Autor Tema: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)  (Posjeta: 89742 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #150 : Listopad 31, 2012, 10:35:44 poslijepodne »
Z obzirom da je Milka Planinc bila čistačica (“puca-la je“), daklem provodila čistke odn. imala Čistilišče na Zemle, za očekivati je da bi mogla iti direktno v Raj.

Z druge pak strane, kak špij(unk)a i partijska pajdašica (ne samo) Mi(l)ke Špilj(a)ka, mogla bi otiti k Mi(l)ke v špilju odnosno v Pekel
(v nemačkomu jeziku su špilja i Pekel izgovorno skoro pa homonimi (pisano: Höhle i Hölle)).

Citat:
Citat:
.... a di ti je Milka Planinc, čistačica iz Rade Končara?? A ipak je bila predsjednica SIVa (Saveznog izvršnog vijeća, praktički Vlade SFRJ)!...

Milka Planinc, Račanova pajdašica, došla je na Savkino mesto posle sloma hrvatskoga proleča leta 1971.
Sinonim je za hrvatsku nacionalnu izdaju, komunizem i jugoslavenstvo.

“Simo Dubajić je izjavio da je ubojstva bez suda zarobljenih vojnika i civila na Kočevskom rogu poslije II. svjetskog rata "obavila dalmatinska brigada, čija je komesarka bila Milka Planinc, kasnija premijerka SFRJ, koja je za ta strijeljanja izabrala oko 90 najpovjerljivijih komunista" (Intervju u Globusu, 2007. )

http://www.forumgorica.com/politika/sdp-i-hns-pr(e)dmet-sprdne-(hrvatski-bog-marx)/msg46358/#msg46358

Pekel (kuval) bum rakiju   Žgal bum žganicu

TS KUU Zasadbreg&Željko Ciglarić - Žganica.wmv, 03:04

TS KUU Zasadbreg&Željko Ciglarić - Žganica.wmv
« Zadnja izmjena: Listopad 31, 2012, 10:52:36 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #151 : Studeni 02, 2012, 10:28:37 poslijepodne »
Citat:
Željko Funda
POSMERTNA KOMUNISTA PASIJA
(kajkavski komični moralitet)

1. scena: Komunist

Komunist: Kaj sem sudbe zkrivil da me nič ne špara?
Kaj je smertni greh bit', rečemo, komunjara?
Pa ja sem veruval kak i milijuni!
Mi sme, zgledi, bili slepe kobi pijuni.
Jednakost sme šteli donesti, pravicu.
Vse je zišlo gorše neg vu vicu.
Vrag ti dal hištoriju, prasicu!
Ni da si nesem privuščil vsega,
nu tu ima več objektivneh razloga.
Tirala me nužnosti roka i noga.
Bil sem komunist čist človečkoga zgleda,
al sem živel kak Bog zapoveda.
V borbe zprotivnosti preživel sem žitek -
kaj je drugači svetoga Lojole bitek?
Bil sem od kervi i mesa, al i od duha.
Navek me pikala "kaj delam dobro?" buha.
Moj greh, i vseh, je "vu se, na se, zpod se" -
kaj zato ne konca me kalvarije?
Kaj je greh če nazdravljaš Titu, Kardelju,
a potlam se prepustiš tancu, veselju?
Je, delal sem političke tribine,
al potlam sem išel na zpoved cecke Dine.
Nosil sem lovačku i vatrogasnu štafetu,
potlam pak jemal omladinke na metu.
Dopelal sem bome i do kongresa.
Jaj, kakovoga je tam bilo mesa!
Sem Marksa, Tita i Lenjina očenašil,
al to je zaklon za hece bil.
Bil sem, kak Marks veli, totalni človek,
vezda sem piknjine piknje ostanjek.
"O, jeste l', kompiči, vu peklu, (popevlje na "Internacionalu")
vi, bogci kaj ih muči jad.
Je zela sudba smerti meklu,
pomela vas v gerdi had."
Je, znovič ja sem vu nigdine,
nič jesti i piti mi ne gine. (odide)


Nastavek:
http://www.forumgorica.com/kajkavski/pro(iliti)za-kajkavsku-p(r)oeziju/msg46066/#msg46066   

Internacionala   Seve (a)nacionale
(Pukni puška, rodila je muška)
SEVERINA I ZAGORSKI TAMBURAŠI, 09:30

SEVERINA I ZAGORSKI TAMBURAŠI 
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

kruno

  • Gost
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #152 : Studeni 02, 2012, 11:12:50 poslijepodne »
Seve mi je mraaak

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #153 : Studeni 20, 2012, 08:29:00 poslijepodne »
Mali doprinos sabranim (ne)djelima HNS-ovaca i inih antihrvatskih cuckof...

http://izbor.com.hr/2012/11/20/procitajte-sramotni-manolicev-izvjestaj-iz-91-koji-blati-heroje-vukovara/

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #154 : Studeni 20, 2012, 09:53:17 poslijepodne »
Tu je i amanet velikog znastvenika ekonomije i gospodarstva, te velikog maga tuđe filozofije "u se, na se, poda se"... ovo sam fkral Ljudevitu:

Radimir je (po)ratni profiter
Gotov stečaj Coninga: Čačič dužen oko 177 milijunov kun
Verovniki od bivše Čačičove tvrtke išču čak 452 milijunov kun, no stečajni vupravitel im je priznal oko 177 milijonov kun jer je ostalo otišlo v zastaru.

http://www.poslovni-savjetnik.com/hrvatska/gotov-stecaj-coninga-cacic-duguje-oko-177-milijuna-kuna

Zanislite vi velikog gubitka za vlast ove zemlje da takav stručnjak, i to debelo dokazani, ode iz Vlade!!... najbolje je kaj im je on najjači igrač, a sami sebi ne smanjuju plaće iz straha (ovo je već žešća zajebancija!) da (citiram) "ugledni članovi Vlade ne bi otišli u privatnike" (zamislite vi tog uspjeha!!, te probitka za hrvatsko gospodarstvo...)...

