Autor Tema: Populacijska piramida od 1850 - 2050  (Posjeta: 2913 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Populacijska piramida od 1850 - 2050
« : Siječanj 30, 2011, 04:39:03 poslijepodne »
Zanimljiv prikaz populacijske piramide s obzirom na starosnu dob.

http://populationpyramid.net/

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Populacijska piramida od 1850 - 2050
« Odgovori #1 : Siječanj 30, 2011, 04:50:38 poslijepodne »
A kako će stanovništvo biti sve starije, onda će se otvoriti prilika za neke nove uslužne djelatnosti.

http://www.jutarnji.hr/milijarde-su-kod-umirovljenika--kako-ih-izvuci-/921372/

No, u Njemačkoj su, primjerice, otišli i korak dalje. Bordeli su u ponudu stavili “uslužno osoblje” spremno učiniti sve kako bi stariji s mimalnim teškoćama došli do orgazma. Logika je jasna: danas je svaki peti Njemac, baš kao i Hrvat, stariji od 65 godina, izašao je ili izlazi iz svijeta rada i srlja prema depresiji. Jedini je lijek aktivno življenje, za što, baš kao i u slučaju seksa, nakon 70. rođendana treba cijela mašinerija usluga, preparata, pomagala...

To je posve nova industrija, s galopirajućim rastom, jednako snažna kao ona dječja koja se izborila za Barbiku u kući svake djevojčice i set trkaćih autića u domu svakog dječaka. Bez iznimke.

- Industrija koja prati starenje otišla je još i korak dalje. Primjerice, u Njemačkoj se tvornice igračaka pretvaraju u tvornice ortopedskih pomagala. Očito je to isplativijije, očito je za time bolja potražnja. Industrija koja prati starenje najbrže raste, a predvodnik su svakako farmaceuti. U razvijenim zapadnim zemljama nije cilj samo olakšat ili produljiti život sedamdesetogodišnjaku, radi se na tome da se produži život stogodišnjacima - kaže gerontologinja, prim. dr. Spomenka Tomek-Roksandić iz Zavoda za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar, uz opasku da u Hrvatskoj to vrijeme tek dolazi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Populacijska piramida od 1850 - 2050
« Odgovori #2 : Siječanj 30, 2011, 07:52:59 poslijepodne »
Pa u pogledu sredstava sa kojima su sve više i više zagušene ljekarne - jasno je da je farmaceutika za zdrave već odnijela pobjedu nad farmaceutikom za bolesne...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”