Anketa

Biste li prijavili zlostavljanje?

obavezno i neodgodivo
5 (100%)
Hm... možda i ne
0 (0%)
Ne, jer se ne želim miješati
0 (0%)
Ne, ne žlim svjedočiti
0 (0%)
Baš me briga
0 (0%)

Ukupno Glasova: 2

Glasanje završeno: Ožujak 10, 2010, 12:10:44 poslijepodne

Autor Tema: Zlostavljanje u obitelji  (Posjeta: 9681 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #15 : Svibanj 27, 2010, 07:44:46 prijepodne »
Dekriminalizacija rodoskvrnuća
Seksualni odnos brata i sestre više se neće kažnjavati?!
Uvjet da spolni odnos između brata i sestre ili majke i sina prođe nekažnjeno bio bi da su srodnici punoljetni i potpuno svjesni čina.


http://www.vecernji.hr/vijesti/seksualni-odnos-brata-sestre-vise-se-nece-kaznjavati-clanak-146269


Još jedan biser u moru sloboda,dok nam društvo polako tone u sve veći glib.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #16 : Svibanj 27, 2010, 09:45:15 prijepodne »
Meni je palo u oko da glasanje na ovoj temi ima 5 glasa (100%), a dole piše da je glasanje završeno sa ukupno 4 glasača???
Znači da imamo 5 glasova od 4 glasača. Baš tipično hrvatski.
« Zadnja izmjena: Svibanj 27, 2010, 09:47:07 prijepodne BobRock »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #17 : Prosinac 02, 2010, 07:43:21 prijepodne »
ČLAN baletnog ansambla splitskog HNK-a priveden je jučer istražnom sucu Županijskog suda u Splitu zbog višegodišnjeg seksualnog zlostavljanja svog sina.

Spolni odnošaj s djetetom i rodoskvrnuće

Kazneno je prijavljen zbog spolnog odnošaja s djetetom i rodoskvrnuća. Iako je Državno odvjetništvo tražilo pritvor zbog teških okolnosti djela te utjecaja na svjedoke, šef splitske istrage Stanko Grbavac odredio je tek zaštitnu mjeru zabrane približavanja i kontaktiranja.

Kako neslužbeno doznajemo, splitskom plesaču stavlja se na teret da je u posljednje dvije godine prisiljavao sina na oralni i analni seks. Činio je to kad bi mu sin došao u posjete, jednom ili dvaput mjesečno. Da s djetetom nešto nije u redu, shvatila je majka, a splitski Centar za socijalnu skrb također je utvrdio da je bilo zlostavljanja.

Istražni sudac Grbavac svoju je odluku o nepritvaranju donio nakon uvida u dokaznu građu, koju je kriminalističkim istraživanjem prikupila policija. Pritvor se uzima kao zaista krajnja mjera, a očito je da Grbavac nije bio posve uvjeren u utemeljenost navoda kaznene prijave.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/strava-u-splitu-baletan-hnk-godinama-silio-sina-na-oralni-i-analni-seks/526095.aspx




Nije sumnja nego činjenica.
No nigdje slike, nigdje imena i prezimena.
 
Da je svećenik bilo bi svega i još bi rekli: kako je mogao, on bi trebao biti oličenje morala.
 
SAda nitko ne kaže: pa kako je to mogao učiniti rođenom djetetu..
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2010, 07:44:54 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #18 : Prosinac 02, 2010, 12:34:19 poslijepodne »
Da je svećenik bilo bi svega i još bi rekli: kako je mogao, on bi trebao biti oličenje morala.
 
SAda nitko ne kaže: pa kako je to mogao učiniti rođenom djetetu..

Daj mlačanin ne pretjeruj.
A zakaj da to neko sad ide komentirati? Pa naravno da se svi zgražaju. Strah me je tak nekaj i čitati, a kam pak još i o tome diskutirati.

Samo zakaj sad uspoređuješ svećenika s nekim baletanom? Pa kaj za tebe tu nema razlike? Pa taj neki baletan nije čovjek koji bi tebi ili meni danas sa nekim legitimitetom davao neke moralne prodike, usmjeravao te kako da vodiš svoj život, čovjek koji bi ti pod okriljem jedne tako velike i svjetski priznate institucije govorio kaj je dobro a kaj loše, čovjek kome ti vjeruješ, u kojega moraš vjerovati jer to sve inače nema nikakvog smisla.

