Autor Tema: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom  (Posjeta: 14905 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« : Studeni 02, 2009, 11:31:53 prijepodne »
http://www.gorica.hr/2009/10/natjecaj-za-poslodavca-godine/#more-1411

Hrvatski zavod za zapošljavanje poziva sve hrvatske tvrtke na sudjelovanje na natječaju za nagradu “Poslodavac godine za osobe s invaliditetom” koja je pokrenut u sklopu UNDP-ovog projekta Pravo na život u zajednici: Socijalna uključenost i osobe s invaliditetom.


Cilj ove nagrade, koja se dodjeljuje već treću godinu, isticanje je poslodavaca s pozitivnim praksama i iskustvima u zapošljavanju osoba s invaliditetom te senzibiliziranje poslodavaca i cijelog društva u cijelosti za potrebe osoba s invaliditetom i njihov radni potencijal.

Prijava na natječaj

Natječaj je otvoren do 15. studenog 2009. godine, a upitnik/prijava za ovogodišnju nagradu nalazi se na stranici:

Nagrada za poslodavca godine za osobe s invaliditetom

Partneri u projektu

Partneri HZZ-u u ovom projektu su: Delegacija Europske komisije u Hrvatskoj (ECD), Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom, Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ), Program ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP), Hrvatska udruga poslodavaca (HUP), Hrvatska obrtnička komora (HOK), portal MojPosao, Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske (SOIH), Hrvatski savez udruga tjelesnih invalida (HSUTI), Udruga za promicanje inkluzije (UPI).




Projekt za svaku pohvalu.
Što je Grad Velika Gorica u činio po tom pitanju, što je učinio po pitanju invalida Ozrena Klarić, kojeg je novi gradonačelnik potjerao s posla, novi gradonačelnik koji je po struci defektolog, koji bi itekako trebao imati osjećaj za invalide, više nego itko drugi?
Poznavajući postupanje gradonačelnika prema invalidu Ozrenu Klarić, ova objava na gradskom portalu djeluje utoliko još žalosnije, licemjernije i nadasve okrutno.
« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2009, 11:37:53 prijepodne JosipJoža »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #1 : Studeni 02, 2009, 03:00:27 poslijepodne »
Nadasve odvratno kojim se metodama služite, na koji način pokušavate senzibilizirati forumaše a sve u političke svrhe. Pa tko je taj Ozren?...Malo sam se raspitao te došao do podatka da je isti  član foruma mladih SDP-a. Zaposlenje je dobio konto stranačke pripadnosti. U vrijeme lokalnih izbora KAO INVALID ljepio je plakate dugo u noć, a ujutro kasnio na posao... na pitanje zašto kasni? ..kao opravdanje istaknuo je svoju pripadnost i još se hvalio da ljepi plakate za SDP-e...dakle po meni vrlo bahato i neodgovorno ponašanje prema poslu bez obzira što je invalid...e sad, koliko u Gorici ima invalida?...ima li kakva evidencija, tj. popis?..koliko ima onih koji su bez posla?...koji su prioriteti?...po čemu mislite da Ozren treba imati prednost pred drugima?...

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #2 : Studeni 02, 2009, 05:30:47 poslijepodne »
Zašto onda gradonačelnik lijepo nije rekao da je dao otkaz lijenčini, umjesto da je izmišljavao priču o smanjenom volumenu posla (http://www.gorica.hr/2009/07/zaposljavanje-samo-putem-natjecaja/)?

Te podatke o Ozrenu koje navodiš već sam pročitao na starom forumu. Ništa novo. Možda Ozren ne treba imati prioritet pred drugim ljudima, ali ako već ima posao onda treba biti oprezan sa davanjem otkaza. Posebno to treba biti oprezan čovjek koji se deklarira kao osoba senzibilizirana za osobe s posebnim potrebama, pa čak i radi magistarski rad na tu temu. To što je netko član foruma mladih SDP-a (uspust, članstvo u FMSDP ne podrazumijeva i članstvo u SDP-u) gradonačelniku ne smije biti olakotna okolnost za davanje otkaza. To što je dečko fizički invalid, ne znači da mora biti i duševni i društveni invalid. Uključivanje invalida u društvene aktivnosti se potiče, a nitko ne može nekome odrediti koje su to aktivnosti (koje nisu štetne po društvo) poželjne. Posebno ne za zapošljavanje u javnoj službi.

