način prije 20 godina i danas su dvije različite povijesne činjenice.

Naprotiv isto je.
Tuđmana je napadala da što se ima miješati u unutarnje stvari BIH. I to baš u trenutku koji je bio izuzetno bitan za kakvo takvo očuvanje bosne.

I sada kada je napakon uspostavljen mir i bosna puštena da se sama dogovori kako napraviti unutarnje uređene, ona se javlja i ona sada uređuje unutarnje ustrojstvo BiH.
Zar joj to nije miješanje u BiH uređenje.
Ma licemjera je prema Bosni i to grozno.

gospon Bilaj i Vama i meni je jasno da nitko nemože uređivati unutarnje uređenje jedne zemlje osim te zemlje same.
Ovaj put mi se čini da je Vesna Pusić otvoreno iznijela jedno od mogućih rješenja za Bosnu u hrvatskoj javnosti, imajući u vidu sve što sam predhodno i napisao, da u Bosni kako stvari stoje neće biti drugog mogućeg rješnja, nažalost Bosna je imala šansu 20 godina, pomaka nije bilo, malte ne je startna pozicija kao nakon Daytona, imajući u vidu zakinutost hrvatskog Naroda tijekom cijelog razdoblja nakon rata, to bi bilo jedno od boljih rješenja za hrvatski Narod u Bosni.Možemo to gledati s dvije strane uvijek, dobro je ipak da svoje stavove iznosi otvoreno i hrabro za razliku od mnogih drugih, koji jedno pričaju a drugo rade.Osim toga Vesna Pusić i po službenoj dužnosti, sa svoje pozicije, od nje se i očekuje da sugerira eventualna moguća rješenja, a problem Bosne će se teško riješiti bez direktnog utjecaja kako Srbije, tako i Hrvatske.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #53 : Studeni 16, 2009, 02:36:38 poslijepodne »
Citat:
Vesna Pusić, koliko je meni poznato, sve svoje potpise je skupila na ulici i štandovima, u kontaktu s građanima,

Kaj to nije manipulacija?...Bandić je po svoje potpise išel valjda na mjesec...?!!...jel su Pusičkini potpisi s ulice i štandova vredniji od Bandićevih....?...ovakvim načinom pisanja posprdno želite omalovažit Bandićeve potpise pri tom ne razmišljajući da ste uvrijedili sve te ljude koji su Bandiću dali podršku svojim potpisom...

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #54 : Studeni 16, 2009, 02:44:31 poslijepodne »
Al zašto je onda Pusička napadala Tuđmana da je napravio podjelu bosne kada je on isto tako samo nacrtao na salveti jednu jako poznatu tezu koja je bila poznata bar jedno 40 godina i koja je jedino mogla dovesti kakav takav pravi i trajni mir.
Zašto nije uvažila da je to samo jedno od starih prijedloga kako napraviti ustrojstvo bosne.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #55 : Studeni 16, 2009, 02:52:56 poslijepodne »
Citat:
Vesna Pusić, koliko je meni poznato, sve svoje potpise je skupila na ulici i štandovima, u kontaktu s građanima,

Kaj to nije manipulacija?...Bandić je po svoje potpise išel valjda na mjesec...?!!...jel su Pusičkini potpisi s ulice i štandova vredniji od Bandićevih....?...ovakvim načinom pisanja posprdno želite omalovažit Bandićeve potpise pri tom ne razmišljajući da ste uvrijedili sve te ljude koji su Bandiću dali podršku svojim potpisom...

Muha, Bandićevi potpisi su pridobiveni prisilno i pod pritiskom na poslu u Holdingu, kao i jedan dio glasova za Barišića u Gorici, to je javna tajna, za razliku od potpisa koji su dobiveni dobrovoljno i iskrenom potporom, bilo to Vama prav ili ne.I to nije usporedivo muha, to Vam je valjda jasno.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #56 : Studeni 16, 2009, 03:03:26 poslijepodne »
Tvrditi da su Bandićevi potpisi dobiveni prisilom je ispod granice dobrog ukusa, suludo, bolesno, iritira...izrugujete se svima onima (60 000) koji su potpisali za Bandića ....sva sreća da ovakova retorika nema prođu, točnije u konačnici uvjek gubi...

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #57 : Studeni 16, 2009, 03:08:52 poslijepodne »
Tvrditi da su Bandićevi potpisi dobiveni prisilom je ispod granice dobrog ukusa, suludo, bolesno, iritira...izrugujete se svima onima (60 000) koji su potpisali za Bandića ....sva sreća da ovakova retorika nema prođu, točnije u konačnici uvjek gubi...

Smjesan si.

Dio potpisa je dobio na cesti ali drugi dio je dobiven po holdingu. Znam i da su sve firma koje s holdingom rade dobile zadatak da skupe potpise od svojih djelatnika.

To nema veze s demokracijom.

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #58 : Studeni 16, 2009, 03:19:30 poslijepodne »
Al čak i da su svi ljudi u holdingu i u gradu potpisali koliko je to potpisa? dvadesetak tisuća najviše?

Kak god okreneš moraš priznati da neki ljudi jednostavno vole Bandića bez obzira kaj napravio.
Stoga ja računam da čak i da sve ove ljude izbaciš koji imaju veze s bandićem, još uvijek ima dovoljno ljudi koji će potpisati za bandića.

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #59 : Studeni 16, 2009, 03:24:57 poslijepodne »
Ima , ja sma ih osobno vidio kak potpisuju....tj. u Zagrebu je mozda i najveci promet imao.... cuo sam doduse da mu u drugim dijelovima HR bas i nejde.... :D

Ali on je htio skupit masu potpisa da pokaze snagu.... na kraju su josipovic i hebrang skupili puno vise....