Autor Tema: Homofobija u Hrvatskoj  (Posjeta: 107614 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #60 : Lipanj 07, 2013, 08:45:18 poslijepodne »
Ti davaj podršku kome god hoćeš, no to je samo dokaz kako niti sam nemaš baš pojma što se traži i zahtijeva, a najbolje je što te iste stvari koje predbacuješ nama "netolerantnima" prvo možeš predbacivati upravo tim pederima čija "prava" štitiš... iako je u prvom redu potrebno razumijuevati da homićima nije ugroženo NITI JEDNO PRAVO, jer bračnost - pa i hetero-parovima - nije nikakvo pravo...

Ako ćemo o toleranciji, prvo pitaj te koje podržavaš da kakvi su oni ljudi koji ne poštuju volju većine (kako netko reče - demokracija je poštovanje zakona, iako se sa njima ne slažeš!)?? Zatim ih pitaj zašto cijelo vrijeme lažu o pravim ciljevima svojih zahtjeva? BTW, to nije ni demokracija ni ništa pozitivno tako se ponašati kao oni... Onda ih pitaj i zbog čega prodaju lažnu retoriku korištenjem termina koji sa istinom nemaju veze, jer NITI JEDNO LJUDSKO PRAVO njima nije ugroženo (BTW; SVA ljudska prava su pobrojana u Deklaraciji UN-a o ljudskim pravima - a tamo, gle vraga, bračnosti kao ikakvog prava NEMA!...)... to što su oni iz konteksta izvadili nekakav zaključak koji ide njima na ruku i onda ga nakitili sa velikim terminima "ljudskih prava" i sličnim netočnostima, to je njihov problem...

BTW, kada se TI već zalažeš za njih i daješ im podršku, daj mi onda TI objasni što to, u biti, oni žele, zbog čega to žele i gdje je to opisano kao kršenje bilio kakvog prava, dapače gdje to i postoji kao bilo kakvo pravo??

Jasno je, a to već i sami pederi izjavljuju, da njima do braka i nije, to je samo izgovor za neke puno drugačije i opasnije i opskurnije ciljeve, kao što je uništenje braka kao institucije (pitaj ih otkuda im PRAVO to uopće tražiti i tako gaziti po multietničkim, tradicijskim, religisjkim i inim stavovima preko 90% svjetskog stanovništva??)... no ja bih htio da mi ti objasniš koja su to njihova PRAVA ugrožena i zbog čega bi  90% trebalo gaziti po vlastitim uvjerenjima da bi ta minorna ekipa bila zadovoljna??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #61 : Lipanj 07, 2013, 10:34:26 poslijepodne »
Da točno je čovjek se cijeni po svojim djelima,po dobroti i prema tim djelima i dobroti se i ocjenjuje.
Čovjek se cijeni po onome kaj iza sebe i oko sebe ostavlja. Ako stalno napada svoju okolinu,   kada manjina pokušava nametnuti svoju volju većini, kada grubostima  nastoji istaknuti svoje mišljenje obvezujuće za sve ,koji ne misle poput njih, kada je ta manjina plaćena našim novcima, instruirana od samih vlada da radi nerede, da tada je to vrijednost kojoj se treba klanjati. Nije dovoljno da nam stalno dolazi signali ,koliko su negativnosti prouzročili u zemljama koje su im dozvolile da rade sve što žele, ali uz ugrožavanje prava većine. 
Osnivanjem udruga koje promiču raznorazna prava, za koja se do sada nitko nije pitao ni bunio, jer se nisu ni ugrožavala, započinje lov na vještice i boj sa vjetrenjačama. Jer samo sa agresivnim i nasilnim nastupima mogu izazvati pažnju javnosti, bez obzira na teme ili postulate koje žele promicati. Važno je biti poseban i izdvojen od mase, tada si važan. Najednom dobivamo jako pametne predstavnike, glasnogovornike, branitelje ideja ,koji postaju popularni, važni. I naravno ljudi , poput žabe dižu noge da ih se potkiva, jer vide nešto novoga.
Da ne dužim, svjesno se izbjegava bilo kakva logika, na sve se načine napada u prvom redu Crkva,koja predstavlja bastion i omraženo ime-institucija za takve karakterne vođe i sljedbenike. Napada se obitelj, koja jedina na ovom svijetu pobija svu mržnju takvih „ veličina“ branitelja prava ljudi, koji su se do sada poput miševa sakrivali koje  kuda. Sad su oni važni ,moćni, odgovorni vođe novog poretka, koji ne daje ništa , a uzima sve.
I sada, svi oni koji brane ljudske vrijednosti, zagovaraju vjeru u ljubav, vjeru ljudsku dobrotu i vjeru u Boga, naravno da su nepoželjni, smetaju, treba ih ocrniti, popljuvati.
Tvoja antipatija , ne samo tvoja, prema crkvi ne traži argumente i razuman razgovor, jer antipatija je previše snažna. Podsjećaš me na Savla (Pavla), samo treba dočekati tu promjenu kod tebe.
Save u svoje vrijeme!
Pazi ti na svoje dvorište, ako ga imaš? Znaš da se o svemu treba brinuti na vrijeme, ne onda kad je za bilo kakav posao u vrtu života kasno. Tko sije vjetar, buru žanje! Tko sadi na kamenu ,ploda neće dočekati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #62 : Lipanj 07, 2013, 10:49:53 poslijepodne »

