Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 148969 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #30 : Studeni 08, 2009, 08:32:23 poslijepodne »
........Apropo POT-a i Urbaraca znade li netko jeli naš vrli Draško i povjerenstvo napravilo nešto za POT i Urbarce, hoće li ta tema biti opet na dnevnom redu GV, šta kažu plemenitaši,  imali netko neku informaciju, ....

Malo ste površni.  ;) Sve piše. http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/turopolje-moje-drago-u-srcu-te-nosim/

Ponio vas je Sajam Precednika, svaki dan tam visite.
A kaj to znači oni su na sajmu? Vise na slikama, dolaze osobno, dijele naranče?

Ovih dana pada kiša pa ne izlazim po ulici, dajte mi pojasnite taj Sajam?

PS ne istražuju po forumu samo oni iz HDZ grupe, nego i oni drugi. Sviđa im se,  grizu se za jezike, ali ne smiju pisati. E, neka, sami su nas izbacili, ono što te ne slomi, ojača te. Hihihihihihihihihih  ;D

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #31 : Studeni 08, 2009, 10:43:37 poslijepodne »
........Apropo POT-a i Urbaraca znade li netko jeli naš vrli Draško i povjerenstvo napravilo nešto za POT i Urbarce, hoće li ta tema biti opet na dnevnom redu GV, šta kažu plemenitaši,  imali netko neku informaciju, ....

Malo ste površni.  ;) Sve piše. http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/turopolje-moje-drago-u-srcu-te-nosim/

Ponio vas je Sajam Precednika, svaki dan tam visite.
A kaj to znači oni su na sajmu? Vise na slikama, dolaze osobno, dijele naranče?


 Sviđa im se,  grizu se za jezike, ali ne smiju pisati.....

Da, prošetam, posebno do štanda Vidoševića, tamo su lepe studentice, deklice prave, a što je to njemu platiti od 40 mil eur koje je teškom mukom zaradio znojeći se u pogonu "Hrvatska pretvorba" ali dekle su prave, pa i pozabim onda na miliončeke.

Da, da vise.........mislim da neki zaslužuju da vise i negdje drugdje............

Interesantan mi je taj sajam Precednika, kao i na svakom sajmu možete vidjeti svega, moram priznati da bi ribice, ćevapčići i kotlovina bili još potpuniji ugođaj,
al eto ništa drugo osim naranči u ovo hladno vrijeme dobri su vitamini.

Tko to ne smije pisati i zašto?Nisam uhvatio Vaše misli do kraja, grizu se rekli ste, neka se grizu, samo neka nikog drugog ne grizu, ima jedna narodna kod mene koja kaže:

"Čuvaj se psa koji ne laje" ako dobro hvatam Vaše misli onda bi ova bila odgovarajuća.



Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #32 : Studeni 08, 2009, 11:05:02 poslijepodne »
He he, baš mi se ne spi pak kad nema kaj spametneše, onda tak čitam i v ovoj rubriki kaj se piše.

Se zajebant do zajebanta, dobra stvar je to kaj prema sadašnjem stanju stvari ,ko kod pobedi bude samo fikus, a loša je  , ak loš pobedi ( 100% vjerojatno, ma kome god pripado), je to kaj dok postaneju precedniki mam taj status , uz podršku Sabora, (bar tak mislim, nisem čital ustav), moreju zmeniti. To me plaši.
Da su tu kandidati koji ulijevaju povjerenje još bi obični čovek i mirno spal, al pak imeti ove kandidate za precednika, jaj si ga nam.
Franjo zbudi se, kak si god pod kraj pošumastil, dojdi nazaj i ve dok si odozgor videl kak se i kaj dela i kad si videl kakve se gori guliju kazne spram nedjela prema narodu, uz sve dobro kaj si napravil, mortik buš spametneši neg si bil.
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2009, 11:24:22 poslijepodne Vegi »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #33 : Studeni 09, 2009, 01:18:12 poslijepodne »
He he, baš mi se ne spi pak kad nema kaj spametneše, onda tak čitam i v ovoj rubriki kaj se piše.

