Domaće teme > Turopolje

Potpuni "stranac" R. Jovičić

(1/5) > >>

plemenitashica:
….raskinuo je koncesijski ugovor s tvrtkom Radivoja Jovičića za obnovu i korištenje ugostiteljskoga objekta u Lukavec-gradu i naložio napuštanje posjeda iako je upozoren da je do zaustavljanja radova došlo uslijed zahtjeva Konzervatorskoga odjela Ministarstva kulture koji zahtijeva da Grad sanira vlagu u dvorištu i iskop upojnoga bunara. Materijalna šteta se procjenjuje na oko 200 000 kn.
To je očekivano već i zbog predizbornih poruka na šovinističkim lecima koje je kao kandidat za gradonačelnika dijelio građanima u Lukavcu pozivajući ih da istjeraju «potpunoga stranca» Jovičića; ...........25. rujna 2009. godine

    HNS Velike Gorice

http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=1


Dobih na mail i pretpostavljam da je pitanje otišlo mailom na adresu gradonačelnika (Povratnog odgovora naravno nema):

(citat) Pitanje Draženu Barišiću „  Našem čovjeku“:

Kako to da su medijske kuće RVG i TVT tako pompozno informirale javnost o postavljanju tornjića teškog 150 kg od iverice i aluminij lima na kapelu u Črnkovcu      


a nisu se zadivile inženjerskom remek djelu, podizanju Lukovice od teške turopoljske hrastovine i bakra na Kaštel Lukavec-grad, teške 8,5 t.




U usporedbi sa Lukavečkom Lukovicom , ovim tehnološki visoko zahtjevnim  djelom Radivoja Jovičića, , Leonardom naših dana,  ovu igračku od kupole na kapeli u Črnkovcu, mogao je Gradonačelnik ..........

Tako bi on bar imao opravdanje za onu tablu kojoj se mještani podsmijevaju a na kojoj moli za strpljenje i  brižno se izvinjava građanima sa potpisom, VAŠ GRADONAČELNIK ...




Zar nije logično da se lokalne medijske kuće i vlast Grada Velike Gorice javno ponose što je naš Lukavec – grad nakon 100 godina dobio nazad Lukovicu koja je stoljećima bila identitetski simbol Plemenite Opčine Turopoljske, ili možda Naš Gradonačelnik ipak nije NAŠ ČOVJEK. (gotov citat)


PS izbacila sam iz citata pismenog pitanja neke riječi koje po mojem mišljenju nisu pristojne.


Prvi glas mi je danas u ovom mailu da je Lukavečku Lukovicu napravio Radivoje Jovičić.
Jeste li vi ostali to znali?  ???
A svi smo na Jurjevu gledali u to "bakreno čudo" od tornja i naravno naslikavali i stavljali fotke na forum, a da nismo znali da je kupolu napravio "potpuni stranac" u ovom našem Turopolju, akademski kipar Radivoje Jovičić?

Kolarci imaju svoj hotelčić, Lukavcu nek se ne približavaju. Naročito starom gradu.
Osim toga, tam je oduvijek SDP "na vlasti" ako me pamćenje dobro služi. Nisam sigurna da bi bili dobrodošli s lovom ili bez nje. :P

Edit: Ispravak naslova

shaka zulu:
Žena,naj biti smešna.
A kaj sem ja rekel o odnosu HDZ-POT ak pobedi Družba šegrta Hlapiča?

--- Citat: ---Kolarci imaju svoj hotelčić, Lukavcu nek se ne približavaju. Naročito starom gradu.
Osim toga, tam je oduvijek SDP "na vlasti" ako me pamćenje dobro služi. Nisam sigurna da bi bili dobrodošli s lovom ili bez nje.
--- Kraj citata ---
Do jem to more zabraniti?Am je treba nakak namiriti izborne "donatore".A onaj "Josip Kolarec v Velkomu",jel to onaj na teroga ja mislim il nekteri drugi?

plemenitashica:

--- Citat: kuntakinte - Rujan 29, 2009, 12:12:32 prijepodne ---Žena,naj biti smešna.
A kaj sem ja rekel o odnosu HDZ-POT ak pobedi Družba šegrta Hlapiča?
Do jem to more zabraniti?Am je treba nakak namiriti izborne "donatore".?
--- Kraj citata ---

Nisam niš smešna. I kakve donatore?
I kaj POT?
POT bi moral biti IZNAD politike pogotovo ove smiješno ciganske, poganske i primitivne.
Nije ni čudo kad nakarade misle da su kraljevići, a to su žabe krastače, čak ne ni gatalinke. (ovdje je onaj smajlić koji povraća)

Osim toga ovdje pišem o odnosu prema čovjeku. Već svi znaju da sam prava pravcata turopoljka, i ne bum dala nikome da ugrožava prava čovjeka koji je za ovo Turopolje napravil (koliko sam do sad razumjela i naučila, pročitala i saznala) mnogo više nego 98 % Turopoljaca.
Kad je dosta onda je dosta, a kad je preveč, onda se drugačije razmišlja.


--- Citat: kuntakinte - Rujan 29, 2009, 12:12:32 prijepodne ---
A onaj "Josip Kolarec v Velkomu",jel to onaj na teroga ja mislim il nekteri drugi?
--- Kraj citata ---
Pojma nemam, znam da ima jedan u Komunalcu, radi na groblju, ali kakve pak taj ima veze z Lukavcem i starim gradom?

repo:
vrlo je interesantno pitanje zakaj na Gradu par godina nakon obnove
na pol fasade probija vlaga...

ili tko je dozvolio da se izgradi svo ono ruglo oko Grada? daj zamisli Trakoscan
okruzen glupostima kojima je okruzen stari grad...

kaj se tice jovicica i slicnih pojedinaca, meni bi bilo interesantno znati cija je
odluka da se mijenja krov i postavi bas ovakav? zna li netko?

i zadnje, stari grad ne bi trebao biti u rukama nikakvih tvrtki. on je kulturno dobro svih nas,
i turopoljaca i ne turopoljaca, i trebao bi sluziti upravo - kulturi, i samo tome. ajde molim vas,
stavite u trakoscan birtiju ili hotel, ili u versailles... ahahah... dakle ugostiteljski objekt ili hotel... slicno i pogresno!

Alen:
Lukovica je na Lukavcu bila izvorno postavljena, a kasnije je kod obnove postavljen običan krov. Lukavec grad je pod zaštitom ministarstva kulture, pa bez njihovog blagoslova ne može biti učinjeno baš ništa. Inače, gospodin Jovičić je ovlašteni restaurator drvene kulturne baštine sa licencom ministarstva kulture.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju