Anketa

Da li je po vama dogovor Pahor - Kosor pozitivan za Hrvatsku?

Da
4 (21.1%)
Ne
6 (31.6%)
Da, dugoročno
1 (5.3%)
Ne, nikako i nikada
8 (42.1%)

Ukupno Glasova: 17

Glasanje završeno: Rujan 22, 2009, 12:30:59 poslijepodne

Autor Tema: Tko laže  (Posjeta: 35198 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #30 : Rujan 16, 2009, 08:40:55 prijepodne »

Pa sa svima sa kojima treba. Zašto ne??

Ak te ta svađa vodi u propast - ne.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Tko laže
« Odgovori #31 : Rujan 16, 2009, 12:25:38 poslijepodne »

ne znam, mislim da je previse nacelan da bih mogla prosudit...

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Tko laže
« Odgovori #32 : Rujan 16, 2009, 12:41:23 poslijepodne »


Repo, ovo i jest načelan dogovor koji je samo precizirao okvir u kojem će se kretati budući razgovori. Pojedinosti će se rješavati na sastancima međudržavne komisije, a po kakvim će "naputcima" (čitaj "pritiscima"!) oni raditi druga je priča.

O rezultatima tih pregovra javnost će saznavati putem pročišćenih i prilagođenih priopćenja. Krajnji rezultat i dogovor doznat ćemo kad sve bude gotovo.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #33 : Rujan 16, 2009, 04:14:00 poslijepodne »
Saborski zastupnik kaže kako će to dovesti do gubitka 115 četvornih kilometara teritorijalnih voda i da će oživjeti štetan dogovor između Ivica Račana i Janeza Drnovšeka. "Slovenija će dobiti ono što im nikada nije pripadalo, a hrvatska Vlada i premijerka Jadranka Kosor prihvaćanjem drugog Rehnovog prijedloga jednostrano su pogazili odluke Sabora", kazao je Kajin te dodao da bi Kosorova nakon odluke arbitražnog suda trebala podnijeti ostavku.

"Jadranka Kosor već pet dana laže"

..U raspravu o graničnom sporazumu Kosor-Pahor uključio se i predsjednik HNS-a Radimir Čačić koji je zaključio kako Kosorova pet dana laže oko pregovora sa Slovenijom. Kaže kako je Kosor tvrdila da ništa nije potpisano da bi jučer Ministarstvo vanjskih poslova potvrdilo kako je polazna točka dogovora drugi Rehnov plan u kojem se govori o slovenskom izravnom pristupu na otvoreno more.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kajin-dogovorom-kosorpahor-hrvatska-gubi-115-cetvornih-kilometara-teritorijalnog-mora/450712.aspx

I kaj sad? Oglušila se o izglasanu Odluku Hrvatskog sabora.



kekec

  • Gost
Odg: Rudolf podnio neopozivu ostavku
« Odgovori #34 : Rujan 16, 2009, 05:06:42 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dogovor-pahor-kosor-postaje-skandalom-rudolf-podnio-neopozivu-ostavku--/450738.aspx

ČINI se kako je na pomolu pravi skandal oko dogovora Kosor-Pahor, jer je akademik Davorin Rudolf Jadranki Kosor dao ostavku na dužnost predsjednika hrvatskoga dijela Mješovite hrvatsko-slovenske komisije za sastavljanje nacrta sporazuma o rješavanju graničnog spora pred međunarodnim pravosudnim tijelom!

Kako se doznaje Rudolf je posebno ljut na činjenicu da odbor nije znao da će se pregovori o hrvatsko-slovenskoj granici nastaviti na temelju drugoga Rehnova prijedloga od 15. lipnja 2009, a akademik podsjeća da taj Rehnov prijedlog u Hrvatskome saboru nije prihvaćen!

"Taj prijedlog je za Hrvatsku neprihvatljiv!", izričit je Rudolf u pismu u kojem obrazlaže ostavku dodajući da sve izjave i ocjene premijerkina dogovora s predsjednikom slovenske vlade temeljile na pismu koje je 11. rujna 2009. poslala švedskoj vladi.