Jasno je da priča nije crno-bijela, ali gradonačelnik je čovjek koji ima moć, a Ozren je nema i svaka neoprezna demonstracija te moći štetna je prije svega po gradonačelnika, ali isto tako i po nas kao građane ovog grada i ove zemlje. Svaki takav slučaj stavlja se pod povećalo i nema te Elizabete i Saše koji ih mogu sakriti i zakamuflirati pred onima koji nas ocjenjuju i procjenjuju jesmo li dobri za njihovo društvo. S obzirom da je današnja vlast spremna pokloniti dio državnog teritorija u zamjenu za ulazak u EU (fotelje), morali bi biti biti oprezniji na svim razinama.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #3 : Studeni 02, 2009, 05:52:26 poslijepodne »
Več smo rekli da Drinč jeno dela a drugo poveda tak da to ni niš novo.A mogel je Oz reči i da je kelil plakate za HDZ...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #4 : Studeni 02, 2009, 06:33:26 poslijepodne »
Zašto onda gradonačelnik lijepo nije rekao da je dao otkaz lijenčini, umjesto da je izmišljavao priču o smanjenom volumenu posla (http://www.gorica.hr/2009/07/zaposljavanje-samo-putem-natjecaja/)?

Možda Ozren ne treba imati prioritet pred drugim ljudima, ali ako već ima posao onda treba biti oprezan sa davanjem otkaza.

Koliko sam ja informiran Ozren nije dobio otkaz već mu je istekao Ugovor o radu, a isti mu nije produljen...dakle to nije isto...ili je?...   

shaka zulu

  • Gost
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #5 : Studeni 02, 2009, 06:37:45 poslijepodne »
Došli na vlast i otpustili invalida

V.Gorica:Nisu mu dali ni otkazni rok

Pise: ROMANA BILEŠIĆ

Ozren Klarić (28) iz Velike Gorice osam je godina tražio posao. Od 13. godine je 80-postotni invalid, jer ga je prijatelj u igri nehotice hicem iz pištolja ranio u glavu. Teško mu je oštećena motorika nogu. Njegovoj sreći nije bilo kraja kad se u ožujku zaposlio na porti velikogoričkog poglavarstva. - Po struci sam grafičar i ugovorom o djelu definirano je da obavljam posao grafičara i radim na Gradskoj telefonskoj centrali u Poglavarstvu. Taj posao mi je značio sve, ispunjavao me, a s plaćom od 4000 kuna mogao sam pomoći svojoj obitelji. No svijet mi se srušio kad sam početkom srpnja primio dopis kojim se raskida taj ugovor, sa šturim objašnjenjem da nema potrebe za ugovorene poslove. Osječao sam se strašno, htio odraditi otkazni rok od 30 dana, no tajnica mi je rekla da ne moram vise dolaziti na posao. Kasnije sam čuo da je na tome inzistirao novi gradonačelnik Dražen Barišić - govori Ozren. I oca Marina žalosti što gradonačelnik nije ništa rekao njegovu sinu. - Da mu je bar rekao: 'Sad nam trenutno ne trebaš, ali vodit ćemo brigu o tebi ', to bismo prihvatili. Ja sam SDPovac, ali Dražena Barišića ne gledam kao HDZ-ovca nego kao svoga gradonačelnika - kaze Marin. - Užasno sam nesretna i da imam manje godina, iselila bih se iz Gorice - rekla je kroz suze majka Đurđica. - Bilo je ljeto i zaista nije bilo posla. Kroz nekoliko mjeseci oslobodit će se to radno mjesto i raspisat cemo natječaj i molim Ozrena da se javi. Uzet ćemo u obzir sve kandidate, ali Ozren kao invalid imat će prednost - rekao je gradonačelnik Dražen Barišić.