Nemoj uspoređivati neusporedivo.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #19 : Prosinac 02, 2010, 04:01:14 poslijepodne »
Pretjerujem?! :o

Dobro, imaš i ti pravo na svoje mišljenje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #20 : Prosinac 02, 2010, 08:39:16 poslijepodne »
Ako je istina kaj je napisano, onda takva odluka suca nema nikakvog opravdanja.
Ipak, nevjerojatno mi je da bi u današnje vrijeme netko donio ovakvu odluku bez debelog razloga.
Šta ako je čovjek lažno optužen?

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

amarkulin

  • Gost
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #21 : Prosinac 21, 2010, 12:07:37 prijepodne »
Da ne otvaram novu temu, ovdje ću se nadovezati. I to da izrazim svoje zgražanje na ovu odluku:

Do cijele ove agonije došlo je, piše Blic, kada je njihov otac Vuk Nastić, svoj službeni laptop odnio na popravak. U njemu su pronađene fotografije djece, a među dvije tisuće fotografija bilo je 20-ak dok se djeca kupaju i oblače. To je bilo dovoljno da im par dana kasnije policija upadne u kuću te im oduzme djecu, a Vuka Nastića i njegovu suprugu s lisicama na rukama odvedu u pritvor.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/srpskoj-obitelji-u-sadu-oduzeli-djecu-jer-su-ih-slikali-gole-dok-se-kupaju/529397.aspx

Ovo je prešlo sve granice!  >:(

Sad valjda neću smjeti svom 20-mjesečnom djetetu promijeniti pelene, a da ono prvo ne potpiše pristanak, jer time kršim njegovo osnovno ljudsko pravo da bude posrano - ako tako želi.  :D

Najbolje da odmah spalimo sve albume, da slučajno negdje nije kakva "inkriminirajuća" fotografija.  :o

P.S. Jesu li oni imali službeni nalog za pretragu njegovog računala?
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2010, 12:12:16 prijepodne amarkulin »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #22 : Prosinac 21, 2010, 08:03:35 prijepodne »
Jos malo pa neces smjeti svoje dijete ni poljubiti ni pomaziti... najbolje kad ti pridje i pomazi se uz tebe odma ga sutnes nogom i stjeras u picku materinu. Jos da radi maloga gada zaglavis robiju....

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #23 : Prosinac 21, 2010, 08:27:48 prijepodne »

Znate što se dogodi kada pozovete policiju na intervenciju jer vas netko doma maltretira?

Naplate vam svoj dolazak i još platite kaznu zbog remećenja javnog reda i mira poslanu od suca za prekršaje. Nasilje se često događa u obiteljima gdje nema novca na pretek pa ljudi radije prešute zlostavljanje, pijana maltretiranja i ina sranja, nego da budu kažnjeni sa još nekih 1000 - 1300Kn.

Socijalna služba. Pa oni su svijet za sebe. Vide samo ono što žele. Imaju radno vrijeme pon-pet 07:00 - 15:00, a ostalo vrijeme ne reagiraju. Kad bi reagirali na nasilje, siromaštvo, zapostavljanje - morali bi raditi i izvan svog radnog vremena, posjećivati problematične obitelji, trošiti sebe, a to im nije baš plaćeno pa je lakše zažmiriti i reći "Nemam pojma o čemu govorite"

Ovo pišem jer sam to vidio i bio razočaran policijom, sudom, socijalnom službom, školskim pedagogom, ravnateljem škole i ostalim "vjernicima" koji su samo okretali glavu od očite stvari... (Najgora je stvar kada vidiš, bojiš se i okreneš glavu da ne vidiš. Nema tu morala.) :(

Da se ogradim, vjerujem da postoje i savjesni službenici svih navedenih institucija, jer inače ne bismo o tome čitali u novinama i slušali na vjestima.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #24 : Prosinac 21, 2010, 09:08:15 prijepodne »
Generalno razočaranje - ali zakaj policijom?  ??? ??? ???
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Zlostavljanje u obitelji
« Odgovori #25 : Prosinac 21, 2010, 02:18:13 poslijepodne »
Ma zato jer smatram da bi bolje bilo kad bi policija "malo napendrečila" takvu nasilnu budalu i ne prijavljivala to dalje jer poslije samo stradaju oni kojima je pomoć potrebna.
Nasilnik razumije samo jedno -->  šaka - nos - patos , sva ostala uvjeravanja su uzaludna. tek kad osjeti na svojim kostima ili guzici što znači nanositi bol, možda i samo možda, tada promijeni pristup obitelji.
 >:(
 P.S.
Znam da ne smiju prekoračiti ovlasti i da ih poslije zajebavaju zakonskim marifetlucima, ali treba neke stvari napraviti "off the record"