..... još bi obični čovek i mirno spal.....

O gospon Vegi, jel Vi to nama hoćete reć kak Vi niste obični čovek kak mi?Jer nemrete mirno spati.

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #34 : Studeni 10, 2009, 10:54:56 prijepodne »
joj pa tek sam sada skužio da su izbori taman u sred praznika  :-\
I kak stvari stoje ja ne budem mogao glasati...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #35 : Studeni 10, 2009, 11:06:04 prijepodne »
joj pa tek sam sada skužio da su izbori taman u sred praznika  :-\
I kak stvari stoje ja ne budem mogao glasati...

Da bar samo vi. Svjesno i namjerno je pogođen ovaj datum. Glavno da je dijaspora tu, za božićne blagdane svi pohrle na ognjište, a sad imaju još veći razlog.

Zgodan tekst:

♪♫ Kol′ko nas ima, u j..... te kol′ko nas ima ...♪♫
http://drlesar.bloger.hr/post/98349835--kol8242ko-nas-ima-u-j-te-kol8242ko-nas-ima-98349835/1895255.aspx

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #36 : Studeni 10, 2009, 11:48:16 prijepodne »
.....ja cijenim ove sa zvučnim zvanjima, prof.dr.sc. , .........[/quote

....a osim toga izgleda da je i siguran kandidat kad ne treba potpise potpore i podršku svojih građana a u Gorice ga ni, ..........

Am za njegu budu glasali ionak svi.  Kak i navek.  :P

Nisam ni danas imao mira, prošetah sajmom Predsjednika, kad čudo neviđeno pojavio se konačno i moj, prof.dr.sc.drug Hebrang, došao među narod svoj.
Da li je slučajno tako ili adezejci zuje po forumu ko muhe bez glave i čitaju, pa su se danas požurili s prof.dr.sc.drugom na Tržni centar?Da i on bude čovik od naroda svog i među narodom.Il mu je Antiša šapnuo o POT-u i Urbarcima, Antiša, pravi domaći dečko, plemenitaš do boli, koji se bori za POT i Urbarce Republike Turopolje, po uzoru na Noćnu moru, a kako je čovik imao puno noćnih......mora, uhvatila ga nostalgija i sada će ponajviše profitirati POT i Urbarci.

Apropo POT-a i Urbaraca znade li netko jeli naš vrli Draško i povjerenstvo napravilo nešto za POT i Urbarce, hoće li ta tema biti opet na dnevnom redu GV, šta kažu plemenitaši,  imali netko neku informaciju, kada ide nova sjednica GV, teme sjednice,Proračun, oće biti dvorane, kanalizacije Donje turopolje, itd .Dajte neku vijest.Il nas je sve obuzeo sajam Predsjednika, do boli, da smo zaboravili na sve svoje lokalne problemčiće.Il nas nakon Picule h....e sada Bandić.

Eto, pročitaj

http://www.rvg.hr/index.php?id=2150

Plemenitašica opet ima virtuelnu zbrku u glavi...uvjek zaboravi reći istinu...he..namjerno, nenamjerno ili iz neznanja ....istina je da je ekipa, predlagači VFK (sdp-e) i GBR (hns) sazvali sjednicu za davanje podrške Grada povrata zz no s figom u đepu....isto nije izglasano po radi nedolaska VŠO...he..slučajno?...teško bohami...dakle da su htjeli nekaj sprovesti mogli su, ionako imaju većinu u vijeću?...mislim da je to najbolje opisao Zlatko (dopredsjednik udruge zz) na temu "kako je gradonačelnik naguzio zemljišne zajednice" http://glup.iz.vg/gradonaelnik/2009/10/02/naguzio-vas-je


plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #37 : Studeni 10, 2009, 12:10:07 poslijepodne »
Eto, pročitaj
..................

