Autor Tema: Pohvale američkom društvenom sustavu...  (Posjeta: 3931 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Pohvale američkom društvenom sustavu...
« : Siječanj 26, 2011, 10:51:07 prijepodne »
... koje stvara ovakve mlade talente:

11-godišnji dječak ubio trudnu zaručnicu svoga oca
...
Prema optužnici, dječak ju je upucao u glavu dok je spavala.
...
Dječak je pucao iz svoje lovačke puške koja je posebno dizajnirana za djecu.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/sad-ce-13godisnjaka-poslati-na-dozivotnu-robiju-bez-mogucnosti-pomilovanja/534926.aspx

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pohvale američkom društvenom sustavu...
« Odgovori #1 : Siječanj 26, 2011, 11:46:53 prijepodne »
Dokaz kako svaka sloboda baš i nije - sloboda... no barem će klinac biti u buksi, i barem ga neće osloboditi jer je iz društveno prihvatljive obitelji...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Pohvale američkom društvenom sustavu...
« Odgovori #2 : Travanj 25, 2011, 07:28:11 poslijepodne »
Evo još malo made in USA.

Naftna cijev koja je skoro puna četiri mjeseca šikljala crno zlato u more Meksičkog zaljeva šiknula je milijune dolara u džepove lokalnog stanovništva i tvrtki koji su se poput pirana sjatile oko posrnulog naftnog diva ne bi li pocicale i zadnju paru iz budžeta za odštetu od 16 milijardi dolara. Prozvali su ih spillionaires ili BP rich, a riječ je što o privatnim, što o pravnim osobama koje su pomoću lokalnih političkih i poslovnih veza tražile od BP-ja odštete astronomskih visina ili pak sklapale s njima poslove čišćenja za deseterostruko veću cijenu.
...
Načina na koji su se bogatili lokani moćnici i s njima povezane tvrtke za saniranje štete je bezbroj. Od toga da su iznajmljivali generatore za struju za 15.400 dolara mjesečno, dok je realna cijena 1.500, pa sve do podatka da su najam dijela marine koji je bio potreban za čišćenje morskog okoliša utrapili BP-ju za milijun dolara mjesečno, dok je prije bila iznajmljivana za 1.700.


http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/124211/Spillionares-nova-kasta-u-SAD-u.html

A onda se kod nas ljudi bune kad netko koju javnu kunu preusmjeri u privatni džep.  :P

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pohvale američkom društvenom sustavu...
« Odgovori #3 : Travanj 26, 2011, 06:58:15 prijepodne »
Pa naravno da se buni - jer te dvije stvari nisu usporedive.

Kao prvo, kod nas se preusmjeravaju JAVNE (znači - proračunske) kune, a tamo se plindra privatna tvrtka kriva za katastrofu.

Kao drugo, ono je društvo malo drugačije od našeg - i po ustroju i još više po bogatstvu.

No poanta je u tome da se jedno zlo ne može pravdati drugim zlom.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”


amarkulin

  • Gost
Odg: Pohvale američkom društvenom sustavu...
« Odgovori #5 : Travanj 27, 2011, 09:26:19 prijepodne »
Čestitke ocu!

OBITELJSKA tragedija dogodila se na jugu Floride kada je dječak star dvije i pol godine pištoljem ubio svoju majku.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tragedija-na-floridi-dvogodisnjak-pistoljem-slucajno-ubio-majku/548994.aspx

Sad nek si kupi još koji pištolj, da malome ne dosadi ovaj jedan kojeg je već isprobal.  >:D