SVE OVO JE STRAŠNO, UŽASNO SAM NESRETNA. DA SAM BAREM MALO MLAĐA ODSELILA BIH SE S OBITELJI IZ V. GORICE uplakana Ozrenova majka Đurđica

BILA JE SEZONA GODIŠNJIH I NIJE BILO POTREBE ZA POSLOM. NEKA SE OZREN JAVI NA NATJEČAJ, IMAT CE PREDNOST Dražen Barišić, gradonačelnik Velike Gorice

24sata

Citat:
Bilo je ljeto i zaista nije bilo posla
Zaista!?

Citat:
Kroz nekoliko mjeseci oslobodit će se to radno mjesto
Kaj to znači da je negdo uredno zasel na radno mesto za koje nema potrebe?
A za par mesec sve bu to pokrilo listje i sneg...

Nebi išlo...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #6 : Studeni 02, 2009, 06:40:33 poslijepodne »
a sve u političke svrhe. Pa tko je taj Ozren?...Malo sam se raspitao te došao do podatka da je isti  član foruma mladih SDP-a. Zaposlenje je dobio konto stranačke pripadnosti.

........po čemu mislite da Ozren treba imati prednost pred drugima?...

Gospon Muha,

- tko ovdje govori o pilitici Vi ili ja?Pročitajte još jedanput moj i svoj post, pa si sami postavite to pitanje.
  Ja govorim  o invalidu, o svim invalidima i koliko imamo sluha za te ljude, konkretno na slučaju Ozrena Klarić, u gradu Velika Gorica, režiji g.Dražena Barišić, gradonačelnika Velike Gorice, po struci defektologa.

- gdi sam ja rekao ili napisao da Ozren treba imati prednost pred ostalim invalidima?

- ja ne pripadam ni jednoj političkoj stranci za razliku od Vas čini mi se, bar kako ste to u Vašem postu napisali, nisam imao informaciju kojoj stranci pripada ili ne pripada invalid Ozren Klarić, njegov tata, dida, pradida, prapradida, što je za Vas relevantnija stvar od njegove ili bilo čije  invalidnosti.
Invalide treba uključivati u društveni život na sve moguće načine, pa i političke, danas moderne, uspješne tvrtke uglavnom imaju razvijene cijele projekte potpore i pomoći invalidima, te uključivanju invalida u rad companija.

Žalosno je to da država i lokalna samouprava nema izgrađenu takvu osjetljivost, a još žalosnije je to što nečija stranačka pripadnost ili simpatije direktno utiču na to da netko bude šikaniran pa makar bio i invalid.I kao takvi deklariramo se za Europu.

Da, gospon Muha, ali Vi ste to odmah sveli na nivo SDP - HDZ, a dok ovim potonim dođe iz riti u glavu, odešmo mi svi skupa u invalide.

 



« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2009, 07:37:08 poslijepodne JosipJoža »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #7 : Studeni 02, 2009, 09:38:52 poslijepodne »
E Joža..Josipe koga ti farbaš?...pa nisam ti ja iz Hlebina...

Citat:
Projekt za svaku pohvalu.
Što je Grad Velika Gorica u činio po tom pitanju, što je učinio po pitanju invalida Ozrena Klarić, kojeg je novi gradonačelnik potjerao s posla, novi gradonačelnik koji je po struci defektolog, koji bi itekako trebao imati osjećaj za invalide, više nego itko drugi?
Poznavajući postupanje gradonačelnika prema invalidu Ozrenu Klarić, ova objava na gradskom portalu djeluje utoliko još žalosnije, licemjernije i nadasve okrutno.

Kaj je ovo?..nije li ovaj uradak čisti politički manifetluk?...ili se samo meni čini?

Citat:
Gospon Muha,

- tko ovdje govori o pilitici Vi ili ja?

