Autor Tema: Ipak nema klizališta  (Posjeta: 10813 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko tur

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 53
  • Karma: +0/-0
Ipak nema klizališta
« : Prosinac 18, 2009, 05:49:08 poslijepodne »

Ipak nema klizališta
17.12.2009.

Iako je najavljeno klizalište na Trgu Stjepana Radića, neće ga biti. Troškovi koje bi na kraju proizvelo klizalište preveliki su za ovu gospodarski slabiju godinu, a dostatni za primjerice postavljanje parketa u novu trenažnu sportsku dvoranu.

Zbog toga je gradonačelnik Velike Gorice, Dražen Barišić, nakon što su mu predočeni svi troškovi, odustao od postavljanja klizališta i odlučio novac preusmjeriti na potrebnije i prioritetnije projekte. – Žao mi je što nećemo uspjeti razveseliti naše najmlađe i omogućiti im klizanje tijekom zimskih praznika, no, prvotno najavljeni troškovi, u posljednjim fazama razgovora popeli su se na prevelike iznose. Smatram da nemam pravo toliki novac iz gradskog budžeta usmjeriti u tu svrhu u trenutku kad je gospodarska situacija nepovoljnija nego inače. Nadam se da ćemo našim Velikogoričanima uspjeti nadoknaditi razočaranje nekim drugim sadržajima- zaključio je gradonačelnik.


I šta reći...
Izrada web stranica Web locus, Brzo, Jednostavno, Kvalitetno

http://weblocus.net

JosipJoža

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #1 : Prosinac 18, 2009, 06:05:34 poslijepodne »

Ipak nema klizališta
17.12.2009.

Iako je najavljeno klizalište na Trgu Stjepana Radića, neće ga biti. Troškovi koje bi na kraju proizvelo klizalište preveliki su za ovu gospodarski slabiju godinu, a dostatni za primjerice postavljanje parketa u novu trenažnu sportsku dvoranu.

Zbog toga je gradonačelnik Velike Gorice, Dražen Barišić, nakon što su mu predočeni svi troškovi, odustao od postavljanja klizališta i odlučio novac preusmjeriti na potrebnije i prioritetnije projekte. – Žao mi je što nećemo uspjeti razveseliti naše najmlađe i omogućiti im klizanje tijekom zimskih praznika, no, prvotno najavljeni troškovi, u posljednjim fazama razgovora popeli su se na prevelike iznose. Smatram da nemam pravo toliki novac iz gradskog budžeta usmjeriti u tu svrhu u trenutku kad je gospodarska situacija nepovoljnija nego inače. Nadam se da ćemo našim Velikogoričanima uspjeti nadoknaditi razočaranje nekim drugim sadržajima- zaključio je gradonačelnik.


I šta reći...

ako me pamćenje služi dobro ni prošle godine nije klizalište plaćeno novcima gradskog propračuna nego sponzorstvom i donacijom.
Ako sam u krivu neka me netko ispravi. Gdi su sponzori i donatori sada, pobjegli za Piculom i Beusom?
I nije gradonačelnik tu samo da bi trošio novce gradskog proračuna i raspoređivao ih, dobar gradonačelnik bi trebao i napraviti neke novce.
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2009, 06:16:26 poslijepodne JosipJoža »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #2 : Prosinac 18, 2009, 10:46:50 poslijepodne »
Prošle godine također nije bilo klizališta, a one prethodne dvije bilo je sponzorirano od Mecratora.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #3 : Prosinac 18, 2009, 11:13:15 poslijepodne »
Odluka gradonačelnika je opravdana. Sjetite se samo prošlogodišnjeg prepucavanja med glasnogovornicom Meractora i Pikulinog poglavarstva..bu pa nebu. pa mi bi, al oni su krivi..ma nismo mi krivi nego Mercator i ostale budalaštine jer da je vami sima kaj sad gunđate i sčuđavate se, decu bilo stalo odpelati na klizanje odpelali bi ih , kak i ja svoje ,na Velesajam pa nek se deca kližu, pogotovo kaj je i karta besplatna ak si date truda i deci osigurate izradu "Odmorko" iskaznica, al hebiga to iziskuje i vaš angažman, a lakše je kokodakati nego se za svoju decu brinuti, a da je kojim slučajem gradonačelnik i odlučio financirati tzv. klizalište onda bi kokodakali kam tulike peneze rastepa.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #4 : Prosinac 19, 2009, 02:22:31 poslijepodne »
no, prvotno najavljeni troškovi, u posljednjim fazama razgovora popeli su se na prevelike iznose. Smatram da nemam pravo toliki novac iz gradskog budžeta usmjeriti u tu svrhu u trenutku kad je gospodarska situacija nepovoljnija nego inače. Nadam se da ćemo našim Velikogoričanima uspjeti nadoknaditi razočaranje nekim drugim sadržajima- zaključio je gradonačelnik.

