Autor Tema: Tri jezera kod aerodroma  (Posjeta: 8531 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Martina 1

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 29
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
  • Život je samo jedan, proživi ga najbolje što znaš.
Tri jezera kod aerodroma
« : Travanj 13, 2010, 10:53:04 prijepodne »
Dragi forumaši.
Zanima me da li se netko od vas kupao na tim jezerima i da li netko ima slikice koje bi mogao staviti ? Mene vežu jako lijepe uspomene s njih. U neku ruku sam nova ovdje pa vas molim da me ispravite ako nisam našla dobro mjesto za tu temu. ::) ::) ::)
Turopolje u mom srcu zauvijek.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #1 : Travanj 13, 2010, 11:11:15 prijepodne »
Dragi forumaši.
Zanima me da li se netko od vas kupao na tim jezerima i da li netko ima slikice koje bi mogao staviti ? Mene vežu jako lijepe uspomene s njih. U neku ruku sam nova ovdje pa vas molim da me ispravite ako nisam našla dobro mjesto za tu temu. ::) ::) ::)

Ako misliš na ona jezera kojih sada nema ,tada sam se ija kupao na njima i lovi ribe (prave).
No slika nemam iz tih vremena (bio sam naivan,zaljubljen i mlad....ljubio sam djevojku....žena mi je sad).

Zanima me ,ako nisam preslobodan na kojo si se starni kupala ;) ;)!!!
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2010, 11:12:50 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #2 : Travanj 13, 2010, 12:00:14 poslijepodne »

Zanima me ,ako nisam preslobodan na kojo si se starni kupala

Tko se tamo nije kupao, bilo bi bolje pitanje? ;)
A kupali smo se na dvije strane: Prva glavna plaža ona od aerodromske ceste, i druga manje posjećena ali s manje trave više šodera ona od ceste prema ZG.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #3 : Travanj 13, 2010, 12:01:10 poslijepodne »
Je, je, lepo je bilo tam, jemput sem i kroz led propal, ali na sreću na drugom po redu uz kraj. Na žalost nemam ni jenu sliku, tak da ti nemrem pomoći ...  :'(

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #4 : Travanj 13, 2010, 12:12:03 poslijepodne »
Ljudi moji nisam ni znal da smo se zgleda družili i u tim danima!!


Baš super.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Martina 1

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 29
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
  • Život je samo jedan, proživi ga najbolje što znaš.
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #5 : Travanj 13, 2010, 12:24:47 poslijepodne »

Zanima me ,ako nisam preslobodan na kojo si se starni kupala

Tko se tamo nije kupao, bilo bi bolje pitanje? ;)
A kupali smo se na dvije strane: Prva glavna plaža ona od aerodromske ceste, i druga manje posjećena ali s manje trave više šodera ona od ceste prema ZG.
Evo, odgovoreno je. Al ja sam više visila s one strane aerodromske ceste. Je je družili smo se ak smo kopali lopaticama po pijesku zajedno, hahaha. Ja sam tamo išla od koje druge-treće godine pa sve do jedno trećeg razreda ak me sjećanje ne vara. I to mi je ostalo u tak lijepom sjećanju. Budem ja od susjeda posudila neke slike od tamo pa ću stavit. On je vječito aparat u rukama imal. A što se tiće leda, tu sam zamalo i ja završila ispod njega. Kad smo nas desetak stalo na dva kvadrata leda pa je počeo pucati a mi u paniku. Al dobro je prošlo jer smo bili na dosta dubokom djelu. Samo vi pišite, to mi budi lijepe uspomene na djetinjstvo.
Turopolje u mom srcu zauvijek.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #6 : Travanj 13, 2010, 12:49:40 poslijepodne »
Tko se tamo nije kupao, bilo bi bolje pitanje? ;)

Ja. Ja sam išo na Čičku. A kroz led sam propal na onoj šudrani kod Rakarske ceste. Dok je još postajala šudrana i ribe se pecale. Ima neko slika odotam?