Neka drugi prosude..ja za razliku i naspram drugih sudionika u raspravi govorim samo istinu...stoga, usput tebi za informaciju Ozrenov tata je isto u SDP-u, isti je vrlo blizak sa VFK i uz pomoć nje visoko kotira...temeljem toga, prvenstveno poslušnosti, tj. držanja štange VFK dobija posao u jednom od Gradskih poduzeća...mjesto u nadzornom odboru...ybg kad ono đedo zločesti Dražen...     

JosipJoža

  • Gost
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #8 : Studeni 02, 2009, 10:19:00 poslijepodne »
E Joža..Josipe koga ti farbaš?...pa nisam ti ja iz Hlebina...

Citat:
Projekt za svaku pohvalu.
Što je Grad Velika Gorica u činio po tom pitanju, što je učinio po pitanju invalida Ozrena Klarić, kojeg je novi gradonačelnik potjerao s posla, novi gradonačelnik koji je po struci defektolog, koji bi itekako trebao imati osjećaj za invalide, više nego itko drugi?
Poznavajući postupanje gradonačelnika prema invalidu Ozrenu Klarić, ova objava na gradskom portalu djeluje utoliko još žalosnije, licemjernije i nadasve okrutno.

Kaj je ovo?..nije li ovaj uradak čisti politički manifetluk?...ili se samo meni čini?

Citat:
Gospon Muha,

- tko ovdje govori o pilitici Vi ili ja?

Neka drugi prosude..ja za razliku i naspram drugih sudionika u raspravi govorim samo istinu...stoga, usput tebi za informaciju Ozrenov tata je isto u SDP-u, isti je vrlo blizak sa VFK i uz pomoć nje visoko kotira...temeljem toga, prvenstveno poslušnosti, tj. držanja štange VFK dobija posao u jednom od Gradskih poduzeća...mjesto u nadzornom odboru...ybg kad ono đedo zločesti Dražen...     

Neznam zašto mi se čini da ste ovim zadnjim odgovorom potvrdili odista koliko Vi govorite istinu, vratite se par postova unatrag, za Vas je još uvijek relevantno to što je i gdi je Ozrenov tata, dida, pradida, prapradida a ne njegova INVALIDNOST.Ja cijelo vrijeme govorim o invalidu a Vi o SDP-u.


plemenitashica

  • Gost
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #9 : Studeni 02, 2009, 11:44:12 poslijepodne »
“Poslodavac godine za osobe s invaliditetom......................

Rješenje se nameće samo po sebi, čitajući vaš komentar. Nigdje se ne navodi da taj poslodavac treba imati pozitivan i civiliziran odnos prema osobama s invaliditetom.
Prema toma ZNA SE tko bi mogao dobiti nagradu.


..........Pa tko je taj Ozren?...Malo sam se raspitao te došao do podatka da je isti  član foruma mladih SDP-a.

Vi jako dobro znadete tko je taj Ozren. I kako vas nije sram i strah ljudi pa i Boga pitati nas ostale tko je taj mladić? Ako vam se jako zamjerila VFK pa ju blatite gdje god stignete i tako već mjesecima, nije valjda i Ozren? Ili je?

Pa što ako je član foruma SDP?
Zar članovi foruma SDP ne bi trebali raditi u gradskoj upravi?


.........po čemu mislite da Ozren treba imati prednost pred drugima?...

Ni po čemu Ozren nema prednost pred ostalim invalidima ako je kriterij invalidnost, niti je to razlog ovog pisanja.
Da je bilo koji invalid zaposlen pa na ovaj način dobio otkaz, to je nedopustivo, a zar bi i onda pitali tko je taj i kakvu taj ima prednost. Radno mjesto je bilo za jednu osobu i jedna je i mogal biti zaposlena. Ostavite se Ozrena kao člana foruma mladih, bazirajte se na Ozrenu invalidu.