Zbog čega se građanima ne daje potpuna informacija? Koliko su to bili prvotno najavljeni troškovi, i kakvi su to preveliki iznosi? Umjesto riječi trebaju objaviti brojke.

Bilo bi zanimljivo staviti te brojke u odnos s brojkama i iznosima koje se daju lokalnim novinama za objavu čestitki (44.280 kn RVG-u i 44.280 GT-u). Zadnja stranica u boji u jednoj od tih novina je 2.000 kn. Da li je stvarno u ovoj gospodarskoj situaciji objaviti 20 stranica čestitki? Zapravo i više jer je cijena unutarnje stranice 1.600 kn.

Još će se za objave na radiju utrošiti 30.000 kn, te za tiskanje pozivnica, čestitki i kalendara još 80.000 kn.
To je skoro 200.000 kn.

Da li je to nadoknada za klizalište o kojoj gradonačelnik govori?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #5 : Prosinac 19, 2009, 02:44:55 poslijepodne »
gospon Stjepan,

najljepša hvala na ovim informacijama, vrlo su zanimljive, one pokazuju i potvrđuju da vuk dlaku mijenja ali ćud nikad.
Mnogi od nas nisu ni sumnjali u preusmjeravanje gradskih novaca u džepove određene klijentele i ovaj primjer samo potvrđuje zašto se degradira i nepoštuje GV, zašto se radio i radi takav pritisak na GV, zašto se po svaku cijenu željelo i još uvijek želi dobiti većina u GV, kako bi se lakše došlo do milijunskih iznosa, koje bi se usmjeravalo na isti način kao i ovi iznosi. Ništa novo od te i takve politike, imamo prilike to svakodnevno gledati na državnoj razini. Međutim plasiranjem neistina, laži, poluistina, friziranih izvješća, poetičnih informacija na gradskom portalu se kontinuirano pokušava plasirati sasvim drugačija slika o domaćim dečkima. Dio građanstva nažalost još uvijek slijepo i vjeruje u to, očito da nekima treba jako puno da shvate klijentelističku politiku koja se vodi trenutno u našem Gradu. Vrijeme će pokazati i pokazuje da mi masturbatori ovdje, ipak ne masturbiramo bez osnove.



Tur

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #6 : Prosinac 19, 2009, 03:00:38 poslijepodne »
Nebi niš rekel da se novac stvarno "preusmjerava na potrebnije i prioritetnije projekte".

shaka zulu

  • Gost
Ipak ima kazališta!
« Odgovori #7 : Prosinac 19, 2009, 03:08:48 poslijepodne »
Ipak ima kazališča!Otpirajne klizališča,zapirajne klizališča,fogseling,brainfucking,šparajne za parkete v dvorane,rasipajne na čestitke...
Pir malograđanov.
Scena HDZGorica.
Vreme 0 - 24,ovo i još tri lete poovem,bar.
Cena,neprocenlivo.
Za se drugo,glave fkup.I drž gače.


Đej-đej,mi ne drkamo bez veze.Mi treneramo...

Tur,am se penezi i preusmeravaju.Naj biti smešen...

Tur

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #8 : Prosinac 19, 2009, 03:13:25 poslijepodne »
Ak im nekej ide to je preusmeravanje.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #9 : Prosinac 19, 2009, 03:17:23 poslijepodne »
Al su zato najave i službene informacije postale underground.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #10 : Prosinac 19, 2009, 04:17:59 poslijepodne »
Tak ide hvali se na portalu, a istina se pripoveda na forumu.

Klizalište ipak nije bacanje novaca jer su djeca stalno visila tamo.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #11 : Prosinac 19, 2009, 06:27:29 poslijepodne »
Nebi niš rekel da se novac stvarno "preusmjerava na potrebnije i prioritetnije projekte".

Točno. Međutim, uopće razmišljati o klizalištu koje će se platiti gradskim novcem u ovo vrijeme je bedastoća. Beus i Picula su "imali" klizalište jer su imali sponzora, a prošle godine, je taj sponzor iznevjerio pa niti klizališta nije bilo.

Ove godine, koliko mogu razumjeti nije niti bilo govora o sponzoru, nego o investiranju gradskog novca.
Osim, kak veli Stjepan, trebalo je tih eventualnih 200 000 tisuća radije "gurnuti" u klizalište i na ogradi klizališta objaviti sve čestike.
A po novinama ionako vrlo mali broj (naravno osim zaduženih) ljudi registrira kaj piše i tko piše. Obično se te stranice preskoče. I na kraju je 200 000 lova koja s novinama završi u reciklažnom dvorištu.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #12 : Prosinac 19, 2009, 08:54:38 poslijepodne »
Gospođo Plemenita, koji put me zaista pozitivno iznenadite. Zar je tradicija u Turopolju klizanje? Pa to je veliki rizik. Padne Vam dijete, slomi ruku, pa onda u auto, pa u Centar na gipsanje, pa kazna za parking, pa živciranje. Mi smo ipak premali gradić u vukojebini pa je glupo da gipsaonu imamo u domu zdravlja. To imaju samo veći gradovi, oni koji imaju svoje registarske oznake na automobilima. Bolje je da nema klizališta. Uostalom, ko je vidio klizalište u tako skupom parku. Kližemo se na plaćama, regresu, recesiji, pa još sad i klinci da nam se kližu. Nevalja to. Moj klinac je dužan, vele ekonomisti, par hiljada eura pa ne bi bilo dobro da se ozlijedi. Ko će pare umjesto njega vračat. Moram ga još malo ugojit da naraste u radno sposobnog da se zaposli na crno, u sivom sektoru. Pa onda nek kliže zajedno sa nama. ::)
Ko to tamo peva?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #13 : Prosinac 19, 2009, 09:18:09 poslijepodne »
Da je moj mali balko tuliko dužen ja bi mu več odavno ***ku potrl.Malo bole pazi na decu.Znaš kak se veli; Da deca imaju penez i kramari trže.Nit su za decu penezi nit za guske seno.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Ipak nema klizališta
« Odgovori #14 : Prosinac 20, 2009, 11:35:24 prijepodne »
Da je moj mali balko tuliko dužen ja bi mu več odavno ***ku potrl.Malo bole pazi na decu.Znaš kak se veli; Da deca imaju penez i kramari trže.Nit su za decu penezi nit za guske seno.



Gosp.Kunta, tvoj mali je isto tolko dužan kolko i moja mali, a i Vi ste isto tolko dužni koliko i ja. Barem to veli državna statistika. pitajte gosp. Bilaj-a da Vam to objasni ekonomski ako su Vam neke stvari nejasne. Moj mali se svojim rođenjem zadužio, sukladno ekonomskoj politici zaduživanja države na belosvetskim tržištima kapitala.
Ko to tamo peva?