Živjela zastara!

Sad bu gorički HNS, na čelu sa našim Jaguariusom, napravil akciju skupljanja peneza za pomoć posrnulim znanstvenicima, uplate idu na račun u Mađarskoj (da ga ne oplindra njegov vlastiti sudrug u zlu i lošemu, Linić)...

SprdexTV - Vladina jedinica za suzbijanje organiziranog neplaćanja poreza
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #155 : Siječanj 02, 2013, 10:22:44 poslijepodne »
Stiže nam nova godina.
          Ćićo: Laku noć, drugovi!

Zvir: Novi list 2012-12-31 / Ajme meni / Piše: Ćićo Senjanović

* * * * * * * * * *

Milanović, Tedeschi i Vujčić zajedno tulumarili.
          Ćićo: Žutilo, žutilo, mozak nam pomutilo!

Zvir: Novi list 2012-12-28 / Ajme meni / Piše: Ćićo Senjanović

* * * * * * * * * *

Milanović: »Uvodimo red u državu, a u 2013. ćemo imati rast.«
          Ćićo: Milanović 2014.: »Ništa nismo obećali!«         

Zvir: Novi list 2012-12-27 / Ajme meni / Piše: Ćićo Senjanović

* * * * * * * * * *

A tij vuoljiš sume mana,
Moker jo sum siremok.

Kavaliri - Sume jamput, 03:44

Kavaliri - Sume jamput
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #156 : Siječanj 02, 2013, 10:23:28 poslijepodne »
Lajnski “vuspehi” kokošarske koalicije


Međimurje, 25.12.2012., Broj izdanja: 3009

MILANOVIĆEVA VLAST VEĆA JE KAZNA OD SMAKA SVIJETA

Autor članka: Branko Vukšić

Kakva je bila 2012. godina? Godina izgubljene nade. Niti jedna dosadašnja vlast nije u tako kratko vrijeme ugasila, pokopala vjeru u bolju budućnost nego što je to učinila Kukuriku koalicija. Kukurikavci su nakon godinu dana besciljnog lutanja podrugljivo poručili hrvatskim građanima da je nada bogatstvo onih koji ništa nemaju.

Busali su se kukurikavci još banalnije i – sada mi je jasnije, iskrenije s - „Imamo plan!“ Kakav plan? Za što plan?! Imaju li dobar ili loš plan?! Ako se analizira praznina i bezveznost slogana: „Imamo plan“, treba se složiti s Milanovićem koji je prije dva, tri tjedna ispalio: „Ništa nismo obećali“. Točno. Zato što se sloganom „Imamo plan“ može najavljivati i kataklizma, smak svijeta. Od kojega se Hrvati ne moraju plašiti jer mi imamo – Milanovića i njegovu Vladu. Veće kazne od toga, izgleda, ne može biti. Smak bi za mnoge bio spas.

Hrvatska nije niti demokratska, niti neovisna, niti samostalna, a još manje socijalna država. Osim, naravno, ako se socijalnom državnom ne smatra država u kojoj socijala pomaže bogatune. Zato što se Milanović ponaša kao Super Hik - otima siromašnima i oteto dijeli bogatima.

Nitko neće odgovarati za amaterizam u HAC-u, za amaterizam u HEP-u, za amaterizam u bilo kojem javnom poduzeću ili ustanovi. Za amaterizam u javnim poduzećima i ustanovama odgovara Vlada, odnosno Milanović. A on ni za što nije odgovoran.



Kakva je bila 2012. godina? Godina izgubljene nade. Niti jedna dosadašnja vlast nije u tako kratko vrijeme ugasila, pokopala vjeru u bolju budućnost nego što je to učinila Kukuriku koalicija. Kukurikavci su nakon godinu dana besciljnog lutanja podrugljivo poručili hrvatskim građanima da je nada bogatstvo onih koji ništa nemaju.

A što će onda sutra imati oni koji danas nemaju ništa? Imat će više od ništa. Kako je to moguće? Moguće je. Evo i kako. Onima koji su prije osam godina kupili stan na kredit i uredno ga otplaćivali svo vrijeme, danas je glavnica veća nego kada su kupili stan. Banke-nametnice su ih izreketarile. Nisu se ljudi više nadali da će ih zaštititi neoliberalna, HDZ-ova Vlada koja je bila javno na strani bogatih, na strani kapitalista, na strani bankara. Pametniji, ili, točnije - informiraniji se nisu nadali da će ih zaštiti Željko Rohatinski, guverner koji je maestralno štitio interese financijskih centara moći te unesrećivao, iz dana u dan, stotine tisuća hrvatskih obitelji. I usprkos služenju bankama i krupnome kapitalu, a zahvaljujući dirigiranim medijima, Rohatinskog su voljeli oni koje je unesrećivao. Malo koga je iznenadilo to što je HDZ uveo famozni krizni porez (harač) i što nije dirao – recimo – bajoslovne ekstraprofite banaka, niti se usudio dirati najbogatije.

