Autor Tema: pretučen velikogorički gimnazijalac  (Posjeta: 9888 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #15 : Rujan 23, 2010, 11:18:35 poslijepodne »

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #16 : Rujan 23, 2010, 11:22:19 poslijepodne »
kojem pametnom >: ;D ;D ;D

Zagorec BP

  • Gost
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #17 : Studeni 17, 2010, 08:22:16 prijepodne »
Možda vam se čini da se uključujem kasno u ovu temu, ali možda imam jedan mali savjet sa sve roditelje.
Upišite djecu na neku sportsku (borilačku) vještinu (judo, karate, boks...) da steknu osnovne vještine samoobrane, samokontrole i poštivanja drugih (pri tome mislim na njihovu ispravnu procjenu da li se isplati potući ili je bolje izbjegavati sukob).
Tamo će steći uvid u to što je sport, a što je borba, tko je nasilnik i kako mu se oduprijeti, naučit če se međusobno poštivati...

Nije to za svako dijete, ali eto, valja pokušati.

P.S.
Ovo pišem poučen iskustvom s vlastitom djecom, a i svojim iskustvom.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #18 : Studeni 17, 2010, 07:44:44 poslijepodne »
Slažem se. Npr. http://www.aikidovelikagorica.com/aikido-za-djecu/ je odličan izbor.

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #19 : Studeni 18, 2010, 12:28:18 poslijepodne »
Kad klinac naraste bum ga upisao (naravno ako bude htio).

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #20 : Studeni 18, 2010, 02:58:47 poslijepodne »
Nemoj čekati da naraste.  :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #21 : Studeni 18, 2010, 03:48:38 poslijepodne »
Ok, imas pravo, ali mora porasti još malo. Da malo...još ni ne sjedi kako treba. :)

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #22 : Studeni 18, 2010, 06:53:42 poslijepodne »
Slažem se. Npr. http://www.aikidovelikagorica.com/aikido-za-djecu/ je odličan izbor.

Odličan izbor za ozbiljno!
Izvrstan klub, treneri, polaznici, odnos prema klincima, ma sve za svaku pohvalu!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #23 : Studeni 19, 2010, 06:09:10 poslijepodne »
Osobno smatram da je ovo totalno off, ali kad ste več krenuli, ja bih svima preporučio Judo klub "Pinky".
Moja kćer ima 6 g. i več 3. sezonu trenira kod njih, prezadovoljan sam!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #24 : Studeni 20, 2010, 11:00:35 prijepodne »
Upišite djecu na neku sportsku (borilačku) vještinu (judo, karate, boks...) da steknu osnovne vještine samoobrane, samokontrole i poštivanja drugih (pri tome mislim na njihovu ispravnu procjenu da li se isplati potući ili je bolje izbjegavati sukob).

Istina je da je dobro poznavati neku borilačku vještinu (sin mi je trenirao, i meni je karate dio stručne osposobljenosti koju moram godišnje polagati), no mišljenja sam i da se vještine samokontrole i poštovanja drugih ipak najmanje jednako tako dobro mogu naučiti i u roditeljskom domu - za to nikakva borilačka vještina nije presudna. No činjenično pomaže kada ta "prva faza" zakaže...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #25 : Studeni 20, 2010, 06:10:28 poslijepodne »
Što se tiče Pinky-ja, to se slažem. Moji klinci su tamo trenirali Judo, a ja par godina Silat (dok to nije crklo nažalost), ali i sada tamo održavaju hrpu dobrih treninga.

Što se tiće samokontrole i roditeljskog doma - to se slažem, no na cesti ili u školi ili u društvu se mogu naći djeca/ljudi koji nemaju baš dobru samokontrolu, a one druge (ugnjetavane) je strah.
Strah ih blokira i boje se još više (štoviše, često su užasnuti od straha, a to napadaču daje krila). Na treningu će naučiti "dobiti" batine, odnosno naučiti kako smanjiti snagu udarca koji dobivaju, kako smanjiti manevarski prostor napadaču i kako uzvratiti (brzo, bolno (da ne kažem surovo) i učinkovito). Tu je važna samokontrola - da napadnuti ne pretjera. To treba naučiti, a ne bi niti bilo dobro uzvračati nekome tko ima neko oružje u ruci.
Ovo sad već prelazi okvire ove teme, ali opet kažem, roditelji - probajte djecu poslati bar da malo gledaju neki trening, pogotovo ako su bucmasta, nose naočale i povučena su - jer su idealne mete za zlostavljače.

Toliko od mene..  8)

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #26 : Studeni 22, 2010, 12:10:54 poslijepodne »
Zašto se fokusirate samo na borilačke sportove? Svaki sport je dobar za djecu jer razvijaju koordinaciju, snagu i mentalne sposobnosti.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: pretučen velikogorički gimnazijalac
« Odgovori #27 : Studeni 22, 2010, 01:35:19 poslijepodne »
Slažem se, ali tema je bila "pretučen velikogorički gimnazijalac", pa valjda zato.  8)
Ma i bolje bi bilo djeci da se bave nečim nenasilnim, a zabavnim i da ima fizičke aktivnosti...