Plemenitašica opet ima virtuelnu zbrku u glavi...uvjek zaboravi reći istinu...he..namjerno, nenamjerno ili iz neznanja ....istina je da je ekipa, predlagači VFK (sdp-e) i GBR (hns) sazvali sjednicu za davanje podrške Grada povrata zz no s figom u đepu....isto nije izglasano po radi nedolaska VŠO...he..slučajno?...teško bohami...dakle da su htjeli nekaj sprovesti mogli su, ionako imaju većinu u vijeću?...mislim da je to najbolje opisao Zlatko (dopredsjednik udruge zz) na temu "kako je gradonačelnik naguzio zemljišne zajednice" http://glup.iz.vg/gradonaelnik/2009/10/02/naguzio-vas-je

Zamislite Plemenitašica je forumašu JosipuJoži odgovorila

Malo ste površni.  ;) Sve piše. http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/turopolje-moje-drago-u-srcu-te-nosim/
« Odgovor #27 na: Studeni 08, 2009, 01:19:51 pm

Mogli bi i vi pročitati, pa šapnite Zlatku nek i on pročita, možda još nešto friško nadoda u komentarima na linku bloga "Ja sam glup" jer pisati na forumu je vrlo zahtjevno, ali na blogu se ipak naučilo.  :-X

Ovo je tema o Predsjedničkim izborima.  :P

shaka zulu

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #38 : Studeni 10, 2009, 11:15:14 poslijepodne »
Ako se pita birače u Varaždinskoj županiji u drugi krug prolaze Ivo Josipović i Vesna Pusić 
10. studenog 2009. 11:36
 
Promocija plus: Ivo Josipović osvaja 22,8%, Vesna Pusić drugi je kandidat sa 16,8 posto, ispred Milana Bandića sa 11,3 posto, Nadana Vidoševića sa 8,9 posto i Andrije Hebranga sa 4,5 posto glasova birača u Varaždinskoj županiji

 
Ivo Josipović posjetio je ove godine Špancirfest

Agencija Promocija plus objavila je istraživanje o političkim preferencijama biračkog tijela u odnosu na kandidate za mjesto predsjednika Republike Hrvatske na području Varaždinske županije.

Namjera istraživanja bila je utvrditi sklonosti prema kandidatima za predsjednika Republike Hrvatske u Varaždinskoj županiji. Istraživanje je provedeno CATI metodom 22. i 23. listopada 2009. godine na uzorku od 800 birača u Varaždinskoj županiji stratificiran po naseljima i veličini naselja, uz kontrolu socio-demografskih obilježja birača i to po spolu.

 
Vesna Pusić uživa veliku podršku birača u Varaždinskoj županiji

Promocija plus: Ivo Josipović osvaja 22,8%, Vesna Pusić drugi je kandidat sa 16,8 posto, ispred Milana Bandića sa 11,3 posto, Nadana Vidoševića sa 8,9 posto i Andrije Hebranga sa 4,5 posto glasova birača u Varaždinskoj županiji prema glasovima birača koji su odgovorili da će sudjelovati u izborima (politički izbor).

 
Milan Bandić najviše glasova osvaja kod HDZ-ovaca

Na ukupnom uzorku od 800 birača u Varaždinskoj županiji rezultati su slijedeći: Ivo Josipović osvaja 18,9 posto, Vesna Pusić 13,9 posto, Milan Bandić 9,4 posto, Nadan Vidošević 7,4 posto, Andrija Hebrang 3,8 posto, Vesna Škare Ožbolt 3,3 posto, Dragan Primirac 2,1 posto, Damir Kajin 1,8 posto, Josip Jurčević 1,3 posto i Miroslav Tuđman 0,9 posto.

Vesna Pusić osvaja 25% glasova birača HSP-a, odnosno isti broj glasova kao i Milan Bandić

Klasična anketa Promocije plus pokazuje raspoloženje prema kandidatima za predsjednika RH prije početka službene predizborne kampanje. Kad je riječ o distribuciji glasova unutar biračkog tijela pojedinog kandidata za predsjednika Vesna Pusić osvaja najviše glasova glasača HNS-a 30,5 posto, zatim slijede birači HSP-a i Zelene liste sa 25%, HSLS sa 20%, SDP-a sa 11,5%, HDZ-a 8,8 posto i HSU 7,1 posto. Ivo Josipović osvaja najviše glasova glasača SDP-a 41,5 posto, te slijede glasači HSU sa 35,7 posto, HNS 27,2 posto, HSS 16,2 posto, HSLS 16,2 posto i HDZ 4,9 posto.