...


Ja stvarno ne znam jel se ti so samo praviš ili stvarno ne kužiš? Za neke sam već tvrdo uvjeren da to ne shvaćaju jer su preveć našopani crkvenim pričicama, da ni prst pred okom ne bi vidjeli, ali da i ti ne shvaćaš...?

Tvoje tumačenje da bi i oni mogli isto to sve postići sa nekim "izjavama kod notara" ili slično, mi stvarno zvuči kao da se praviš lud. Jel bu pedera doktor pustil u posjetu svom partneru ak ima neki od notara potvrđen papir? Jel bu dobil porezne olakšice ak bu imal neki od notara potvrđen papirić?

Ne velim da bi ja i pederima u bračnoj zajednici dal neke porezne olakšice, ali da pravno gledajući bračna zajednica potvrđena pred zakonom i zajednica sa nekim potvrđenim papirom imaju ista prava, to je možda za homofobe isto. No za ljude koji imalo imaju sposobnosti razmišljanja i shvaćaju ravnopravnost ne bi trebalo biti teško shvatljivo da to nemre biti isto.

U Njemačkoj je baš danas ustavni sud dosudio da se istospolna bračna zajednica mora stvarno jednako gledati kao i ne-istospolna, a radilo se konkretno o nekim poreznim olakšicama. A sljedit će i pravo o usvajanju djece. Zakaj? Zato jer nema (još) nikakve naučne osnove da bi to bilo loše za djecu. Opet - ne tvrdim da je to najbolje za djecu, ali kad se čovjek našluša i vidi kak su neka djeca odgojena o običim brakovima, onda mi se to svakako čini kao jedna dobra alternativa.

Veliš većina u Hrvatskoj je protiv istospolnih brakova? Ne vjerujem baš u to. Ali to znači onda samo jedno - imamo jednu u većini zadrtu, zatucanu državu sa netolerantnim pogledima. Ta netolerancija nije nikako kršćanski, tak da mi je to licemjerno da baš crkva stoji iza toga svega.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #63 : Lipanj 07, 2013, 11:08:29 poslijepodne »
kada manjina pokušava nametnuti svoju volju većini,
Mlačanin, jel ti dobro? Sorry, ali stvarno pričaš gluposti. Mogel bi ti sad rečenicu po rečenicu secirati i argumentima te pokopati, ali to nema smisla, jer buš to po ne znam koji put ignoriral i tak sve opet od početka. E više nebumo tak.

Jedno možda - ti ideš pisati "svjesno se izbjegava bilo kakva logika", i to baš ti? Logika? Di u tim tvojim izjavama ti vidiš neke logike? To je tak nelogično da me glava boli. Počevši od tvoje argumentacije da ak se bu zabranil brak među pederima, da bu to naštetilo hrvatskom natalitetu. Da li si u međuvremenu shvatio kak je to bedasta izjava?

I još možda ovo - pišeš "Tvoja antipatija , ne samo tvoja, prema crkvi ne traži argumente i razuman razgovor,". A to je baš tvoj stav! Ti ne diskutiraš uopće, a kamoli razumno! Ignoriranjem bježiš od razumne diskusije, a ja te stalno pitanjima pokušavam uvesti u diskusiju, no ti me samo ignoriraš. Imam dojam da ne želiš ulaziti u diskusiju jer znaš da nemaš argumente. I da bi se tvoj svijet srušio kao kula karata.

Ne znam, ali tvoje bježanje od razumne diskusije baš tak zgleda.