U vrlo oštrom pismu Jadranki Kosor Rudolf kaže da ne želi otežati hrvatsko-slovenske pregovore, ali isto tako ne želi ni snositi bilo kakvu odgovornost za moguće učinke prihvaćanja Rehnova prijedloga od 15. lipnja 2009. kao podloge u nastavku pregovora.

Rudolf je podnio ostavku i na položaj osobnoga savjetnika ministra vanjskih poslova Republike Hrvatske!

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #35 : Rujan 17, 2009, 10:43:07 prijepodne »
"Ona doista ne razumije da je nastavak pregovora na osnovama plana Rehna iz lipnja nastavak pregovora o ustupanju dijela hrvatskog teritorija Sloveniji. Ona ne razumije što znači „dodir s otvorenim morem“, što su teritorijalne vode a što međunarodne vode, ne razlikuje pravo i pravičnost, ne razlikuje sud od arbitraže.

I zato je opasnija nego da laže. Jer ne zna da ne zna i zato ne može naučiti."

http://drlesar.bloger.hr/post/jadranka-ne-laze-ona-samo-ne-razumije/1751200.aspx

komentar na blogu:
"Ima li tko, barem Vi gdine Lesar hrabrosti jafvno izreći u hrvatskom Saboru kako stvari zaista stoje?" (citat socijalizam)

I ja se pitam to isto. Hoće li biti dovoljno zastupnika koji VIDE da je riječ o VELEIZDAJI i da je prodala dio teritorija.
Još kad bi rekla i kaj kupuje?
Ako Sabor potvrdi njen dogovor koji je već sad protivan Odluci od prije par mjeseci - što tada?
Da štrajkam glađu?

Imamo li zastupnike uz Lesara  i Kajina koji će u Sabornici reći da HRVATSKI NAROD NE DA SVOJ TERIRORIJ.

Nismo ga dali 1990 i 1991, e pa nećemo niti 2009 ili 2010.
Ili sam u zabludi?


plemenitashica

  • Gost
Odg: Rudolf podnio neopozivu ostavku
« Odgovori #36 : Rujan 17, 2009, 11:47:30 prijepodne »

"Taj prijedlog je za Hrvatsku neprihvatljiv!", izričit je Rudolf u pismu u kojem obrazlaže ostavku ..........

Rudolf je podnio ostavku i na položaj osobnoga savjetnika ministra vanjskih poslova Republike Hrvatske!

– No, onda doznajem da je noć prije ministar vanjskih poslova Gordan Jandroković u Ljubljanu poslao notu u kojoj RH pristaje na to da temelj pregovora bude drugi prijedlog Ollija Rehna koji je Sabor već bio odbio. Rudolf je u srijedu ujutro otišao k ministru Jandrokoviću, no “on se postavio prepotentno i ležerno kao da ima problem u vrtiću, a ne s nacionalnim suverenitetom”.

- Nakon moje ostavke, nazvala me premijerka Kosor i ponudila da nastavim suradnju u pregovorima u funkciji njezina osobnog savjetnika. Rekao sam joj da ću svojoj zemlji uvijek pomagati, da me može nazvati..  Potom je glasnogovornik Vlade objavio da sam ja posebni savjetnik. Ma, nisam ja osobni, posebni savjetnik. Nakon svega, jako ću dobro razmisliti o svemu, no moja ostavka ostaje – odlučan je bio Rudolf.


http://www.seebiz.eu/hr/politika/davorin-rudolf-nisam-pristao-biti-kosoricin-savjetnik,56272.html

Dodatak na istom linku:

"– Dragi moji, ovo nije Hrvatska... – rezignirano kaže Rudolf i dodaje da je i predsjednica Nacionalnog odbora za praćenje pregovora Vesna Pusić izjavila da taj odbor nije bio obaviješten da će se pregovori nastaviti na temelju drugog Rehnova prijedloga."
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2009, 11:49:38 prijepodne plemenitašica »

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Tko laže
« Odgovori #37 : Rujan 17, 2009, 02:25:28 poslijepodne »
svaki takav sporazum mora ratificirati sabor pa ne vidim razloga za teške riječi kao što je veleizdaja i slično. kada sporazum dođe na red za ratifikaciju, bumo čuli i kaj unutra piše. do tada treba stvari promatrati kao što je rekao plinije stariji "sa zrnom soli".
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Bilaj

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #38 : Rujan 17, 2009, 02:31:23 poslijepodne »
svaki takav sporazum mora ratificirati sabor pa ne vidim razloga za teške riječi kao što je veleizdaja i slično. kada sporazum dođe na red za ratifikaciju, bumo čuli i kaj unutra piše. do tada treba stvari promatrati kao što je rekao plinije stariji "sa zrnom soli".