 
I Nadan Vidošević bio je ove godine na Špancirfestu

Milan Banić i Nadan Vidošević imaju vrlo ravnomjernu distribuciju glasova unutar biračkog tijela stranaka. Dok Andrija Hebrang osvaja tek 18,6 posto glasova glasača HDZ.a, Milan Bandić osvaja 23,5 posto HDZ-ovih glasova. I kod HSS-a Milan Bandić osvaja najviše, odnosno 16,2 posto, koliko i Ivo Josipović, dok Hebrang osvaja 10,8 posto glasova HSS-ovaca. Zanimljivo je da Nadan Vidošević osvaja podjednak broj glasova svih stranaka, tj. između 7,1 i 8,1 posto kod stranaka SDP, HDZ, HNS, HSS, HSLS i HSU.

HDZ-ovci za Vesnu Pusić, HNS-ovci za Josipovića

Gledano prema udjelu biračkog tijela kod svakog kandidata Vesna Pusić dobiva najviše glasova kod birača HNS-a 55,9 posto, zatim slijede SDP sa 13,5 posto i, zanimljivo, glasači HDZ-a koji čine 8,1 % glasača Vesne Pusić. Ivo Josipović najviše glasova dobiva u biračkom tijelu HNS-a 37,1 posto, te potom kod SDP-a sa 35,8 posto, dok HSS slijedi sa 4 posto.

 
Andrija Hebrang prema anketi uživa najmanju podršku među biračima u Varaždinskoj županiji, može li se to preokrenuti do izbora?

Milan Bandić najviše glasova osvaja kod HDZ-ovaca sa 32 posto te isti broj glasova HNS-a i SDP, odnosno 18,7 posto. Nadan Vidošević najviše osvaja kod glasača HNS-a - 27,1 posto, te podjednak broj glasova SDP-a sa 16,9 posto i HDZ-a 13,6 posto. Andrija Hebrang osvaja najviše HDZ-ovih glasova, 63,3 posto te 13,3 posto glasova HSS-ovih glasača.

http://www.varazdin-online.com/ako-se-pita-birace-u-varazdinskoj-zupaniji-u-drugi-krug-prolaze-ivo-josipovic-i-vesna-pusic/aktualno/5496/

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #39 : Studeni 13, 2009, 09:08:32 prijepodne »
Hebrang: Žena i ja smo u 34 godine zaradili 1,2 milijuna eura. Nadane, dokaži otkud ti vile

Predsjednički kandidat HDZ-a traži od protivnika da objave sve što su zaradili tijekom staža

ZAGREB - Supruga i ja smo u 34 godine radnog vijeka zajedno zaradili oko milijun i 220 tisuća eura, a ukupna imovina koju smo stekli vrijedna je oko 600.000 eura. Ja sam najsiromašniji predsjednički kandidat. Imovina mojih glavnih konkurenata je značajno veća od zarade i nasljedstva, tvrdi predsjednički kandidat HDZ-a Andrija Hebrang koji je odlučio izazvati svoje protivnike u utrci za Pantovčak.

Predložio je, naime, da svi predsjednički kandidati javno objave svoju i imovinu svog bračnog druga te da se vrijednosti njihove imovine, uključujući i ono što su naslijedili, usporedi s onim što su bračni partneri zaradili tijekom svog radnog vijeka.