Aj mi bar reci kaj manjina (pederi) nameću većini, koju to volju? Na kaj je većina primorana, ili od čega mora biti uskraćena zbog te volje manjine?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #64 : Lipanj 08, 2013, 09:21:46 prijepodne »
Da, svi su bedasti i ne kuže tak dugo dok to kuženje ne izraste u slaganje s tobom.

Kaj nas briga za Njemačku?? Kaj je ona apsolutni pojam dobrog, pametnog i pozitivnog?

Ajmo gledati da pitanje Ustavne regulacije braka kao zajednice muškarca i žene nije hrvatski kuriozum, već je to stavka koju čak 6 članica EU (i brojne druge zemlje izvan EU i u svijetu) ima u svojim Ustavima, pa im nitko ne veli da su zato zaostale... dapače su sa tim ustavnim odredbama i ušle u EU i nitko ih nije tjerao, a niti ih tjera da ih mijenja, što samo jasno govori koja je razina značaja tog pitanja za društvo, kao i dokaz činjenici da brak nije ničije pravo, jer bi se inače zbog kršenja ljudskih prava odavno vodile političke bitke, a te zemlje vjerojatno i ne bi ušle u EU... no ušle su, te ustavne odredbe nisu utjecale na to, možda i zato jer pitanje bračnopsti NIJE pitanje ikakvog prava... je li to tako teško za shvatiti?? Očito je, jer kada bi se to htjelo shvatiti, svi ti pobornici pederluka bi ostali bez glavnih argumenata (a i ovako su sa argumentima i doslovno "vriti", nemaju ih, samo bajaju o nekakvim pravima - koja to i nisu...)... osobito je jadno da se priklanjaš jednoj strani jer si umislio da drugu stranu zastupa netko koga isto ne voliš i za koga si umislio kako je izvor svih zala - no linija manjeg otpora je odavno karakteristika praktične gluposti ovog naroda, zato nam i je tako kako je i zato imamo takvu lošu vlast...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #65 : Lipanj 08, 2013, 09:27:34 prijepodne »
Preporučam ti svakako i temu od Ljudevita na http://www.forumgorica.com/politika/crkva-i%28h-uz%29drzava/?topicseen , u kojoj je odlilčan članak koji pokazuje svu razinu tvoje, a još više kokove neinformiranosti i zlonamjernosti... pa ponovo pitam - TKO TU KOGA UZDRŽAVA, TKO KOME POKLANJA, TKO JE KOME DUŽAN - I KADA ĆE VLADA PRESTATI JAVNO SERENDATI SA LAŽIMA I ŠOPATI RAJU SA GLUPOSTIMA KOJE NEMAJU VEZE S MOZGOM I ISTINOM??? KADA ĆE PRESTATI TO LAGANJE I IZMIŠLJANJE KAKO JE CRKVA NEKOME NEPRIJATELJ I BALAST OVOG DRUŠTVA - IAKO JA KAO JEDINI BALAST, ALI I IZUZETNO TEŽAK, VIDIM SAMO NESPOSOBNU VLADU I ATEISTIČKO-KOMUNISTIČKU ZADOJENU KLIKU, PREPUNU MRŽNJE PREMA SVEMU ŠTO JE HRVATSKO I ŠTO JE POVIJESNO DOKAZANO KAO NEUSPOREDIVO SPOSOBNIJE OD NJIH, DAPAČE KAO JEDINI ONAJ KOJI SPRIJEČAVA TU BANDU DA UNIŠTI ZEMLJU I NAROD DO KRAJA.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #66 : Lipanj 08, 2013, 11:42:56 prijepodne »
...
Ne deri se. Vikanjem i boldanjem tvoji argumenti nebudu nikako jači, nego samo slabiji.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #67 : Lipanj 08, 2013, 12:18:36 poslijepodne »
Kaj nas briga za Njemačku?? Kaj je ona apsolutni pojam dobrog, pametnog i pozitivnog?
Pa nema tu niš apsolutnog, za neku apsolutnu kvalifikaciju morali bi se teleportirati jedno 100, ak ne i više godina u budućnost. No za neku relativnu kvalifikaciju, tu nam Njemačka IMHO dakako može služiti kao primjer.