Razlog je da  je već bio zaposlen i radni odnos mu je prestao zbog objašnjenja koje je dao gradonačelnik koje nije prihvatljivo i neka glasnogovornica već jednom počne raditi posao za koji su je zaposlili pa  objasni zašto je mladić dobio otkaz, ali argumentirano, pa čak i sa dokazima.
Zašto je ona zaposlena, a Ozren je dobio otkaz? Što to ona radi, gdje to ona i kome glasnogovori? Ili je gospođa bivše piskaralo primljena da glumi vozača službenog automobila.
Nadam se da bu sad isprobala cijeli vozni park (što službeni, što privatni ili sponzorirani), pa da može nakon par mjeseci piskarati honorarno, tj besplatno  u auto magazinu u temi: vozili smo  xyz automobil - preporučamo.

Ozrenu je oduzeto pravo na samostalnost koje je stekao svojim radom i plaćom, a nju se zaposlilo, dalo joj se vjerojatno daleko veću plaću nego što je Ozren imao, s tim da je njeno mjesto izmišljeno, i još ništa ne vidjesmo od njenog rada. Bar ja nisam, jel netko od vas možda je?

Inače, ova je tema trebala biti smještena u već postojeću gdje smo komentirali "Došli na vlast i otpustili invalida" ( http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/dosli-na-vlast-i-otpustili-invalida/ )

JosipJoža

  • Gost
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #10 : Studeni 03, 2009, 09:11:00 prijepodne »
Poštovana Plemenitašice,Vama i ostalim forumašima,

u prilogu u ovom postu možete pročitati jedan primjer Companije koja i te kako vodi brigu o osobama s posebnim potrebama, namjerno sam iz teksta brisao ime Companije jer joj ne želim raditi reklamu, nego ju želim navesti kao jedan izrazito pozitivan primjer odnosa prema osobama s posebnim potrebama, nadam se da će nam ovaj primjer i te kako pomoći pri razbijanju svih predrasuda koje imamo u svojim glavama a iskreno se nadam da će ta companija zasigurno imati velike šanse da i osvoji nagradu Poslodavca godine za osobe  invaliditetom.

Jednako tako, javno bi sugerirao gradonačelniku, njegovim zamjenicima, poglavito njegovim savjetnicima da pročitaju ovaj tekst u nadi da će ipak jednog dana otkloniti svoje predrasude, te shvatiti da je za osobe s posebnim potrebama izuzetno važno da su uključene bilo gdje u društveni život, pa makar to u Ozrenovom slučaju bio i forum mladih SDP-a.Mjeriti preko jednog invalida, u ovom slučaju Ozren Klarić, kojoj političkoj opciji je sklon, te ga zbog toga šikanirati, govori sve o onima koji to čine.Što su tek u stanju činiti ljudima koji nisu invalidni a koji drukčije misle?



Već treći put u ................ prodajnim centrima u Hrvatskoj jedan dan će sudjelovati osobe s posebnim potrebama. U prvom planu nije samo svijet posla i obostrano upoznavanje, nego i veselje kod obavljanja domaćih poslova.

Pod geslom „Pokaži šta znaš!“ kupci i zaposleni trebali bi početi primjećivati sposobnosti osoba s posebnim potrebama koje moraju živjeti u teškim općim uvjetima. ............... si je postavio cilj da podupire kontakte i da ruši predrasude. U toj akciji će sudjelovati približno 50 učesnika koji će pokušati obavljati različite aktivnosti. Potporu će zaposleni dobiti od pratilaca iz zavoda za osobe s posebnim potrebama.  
..........., predsjednik ..........: „Naročito mladi ljudi koji žive u teškim uslovima moraju dobiti priliku da pomoću solidnog obrazovanja stanu na vlastite noge.“