Offline Martina 1

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 29
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
  • Život je samo jedan, proživi ga najbolje što znaš.
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #7 : Travanj 13, 2010, 01:51:37 poslijepodne »
Ajme. Sad sam se sjetila i te šodrane. Bilo ih je na sve strane. Sjećam se i one šodrane iza Gavrana. Visoki Brijeg 2. I tam sam se znala kupati, al samo do koljena jer mi je izgledala nekak fujavo. hahaha. Tam su se utopile i neke curice.
Turopolje u mom srcu zauvijek.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #8 : Travanj 13, 2010, 08:58:31 poslijepodne »
...Ja sam išo na Čičku...

Čička.
Čovek,kak ovo nis dugo čul...

Pokleknula je pod Čičem,Čič-bičem,goričkem morem...
Saka čast!

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #9 : Travanj 13, 2010, 09:38:28 poslijepodne »
Je neg kak. Am smo si od malena ischli na schudrane kod grobja i na tri jezer jer su te dve bile tako rech v gradu. Vruche letne dane smo se kupali a navecher ischli v obirachu i pekli pecilke :) Kesnejsche smo pak z kotachima ischli na chiche i kupali se na male chichke tera je bila vech kumrava nek velika ali je voda bila topla. Mi smo chak znali par put otijti na Lomichku schudranu ali su nas od tam chuvari navek tirali.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #10 : Travanj 13, 2010, 10:10:02 poslijepodne »
Ima jedna foto knjiga koju sam nedavno kupio i u kojoj su slike Velike Gorice i okolice tijekom vremena. Ima u njoj i slike starih jezera, Radnika kod POU, izgranja Slobode (Merkator), izgradnja nebodera, 100-tka, stari plac i autobusni kolodvor, Inina pumpa na mjestu današnjeg parkinga od placa, auto škola kod POU, itd itd itd. Sad je kasno, sutra velim detalje...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

shaka zulu

  • Gost
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #11 : Travanj 13, 2010, 10:16:17 poslijepodne »
Od Šostara?

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #12 : Travanj 14, 2010, 10:35:22 prijepodne »
A je se do seća "SMRDLJIVCA" (šudrana između Cvetnoga i 8. marta) i kanala teri je išel od nje prema čićke. Sad je zametan, ali ni celi još navek ide prema prečistaću.

Kaj se tiće šudrane vu Rakarske, nju smo zvali "KLAONICA" i vujne sam se kupal i nafčil plivati i pecal ribe i somice postavljal.
Jeli se do seća onoga železnoga čamca-kosilice kaj je tam kosil travu i onaj lopoć. Tam je bilo puno rib ali i olupina avutov. Kuliko put smo znali tam ostati prek noći na ribičije, peći pecilke i kramper i cvergle na batine, bilo je onda puno lepše nek sad.

A sećam se ja i one šudrane pri groblju, tam sam se pak skoro ftopil, dole pri kraju f  levom čošku de je bil onaj sprud de se moglo pregaziti, a ja sem bil još mali i nis znal plivati dobro, probal sem prejti po tomu sprudu, ali sem fulal i onda je nekakvi dečec (stariji od mene ) skoćil za menom i zvlekel me van.

A je se do seća i onih VIROV iza Rakarja i Kobilića tam sam par put išel na ribičiju ko malo stariji dečec s rogovem biciklinom.

Gazili smo svud i po šumice iza cigana Janka prema ZMAJ-u i po čičkom gaju i išli pecat na potok kaj ide od Črnkovca prema Lazinami .... svud nas je bilo. Nostalgija za tem danima ...  :'(  :'(

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #13 : Travanj 14, 2010, 05:34:56 poslijepodne »
Od Šostara?

Tak je, ima knjigu za kupiti u lokalnim knjižarama, bilo je to prošle godine, ali nekakvih 250 kn... Knjiga je stvarno vremeplov, a i moja malenkost je u njoj (istina, 20 kila i 15 godinja manje i puuuuuuno kose..)
« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2010, 05:37:14 poslijepodne fitt »
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Tri jezera kod aerodroma
« Odgovori #14 : Travanj 14, 2010, 06:08:43 poslijepodne »
Kak su to bila dobra leta,napekli smo se pecilkov,napecali ribe,naigrali nogometa na one livade na malomu čiću.Svaka nedelja je bila tam naša.Baš sem išla najti slike odonda,puno ,puno nostalgije.