Imovina prije devedesete

- Tako će se najbolje vidjeti koliko tko ima, a oni čija imovina prelazi ono što su tijekom godina zaradili, neka objasne kako su to stekli. I neka objave i ono što imaju njihovi roditelji. Pročitao sam u novinama da majka Nadana Vidoševića ima četiri vile i 12-metarsku jahtu. Kako to, pita se Hebrang koji kaže kako, za razliku od većine ostalih kandidata, ukupna vrijednost njegove i suprugine imovine iznosi polovicu zbroja njihovih plaća u dosadašnjem radnom vijeku. HDZ-ov kandidat za predsjednika kaže kako se njegova imovina koju je stekao do 1990. i ulaska u politiku ne razlikuje previše od onoga što sada posjeduje.

- I prije ulaska u politiku imao sam stan u Bauerovoj ulici u Zagrebu od 110 kvadrata u kojem smo živjeli i koji smo poslije zamijenili za nešto veći. A ranije sam posjedovao i vikendicu u Pisarovini, pojašnjava Hebrang i dodaje da je tijekom posljednjih 20 godina imao mnogo prilika baviti se gospodarstvom, ali da se on ipak odlučio za politiku.

Prema podacima Andrija Hebrang i supruga Danijela vlasnici su stana u Zagrebu površine 120 kvadrata, čija je vrijednost 320.000 eura.

Taj stan s garažom Hebrangovi su kupili novcem od prodaje starog stana od 110 kvadrata u kojem su živjeli, dok su razliku nadoknadili kreditnim zaduženjem kod Zagrebačke banke u visini od 90.000 eura.
Vikendica na Pašmanu

Do kraja prošle godine obitelj je u Zagrebu imala u vlasništvu i stan od 50 kvadrata te garažu od 13 kvadrata, čijom su prodajom stekli dio novca za kupnju vikendice na otoku Pašmanu. Za tu neuređenu kuću na otoku, čija je površina 117 kvadrata, obitelj Hebrang izdvojila je 200.000 eura, a ostatak novca namaknuli su od nasljedstva Hebrangove supruge. Ona je, naime, naslijedila 80.000 eura za dio stana pokojne tete, o čemu postoji i evidencija, odnosno rješenje kod javnog bilježnika od 12. svibnja prošle godine. Kuća na Pašmanu, prema datumu na ugovoru, kupljena je 17. prosinca 2008. godine.

Osim toga, Hebrangovi posjeduju i montažnu vikendicu u Pisarovini površine 65 kvadrata, za koju su izdvojili 100.000 eura. Hebrang, kako nam je rekao, razmišlja o prodaji te nekretnine jer si je više ne može priuštiti.

Što se tiče pokretnina, obitelj ima dva osobna automobila, od kojih je jedan Ford Mondeo 2,3, star dvije godine, kupljen na leasing i vrijedan oko 25.000 eura. Vrijednost ostalih pokretnina iznosi oko 50.000 eura.

- Od toga imamo oko 20.000 eura ušteđevine, dok je ostala vrijednost u slikama i antiknom namještaju - kaže Hebrang i dodaje kako su supruga i on suvlasnici čitave imovine koju posjeduju u jednakim omjerima, pola-pola.

‘Nemam nasljedstva od oca’

Andrija Hebrang, čija je mjesečna plaća 15.000 kuna, za razliku od nekih svojih kolega ne prima nikakvu novčanu naknadu za svoj profesorski rad na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, niti za članstvo u Nadzornom odboru Croatia osiguranja.

Također je 12 posto udjela koje je imao u tvrtki KIT, Hebrang prebacio na većinskog vlasnika te tvrtke Tomu Kovačića, te istaknuo kako ta tvrtka ne posluje ni s državnim ni lokalnim upravama. Vrijednost udjela koju je imao u tvrtki iznosila je oko 20.000 eura. Hebrangova supruga Danijela, koja je doktorirala na Zavodu za kliničku kemiju PMF-a i radi u zagrebačkoj bolnici Merkur, ima plaću od 9 tisuća kuna.

- Oko dvije trećine svoje imovine stekli smo isključivo svojim radom, dok je jednu trećinu naslijedila supruga. Od oca nisam naslijedio ništa jer nam je sve uzela država - zaključio je Hebrang.