.......... ne otvara svoja vrata osobama s posebnim potrebama samo na taj dan. Već više od 25 godina poduzeće podupire osobe s posebnim potrebama u okviru vlastitoga Humanprograma. Prodajni centri u Hrvatskoj sudjeluju s Udrugom za promicanje inkluzije, Centrom za rehabilitaciju MIR i SOS Kinderdorf.
...kao izraz našega osjećaja odgovornosti
.......... se zauzima za ljude s posebnim potrebama. Na njih gledamo kao na jednakovrijedne članove naše tvrtke i zajedno s njihovim prednostima i slabostima integriramo ih u naše timove.
Već 20 godina potičemo i podupiremo ljude s raznim posebnim potrebama. U Srednjoj i Jugoistočnoj Europi surađujemo s više od 150 partnerskih organizacija.
Glavne aktivnosti ................ Human programa su:
1. Zaživimo partnerstvo: svaka ............ trgovina surađuje s regionalnom partnerskom organizacijom i ostvaruje skupne aktivnosti:
•   štandovi naših partnera na sezonske teme
•   .............. akcijski dan - rad s osobama s invaliditetom iz partnerskih organizacija u svim prodajnih centrima cijeli dan
2. Mogućnosti prakse i zapošljavanje ljudi s posebnim potrebama: Trenutno su u našim timovima zaposlene prijeko 150 osoba s posebnim potrebama. Iskustva naših zaposlenika pokazuju da to zapošljavanje jača povezanost i potiče timski duh.
3. Briga za ljude s posebnim potrebama:
potpora od strane ................ mentora i vanjskih pratitelja.
Ciljevi našeg programa su:
•   otklanjanje međuljudskih smetnji i prepreka
•   poticanje i jačanje timskog duha
•   senzibilizacija javnosti za tu temu
U okviru .................. Human Award koja se od 2007. godine jednom godišnje održava, podjeljuje se nagrada najboljim projektima i iniciativama koje provode suradnici ........................ i partnerskih organizacija.




Do it yourself - Do it together
2009. po treći je put dodijeljena ........ nagrada „Human-Award“. Pod motom „Do it yourself – Do it together“ natjecali su se projekti koje su u okviru ............ Human programa djelatnici provodili zajedno s organizacijama osoba s posebnim potrebama. Tročlani žiri je među pristiglim projektima odabrao tri najbolja. Evo pobjednika:

1. nagrada - Plovdiv (Bugarska)
Prvom nagradom je odlikovan tim prodajnog centra Plovdiv u Bugarskoj. Centar je dio .......... obitelji tek godinu dana, ali je već dobar primjer ostvarenja Human programa. Od otvorenja centra u centru su redovito zaposlene tri osobe s posebnim potrebama. Kolege su se brzo i bez problema integrirale i postale nezamjenjiv dio tima.
Međunarodni Dan akcije je u jesen 2008. također održan i u ............. Plovidv. Jedan je mladić iz partnerske organizacije trebao pomoći pri renoviranju i opremanju svog novog stana, a djelatnici ............... Plovdiv nisu oklijevali ni trenutak već su mu pomogli u poslovima. Dodatno su još sakupili novac za kućanske aparate.

2. nagrada - Split (Hrvatska)
Na drugom mjestu se našao tim iz Splita. Prodajni centar koji je otvoren početkom rujna 2008. je još za vrijeme izgradnje tražio odgovarajuću partnersku organizaciju. Danas, sedam mjeseci nakon otvorenja, u centru tjedno radi osam osoba s posebnim potrebama. Toliko su oduševljeni poslom da bi u ...........najradije radili cijelo vrijeme bez izmjenjivanja.

3. nagrada - Celje (Slovenija)
Treće mjesto je zauzeo tim iz Celja. Tamo program „Human“ već ima tradiciju. Već od 2005. centar surađuje sa svojom partnerskom organizacijom. Kad se 2007. godine centar preselio, kontakt s organizacijom se nije samo održao već su štićenici također marljivo pomagali u selidbi. Danas u ........... Celje dnevno rade četiri osobe s posebnim potrebama. ............... ponudu uključeno je i 25 proizvoda partnerskih organizacija.