I naravno da se tam pametnije i razumnije diskutira i vlada nego u našoj zadrtoj i nazadnoj Hrvatskoj. Pa to je već i vrapcima na grani jasno. Tako da nam u svakom slučaju mogu služiti kao neka dobra orijentacija.
Citat:
Ajmo gledati da pitanje Ustavne regulacije braka kao zajednice muškarca i žene nije hrvatski kuriozum, već je to stavka koju čak 6 članica EU (i brojne druge zemlje izvan EU i u svijetu) ima u svojim Ustavima, pa im nitko ne veli da su zato zaostale... dapače su sa tim ustavnim odredbama i ušle u EU i nitko ih nije tjerao, a niti ih tjera da ih mijenja, što samo jasno govori koja je razina značaja tog pitanja za društvo, kao i dokaz činjenici da brak nije ničije pravo, jer bi se inače zbog kršenja ljudskih prava odavno vodile političke bitke, a te zemlje vjerojatno i ne bi ušle u EU

Ne znam da li je za članstvo u EU kao preduvjet bilo neophodno imati ustav i zakone bez kontradikcije. Ne vjerujem, jer bi to bilo preveliko miješanje koje se ne bi tak brzo moglo obaviti. Niti brzo, niti bi bilo uopće prihvatljivo, pa čak kad bi to bilo i razumno i logično.

Pa čak i nijemci sad razmatraju o promjenama zakona na osnovi nekih ustavnih odredaba kao što je "ravnopravnost spolova" i "prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju", jer vide da im neki zakoni i odredbe nisu baš u skladu sa ustavom.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #68 : Lipanj 08, 2013, 07:32:43 poslijepodne »
kada manjina pokušava nametnuti svoju volju većini,


Ne znam, ali tvoje bježanje od razumne diskusije baš tak zgleda.

Aj mi bar reci kaj manjina (pederi) nameću većini, koju to volju? Na kaj je većina primorana, ili od čega mora biti uskraćena zbog te volje manjine?


Boli te glava, jer nikako ne možeš shvatiti da nisi u pravu. Ti nisi dao niti jedan argument, osim kaj stalno u svakom odgovoru redovito napominješ da smo , posebno ja, pod utjecajem Crkve i njezinog nauka.
Mislim da je to dovoljni razlog za glavobolju.
Brak je nešto u kaj se nikako ne mogu uklopiti istospolne osobe,bez obzira kakvim se izjavama služili , i ti i  oni.
Zašto sakrivaju svoje stvarne namjere kao zmija noge? U ovoj temi ima dovoljno materijala i argumenata za očuvanje braka i obitelji, samo to moraš pročitati. No ti na sve to ne odgovaraš, nego izokrećeš , a ja bi tebi  tebi  trebao pisati objašnjenja?
Ne prolazi to. 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #69 : Lipanj 08, 2013, 08:43:26 poslijepodne »
Boli te glava, jer nikako ne možeš shvatiti da nisi u pravu. Ti nisi dao niti jedan argument, osim kaj stalno u svakom odgovoru redovito napominješ da smo , posebno ja, pod utjecajem Crkve i njezinog nauka.
Mislim da je to dovoljni razlog za glavobolju.
Kaj ja to točno nemrem shvatiti? Da pogodim: ni na to nemaš odgovor kao ni na jedno jedino pitanje koje sam ti postavil. Kao ni na ovo zadnje. Ne znaš reći koju konkretno volju želi manjina nametnuti većini, samo trabunjaš isto okolo naokolo. Niš novog i niš sa smislom.

Čitam te svaki put u nadi i vjeri da buš ipak nekaj shvatil, no uvijek me nanovo razočaraš. Tako da i ja imam sve manje vjere u to.
Citat:
Brak je nešto u kaj se nikako ne mogu uklopiti istospolne osobe,bez obzira kakvim se izjavama služili , i ti i  oni.
Ne mogu? Pa u kojem stoljeću ti živiš? Pa to je već realitet u puno država na planeti zemlji! Jesi ti slijep? Ili gluh? Ili oboje? Ili se samo praviš da ne moraš priznati da pričaš gluposti? Izgleda ovo zadnje.