Kratak život na dug

Zato što se kapitalistima prostro pod noge kao tepih i zato što je stranački vrh uz pomoć stotina (a možda i tisuća) poslušnika - malih, srednjih i velikih grebatora bezobzirno pljačkao narod, HDZ je izgubio izbore. Većina je građana vidjela nadu u Zoranu Milanoviću i njegovim ortacima. Pa ipak su oni – pomisliše naivni Hrvati – socijaldemokrati. Ipak je to – ponadali se hlebinci – nekorumpirano, narodu privrženo, samozatajno političko društvo, društvo koje obećava... Što obećava? Sve. Na prvome mjestu - bolje i sigurnije sutra za srednji sloj, za sve radnike, za sve one koji žive od svojih plaća. Radnik će biti s nama – piše u programu Vlade – siguran, zaštićen, radnik će konačno biti na pijedestalu. I neće biti – ti bokca – dijeljenja fotelja rođacima, prijateljima i stranačkim drugovima. Prije izbora su frcali slogani. Jedan od njih je glasio: „Dug život, a ne život na dug!“ Mučno vam je – je l’ – od te jeftinoće, nemuštosti i infantilnosti. Pa, čak ni to infantilno obećanje nisu ostvarili. Čak-što-više, gurnuli su građane u glib dužničkoga ropstva iz kojega obitelji neće moći izvući ni naša djeca, ni naši unuci, ni naši praunuci... možda tek djeca praunuka. Koja će biti, sudeći po bijeloj kugi, mješavina Hrvata, Kineza i još ponekog istočnjačkijeg naroda.
Plan za propast

Busali su se kukurikavci još banalnije i – sada mi je jasnije, iskrenije s - „Imamo plan!“ Kakav plan? Za što plan?! Imaju li dobar ili loš plan?! Ako se analizira praznina i bezveznost slogana: „Imamo plan“, treba se složiti s Milanovićem koji je prije dva, tri tjedna ispalio: „Ništa nismo obećali“. Točno. Zato što se sloganom „Imamo plan“ može najavljivati i kataklizma, smak svijeta. Od kojega se Hrvati ne moraju plašiti jer mi imamo – Milanovića i njegovu Vladu. Veće kazne od toga, izgleda, ne može biti. Smak bi za mnoge bio spas. „Naš je posao da osiguramo vaš posao“ – obećavali su Milanović, Čačić, Jakovčić i Hrelja. Umjesto posla, osigurali su – burzu. Osigurali su još veću nesigurnost radnika. A nakon što su nas reketarske rejting agencije bacile u kreditno-financijsko smeće, Milanović će radnicima još više kresati ionako skresana prava. Slogan „U plusu tri plaće, a ne u minusu da ti se plače!“ dao je naslutiti 13., 14. i 15. plaću. Pomislili su radnici da će tobožnji socijaldemokrati napraviti pravilniju preraspodjelu bogatstva kako bi se između njih i, primjerice, Mudrinića ili Todorića smanjile razlike. Ponadali su se građani Hrvatske da će Milanović i njegovi liberalni pajdaši stati na vrat neoliberalnoj nemani te izgraditi pravednije i sigurnije društvo.

Milanović se ponaša kao Super Hik

Ali, malo morgen. U njihovim ustima tvrdnja da je Hrvatska demokratska, neovisna, samostalna i socijalna država zvuči kao sprdnja. Hrvatska nije niti demokratska, niti neovisna, niti samostalna, a još manje socijalna država. Osim, naravno, ako se socijalnom državnom ne smatra država u kojoj socijala pomaže bogatune. Zato što se Milanović ponaša kao Super Hik - otima siromašnima i oteto dijeli bogatima. Milanović je nadrastao HDZ-ov harač jer u daleko većoj krizi uzima samo onima koji žive od svojih plaća i ne dira bogate. Ne dira banke koje milijarde iz Hrvatske šalju u matične zemlje za razvoj gospodarstva. Ne sastaje se Milanović s radnicima, ne sastaje se sa sindikalistima, nema u savjetničkom timu stručnjake za zaštitu radnika, već prijatelje tajkune. Je li se to Milanović preko noći promijenio? Nije. Trenutni premijer nikada i nije bio socijaldemokrat. U SDP-u je krajem devedesetih završio zato što je smatrao da će se na Iblerovom trgu lakše uspinjati. Milanović je iznevjerio i predizborno obećanje da će kukurikavci izvoziti ideje, a ne pametnu mladost. Jedino što danas izvozimo u ogromnim količinama su mladi, školovani i pametni ljudi kojima su mjesta ukrali Milanovićevi te, ponajviše, Čačićevi kamaradi.

„Čim zinem, ja muljam i lažem“

Kriza je u Hrvatskoj produljena i produbljena zato što su – priznaje i najkompetentniji ministar Slavko Linić – podbacila javna poduzeća. A podbacila su jer se godinu dana u udobne, dobro plaćene fotelje smještaju podobni prijatelji, stranački drugovi, rođaci i zavičajci.
Tko su najbliži suradnici ministra Željka Jovanovića? Riječani. I, što su još ti Riječani? SDP-ovci. I što su još? Jovanovićevi pripuzi. Koga je zapošljavao Radimir Čačić? Stručnjake?! Vraga - HNS-ovce. Zato što, misli Čačić, čim je HNS-ovac, stručan je. Isto čini i ministar Vrdoljak koji pokušava loše imitirati Čačića. Naročito njegovu odlučnost. Da, ipak ispunjavaju Milanović i sve mu nevjernije koalicijsko društvo (podmetača nogu) barem jedno predizborno obećanje, a ono glasi: „Plan za novi dan.“
A plan za novi dan je ili jedna od bezbrojnih zemlja-zrak izjava predsjednika Vlade, ili postavljanje za direktora javnog poduzeća osobe kojoj je najveća kvalifikacija stranačka iskaznica, ili novi konflikt u Vladi, ili još jedan u Saboru usvojen proturadnički zakon.
Kako i predizborni slogani i program Vlade demantiraju premijera Milanovića koji je nakon godinu dana vladavine ustvrdio da kukurikavci narodu nisu ništa obećali, pa zato ne mogu i ne moraju ispunjavati obećanja, treba se prisjetiti poruke kojom je u studenom 2011. godine u Osijeku prelijepljen plakat Kukuriku koalicije: „Nemam bogat vokabular, pa ne znam što da kažem jer čim zinem ja muljam i lažem.“
Ovu odmičuću, 2012. godinu obilježila je bahatost, nesposobnost i bešćutnost nove, a nevjerojatno starmale vlasti koja nije provela niti jednu reformu i nema niti jedno rješenje niti za jedan problem. Jedino ministar rada Mirando Mrsić sigurno ZNA da će nezaposlenost rasti. Kako dugo? Tako dugo dok su kukurikavci na vlasti.