Pobjednici su kao nagradu primili kipić izrađen u radionici za osobe s duševnim poremećajima i višestrukim invaliditetom „Mödling“, gdje je 14 djelatnika s različitim invaliditetom zajedno obradilo metal.

Kipić predstavlja tipične alate, kliješta, dva dijela koja samo zajedno mogu funkcionirati! Svaki dio za sebe ne može postići ništa, ali zajedno – „DO IT TOGETHER“ – oni su poluga koja svijet može izmijeniti iz temelja. Slično se događa osobama s posebnim potrebama kada nađu mjesto u društvu, mjesto u.................. . Otvara im se „novi svijet“!
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2009, 09:18:18 prijepodne JosipJoža »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #11 : Studeni 03, 2009, 01:41:36 poslijepodne »
Zašto onda gradonačelnik lijepo nije rekao da je dao otkaz lijenčini, umjesto da je izmišljavao priču o smanjenom volumenu posla (http://www.gorica.hr/2009/07/zaposljavanje-samo-putem-natjecaja/)?

Možda Ozren ne treba imati prioritet pred drugim ljudima, ali ako već ima posao onda treba biti oprezan sa davanjem otkaza.

Koliko sam ja informiran Ozren nije dobio otkaz već mu je istekao Ugovor o radu, a isti mu nije produljen...dakle to nije isto...ili je?...   

Pa ako pažljivo pročitaš članak sa gradskog portala čiji sam link naveo, onda ćeš vidjeti da mu je otkazan ugovor o djelu zbog prestanka povećanog obujma posla, a ne da mu je ugovor istekao. Da mu je ugovor o djelu istekao onda se ne bi spominjala nikakva klauzula o otkaznom roku od 30 dana.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #12 : Studeni 03, 2009, 02:44:07 poslijepodne »
Itekako mi je jasno, točnije po radi povećanja posla brojanja muha Ozren je zaposlen  s obzirom da je dolaskom novog gradonačelnika izvršena dezinsekcija manje je muha, time je smanjen i obim posla pa je stoga Ozrenu otkazan Ugovor o djelu...ybg pa kaj nije žalosno da je jedno vrijeme na onom jednom m2 u prizemlju radilo njih četvoro...hebate pa jel to normalno?...tko je sve te ljude tamo uposlio i kaj rade?...stoga predlažem da se onoj trojici koji i dalje broje muhe u svrhu ispravljanja nepravde da otkaz i uposli Ozren...time bi napravili dobro djelo, rasteretili porezne obveznike nepotrebnim troškom...

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #13 : Studeni 03, 2009, 04:30:22 poslijepodne »
Itekako mi je jasno, točnije po radi povećanja posla brojanja muha Ozren je zaposlen 

Besmislena je daljnja diskusija. Odustajem jer ne namjeravaš raspravljati nego piliti po svome, a ja nemam vremena natezati se s tobom.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Poslodavac godine za osobe s invaliditetom
« Odgovori #14 : Studeni 04, 2009, 09:03:18 prijepodne »
Itekako mi je jasno, točnije po radi povećanja posla brojanja muha Ozren je zaposlen 

Besmislena je daljnja diskusija. Odustajem jer ne namjeravaš raspravljati nego piliti po svome, a ja nemam vremena natezati se s tobom.

Alene, čudi me da ti nisi shvatio poantu...uistinu mi nije namjera piliti po svome...da je u pitanju netko drugi vjeruj mi, dao bi bezrezervnu podršku, no ovakvoj priči koja ima po meni politički predznak morao sam se usprotivit...nitko se nije zapitao je li u redu da jedna odgovorna stranka kao što je SDP-e tako olako koristi invalide u smislu dobijanja jeftinih jednokratnih političkih poena sijući pri tom mržnju prema drugima retorikom ZNA SE....nije li to ofucano i jadno...?...dobro je to uočio i rekao najpametniji Hrvatski političar Milorad Pupovac rekavši da se HDZ-e polako pretvara u SDP-e, a SDP-e u HDZ-e....