Ako ide drugdje onda očito da bi moglo i kod nas, a da im takvi homofogi kao ti to brane i rukama i nogama i tvrde da to nejde... to je samo dokaz zadrtosti! I netolerancije! Ti si primjer te netolerancije prema homoseksualcima ovdje na forumu.
Citat:
Zašto sakrivaju svoje stvarne namjere kao zmija noge? U ovoj temi ima dovoljno materijala i argumenata za očuvanje braka i obitelji, samo to moraš pročitati.
Ne prolazi to.
O kakvim to namjerama sad ti pričaš? Ajde se izjasni. Kakva je to sad argumentacija - ja nekaj znam ali nebum vam rekel? Kaj se igraš male dece? Ak imaš kaj reći onda to baci na stol, jer ovakvo igranje je stvarno glupo, nedostojno intelekta jedne takve osobe kakva si ti.
Citat:
No ti na sve to ne odgovaraš, nego izokrećeš , a ja bi tebi  tebi  trebao pisati objašnjenja?
Ja ne odgovaram? Daj mi jedno konkretno pitanje i ja ću ti ga odgovoriti. U ovoj temi nisam našel niti jedan argument koji je protiv braka među homoseksualcima. Osim jedan jedini koji mogu možda nekak uvažiti kao argument: brak neki uvažavaju kao posebnu riječ koju ti isti vide kao nedostojnu za upotrebu naziva zajednice između homoseksualaca.

No, ak je stvar u izrazima, u riječima, onda se tu može razlikovati između izraza "brak" i "bračna zajednica". I ne vidim problema. No kompromisi se uopće ne traže, važnije je da se širi netolerancija, homofobija i mržnja. Jadno, jadno.

I žalosno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #70 : Lipanj 08, 2013, 08:50:05 poslijepodne »
Urban u povorci: Ja ne prihvaćam sve, ali se ne tučem!

Treći splitski Gay Pride protekao je vrlo mirno, a na čelu kolone bio je novoizabrani splitski gradonačelnik Ivo Baldasar te ministri Vesna Pusić i Arsen Bauk.

Povorka je, bez pratećih prosvjednika koji su prošlih godina išli uz nju, mirno došla na Rivu gdje su održani govori, a potom su se svi okupljeni mirno razišli. U povorci su ove godine bili i filmska književnica Mima Simić te poznati riječki pjevač Damir Urban.

"Ove je godine tu gradonačelnik, ljudi su tu, plješću, slušaju, gledaju"

Mima Simić, književnica i filmska kritičarka, bila je na sva tri splitska Pride-a. Ovogodišnjim je oduševljena. - Prošle godine je bila policijska blokada, nismo imali nikakav dodir s ljudima. Ove je godine tu gradonačelnik, ljudi su tu, plješću, slušaju, gledaju... Upravo smo zato i došli, da se upoznamo! - kaže Mima Simić.

- Treba dati ljudima vremena da prihvate ono što ne razumiju. Vjerojatno ima onih koji još uvijek misle da žene ne bi trebale imati pravo glasa. Uostalom, ni ja ne prihvaćam sve, ali se ne tučem, ne napadam nikoga, ne potpisujem peticije protiv onoga što ne razumijem – rekao je Damir Urban koji je bio u Paradi.



Vidim malo svjetlosti u ovoj našoj zadrtoj, po mnogo čemu u tamnom srednjem vijeku zaostaloj Hrvatskoj.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: "Homofobija" v Hrvatske
« Odgovori #71 : Lipanj 08, 2013, 10:41:05 poslijepodne »
SP(O)LITIKA

Su nazočni po(r)nosni pr(i)deri bili spoljni (inozemni, na priliku z "regiona") il nutarnji (domači, splitsko-dalmatinski)?
Je pederska kučna radinost spoljna il nutarna (hižna) delatnost?
Su si pr(i)deri spoljni (vajnski) il nutrašni prijateli?
Su "homofobi"  spoljni (vajnski) il nutrašni neprijateli?

Vu sakomu slučaju pr(i)dekane je nazočila gospođa ministarka spoljnih delatnosti (vajnske poslov) HNS-ovka Vesna Pusič z Pussyčkovine, ter gospodin ministar uprave (kakti zastupnik ministra nutrašne delatnosti iliti tu(r)zemne poslov) SDP-ovec Arsen(ije) Bauk.

Bila je to (i) još jena manifestacija pobratimstva Pussyčkovine i Srbičkovine. 

Citat:
Grga Budislav Anđelinović (brat Danka Angjelinovića, dede Vesne Pusić)

Najzanimljiviji dio biografije dr. Grge Budislava Angjelinovića je gušenje pobune hrvatskih vojnika 5. prosinca 1918. (prosinačke žrtve) na Trgu bana Josipa Jelačića, te suradnja s četnicima tijekom ratnih godina.


Prosinačku pobunu koju je po zapovijedi dr. Grge Budislava Angjelinovića u krvi ugušila policija - mornari i srpski sokolovi - kasnije su svojatali i ustaše i partizani. Službeni je izvještaj glasio da je u tome masakru poginulo 13 ljudi (od toga 9 vojnika), a ranjeno 17 ljudi (od toga 10 vojnika).