P.S. 1 Da smo banana država, nedemokratska, s kaotičnim, nestručnim pravosuđem, zavisna od tuđih banaka i centara moći, sve je više dokaza. Jedan od njih je i popis stanovništva. Nakon godinu i pol dana, javnost je dobila prve rezultate o tome koliko nas je, koliko smo (prosječno) stari, koliko vjerujemo i jesmo li i dalje nacija u nestajanju. Zašto smo tako dugo čekali na djelomične rezultate popisa? Zato što je rađen amaterski, a obrađivan još amaterskije. Primjerice - Indija je radila popis stanovništva u dvije faze, 2010. i godinu dana kasnije. Nakon druge faze, javnosti su za mjesec dana predočene činjenice o 1,2 milijarde ljudi. Čak su i Grci obradili podatke za dva mjeseca. Hoće li zbog ovog skandala itko biti smijenjen, hoće li itko odgovarati zbog amaterizma? Neće. Kao što nitko neće odgovarati za amaterizam u HAC-u, za amaterizam u HEP-u, za amaterizam u bilo kojem javnom poduzeću ili ustanovi. Za amaterizam u javnim poduzećima i ustanovama odgovara Vlada, odnosno Milanović. A on ni za što nije odgovoran.

P.S. 2 Poput Milanovića, i Tomislav Karamarko iz dana u dan uveseljava narod doskočicama i poskočicama. Jedna od brojnih neozbiljnih (izrečena na izbornoj skupštini HDZ-ova zagrebačkog ogranka) glasi: „Hrvatska neće opstati ako HDZ ne pobijedi na izborima... Prosječni Hrvati dišu kao što diše HDZ...!“ A kako je disao, i još uvijek diše HDZ, demonstrira se na brojnim sudskim procesima u kojima se sve samim vrhovnicima sudi za teški kriminal. A taj teški kriminal podržavali su mnogi iz sadašnjeg vodstva HDZ-a. U onoj prvoj rečenici Karamarko je izrekao jedan suvišan NE. Izbacite li ga iz te rečenice, Hrvatska ima šanse. I tada će Hrvatska disati lakše, poštenije, opuštenije. Bit će to istinski narodni preporod.


http://www.medjimurje.hr/clanak/3009/2012-12-25/milanoviceva-vlast-veca-je-kazna-od-smaka-svijeta

Kevenhiler -- Darko Rundek, 03:09

Kevenhiler -- Darko Rundek
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #157 : Siječanj 02, 2013, 10:36:10 poslijepodne »
Kupujmo hrvatsko
iliti “Domači (- je), domači”


Mali(k) (nalik)Ti(n)ti-Linič

Linić pozvao Hrvate na odricanja pa odletio u Dubai na doček Nove godine

http://ogulin-info.com/hrvatska/politika/15155-lini-pozvao-hrvate-na-odricanja-pa-odletio-u-dubai-na-doek-nove-godine

* * * * * * * * * *

Novi list, 2013-01-02

TRAFIKA PREDRAGA LUCIĆA

Je li Linić pjevao »Dubaijske oštarije«?