IZVOR: http://www.jutarnji.hr/hebrang---zena-i-ja-smo-u-34-godine-zaradili-1-2-milijuna-eura--nadane--dokazi-otkud-ti-vile/348125/

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #40 : Studeni 13, 2009, 10:09:02 prijepodne »
.....ja cijenim ove sa zvučnim zvanjima, prof.dr.sc. , .........[/quote

....a osim toga izgleda da je i siguran kandidat kad ne treba potpise potpore i podršku svojih građana a u Gorice ga ni, ..........

Am za njegu budu glasali ionak svi.  Kak i navek.  :P

Nisam ni danas imao mira, prošetah sajmom Predsjednika, kad čudo neviđeno pojavio se konačno i moj, prof.dr.sc.drug Hebrang, došao među narod svoj.
Da li je slučajno tako ili adezejci zuje po forumu ko muhe bez glave i čitaju, pa su se danas požurili s prof.dr.sc.drugom na Tržni centar?Da i on bude čovik od naroda svog i među narodom.Il mu je Antiša šapnuo o POT-u i Urbarcima, Antiša, pravi domaći dečko, plemenitaš do boli, koji se bori za POT i Urbarce Republike Turopolje, po uzoru na Noćnu moru, a kako je čovik imao puno noćnih......mora, uhvatila ga nostalgija i sada će ponajviše profitirati POT i Urbarci.

Apropo POT-a i Urbaraca znade li netko jeli naš vrli Draško i povjerenstvo napravilo nešto za POT i Urbarce, hoće li ta tema biti opet na dnevnom redu GV, šta kažu plemenitaši,  imali netko neku informaciju, kada ide nova sjednica GV, teme sjednice,Proračun, oće biti dvorane, kanalizacije Donje turopolje, itd .Dajte neku vijest.Il nas je sve obuzeo sajam Predsjednika, do boli, da smo zaboravili na sve svoje lokalne problemčiće.Il nas nakon Picule h....e sada Bandić.

Eto, pročitaj

http://www.rvg.hr/index.php?id=2150


gospon muha, te i takve medije Vam ja ne čitam, jer nažalost ih nemogu više akceptirati već duže vrijeme i nisam usamljen u tome, najveći dio velikogoričana ih isto tako doživljava, nažalost tome je doprinijela politika Vaših ljubimaca, koji lažu, obmanjuju, manipuliraju, napadaju, gade ovaj čisti velikogorički zrak.
gospon Muha, te spike u stilu " eto pročitaj" bacajte Vašim vrlim pristašama i simpatizerima, pomalo skučenog intelektualnog kapaciteta, oni će to popiti vjerojatno, međutim ja kao što sam i ranije rekao pijem  dobro čisto vino.
A sada da Vam obrazlažem temu dalje to nema smisla, kada ste Vi u pitanju, a osim toga ova tema je Predsjednički izbori, pa možemo o drugvima Bandiću i Hebrangu,Vesni, Nadanu ....pa ako hoćete i o Alki, Simonici, Anti, to bi bilo predpostavljam zanimljivije za Vas.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #41 : Studeni 13, 2009, 10:30:55 prijepodne »
Nešto mi je tu nejasno u izlaganju nekih visokopozicioniranih kandidata.
Pa zar je zaista bilo jednostavno i moguće u doba mračnog socijalizma, kad su hrvatskom narodu pili krv i proganjali nacionalno osviještene, vješali ih na kuke i otimali im imovinu posjedovati bilo što. Naime, kandidat izjavio da je posjedovao stan u centru metropole od 110 m2 i vikendicu, neki auto i malo slika prije nego što je ušao u politiku. Onda je valjda negdje i radio i dobivao plaču ili je radio honorarno za državnu bezbednost ko jedan njegov kolega iz Osijeka. Sad, da li su to oni tipovi hrvata koji su se samo presvukli ili su to petokolonaši koji su ubačeni od strane vanjskih neprijatelja kako bi uništili našu tranziciju? Ispada po njegovoj izjavi da baš i nije bilo mračno - barem za njega.
Ovaj drugi kandidat, navodi prvi kandidat, ima mamu koja ima brod i kuće komada nekoliko. Što bi to sad trebalo značiti? Da mu mama nije radila u mračno doba krvlju natopljenog komunizma ili da mu je uspjela u to doba popaliti dinare i pretvoriti ih u marke? Ili da mu je mama posudila od njegovog prijatelja, nacionalnog stupa parlamenta iz Neretvanske doline, neku kintu u doba krvarenja rvackog naroda ali da mu nikada nije vratila ko ni Dr.Ivo poduzetniku sa veliko K. Uostalom, kuća dr.Ive glasi na njegovu ženu i punca koji je bio variloc u brodogradilištu. Pa zar se zaista u krvavo i mračno doba komunizma variocima u brodogradilištu dijelila plača toliko velika da se moglo uštediti 400 tisuća eura? Ili je možda žena trgovala na Wall Streatu?
Svakakvi se likovi pojavljuju, svakakvi.
Ko to tamo peva?