Do travanjskog sloma Kraljevine Jugoslavije često je mijenjao ministarske ili veleposlaničke dužnosti, a u travnju 1941., s raspadom Jugoslavije, Angjelinović bježi u inozemstvo i priključuje se četnickim političkim krugovima.[2] Zabilježeni su podatci da je tijekom ratnih godina 1942. i 1943. pisao tekstove u kanadskom Srpskom glasniku i četničkom listu Novosti.[2]


Obširneše:
http://www.forumgorica.com/politika/sdp-i-hns-pr(e)dmet-sprdne-(hrvatski-bog-marx)/240/
« Zadnja izmjena: Lipanj 08, 2013, 10:46:42 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #72 : Lipanj 09, 2013, 10:35:50 prijepodne »
No za neku relativnu kvalifikaciju, tu nam Njemačka IMHO dakako može služiti kao primjer.

Nama Njemačka može služiti kao primjer samo po pitanju ozbiljnom pristupu poslu i nemiješanju politike u posao i zdravu ekonomiju. U svem,u ostalome su se pokazali sami sebi ako najgora maćeha, niti što imaju od prirode, niti od ljudskih prtava i sloboda, Nijemci su postali obespravljeni u svojoj vlastitoj zemlji... i vjeruj mi da o tome znam puno, ali puno bolje od tebe. I naravno, iz prve ruke.

I naravno da se tam pametnije i razumnije diskutira i vlada nego u našoj zadrtoj i nazadnoj Hrvatskoj. Pa to je već i vrapcima na grani jasno. Tako da nam u svakom slučaju mogu služiti kao neka dobra orijentacija.

Ako ti je zadrta i zaostala, odi tamo gdje je sve ukurcu od silna naprtka, slobode i demokracije (Nijemci više nemaju ništa svoje, ništa prirodno, ništa demokratski i ništa normalno)... pa ćeš konačno prestati bajati o stvarima o kojima nemaš pojma, ali si prepun obećanja i blagosranja koje ti prodaju političari kako će tamo biti ili kako će nama biti super, ekstra i deluxe od te EU... jer ono što piše u zakonima i kojekakvim sporazumima nema veze sa realnim životom, razmišljanjima, nacionalnim interesima bilo koje zemlje, strategijom itd itd - to je samo hrpa visokoparnih ideoloških idealiziranih vizija onih kojima te iste priče služe za ostvarenje puno prizemmnjijih ciljeva - a to je osobno bezočno bogaćenje najkrupnijiuh kapitalista, jer EU nije demokratska zajednica (niti se tamo išta "pametnije i razumnije diskutira" negoli u Hrvatskoj!), nego je EU udruga nastala sa isključivim ciljem političke kontrole i bogaćenja, tj. "lakšeg poslovanja" inicijalnih bogatih zemalja članica... ako niti taj dio povijesti EU ne razumiješ, onda stvarno ne znam o čemu pišeš?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #73 : Lipanj 09, 2013, 01:49:23 poslijepodne »
Ti si primjer te netolerancije prema homoseksualcima ovdje na forumu.



Prvo da razjasnimo jednu stvar, a to je tvoja namjerna manipulacija kojom se cijelo vrijeme služiš i pokvareno koristiš. Ne vjerujem da si bedak i da nisi svjestan svih kvalifikacija, kojima si mene nazivao na forumu?

Za to nisi imao nikakve potrebe, jer moje ne slaganje i pristanak na tvoje tumačenje pogleda na meritum,  nije izazivalo potrebu  za tvoje kvalifikacije sugovornika, na način kojim se ti služiš. Kada bih ja tebe nazva nekim pogrdnim izrazom u bilo kojem  smislu , evo nas  u problemu. Zašto?