Jesu li portali koji su lansirali priču da je Slavko Linić Novu godinu dočekao u obližnjem Dubaiju, pa još objavili i ministrovu fotku pred turboluksuznim hotelom Burdž al Arab, zapravo navijestili hrvatski financijski preporod?
– Ma jesi li ti vidio, trafikant, gdje je Slavko Linić dočekao Novu godinu?
    – Nisam.
    – Kako nisi?
    – Tako što nisam čekao Novu sa Slavkom Linićem.
    – Pa naravno da nisi. Ti doma, a on u Dubaiju, i to u Burdž al Arabu, jednom od najluksuznijih hotela na svijetu. Prava crvena burdžoazija!
    – A kako ti znaš gdje je Slavko dočekao Novu? Šta ste bili skupa?
    – Jebote, s kakvom neznalicom ja pričam?! To ti je bila udarna vijest na portalima. Postoje i fotke.
    – Tebe i Linića u Dubaiju?
    – Linića solo, budalo! Nemam ja tih novaca da jedno noćenje platim 15 tisuća kuna.
    – A da imaš, sad ne bi pilao mene nego nekog trafikanta u Dubaiju? I kako uopće znaš koliko je Linić platio noćenje?
    – Sve piše na portalima, pa tako i pošto je dvokrevetna soba u Burdž al Arabu.
    – Kako znaju da je noćio u dvokrevetnoj? Imaju račun iz fiskalne blagajne?
    – Šta sad gnjaviš s nevažnim detaljima?! Dovoljan dokaz je to što su ga slikali ispred Burdž al Araba.
    – Nije valjda noćio ispred hotela?
    – A ti se valjda još nisi otrijeznio, pa izvaljuješ glupost za glupošću! Evo, pogledaj fotku, ako meni ne vjeruješ... Je li ovo Linić? Linić je. Je li ovo hotel Burdž al Arab, sa svih sedam zvjezdica, s preko 320 metara visine, s kraljevskim apartmanom gdje te kraljevski ugoste za pišljivih 28 tisuća dolara dnevno?
    – Ako ti kažeš da jest, onda jest.
    – Pitam ja sad tebe, trafikant: kako tog Linića nije sram? Nama popuje o štednji i odricanjima, a on se razbacuje po najluksuznijim hotelima na kugli zemaljskoj. Isto k'o i onaj Milanović po šminkerskim skijalištima.
    – Pa nije valjda Linić išao u Dubai na skijanje...
    – Kako će, blentonjo trafikantski, skijat u Dubaiju: na pijesku?
    – Na pravoj pravcatoj skijaškoj stazi. Čitao sam da su je izgradili u nekom ogromnom trgovačkom centru. Šta me tako gledaš? Ako su mogli napravit sve one umjetne otoke i poluotoke, zašto bi im bio problem napravit i umjetnu Madonnu di Campiglio?! Sve za gosta!
    – Misliš: sve za Slavka Linića? Da mu ni u Dubaiju ne fali zimski ugođaj.
    – A zašto si ti tako siguran da je on tamo išao plandovat?
    – Da ne misliš možda da je išao radit? I šta bi on tamo radio: kontrolirao fiskalne blagajne?
    – Ne mora radit u struci. Može i nešto u fušu.
    – Šta: pjevat na dočeku Nove godine u Burdž al Arabu?
    – Pa možda bi mu platili debeo honorar da im zakanta »Dubaijske oštarije«...
    – Samo se ti zabavljaj svojim blesavim nagađanjima. On je tamo išao na odmor. Provjerili novinari u Ministarstvu financija.
    – I tamo su im rekli da je šef u Dubaiju?
    – Rekli su da je na odmoru.
    – Ne vjerujem ja da on može mirovat. Taj uvijek nešto radi.
    – Ne dao nam Bog da si u pravu!
    – A zašto? Pa zar hrvatskim poreznim obveznicima ne bi bilo prihvatljivije da im ministar financija u Dubaiju boravi poslom, nego da ljenčari?
    – Kako kome. Onaj Krešimir Sever, predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata, kaže da je Linić u protekloj godini pretjerao s poslom.
    – Misli da nam je ministra pukao karoši?
    – Misli da bi s obzirom na sve što nam je Slavko Linić napravio, od povećanja PDV-a pa do proračunskih zahvata, bilo puno bolje da je ministar više odmarao nego radio.
    – A šta ako se Linić iz Dubaija vrati s nekim sklopljenim poslovima, s dogovorenim investicijama koje bi mogle pokrenut ovo krepano hrvatsko gospodarstvo?
    – Ma vratit će se k'o i ona visoka državna delegacija iz Katara, k'o što se naši pronalazači poslova odasvud vraćaju s istom pričom...
    – Kakvom pričom?
    – Onom šupljom i dosadnom: da su i u Kataru i u Kini, i u Tadžikistanu i u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, ma gdje god da su boravile naše ekskurzije, domaćini bili oduševljeni geostrateškim položajem Hrvatske i njezinim tranzitnim potencijalom, te da su u Bogomdanoj Našoj prepoznali prepoznali zemlju koja bi im mogla poslužit kao vrata za ulazak na tržište Europske Unije... Mo'š mislit: od svih zemalja na potezu od Švedske do Grčke, čitava će Azija baš kroz Hrvatsku nagrnut u Europu!
    – Pa ovima iz Dubaija je sigurno bliže preko Hrvatske nego preko Švedske, a u Grčkoj je, jebiga, znaš i sam, kaos... Prema tome, logično je da ovdje prepoznaju ta vrata za osvajanje europskog tržišta.
    – Ma šta je logično!? Ima ih toliko da će se, ako ih dođe samo pola od ovih navodno zainteresiranih, pozaglavljivat u vratima. A mi ćemo se ovdje, svi koliko nas ima, prekvalificirat u portire, ili u vozače viljuškara, pa da ih pronesemo kroz vrata Unije.
    – A zašto ti unaprijed potcjenjuješ tu našu ulogu vrata Europe?
    – Zato što kroz ta vrata za sada prolazi samo propuh. Čista promaja! Pa ti sad sam zaključi šta je Linić radio u Dubaiju, kad već misliš da je nešto radio...
    – Šta hoćeš reć: da je tamo prodavao promaju?
    – Hoću reć da se nadam da se tamo pošteno i zasluženo odmorio.
    – Ma nema šanse...
    – A kako ti znaš da nema?
    – Ma kako će se odmorit ako je sa sobom poveo sebe?!


http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A286328592863285A28582859285B28632893289328632863285E285C285D28592859286028632863286328582863P

* * * * * * * * * *

Mladen Grdovic & Bepo Matešić - Nije u šoldima sve ( Zadarfest '95 ), 03:30

Mladen Grdovic & Bepo Matešić - Nije u šoldima sve ( Zadarfest '95 )
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #158 : Siječanj 02, 2013, 10:37:35 poslijepodne »
28.12.2012 / 12:00

Milan Ivkošić

Rodoljubna zanovijetanja

Pola Hrvatske bit će u pučkim kuhinjama, a ostala polovica u njima će se krijumčariti

Cijela povijest ljevičarskih elita povijest je njihova bijega od sudbine masa za koje se u programima zauzimaju.


Kad bi pod blagdanski bor Zoran Milanović i njegova vlada trebali staviti nešto od uspjeha što su ih postigli u godini na odlasku - ni za koga darova ne bi bilo. Darovnik ispod bora bio bi prazan a oni koji su nešto očekivali bili bi razočarani i pokisli. Bili bi razočarani i pokisli i kad bi bili spremni zadovoljiti se solidarnošću koja vlast pokazuje prema narodu. Ali ni to neće dočekati - na kraju godine, kao izraz prezira i cinizma prema građanima, mogli su gledati slike s premijerova tulumarenja s tajkunom Tedeschijem i guvernereom Hrvatske narodne banke Borisom Vujičićem, kojeg mnogi ekonomisti smatraju marljivim zaštitnikom stranih banaka i njihovih profita te jednim od glavnih krivaca za neprekidno sputavanje hrvatskoga gospodarstva i izvoza.

Iz usta premijera ili nekoga ministra nije se čula nijedna riječ isprike, štoviše, svi su svoje neuspjehe prikazivali kao uspjehe. I kao što su na početku mandata obećavali gospodarski rast i velike investicije, tako to čine i sada, na kraju prve godine. Na kraju iduće godine sve će se ponoviti, gospodarskoga rasta neće biti, ali ćemo opet moći gledati slike s premijerova tulumarenja i samozadovoljstvo ministara. Ne vidimo, naime, niti jednu zamisao o poboljšanju gospodarstva, a ne vidimo ni spremnost vlasti da poduzetnicima olakša posao poreznim rasterećenjima i stvaranjem drugih uvjeta u kojim bi se ljudi zapošljavali.
Google Oglasi
Madraci već od 299 kn.
Veliki izbor i akcijske cijene. Naručite odmah u našem webshopu! www.Happy-Dreams.hr/Madraci

Također, ne vidimo spremnost da se banke, gotovo sve u stranom vlasništvu, stave u službu proizvodnje i građana, dapače, i vlast i guverner HNB-a u svemu im idu na ruku. Ekonomist Slavko Kulić već odavno tvrdi da Hrvatska narodna banka nije ni hrvatska ni narodna, nego servis kolonijalnih gospodara Hrvatske. Je li u takvim uvjetima, u kojima Hrvatska ne raspolaže vlastitim novcem, uopće moguća nacionalna ekonomija, ili smo osuđeni na sve veće zaduživanje, na otimanje narodu kako bismo zadovoljili svjetske financijske policajce koji nam stalno prigovaraju zbog prevelike potrošnje. Bez upregnuća banaka u interese hrvatskoga gospodarstva, osuđeni smo na sve veću ovisnot o svjetskim vjerovnicima i na sve veće cijeđenje građana porezima, smanjivanjem plaća, otpuštanjem. Ništa od onoga što na kraju godine govori vlast ne jamči da će dogodine biti drukčije.

Posve su u pravu oni koji tvrde da je za Milanovića i društvo najveći uspjeh sama činjenica da su na vlasti. Svojim je nekim protivnicima ministar Jovanović poručio: pogledajte se u ugledalu i pljunite u ono što vidite. To je stil manje-više svih dužnosnika Vlade. Od te Jovanovićeve poruke bitno se ne razlikuju mnoge uvrede koje je u Hrvatskom saboru zastupnicima uputio Zoran Milanović. Mi smo lijepi, pametni, sposobni, a vi ste ološ koji ne zaslužuje postojati - tako se vlast odnosi prema oporbi, a i prema novinarima. Taj stil je naslijeđen iz komunizma, iz partizanštine, iz svekolike lijeve tradicije u kojoj su ljevičari sami po sebi idealni a njihovi protivnici ništarije.

Kad se tome doda da su uglavnom ateisti, to jest ljudi bez moranih zapreka i straha od Boga, onda možemo biti sigurni da su deset godina u stanju zemlju voditi u propast a da ništa ne izgube od svoje umišljenosti, bahatosti, samoljubivosti i osjećaja da su jedino oni pozvani voditi Hrvatsku. Nitko se tako kao ljevičari ne izolira od posljedica svojih nesposobnosti, nitko tako ne nastoji biti neuprljan od klase, radničke klase, koja im je u temelju političkog svjetonzora.

Cijela povijest ljevičarskih elita povijest je njihova bijega od sudbine masa za koje se u programima zauzimaju. Milanka Opačić je ovih dana obilazeći pučke kuhinje izjavila kako ima i onih koji su imućni a iskorištavaju socijalnu pomoć.

Svi mediji bilježe kako kako su pučke i Critasove kuhinje sve punije, ali nju ne muči ta bijeda u koju vlast baca ljude nego nadzor nad zloporabom te bijede. To nam je budućnost: pola Hrvatske bit će u pučkim kuhinjama, a ostala polovica u njima će se krijumčariti.


http://www.vecernji.hr/kolumne/pola-hrvatske-bit-ce-puckim-kuhinjama-a-ostala-polovica-njima-ce-se-krijumcariti-kolumna-491490

Cinkuši - Nega sonca nit' meseca. wmv, 03:57

Cinkuši - Nega sonca nit' meseca.wmv
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #159 : Siječanj 02, 2013, 10:40:15 poslijepodne »
Messi s 86 golova srušio rekord Gerda Mullera.
          Ćićo: Zakleja se da će dat 88 golova za druga Tita.

Zvir: Novi list 2012-12-11 / Ajme meni / Piše: Ćićo Senjanović

* * * * * * * * * *

APOKRIFI O TITU

Tito glođe svinjsku glavu na tavanu
jednim okom vreba ulicu da ga roditelji ne uhvate
baš me briga / misli / pobjeći ću biciklom

Tito ilegalno u bečkom tramvaju
obukao je svoje najbolje sivo odijelo
misli: što sam ja gori od tih studenata?

Tito je Walter / John Smith / Fantomas / Caspar
Hauser / Howard Hughes / Tito je alias / alias je Tito
koliko imam imena / divi se Tito sam sebi

Tito jaši Romanijom
iza njega starina Nazor posrće kroz snijeg
Vladimire Vladimire / misli Tito dobrohotno

Tito maše okupljenoj djeci iz Mercedesa
crvene marame im vezane kao omčice oko vrata / i sunce
će se jednom ugasiti / misli Tito filozofski

Tito je elegantan u smrti
spisak neutješnih po abecednom redu:
akrobati u cirkusu / činovnici / djelatnici
Instituta za historiju radničkog pokreta /
engleska kraljica / filmski radnici / hipiji /
Ilich Ramirez Sanchez a.k.a. Carlos / krojači /
kubanska industrija cigara / lijepe žene /
ljudi koji nose brkove / medvjedi nosorozi lavovi /
nastavnici u osnovnim školama / nogometaši /
oficiri iz vatrogasnih domova / odlični učenici /
operni pjevači / povijesne ličnosti / predsjednici

ribičkih društava / prodavač kukuruza na radnom
mjestu br. 7 / punkeri / rezervni milicioneri /
Sai Baba / šahisti / šefovi kućnih savjeta /
umirovljeni stariji vodnici / zeleni
Tito se opet pojavio u balonu iznad istočne Afrike
spušta dalekozor na krdo zebri
prugasti đavli / misli Tito / svi su isti

Tito kaže NE Staljinu a Staljin
njemu baš me briga / ko te jebe
umiješ li računati?
imam ih dvadesetjednu tisuću osamstopedesetšest
umrvljenih u lišće Katynske šume / imam ih tristo tisuća
zakopanih krišom
imam ih deset milijuna likvidiranih likvidacijama
imam sve njihove papire / fotografije njihove djece / pisma puna
neopravdanog optimizma / njihove olovke / sitan novac
imam ih sve čitko provedene kroz knjige


http://lyrikline.org/index.php?id=162&L=1&author=tb03&show=Poems&poemId=7025&cHash=f34163183a


LiDraNo 2012 - Apokrifi o Titu, 03:43

LiDraNo 2012 - Apokrifi o Titu
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #160 : Siječanj 05, 2013, 10:47:16 poslijepodne »
Negda (Lenin): Religija je opijum za narod.
Des: Sprdajne z katolička cirkve je opijum za HNS-ovce i SDP-ovce.

Citat:
05.03.2012.
HN(S)DP – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)

Da se štuvateli “hrvatskoga“ Boga Marxa na ovomu forumu ne-bi nazivno-tematski osečali zakinuti, opira se ova (ana)tema...

... kak delomični protugeviht ..... (i) teme

Katolička Crkva - predmet sprdnje
http://www.forumgorica.com/obitelj-i-drustvo/katolicka-crkva-predmet-sprdnje/ 

Trenut(o)čni odnošaj (2013-01-05):

825 odgovorov: Katolička Crkva - predmet sprdnje
160 odgovorov: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #161 : Siječanj 05, 2013, 10:49:59 poslijepodne »
VuGorek i VuGori(či)ca

V Hrvatske zajne vreme na placu i po dučani fali vugorkov.

Nagađa se da su se vugorke pokupuvali i nestašicu zazvali HNS-ovci, poradi:

a) zbegavajna pomisli kupcov na Vugersku, de je vodeči, vozeči HNS-ovec Gazimir Čačič fundal dve osobe,

b) navlačejna kurtonov na vugorke vu rame (okviru) „zdravstvenoga“ vaspitajna po svetomu Save Jovanu Prosvetitelu.

Citat:
Prijeti nam dolazak MMF-a.
    Ćićo: Djeco, danas ćemo navlačiti prezervativ na krastavac.

Novi list, 2012-12-17 / Ćićo Senjanović / Ajme meni
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #162 : Siječanj 05, 2013, 10:53:14 poslijepodne »
Nuter – van – nuter -van
HNS - one man band?

Vlada osniva još jeno telo za investicije: posle (Čačičove) Agencije dočekali i (višečlanu) "Koordinaciju za investicije".
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-osniva-jos-jedno-tijelo-za-investicije-nakon-agencije-docekali-i-koordinaciju-za-investicije/655149.aspx



Tumačejna ovoga poteza su različita:

a) za HNS-ovce Čačič je velki fahman i lumen, pak je (skoro pa) sam mogel voditi, voziti te posel,

b) za SDP-ovce je HNS zapraf o(h)ne man bend strančica, tera i nema više od jenoga člana, za razliku od SDP-a teri je, tobože, višečlan, pak more skupiti više članov za spomenutu korovdinacijsko-investicijsku sinekuru.
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #163 : Siječanj 05, 2013, 10:58:35 poslijepodne »

Večernak, 2013-01-05

Tjedna inventura
Milan Ivkošić

 NJEGOVANJE KULTA NEDODIRLJIVOG ČAČIČA

Ponavlja se naklonost prema Čačiću koja traje otkad je skrivio nesreću u kojoj je poginulo dvoje ljude, naklonost koja je kulminirala besramnom izjavom Zorana Milanovića, tada oporbenjaka, da su za nesreću krivi stradali jer nisu bili vezani. Ali Čačić je u Hrvatskoj nedodirljiv i kad je riječ o malverzacijama u gospodarstvu: način na koji je Coning namjerno vodio u stečaj - o čemu je studioznu knjigu napisao Krešimir Kovač - te ostao dužan nikad vraćenih pola milijarde kuna, od toga 70 milijuna državi, i u tužiteljstvima i u policiji su prešućeni.



Pošto je mađarsko pravosuđe dopustilo Radimiru Čačiću da kaznu odsluži u Hrvatskoj ako presuda hrvatskoga suda ne bude blaža od one mađarske, zaredale su se nagađanja da bi Čačić ovdje mogao biti oslobođen optužbe, da bi mu se mogla vratiti uvjetna kazna, da bi mu zatvor mogao biti zamijenjen društveno korisnim radom itd. Ponavlja se naklonost prema Čačiću koja traje otkad je skrivio nesreću u kojoj je poginulo dvoje ljude, naklonost koja je kulminirala besramnom izjavom Zorana Milanovića, tada oporbenjaka, da su za nesreću krivi
stradali jer nisu bili vezani. Ali Čačić je u Hrvatskoj nedodirljiv i kad je riječ o malverzacijama u gospodarstvu: način na koji je Coning namjerno vodio u stečaj - o čemu je studioznu knjigu napisao Krešimir Kovač - te ostao dužan nikad vraćenih pola milijarde kuna, od toga 70 milijuna državi, i u tužiteljstvima i u policiji su prešućeni. Uz tolike kultove, u samostalnoj Hrvatskoj uspješno smo njegovali i kult nedodirljivoga grabežljivca.