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #42 : Studeni 13, 2009, 01:43:32 poslijepodne »
S monitora:

http://www.monitor.hr/clanci/pusic-ustrojiti-bih-s-pet-teritorijalnih-jedinica-ukljucujuci-hrvatsku/26373/

Citat:
Predsjednica Hrvatske narodne stranke (HNS) i predsjednička kandidatkinja Vesna Pusić založila se, u intervjuu kojega je u petak objavio sarajevski tjednik "Dani", za novi ustroj BiH od pet administrativnih jedinica među kojima bi bio i novi hrvatski.

Pitanje trajne stabilnosti Bosne i Hercegovine može se riješiti jedino kao regionalno postavljeni projekt u kojemu ključnu ulogu moraju igrati Hrvatska i Srbija, ocijenila je Vesna Pusić.

Ona je kazala kako ulogu Europe i Amerike u stabiliziranju stanja u BiH ne treba zanemariti no one same, bez sudjelovanja bosanskohercegovačkih susjeda, taj problem ne mogu rješiti.

"Konkretno, to bi moglo značiti podjelu zemlje (BiH) na, primjerice, pet administrativnih jedinica: dominantno srpsku, koja već postoji, dominantno hrvatsku, koja još ne postoji, dominantno bošnjačku i dvije mješane. Tako bi se ispoštovalo zatečeno stanje i sačuvao bi se hrvatski korpus koji je sada ponajviše ugrožen u BiH", prijedlog je preustroja BiH kojega je iznijela Pusić.

Pri tom je upozorila kako će sve veći broj Hrvata iz BiH, ne riješi li se njihov status u toj zemlji, nastaviti odlaziti u Hrvatsku i praktično se u cjelosti odliti iz BiH.

"Formiranjem njihove administrativne jedinice međutim omogućio bi se i njima neki politički pluralizam kojim nikada nisu realno raspolagali", konstatirala je Pusić.
Joj kako mi je ovo licemjerno. Nije li se samo Tuđman prozivao da je (samo) on želio podijeliti Bosnu te se onda mahalo sa famoznom maramicom. Nije li Pusička opružila Hrvatsku za agresiju u Bosni.
I sada i ona ide dijeliti Bosnu.

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #43 : Studeni 15, 2009, 12:20:47 prijepodne »
Joj kako mi je ovo licemjerno. Nije li se samo Tuđman prozivao da je (samo) on želio podijeliti Bosnu te se onda mahalo sa famoznom maramicom. Nije li Pusička opružila Hrvatsku za agresiju u Bosni.
I sada i ona ide dijeliti Bosnu.

Opametila se i ona. Jos da se isprica za onu izjavu....


Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #44 : Studeni 15, 2009, 08:28:56 poslijepodne »
Neko je pital kak to da niko ne komentira Hebranga.Dobro pitanje.Mislim da niko neče trošiti svoje dragocjeno vrijeme na jednog takvog lopova i lažova.
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.