Ti me otvoreno nazivaš „ homofobom“  zatim „Ti si primjer te netolerancije prema homoseksualcima ovdje na forumu. ??
Drugo, mene svrstavaš u mrzitelje homoseksualaca, samo zato jer sam se javno izjasnio da ne podržavam pokret koji su pokrenule sve moguće udruge u Hrvatskoj , nakon završetka Domovinskog rata, i LGBT udruge te raznorazni portali pod upitnim patronatom.
 Pogotovo ne podržavam „uvlačenje“ političara u Hrvatskoj spomenutim udrugama. Oni svojim primjerom i podrškom tim udrugama, žele njihovu podršku u političkim igrama i daju loš primjer. Zaboravljaju da su oni predstavnici svega naroda i da se njihovi nastupi mogu ( i tumače se ) na razne načine. To se može protumačiti i tako da ne podržavaju ono što preko  90% stanovništva Hrvatske u stvari jest.
Dali to znači, a prema tome može se i tako tumačiti, da su svi ostali homofobi? Na svu sreću, priznajem, a uvjeren sam da tako misli većina, oni ne predstavljaju za sada još uvijek nekakve moralne veličine.
Oni svojim prisustvom podržavaju promicanje homoseksualnosti ili i sami pripadaju istoj skupini? Ja to tako tumačim.
Izraz „Homofob“ je riječ koju jako rado koriste promicatelji homoseksualizma. Gdje si ti nije mi poznato.  Oni jednostavno žele označiti tom riječju, protivnike svoje ideologije na jedan poseban način.  Zanimljivo je kako su samo iskovali tu riječ? Po mojem skromnom mišljenju, time su više označili sebe, nego bilo koga drugoga. „ Fobija“ ima značenje;  iracionalnog straha prema nekoj pojavi, poremećaj, napadaji tjeskobe ( samo neki navodi), panika , depresija.

Želi se nametnuti stav da svi koji zastupaju tradicijske obiteljske vrijednosti pate od psihosomatskih poremećaja.
Ako dakle to zaći to, tada je jasno zašto se svrstavam u „ protivnike homoseksualnosti“ na ovakav način,  na koji se sada trenutno provodi u Hrvatskoj i pokreta koji želi na prikriven način uvoditi sasvim nove vrijednosti u naše društvo.  Zastupam tradicionalne vrijednosti , brak, obitelj, vjeru u Boga , sa svim svojim manama i vrlinama ( ako ih bude) .
 I to je to.
Ja se još uvijek ne osjećam tako, ne trpim od spomenutih poremećaja, a ti me otvoreno nazivaš bolesnikom?!
Ovdje želim primijetiti da si se ti  sam , već ranije odredio u postovima na onu drugu stranu.

Trend u Hrvatskoj je , promicanje homoseksualnosti koja želi istisnutu tradicionalni pristup obitelji i njezinim vrijednostima, veličati nove izmišljene vrijednosti, a teži izjednačivanju, homoseksualnih veza sa naravnim institucijama braka. I još jedna važna , za sada prikrivena ideologija, rodnu teologiju ugurati u sve pore društva, a započeti već od dječjeg vrtića. Tu se sada vidi namjera u spornom četvrtom modulu zdravstvenog odgoja.

Meni je tu sve jasno. Naravno , tebi sigurno nije, jer ja „krivo“ gledam.

Nakon „ priznavanja“ ili izjednačivanja braka i obitelji sa brakom homoseksualaca, sve dalje postaje lakše. Iduća stepenica je da ja više nisam muško ni žensko, nego postajem „ono“. Mogu se roditi kao muško, ali se mogu osjećati kao žensko. Tada postaje sve nevažno, barem za homoseksualce, jer to oni ionako žele, nije bitan seks, bitan je osjećaj. Za mene je to poremećaj, bez obzira kako ga ti želiš tumačiti. 

Razumijem želju homoseksualaca i njihovih udruga – što uvjeren sam nije stav i opredjeljenje svih osoba sa takvim sklonostima     (  zato i ne mislim generalno na sve ) da se  počinje sa naukom već u vrtičkoj dobi, jer je sa djecom daleko lakše manipulirati nego sa odraslom i profiliranom osobom. Odrasla osoba ima svoj stav, životne vrijednosti koje se teško mijenjaju. Razumljiva je povika na vjeronauk, koji promiče i ući nešto sasvim suprotno, razumijem želju Jovanovića ( kojeg ne mogu nazvati ministrom , jer ne zaslužuje taj naziv) da roditeljima na silu želi oduzeti pravo na odgoj djece. Sve su to metode koje su davnih stoljeća isprobavale razne stranke, političke opcije i diktature,  kulture , a sve je završilo slomom istih.

Treba učiti iz pozitivnih primjera, međusobno se pomagati, uvažavati, što se za sve te udruge ne može reći, jer su njihovi programi u suprotnosti sa svim civilizacijskim vrednotama.

Ponavljam , ovdje se ne radi o mržnji prema homoseksualcima, to je tvoja teorija koju pokušavaš cijelo vrijeme meni podmetnuti!


Radi se o zaštiti osnovnih ljudskih vrijednosti koje smo stekli rođenjem, braku i obitelji.
Imaš li ti mogućnosti  ili želju to shvatiti, ne znam? 
Veza između dvije istospolne osobe nikako se ne može zvati brak. Time se izjednačuje sadašnji brak između dvije osobe suprotnog spola. Mišljenja sam da to nije isto i da se to ne može izjednačavati. Te dvije stvari u svojoj prirodnoj naravi nisu i ne mogu biti iste. Neka se zove kako hoće, ali ne i brak!

No tu ipak nije kraj: Vidi se po tome , da se traži jednako vrednovanje braka i homoseksualne veze, što nije nikako isto po ničem, osim što te dvije osobe žive zajedno. Traži se legislativa, ozakonjenje, A tu počinje  samo dio onoga što se za sada samo povremeno spominje.
Oni u stvari ne traže nikakvo pravo, nego se traže privilegije. A da su na „dobrom putu“ imamo se priliku svakodnevno uvjeriti. Kako?
Tko je osuđen za nasilne napade na aktiviste za vrijeme sakupljanje potpisa ovih dana diljem Hrvatske? Nitko, vlast se namjerno oglušila.
Registracija raznih gay udruga je apsolutna dobrodošla i podržava se od svih vlada, ne samo naše.
Najviše spolnih bolesti ima među homoseksualnim osobama, za Aids se izdvaja daleko najviše novaca nego za druge bolesti ljudi u svijetu.

Jednom riječju, to što oni rade , žele da se ozakoni, da postane službeno, društveno priznati način života? Da nam to postane stil života, da dolaze u škole na promicanje svojeg stila života. Da reklamiraju svoja savjetovališta, mjesta okupljanja.
I naravno sve završava u totalnom društvenom rasulu, kolapsu svega priznatog, vrijednog.


 Ako to nije dovoljan razlog za zabrinutost i razmišljanje razgovor nema smisla.


Moram spomenuti da se smisao davno izgubio.

« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2013, 01:57:07 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #74 : Lipanj 09, 2013, 05:33:21 poslijepodne »
Nama Njemačka može služiti kao primjer samo po pitanju ozbiljnom pristupu poslu i nemiješanju politike u posao i zdravu ekonomiju.
Samo? Halo? Kaj to nije puno? I u tome smo desetljećima iza njih. No još i u više toga nam Njemačka može služiti kao primjer. Primjerice za sekularizam. Tu smo još u srednjem vijeku u usporedbi sa njima.
Citat:
U svem,u ostalome su se pokazali sami sebi ako najgora maćeha, niti što imaju od prirode, niti od ljudskih prtava i sloboda, Nijemci su postali obespravljeni u svojoj vlastitoj zemlji... i vjeruj mi da o tome znam puno, ali puno bolje od tebe. I naravno, iz prve ruke.
Tolko si pun sebe, da nisi sposoban učiti iz grešaka. Nakon tolko krivih pretpostavki u tvojim pisanjima još se nisi naučil da je pretostavka majka svih zajeba? Prvo pretpostavljaš da nekaj znaš bolje, kaj nije baš tak strašno, no onda ideš korak dalje i tvrdiš da to znaš! Ali jebiga - zajebo si se, i to već nebrojeno puta, tako i upravo sada, tak da su mi sve te tvoje tvrdnje niš više neg mlaki... zrak (da se ne izrazim grublje). Uglavnom - možeš tvojima tam pričati da sve znaš bolje, meni je to samo oznaka umišljenosti i nesposobnosti u diskutiranju.

A ti piši dalje kaj oćeš, takvim tvojim pisanjem u stilu "ja znam bolje od tebe" te malo ko može uzet za ozbiljno.
Citat:
Ako ti je zadrta i zaostala, odi tamo gdje je sve ukurcu od silna naprtka, slobode i demokracije (Nijemci više nemaju ništa svoje, ništa prirodno, ništa demokratski i ništa normalno)... ...
Zakaj bi ja nekam išel? Zakaj ti ne bi nekam otišel?

Primjerice - da ti odeš natrag u tvoj Zagreb i ostaviš nas Turopoljce sa tvojim izmišljenim i na neznanju baziranim pretpostavkama?

Kaj misliš da takvo slanje nekoga nekam može u diskusiji nekaj pomoći? Oćemo se sad jedan drugog nekam slat, i nakon toga sve bu nam jasnije? Onda bu bolje da me ignoriraš.