* * * * * * * * * *

Ko je jamio, jamio il?
Citat:
...i otpusti nam duge naše

HNS-ov interni porez, samodoprinos, harač radi(na)mir(ejn)a ilegalno-legalne Čačičove dugov

http://www.forumgorica.com/politika/hns-ov-interni-harac-radi%28na%29mir%28ejn%29a-ilegalno-legalne-cacicove-dugov/

Mladi Radimir Čačić polaže vozački...

Mladi Radimir Čačić polaže vozački...
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP i HNS – pr(e)dmet sprdne (“Hrvatski“ Bog Marx)
« Odgovori #164 : Siječanj 05, 2013, 11:03:04 poslijepodne »

Večernak, 2013-01-05

Tjedna inventura
Milan Ivkošić

Mudrost Kim Il-Zoa hrana za puk

NIJE SREĆA U NOVCU, STANU, POSLU, DJECI KOJU SE ZBOG NEIMAŠTINE NE USUDUJETE IMATI - SREĆA JE U SREĆI NAŠIH DRAGIH VOĐA

Kukuriku koalicija nagonski osjeća da samo ideološkim ofenzivama može skrenuti pozornost s očajnoga stanja u zemlji.

Bit ćete gladni, ali će vam djeca u školi učiti o blagodatima masturbacije, homoseksualizma, prostitucije i pornografije. Bit ćete gladni, ali ćete se hraniti mudrošću Kim Il-Zokija. Bit ćete gladni, ali će o vašoj pravilnoj političkoj usmjerenosti brinuti na desetke lešinarskih novinara i urednika HRT-a koji su došli na mjesta svojih posmicanih kolega. Bit ćete gladni, ali će o vašoj sigurnosti i poslušnosti brinuti na tisuće novih načelnika policije koji su morali "položiti prisegu" našoj jedinoj partiji, SDP-u.


Drugarska kritika
Partijska se manjina oduvijek distancirala i kažnjavala prijestupnika koji je pak za većinu bio neka vrst junaka



HRT se zbog emisije Slike Hrvatske, koja je zdravstveni odgoj u školama predstavila kako se nimalo ne sviđa Jovanoviću, Milanoviću i njegovoj supruzi, ispričao gledateljima. Ali kojim gledateljima? Teško je reći, nema službenih podataka o tome kako je emisija prihvaćena, možda se ispričao manjini, tko zna! Ima tek jedna usputna anketa objavljena u "Večernjaku" ispod teksta o isprici, a u njoj se 82 posto čitatelja opredijelilo za odgovor - "Konačno su rekli ono što je istina". Vjerojatno bi sličan postotak bio da se gledatelje pitalo jesu li za to da novi ravnatelj HRT-a bude posljednji predsjednik jugoomladine Goran Radman, kojem se predavala Titova štafeta, a neki ga se srpski obavještajci sjećaju kao suradnika KOS-a. Ova isprika gledateljima i prijetnje urednici "oštrim mjerama" vjerojatno i jesu Radmanovo nedjelo, jer po svemu odgovaraju vremenu njegova ideološkoga stasavanja i uspona u karijeri. U tom vremenu ovakve su se isprike, objašnjenja ili distanciranja sricali za partijsku manjinu, ta je manjina i sudjelovala u kažnjavanju prijestupnika koji je pak za većinu bio neka vrsta junaka. Koliko se sjećam, ovo je prvi obračun komunističkoga tipa u medijima u samostalnoj Hrvatskoj i prvo komunističko samoispiranje zbog "propusta" i "nebudnosti". Vremena su se uozbiljila. Kukuriku koalicija je u svemu nesposobna, to jest rezultati su joj u svim područjima porazni a zemlji prijete socijalna i gospodarska katastrofa, pa valjda i nagonski osjeća da samo ideološkim ofenzivama može skrenuti pozornost s očajnoga stanja u zemlji. Bit ćete gladni, ali će vam djeca u školi učiti o blagodatima masturbacije, homoseksualizma, prostitucije i pornografije. Bit ćete gladni, ali ćete se hraniti mudrošću Kim Il-Zokija. Bit ćete gladni, ali će o vašoj pravilnoj političkoj usmjerenosti brinuti na desetke lešinarskih novinara i urednika HRT-a koji su došli na mjesta svojih posmicanih kolega. Bit ćete gladni, ali će o vašoj sigurnosti i poslušnosti brinuti na tisuće novih načelnika policije koji su morali "položiti prisegu" našoj jedinoj partiji, SDP-u. Nije sreća u novcu, stanu, poslu, djeci koju se zbog neimaštine ne usuđujete imati - sreća je u sreći naših sjevernokorejskih vođa Milanovića, Josipovića i drugih zbog kojih sve više ljudi napušta Hrvatsku kako bi ostala što crvenija. Nije sreća u skrovitosti vaših osjećaja i vaše intime nego u tome da vam premijerova supruga dade pouke o masturbaciji a da bude zaštićena od televizijskih podvala i crvenokmerski osigurana 100-postotnom odanošću novih policijskih načelnika.

SprdexTV - Vladina jedinica za suzbijanje organiziranog neplaćanja poreza, 02:35

SprdexTV - Vladina jedinica za suzbijanje organiziranog neplaćanja poreza
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549