I u kraljevinu smo ušli bez ratifikacije...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #39 : Rujan 17, 2009, 02:50:23 poslijepodne »
svaki takav sporazum mora ratificirati sabor pa ne vidim razloga za teške riječi kao što je veleizdaja i slično. ...........

...........
"Taj prijedlog je za Hrvatsku neprihvatljiv!", izričit je Rudolf u pismu u kojem obrazlaže ostavku ..........

............kojim RH pristaje na to da temelj pregovora bude drugi prijedlog Ollija Rehna koji je Sabor već bio odbio.

Sabor je već odbio. Koliko puta treba isti plan i prijedlog doći u Sabor na glasovanje pa da neki utvrde da je O D B I J E N.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Tko laže
« Odgovori #40 : Rujan 17, 2009, 03:45:48 poslijepodne »



Ispravka, Plemenita: Sabor je na sjednici u svibnju odbio prvi Rehnov prijedlog, koji je bio predstavljen u travnju. Drgi Rehnov prijedlog, koji je predstavljen sredinom srpnja, nije odbijen i o njemu se uopće nije raspravljalo.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #41 : Rujan 17, 2009, 04:20:55 poslijepodne »
Ispravka, Plemenita: Sabor je na sjednici u svibnju odbio prvi Rehnov prijedlog, koji je bio predstavljen u travnju. Drgi Rehnov prijedlog, koji je predstavljen sredinom srpnja, nije odbijen i o njemu se uopće nije raspravljalo.

Kopirala sam Rudolfa. Ako ne govori točno ili je krivo napisano, i u mojem je citatu tada krivo.

NO, evo što kaže Lesar:

"Ali, ona ne razumije. Doista, ona ne laže, ona doista ne razumije što ta formulacija znači.
Ona ne razumije da za nastavak pregovora na osnovama prijedloga Rehna nema mandat Sabora.

Ona ne razumije da je Sabor 8. svibnja prihvatio zajedničku izjavu o načinu rješavanja spora sa Slovenijom, za koju je na moje ponovljeno pitanje Sanader ponovio da je konačan i da je na principu „uzmi ili ostavi“.
Mi smo „uzeli“ a Slovenci „ostavili“.
Pa je onda Rehn napravio konačan-konačan plan kojega bi Slovenci uzeli ali Sanader se s njim nije ni usudio pojaviti u Saboru.

Ona doista ne razumije da je nastavak pregovora na osnovama plana Rehna iz lipnja nastavak pregovora o ustupanju dijela hrvatskog teritorija Sloveniji.

Ona ne razumije što znači „dodir s otvorenim morem“, što su teritorijalne vode a što međunarodne vode, ne razlikuje pravo i pravičnost, ne razlikuje sud od arbitraže.

I zato je opasnija nego da laže. Jer ne zna da ne zna i zato ne može naučiti."

http://drlesar.bloger.hr/post/jadranka-ne-laze-ona-samo-ne-razumije/1751200.aspx



kekec

  • Gost
Odg: Tko laže
« Odgovori #42 : Rujan 17, 2009, 09:40:14 poslijepodne »
http://www.niktitanik.com/wordpress/comics/2009-09-17-2198.jpg

.. čak i gospođa Pahor sumnja kaj je to Jaca dala ......

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Tko laže
« Odgovori #43 : Rujan 17, 2009, 09:47:02 poslijepodne »
Joj, bilo bi sto put bolje da je to dala nego ovo o čemu pišu novine.
Svoje može dati kome oće, ali z našim nek se ne nahitava jer ne bu dobro  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tko laže
« Odgovori #44 : Rujan 17, 2009, 10:21:13 poslijepodne »
Pa kaj vama još nije jasno da je HDZ trgovačka stranka, prodaju ono kaj nije njihovo, a kupuju samo za sebe!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić